Mājā un sētā

Dārzs ar laukakmeņu mūrīšiem un klūgu pinumiem

- 28.Jūnijs, 2024
Mājā un sētā
Laikrakstā

Valmieras novada pērnā gada akcijā «Tavs ieguldījums ainavā», kā zināms, bija pieteikts 41 daiļdārzs un sakoptākie īpašumi pavisam septiņās kategorijās. Nominācijā «Valmieras novada daiļdārzs» Atzinību saņēma arī SARMĪTE BĒRZIŅA no Jērcēnu pagasta «Ziedupēm».

Kolekcijas dārzs – ar pleca sajūtu

- 24.Maijs, 2024
Mājā un sētā
Laikrakstā

Valmieras novada akcijā «Tavs ieguldījums ainavā» pērn bija pieteikts 41 daiļdārzs un sakoptākie īpašumi. Kategorijā «Valmieras novada daiļdārzs» atzinību saņēma arī valmieriete, bioloģijas skolotāja GUNA TAUBE.

Ar saulainu sveicienu no Spānijas

- 8.Marts, 2024
Mājā un sētā
Laikrakstā

Šī nu ir tā reize, kad tematu publikācijai ierosināja kāds «Liesmas» lasītājs, kas, būdams pieredzējis gardēdis un arvien vēl jaunu garšu meklētājs, ir sajūsmā par Valmieras tirgus pārtikas preču paviljonā SIA «Dorša» atvērto Spānijas pārtikas produkcijas tirdzniecības vietu.

Zīmols ‘LIVO’ – godā ceļot plūškoka ziedus un augļus

- 12.Janvāris, 2024
Mājā un sētā
Laikrakstā

Uzņēmēja, mājražotāja KRISTIĀNA INDRĀNA veselīgo dzērienu darītavā Rencēnu pagasta «Līvenos» ražotajiem, vitamīniem bagātajiem produktiem jau otro gadu pēc kārtas LLKC projekta «Novada Garša» pārtikas kvalitātes konkursā tikusi ne tikai ekspertu uzmanība, bet arī medaļas: 2022. gadā sudraba, bet 2023. gadā sudraba un bronzas. Ievērības cienīgs fakts, lai taptu šī intervija.

Mājražošana ar brīnišķīgi bagāto ogu

- 8.Decembris, 2023
Mājā un sētā
Laikrakstā

Rūjieniešiem MARUTAI un GUNDARAM BERGIEM un viņu radītajam smiltsērkšķu gardumu zīmolam «BB oga» šis gads izrādījies īpašs, jo 15. augustā viņi bija starp pirmajiem 14 vietējiem uzņēmējiem, kam piešķīra jaunās preču zīmes «Radīts Valmieras novadā» lietošanas tiesības, bet septembra izskaņā Rīgā LLKC projekta «Novada Garša» gadskārtējā pārtikas kvalitātes konkursā divi viņu ražojumi saņēma Zelta un Sudraba medaļu.

Ar rūpi par vietējiem ražotājiem

- 24.Novembris, 2023
Mājā un sētā
Laikrakstā

Par «REKO Valmiera» zemnieku un mājražotāju tiešsaistes tirdziņa brīvprātīgu organizēšanu, kas notiek reizi nedēļā, par jaunu tirdziņa dalībnieku piesaisti un atbalsta sniegšanu esošajiem, tā stiprinot vietējos ražotājus un dodot iespēju iedzīvotājiem pa tiešo no Valmieras novada zemniekiem un mājražotājiem iegādāties veselīgu, novadā augušu produkciju, par bioloģiskās saimniecības «Mežvijas» attīstīšanu Dikļu pagastā apbalvojums «Valmieras novada Gada cilvēks» piešķirts zemnieku saimniecības «Mežvijas» saimniecei SANTAI RUMBAI.

Bišu rosībā san visas siltumnīcas

- 22.Septembris, 2023
Mājā un sētā
Laikrakstā

Daudzi valmierieši jau vairākus gadus ir iecienījuši Raunas pagasta zemnieku saimniecībā «Mežnoras» varenās siltumnīcās audzētās zemenes un rudens avenes, kuras saimnieki reizi nedēļā pircējiem piegādā pa tam radīto loģistikas maršrutu, bet ceturtdienu pievakarēs saimniecības produkcija nonāk zemnieku un mājražotāju tirdziņā «REKO Valmiera». Braucām lūkot šā rudens aveņu ražu Raunā.

Pāri visam sajūta – tā vieta ir mūsu

- 25.Augusts, 2023
Mājā un sētā
Laikrakstā

Nesen Valmierā, jaunās preču zīmes «Radīts Valmieras novadā» pasniegšanas ceremonijā starp pirmajiem četrpadsmit vietējiem uzņēmējiem bija arī DACE ŠULCE no Burtnieku pagasta. Pēc dažām dienām viņa kopā ar dzīves draugu JORENU GREDZENU bija LLKC projekta «Novada Garša» Vidzemes pasākuma dalībnieku vidū Ķoņu dzirnavās.

Atkal zied «Jaunrūju» flokšu kolekcija

- 11.Augusts, 2023
Mājā un sētā
Laikrakstā

Uz Cēsu novada Raiskuma pagasta zemnieku saimniecību «Jaunrūjas» puķu mīļiem ceļu nākas mērot vairākas reizes sezonā, jo izdomas bagātās saim­nieces GUNAS RUKŠĀNES dārzā ik pa laikam ar savu košo uznācienu priecē gan liliju, peoniju un flokšu, gan arī ūdensrožu un pat hostu kolekcijas.