Viedokļi

Katram sava Māte Latvija

- 7.Maijs, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Svētdien – Mātes diena. Starptautiskos svētkus svinēt pirmo reizi pasaulē aizsāka 1908. gadā ASV. Tā ir Pateicības diena – jaunas dzīvības devējai un ģimenes pavarda kūrējai vārda visplašākajā nozīmē.

Pie balta galda apsēžos...

- 30.Aprīlis, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Valstssvētki atgādina, ka ne tikai mums ir vajadzīga sava – vienīgā un tik dārgā, taču sūrākos brīžos nepelnīti viegli paļātā – Latvijas Republika. Mēs paši, ikviens no mums, arī esam vajadzīgi savai valstij un tautai. 

Dzērāji joņo likumiem pa vidu

- 29.Aprīlis, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Latvijā ir gana problēmu ikdienā arī bez pandēmijas apkarošanas. Joprojām aktuāla ir transporta vadīšana dzērumā. Kā smejies, mainās sabiedriskās iekārtas un mainās valsts nosaukums, taču vēl arvien pietiekami liels un salds ir ar likumu aizliegtais auglis – sēsties pie stūres un vadīt auto kunga prātā. 

Vai digitalizācija mazumtirdzniecībā aizstās cilvēkus?

- 29.Aprīlis, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Pašapkalpošanās kases un skeneri, bezkontakta autentifikācija un norēķini, mobilās lietotnes un mākslīgais intelekts, pilnībā automatizēti veikali bez pārdevēja vai kasiera – digitalizācija visā pasaulē arvien vairāk tuvina mūs bērnībā zinātniskās fantastikas filmās redzētajam. 

Deja ir universāla valoda

- 29.Aprīlis, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

29. aprīlis kopš 1982. gada pēc UNESCO Starptautiskās dejas padomes (International Dance Council – CID) iniciatīvas tiek atzīmēts kā Starptautiskā dejas diena. Ik gadu miljoniem visdažādāko žanru dejas mākslas pārstāvju piedāvā šajā dienā koncertus un priekšnesumus miljoniem skatītāju visā pasaulē. Šogad šādi pasākumi vairāk būs tiešsaistēs – kovida dēļ.

Jautājumi bez atbildēm

- 28.Aprīlis, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Latvijas iekšpolitikas interesenti šobrīd var vērot, kā visu acu priekšā pa citām partijām izklīst tāda politiskā spēka kā KPV LV Saeimas frakcija. Parlamentārieši centīgi migrē uz tām partijām, kuras viņiem ir idejiski pieņemamākas un var nodrošināt vismaz teorētiskas iespējas turpināt politiskās karjeras.

Par stabilitāti un stipru aizmuguri

- 28.Aprīlis, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Atverot 2002. gadā dibinātās un vairāk nekā 50 biedrus apvienojošās Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas mājaslapu, ikvienu tās apmeklētāju vispirms simboliski uzrunā LLKA devīze: «Sadarbībā slēpjas attīstības spēks».

Top VARAM mūžīguma likums

- 27.Aprīlis, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Uz rezerves sliedēm ilgi komplektēts, gan piekabinot ļoti vajadzīgus, gan atkabinot par mazvajadzīgiem novērtētus vagonus (šoreiz – likuma pantus), nu ir izkustējies likumprojekta «Par pašvaldībām» smagsvara vilciens. Saeima to sāka skatīt ceturtdien un pēc neilgām debatēm (izteicās vien 8 deputāti) pieņēma pirmajā lasījumā un virzīja to uzlabošanai Valsts pārvaldes un pašvaldību komisijā.

Vēl nekas nav nokavēts

- 27.Aprīlis, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Visu pagājušo vasaru mums bija ekskluzīva iespēja pa kabineta logu vērot pazemes komunikāciju nomaiņu Valmierā, Beātes ielas posmā no Andreja Upīša ielas līdz Kārļa ielai. 

Kaimiņi, kuri iedvesmo

- 23.Aprīlis, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Šobrīd un vēl līdz 28. aprīlim vidzemnieki ir aicināti iesaistīties akcijā «Meklējam kaimiņu, kurš iedvesmo!», piesakot sev zināmus jaunpienācējus – kaimiņus, kuri pārcēlušies uz dzīvi Vidzemes laukos vai mazpilsētā un varētu būt iedvesmas stāsts arī citiem potenciālajiem vidzemniekiem.

Zviedrijas investīcijas 42 reizes lielākas

- 22.Aprīlis, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Ik pa laiciņam mūsu valstī izskan skaļi lozungi, solot pavisam ātri izrāpties no bedres, kurā paši ar savu valdīšanu neatkarības gados esam tā nemanāmi ieslīdējuši. Reizēm solāmies panākt tepat apkārtējos kaimiņus Baltijā, reizēm, kad klausītājos vairāk ārvalstu prominentu ļaužu, atvēzējamies pat uz skandināvu līmeni...

Stopētāju kultūra

- 22.Aprīlis, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Es zinu vairākus cilvēkus, kuri ir pārvietojušies stopējot jeb mēģinot noturēt kādu mašīnu, kas dodas viņiem vēlamajā virzienā. Ja paveicas, tad ar vienu mašīnu var aizbraukt līdz pat iecerētajam galamērķim, ja ne, tad var pat visa diena paiet, kamēr nonāc galapunktā.

Liela brēka, maza vilna

- 21.Aprīlis, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Aprīļa pirmajā pusē kļuva zināms, ka Valsts ieņēmumu dienesta (VID) izmeklētā kriminālprocesā aizdomās par korupciju Terehovas muitas kontroles punktā aizturēti 29 muitnieki, 21 no kuriem atzīts par aizdomās turamajiem, piemērojot viņiem ar brīvības atņemšanu nesaistītus drošības līdzekļus.