Viedokļi

Nebeidzamā reforma

- 1.Marts, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

Sākšu ar anekdoti, kas varbūt bija īstenība. Kādreiz, vēl padomju laikos, kādā kolhozā vienkārša lauku tantiņa esot jautājusi vietējam partijas sekretāram: «Kas izgudrojis komunismu – komunisti vai zinātnieki?»

Dižķibele un sistēmas neesamība

- 28.Februāris, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

Latvijā turpinās nebeidzamu, ar jaunajiem elektrovilcienu sastāviem saistītu problēmu gūzma, kas sasniegusi mērogus, kuru dēļ notiekošais aizvien biežāk tiek dēvēts simpātiski latviskā vārdā – par dižķibeli.

Vilcieni neripo. Vai ripos galvas?

- 27.Februāris, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

Līgums par 32 jaunu elektrovilcienu piegādi, ko mūsu valsts akciju sabiedrība Pasažieru vilciens un Čehijas kompānija Škoda Vagonka parakstīja 2019. gada vidū, paredzēja, ka pirmie vilcieni tiks piegādāti 2022. gada pirmajā pusgadā, bet līdz 2023. gada beigām pasažieru pārvadājumi tiks veikti jau ar visiem 32 jaunajiem vilcieniem.

Kara un līduma dūmi

- 27.Februāris, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

«Kāpēc jūs nerakstāt par to, ka kara dūmi piesārņo pasauli,» telefonsarunā teica Spodrītes kundze no Līčiem. Pirmā doma, kas bija manā prātā,  – ka cienījamā un reizē arī cienījama vecuma kundze vēlas paust kādu apcerīgu domu par to, cik karš un tajā piedzīvotais ir postošs, bet cilvēks, kurš dzīvojis Otrajā pasaules karā, man tiešām centās iegalvot, ka pasaule ir vienkārši traka, ka simtiem miljardus tagad iedos šau­jampulverim un kara dūmu būs vēl vairāk.

Konkurences spožums un posts

- 23.Februāris, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

Manuprāt, konkurence – faktiski tāds obligāts pieprasījums no augšas – dažādās dzīves situācijās ir abpusēji griezīgs ierocis. Konkurences slavināšana mūsu valstī dod arī iespēju nonākt likumdevēju nometnē, kā to pierāda iepriekšējās Konkurences padomes vadītājas Skaidrītes Ābramas veiksmīgā politiķes karjera. 

Bez konsekvences nekādi

- 21.Februāris, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

Pagājušajā nedēļā Satversmes tiesa (ST) pieņēma prognozējamu un loģisku lēmumu, ka prasība Latvijā dzīvojošajiem Krievijas pilsoņiem apliecināt latviešu valodas prasmes ir likumīga.

Ārste ukrainiete: Ja gribat mieru, jāgatavojas karam

- 16.Februāris, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

Otrdien, 13. februārī, notikušajā diskusijā «Zāļu pieejamība Latvijā X stundā: Ukrainas pieredze un Latvijas realitāte» veselības aprūpes un drošības nozares eksperti secināja, ka diemžēl šobrīd valsts nav sagatavota, lai varētu nodrošināt zāļu pieejamību visiem pacientiem krīzes situācijās.

Valstij jākļūst atvērtākai un jāizmanto viss digitalizācijas potenciāls

- 16.Februāris, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

Svarīgi saprast, ka jaunas IT sistēmas ir nepieciešams ieviest nevis tāpēc, ka tas ir «moderni» un «visur attīstītajā pasaulē tā dara», vai ir iespēja apgūt pieejamo IT budžetu, bet tāpēc, ka valstij ieguldījumi digitalizācijā ir kritiski svarīgi, lai Latvija spētu saglabāt globālo konkurētspēju un lai Latvijas cilvēkiem būtu droša un pārtikusi nākotne.

Biedrenes Ždanokas lieta

- 14.Februāris, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

Pēc tam, kad uzreiz vairāku valstu, ieskaitot, protams, Latviju, plašsaziņas līdzekļi publiskoja informāciju par ilggadējās Eiropas Parlamenta (EP) deputātes no Latvijas Tatjanas Ždanokas ticamo sadarbību ar Krievijas drošības dienestiem, visticamāk, brīvprātīgas informatores statusā, ir radusies vai drīzāk – aktualizējusies virkne interesantu jautājumu.

Daudzšķautņainā nenoteiksme

- 13.Februāris, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

Iepriekšējā nedēļa pagāja lauksaimnieku protesta pasākumos un ar kareivīgiem paziņojumiem, ja protestētāju prasības netiks sadzirdētas, jau pirmdien organizēt traktoru braucienu uz Rīgu, lai vērienīgā pasākumā patraucētu galvaspilsētas mierīgo dzīvi.

Dzīves aritmija

- 13.Februāris, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

Varbūt kādam izdodas šodien dzīvot pilnīgā harmonijā ar sevi un mierā ar visu, bet tad viņam jābūt tādam, kas neapzinās savu eksistenci.