Izglītība

Dzejas daiļrunātāja Ieva Reide

- 14.Jūlijs, 2021
Izglītība
Laikrakstā

Valmieras Viestura vidusskolas audzēkņi, piedaloties daiļrunāšanas konkursā «Skatuves runa», guvuši augstus panākumus. Savās klašu grupās trīs audzēkņi ieguvuši augstāko pakāpi, astoņiem audzēkņiem 1. pakāpe un vienai audzēknei – 2. pakāpe.

Noslēdzies mācību gads Naukšēnu novada vidusskolā

- 6.Jūlijs, 2021
Izglītība
Laikrakstā

Ir aizvadīts 2020./2021. mācību gads, un priekšā ir gaidītais vasaras brīvlaiks. Šis mācību gads mums visiem bija izaicinājumu pilns. Apguvām jaunas iemaņas – strādāt un mācīties attālināti. Neskatoties uz to, ka visa mācību gada laikā ir bijuši dažādi ierobežojumi saistībā ar Covid-19, mūsu skolēni ir piedalījušies arī dažādos konkursos un olimpiādēs un guvuši labus panākumus, lai viņus varētu saukt par Naukšēnu novada vidusskolas lepnuma ieguvējiem.

Ekoskolu vides izglītība pandēmijas gadā

- 29.Jūnijs, 2021
Izglītība
Laikrakstā

Liela daļa aizvadītā mācību gada šogad norisinājās, laiku pavadot ārpus skolas. Tas bija iemesls pārmaiņām arī ekoskolu vides izglītības formātā. Dzīvojot līdzi gada norisēm un Covid-19 diktētajām iespējām, katra izglītības iestāde meklēja variantus padziļinātai vides izglītībai gan skolā, gan ārpus tās.

Valmieras tehnikumā top derīgas lietas

- 29.Jūnijs, 2021
Izglītība
Laikrakstā

Noslēdzies Latvijas lielākās izglītības organizācijas JA Latvija un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras sadarbībā ar Swedbank organizētais skolēnu mācību uzņēmumu konkurss, kurā starp 20 vidusskolu grupas finālistiem bija izvirzīti divi Valmieras tehnikuma projekti – tehnoloģiski izstrādāta Braila raksta tāfelīte Blind ABC un Spoonable – produkts, kas atvieglos ēšanu cilvēkiem ar trīcošām rokām – Parkinsona slimniekiem. Šī ierīce konkursā ieguva 2. vietu aiz Madonas Valsts ģimnāzijā tapušā Re-Grain, kas ražo ēdamus traukus.

Apgūsti sporta izglītību Valmieras 2. vidusskolā!

- 16.Jūnijs, 2021
Izglītība
Laikrakstā

Sākot ar 2021./2022. mācību gadu, Valmieras 2. vidusskola piedāvā jaunu mācību virzienu 9. klašu absolventiem – sports un veselība. Paralēli vidusskolas pamatpriekšmetiem audzēkņiem būs iespēja apgūt tādus specifiskus mācību priekšmetus kā sporta treniņu teorija, anatomija, fizioloģija, bioķīmija un citus. Uzņemšana – no 14. jūnija līdz 27. augustam.

Māksla pļavā

- 10.Jūnijs, 2021
Izglītība
Laikrakstā

Projekta Maģistrāle Pļava ietvaros aizvakar Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas mākslas skolas 6. klases audzēkņi devās uz Dīvaliņa pļavām, kur laika gaitā tiks izveidota dabiska, augiem daudzveidīga pļava pilsētvidē.

Skaļi un drosmīgi

- 2.Jūnijs, 2021
Izglītība
Laikrakstā

Neskatoties uz neparastajiem Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensību apstākļiem, Valmieras reģionālais fināls ir veiksmīgi noslēdzies un tiesneši izbaudījuši finālistu videolasījumus, jo 14 finālisti no septiņām Valmieras reģiona skolām izvēlējās savam lasījumam  ļoti dažādas grāmatas – gan latviešu, gan ārzemju autoru. 

5. vidusskolas «Pavasara svētki»

- 27.Maijs, 2021
Izglītība
Laikrakstā

Noslēdzies Valmieras 5. vidusskolas radošo industriju virziena jauniešu projekts «Pavasara svētki». Jaunieši, kuri skolā apgūst mācību priekšmetu «Projektu vadība», izveidoja un realizēja savu pirmo projektu. 

ViA ievieš dažādas izglītības tehnoloģijas (EdTech) un veic uzlabojumus studiju programmā «Informācijas tehnoloģijas»

- 20.Maijs, 2021
Izglītība
Laikrakstā

Ņemot vērā tehnoloģiju, inovāciju un mācīšanās metožu straujo attīstību, Vidzemes Augstskolas (ViA) docētāji testē un ievieš dažādas izglītības tehnoloģijas (EdTech), kā arī veic uzlabojumus studiju programmā «Informācijas tehnoloģijas» ar mērķi veicināt jaunu nozares speciālistu pieaugumu un nepieciešamo iemaņu attīstīšanu darbam ar mūsdienu tehnoloģijām. Gūtās atziņas tika prezentētas ViA starptautiskās nedēļas ietvaros «Sabiedriska un uzņēmīga Eiropas Universitāte».

Darot darbu pēc vislabākās sirdsapziņas

- 19.Maijs, 2021
Izglītība
Laikrakstā

Valmieras Gaujas krasta vidusskolas – attīstības centra PIRMSSKOLA šogad svin 35 gadu jubileju. Tolaik, 1986. gadā, Valmierā, Jumaras ielā, tika uzbūvēts jauns un moderns bērnudārzs «Valmieras pilsētas 4. bērnudārzs – mazbērnu novietne», kas 1997. gadā mainīja statusu un nosaukumu uz Valmieras pilsētas speciālā pirmsskolas izglītības iestāde «Bitīte». 

Mācību metodes jāpielāgo šībrīža apstākļiem

- 28.Aprīlis, 2021
Izglītība
Laikrakstā

Izglītības iestādes ir visai neapskaužamā situācijā, tostarp bērni, skolotāji un vecāki. Jāgaida «laimīgā loze», vai mācības varēs turpināties klātienē vai tomēr attālināti. Visiem jābūt gataviem abiem scenārijiem. «Liesma» pirms kāda laika aprunājās ar J. Endzelīna Kauguru pamatskolas direktori IVETU RAMBOLU un mācību pārzini AIJU DUBOVU par mācību procesa organizēšanu.