Pilsētās un novados

Valmierai kārtējais panākums Eiropas nākotnes pilsētu reitingā

- 21.Februāris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

10. februārī laikraksta «Financial Times» izdevums «fDi Intelligence» paziņojis 2020./2021. gada starptautiskā Eiropas nākotnes pilsētu un reģionu reitinga rezultātus. Valmiera sīvā konkurencē starp Eiropas mikro pilsētām ieguvusi ceturto vietu, piekāpjoties divām Īrijas pilsētām un Ventspilij. Valmierai augstos rezultātus izdevies uzrādīt, pateicoties izaugsmes rādītājiem, ko palīdzējuši sasniegt Valmieras uzņēmēji un darba devēji.

Stipru Latviju ceļot

- 21.Februāris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Lai nodrošinātu artilērijas atbalstu manevra vienību operācijām un stiprinātu uguns atbalsta spēju, turpmāk Valmierā, Zemessardzes 22. kājnieku bataljona teritorijā, tiks izvietota artilērijas baterijas lieluma apakšvienība ar M109A pašgājējhaubicēm un vairāk nekā 100 karavīriem, savukārt Kaujas atbalsta rota ar prettanku spēju un pretgaisa aizsardzības spēju vairāk nekā 150 karavīru sastāvā tiks izvietota Gulbenes novada Stāmerienā.

«Zaļie torņi», «Dārza pērles» un citi attīstības projekti

- 18.Februāris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Kamēr Saeimā turpinās VARAM ierosinātās administratīvi teritoriālās reformas projekta sagatavošana otrajam lasījumam, kamēr reģionos reformas iecerētās Latvijas kartes pārzīmēšanas dēļ daudzviet pieaug iedzīvotāju neapmierinātība par iespējamām piespiedu laulībām, pašvaldību darbs, pildot tām deleģētās funkcijas, neapstājas. Tā tas ir arī Rūjienas novadā. Lūk, ko par aktuālāko un dienaskārtības projektiem «Liesmai» pastāstīja Rūjienas novada pašvaldības Attīstības nodaļas vadītāja LĪGA MARTINSONE.

Radošā darbnīcā – bišu vaska smaržā

- 18.Februāris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Februāris, kā zināms, ir Sveču mēnesis. Ipiķu bibliotēkā nesen notika kupli apmeklēta vaska sveču liešanas darbnīca. Arī «Liesma» tur pabija. Tā kā sveču darināšana ir darba un laika ietilpīga, tad tās laikā mums visiem kopā sanāca ne tikai zeltainas sveces, bet arī interesantas sarunas.

Atbalsta daudzbērnu ģimeņu talantīgos bērnus

- 13.Februāris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Kā iepriekš vēstīts, aizvadītā gada decembrī Kocēnos norisinājās pirmās Adventa Lūgšanu brokastis, kurās piedalījās politiskie, sabiedriskie un uzņēmējdarbības līderi, un daļa no dalības maksas tika ziedota labdarībai, lai atbalstītu Kocēnu novada daudzbērnu ģimeņu talantīgo bērnu un jauniešu izaugsmi mūzikas jomā, dāvinot mūzikas instrumentu.

Trikātiešus neapmierina pievienošana Valkai

- 13.Februāris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Kuplā skaitā janvāra izskaņā bija pulcējušies gan Trikātas pagasta, gan visa plašā Beverīnas novada iedzīvotāji, lai diskutētu par administratīvi teritoriālo reformu (ATR). Iedzīvotāju kopsapulci rīkoja iniciatīvas grupa ar mērķi noskaidrot Trikātas pagasta iedzīvotāju viedokli par Valkas novada domes ierosinājumu ATR rezultātā no Beverīnas novada atdalīt un topošajam Valkas apriņķim pievienot Trikātas pagastu.

Viens plus trīs vai četri vienā?

- 12.Februāris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pagājušās nedēļas pēdējās darbdienas pēcpusdiena koncertzālē Valmiera pagāja četru pašvaldību pārskatu un nākotnes plānu zīmē, jo Valmieras mērs Jānis Baiks uz savu tradicionālo tikšanos plašākā lokā ar Vidzemes pašvaldību darbiniekiem un uzņēmējiem bija aicinājis arī trīs nu jau potenciālos visciešākās sadarbības partnerus – Beverīnas, Burtnieku un Kocēnu novadu pašvaldību vadītājus.

Brīvandele nav tikai lietu apmaiņa

- 12.Februāris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Tur ikviens varēja atstāt un samainīt vai pret ziedojumu iegādāties lietderīgas mantas – ziemas apģērbus, apavus, aksesuārus un sporta inventāru, tā piešķirot lietām otru dzīvi un izmantojot tās atkārtoti, kas ir viens no ilgtspējīga un videi draudzīga dzīvesveida pamatprincipiem.