Izglītība

Mācību metodes jāpielāgo šībrīža apstākļiem

- 28.Aprīlis, 2021
Izglītība
Laikrakstā

Izglītības iestādes ir visai neapskaužamā situācijā, tostarp bērni, skolotāji un vecāki. Jāgaida «laimīgā loze», vai mācības varēs turpināties klātienē vai tomēr attālināti. Visiem jābūt gataviem abiem scenārijiem. «Liesma» pirms kāda laika aprunājās ar J. Endzelīna Kauguru pamatskolas direktori IVETU RAMBOLU un mācību pārzini AIJU DUBOVU par mācību procesa organizēšanu.

Es stāstu par sevi

- 28.Aprīlis, 2021
Izglītība
Laikrakstā

Elza Krauze  ir  Valmieras Valsts ģimnāzijas 12. klases skolniece. Vidējā atzīme, beidzot 1. semestri, – 9,6. Viņa ir arī viena no Valmieras Rotari kluba stipendiātēm šajā gadā. 2020./21. mācību gadā piedalījusies sešās olimpiādēs: Valmieras novadā četrās, valstī – divās. Rezultāti: latviešu valodā 1. vieta, bioloģijā 1. vieta, fizikā 2. vieta, matemātikā 3. vieta.

Mācības klātienē Mazsalacas vidusskolā

- 14.Aprīlis, 2021
Izglītība
Laikrakstā

No 7. aprīļa Mazsalacas vidusskolā mācību procesu klātienē uzsāka 1. – 6. klases un 12. klases skolēni, lēmums pieņemts saskaņā ar valstī noteiktajiem Covid-19 izplatības ierobežojumiem un Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) informāciju par drošajiem novadiem, kuros epidemioloģiskie apstākļi pieļauj mācību procesa īstenošanu klātienē. 7. – 11. klases skolēni mācās, ievērojot rotācijas principu, atbilstoši otrā semestra mācību priekšmetu stundu sarakstam. 

Prakse skolā ārkārtas situācijas laikā

- 7.Aprīlis, 2021
Izglītība
Laikrakstā

Valmieriete, Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes bakalaura studiju programmas «Skolotājs» apakšprogrammas «Pirmsskolas un sākumskolas skolotājs» 4. kursa studente SAMANTA VERGINA ārkārtējās situācijas laikā Valmieras 2. vidusskolā īstenoja kvalifikācijas un integrēto mācību praksi. 

Dzīvotspējīgas skolēnu mācību uzņēmumu idejas

- 31.Marts, 2021
Izglītība
Laikrakstā

Pagājušās nedēļas nogalē tiešsaistē norisinājās «Cits bazārs», kurā skolēnu mācību uzņēmumi (SMU) tirgojās ar savu produkciju. Vēl pirms tam arī divi Valmieras tehnikuma SMU veiksmīgi startēja Swedbank biznesa plānošanas konkursā «Biznesa skices», piesaistot reālu finansējumu ideju attīstībai.

Beverīnas roveriem jau 10 gadi

- 24.Marts, 2021
Izglītība
Laikrakstā

«Miera laikos» nozīmīgā jubileja būtu atzīmēta plašāk, min Beverīnas roveru cilts vadītājs Krišjānis Pundurs, tagad organizācijas biedri apmainījās ar savstarpējiem apsveikumiem. Tomēr ko dara roveri un lielgaidas, kamēr plosās pandēmija?

Uzrunāja VPVĢ atmosfēra

- 10.Marts, 2021
Izglītība
Laikrakstā

KETIJA NĒRINGA-MARTINSONE ir Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas ķīmijas skolotāja. Viņas dzimtā puse ir Zemgalē, bet ieprecējusies viņa ir Straupē, kas jau kļuvusi par mīļu vietu. Viņas aizraušanās ir lokšaušana.

Trīs nedēļas mācības notiek klātienē

- 10.Marts, 2021
Izglītība
Laikrakstā

Februāra beigās valdība atbalstīja klātienes izglītības procesu 1.-4. klasēs saskaņā ar reģionu pieejas principu, kā rezultātā trešo nedēļu klātienes apmācības mazajās klasēs notiek Naukšēnu novada vidusskolā un Rūjienas vidusskolā. Izglītības iestādēm ir jāievēro virkne drošības pasākumu, visi valkā maskas, un reizi nedēļā personāls veic Covid-19 testus.

Jauno skolotāju iesaukums projektā «Mācītspēks»

- 26.Februāris, 2021
Izglītība
Laikrakstā

Ik gadu pedagogu skaits skolās sarūk, tāpat profesijas prestižs nav visai augsts. Lai to mainītu, jau otro gadu tiek īstenots visai unikāls projekts «Mācītspēks», apvienojoties Latvijas augstskolām – Latvijas Universitātei, Dau­gavpils Universitātei un Liepājas Universitātei, kā arī nodibinājumam «Iespējamā misija». Tajā iesaistīta arī valmieriete Sintija Kristīne Brence, «Iespējamās misijas» absolvente.

Saknes uz valstiskumu

- 24.Februāris, 2021
Izglītība
Laikrakstā

Valsts izglītības satura centrs (VISC) aicināja Latvijas izglītības iestāžu pedagogus, ja iespējams, kopā ar skolēniem apkopot savu līdzšinējo pieredzi 1991. gada Barikāžu notikumu izzināšanā un piemiņas saglabāšanā, izveidojot prezentācijas ar labās prakses piemēriem. 

"Biznesa skices" finālā divi Valmieras tehnikuma SMU

- 19.Februāris, 2021
Izglītība
Laikrakstā

Ikgadējā Swedbank, Junior Achievement Latvia un Projektu bankas organizētajā biznesa plānošanas konkursā «Biznesa skices» vidusskolēnu komandas no visas Latvijas pieteikušas 82 produktu un pakalpojumu idejas klimata pārmaiņu mazināšanai un cilvēku dzīves kvalitātes uzlabošanai.