Izglītība

Jauno skolotāju iesaukums projektā «Mācītspēks»

- 26.Februāris, 2021
Izglītība
Laikrakstā

Ik gadu pedagogu skaits skolās sarūk, tāpat profesijas prestižs nav visai augsts. Lai to mainītu, jau otro gadu tiek īstenots visai unikāls projekts «Mācītspēks», apvienojoties Latvijas augstskolām – Latvijas Universitātei, Dau­gavpils Universitātei un Liepājas Universitātei, kā arī nodibinājumam «Iespējamā misija». Tajā iesaistīta arī valmieriete Sintija Kristīne Brence, «Iespējamās misijas» absolvente.

Saknes uz valstiskumu

- 24.Februāris, 2021
Izglītība
Laikrakstā

Valsts izglītības satura centrs (VISC) aicināja Latvijas izglītības iestāžu pedagogus, ja iespējams, kopā ar skolēniem apkopot savu līdzšinējo pieredzi 1991. gada Barikāžu notikumu izzināšanā un piemiņas saglabāšanā, izveidojot prezentācijas ar labās prakses piemēriem. 

"Biznesa skices" finālā divi Valmieras tehnikuma SMU

- 19.Februāris, 2021
Izglītība
Laikrakstā

Ikgadējā Swedbank, Junior Achievement Latvia un Projektu bankas organizētajā biznesa plānošanas konkursā «Biznesa skices» vidusskolēnu komandas no visas Latvijas pieteikušas 82 produktu un pakalpojumu idejas klimata pārmaiņu mazināšanai un cilvēku dzīves kvalitātes uzlabošanai. 

Cukurfests – festivāls katram savās mājās

- 10.Februāris, 2021
Izglītība
Laikrakstā

Kopš kāda laika darbu Vidzemes Augstskolā ir uzsākusi jaunā Studentu apvienība (ViA SA). Šajos neparastajos apstākļos tā nolēmusi uzmundrināt gan studentus, gan arī jauniešus, aicinot šīs nedēļas garumā piedalīties festivālā «Cukurfests», kas noslēgsies ar mazliet citādāku Cukura balli, nekā ierasts.

Attālināto mācību laikā Valmierā turpina brīvpusdienu piegādi skolēniem

- 29.Janvāris, 2021
Izglītība
Laikrakstā

Pagājušajā nedēļā Ministru kabinetam lemjot par attālinātām mācībām arī 1. - 4. klašu skolēniem, Valmieras pilsētas pašvaldība uzsāk brīvpusdienu piegādi Valmierā dzīvojošiem Valmieras izglītības iestāžu 1. - 4. klašu skolēniem un turpina to īstenot arī 5. - 6. klašu skolēniem, bet iepriekš minēto klašu skolēniem, kuri dzīvo ārpus Valmieras, ir iespējams saņemt pārtikas produktu pakas. 

Jauniešu māja nav devusies ziemas miegā

- 20.Janvāris, 2021
Izglītība
Laikrakstā

Valmieras jaunieši turpina iesāktās aktivitātes Eiropas Solidaritātes korpusa projekta «Pieslēdzies» ietvaros, informē jaunatnes lietu speciāliste Simona Šmidte. Patlaban savstarpējā saziņa un pasākumi tiek īstenoti, izmantojot dažādas tiešsaistes opcijas: decembrī notika bezmaksas Verves nodarbības Zoom platformā, bet no pirmdienas sākusies akcija «Spēka vārdi».

Skolēni saņēmuši portatīvos datorus no IZM (2)

- 14.Janvāris, 2021
Izglītība
Laikrakstā

Gada nogalē Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) pašvaldībās nogādāja 6200 portatīvos datorus, ko skolēni jau izmanto vairāk nekā 400 skolās visā Latvijā, tostarp Valmierā un tās apkārtnes izglītības iestādēs, lai varētu uzlabot mācību kvalitāti Covid-19 pandēmijas apstākļos.

Kas VDMV paveikts 2020. gadā?

- 13.Janvāris, 2021
Izglītība
Laikrakstā

Sākoties ārkārtējai situācijai pavasarī, Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolā projekta PuMPuRS aktivitātes uz laiku tika pārtrauktas, jo Ministru kabineta noteikumi paredzēja pārtraukt visa veida izglītības procesa īstenošanu klātienes formā, ņemot vērā potenciālos Covid-19 izplatīšanās riskus.

SMU «Spoonable» aktīvi strādā pie prototipa

- 6.Janvāris, 2021
Izglītība
Laikrakstā

Jau decembrī ziņojām, ka Valmieras tehnikuma Skolēnu mācību uzņēmums (SMU) «Spoonable» visas Latvijas pasākumā «Cits bazārs» ieguva apbalvojumu nominācijā «Tehnoloģiskās inovācijas produkts/pakalpojums». Pašlaik SMU komanda mācās attālināti un kopīgi, tomēr attālināti strādā pie prototipa, kas cilvēkiem ar trīcošām rokām atvieglotu ēšanu.

Skats uz sevi no augšas un apakšas

- 6.Janvāris, 2021
Izglītība
Laikrakstā

Tradicionālais radošais konkurss, kas veltīts filozofam, reliģiju pētniekam un dzejniekam Robertam Mūkam, šogad notika 15. reizi. Konkursa mērķis bija skolēnu domu, izjūtu un pārdzīvojumu atklāsme jaunrades darbos. Moto tam bija R. Mūka domu grauds, kas aicināja 2. – 12. klašu skolēnus rakstīt: «Paskaties uz sevi no augšas un tad no apakšas. Ko Tu tur redzi?». Konkursu rīkoja Galēnu Kultūrvēstures biedrība sadarbībā ar R. Mūka muzeju un Riebiņu novada domi, un tas ir noslēdzies.