Pilsētās un novados

Sumināti Burtnieku novada uzņēmēji

- 7.Maijs, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Lai atpazītu un godinātu Burtnieku novada uzņēmējus, kuri aktīvi un godprātīgi darbojas savā nozarē, sekmējot un veicinot novada uzņēmējdarbības vides attīstību, jau astoto gadu notika Burtnieku novada pašvaldības organizētais konkurss Burtnieku novada uzņēmēju gada balva.  Konkursā tika saņemti 20 pieteikumi, un 30. aprīlī laureāti 9 nominācijās saņēma atzinības un balvas.

Izcilniekus godinot

- 6.Maijs, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Saulainā, kaut nedaudz vējainā Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas dienā aiz Valmieras muzeja pie lielā ozola tika sveikti un apbalvoti trīs Gada un pieci Goda Valmierieši 2020. Visi godinātie balvu saņēmēji tika sagaidīti un sveikti pie glīti klātiem baltiem galdiem ar ziediem, kā arī kārdinošām uzkodām un kafiju. 

No 1. maija kalpošanu Rubenes draudzē uzsācis mācītājs Gints Polis

- 6.Maijs, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Aicināts pastāstīt par savu līdzšinējo dzīves gājumu un saistību ar Rubenes baznīcu un Rubeni, mācītājs Gints Polis raksta: «Visa mana laicīgā dzīve, no piedzimšanas 1964. gadā līdz šodienai, kā turpinājums iepriekšējām dzimtām daudzās paaudzēs saistīta ar Raiskumu, un droši varu teikt, ka tajā vietā esmu kā aborigēns – pamatiedzīvotājs.

Augstā mastā dzimtas karogu ceļot

- 30.Aprīlis, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Kad Latvijai ir valsts svētki, tie vispirms ir katram, kas latviskumu, piederību šai valstij ir cauri laikiem dzimtās līdz šodienai atnesuši. Vēl izteiksmīgāki šie svētki ir ģimenēm, kas svētu glabā uzticību dzimtas mājām. Tāda ir arī Ingūnas un Valda Prauliņu ģimene, kura nu jau piektajā paaudzē turpina viņu dzimtas saimniekošanu Burtnieku «Seķos». 

Aicina pieteikties Valmieras skolēnu vasaras nodarbinātības programmai

- 27.Aprīlis, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Valmieras pilsētas pašvaldība aicina skolēnus iepazīties ar darbavietām un pieteikties darbam vasarā – 2021. gada jūnijā, jūlijā un augustā. Vasaras nodarbinātības programmā aicināti pieteikties jaunieši vecumā no 13 līdz 19 gadiem. Skolēnu nodarbinātības programmas mērķis ir radīt iespēju apgūt nepieciešamās darba pamatprasmes un iemaņas, iegūt darba pieredzi, lietderīgi pavadot vasaras brīvlaiku.

Lielās Talkas mirkļi

- 27.Aprīlis, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Burtnieks pagājušajā piektdienā apciemoja lielāko Burtnieku novada Lielās Talkas objektu, patiesībā tikai vienu no vietām – Matīšu peldētavas kanālu un tur esošo laivu bāzi Asari, no kurienes – gan pa krastu kājām, gan no ūdens puses ar laivām – visas nedēļas garumā notika un arī sestdien vēl turpinājās gan Burtnieku ezera krastu sakopšanas darbi, gan ūdeņu attīrīšana no gada garumā gar krastiem peldošā (ne)kultūras slāņa – tukšām plastmasas pudelēm, dzērienu skārdenēm un stikla pudelēm, plastmasas maisiņiem, dažādiem tukšiem iepakojumiem un pat no... gadumijas vai kādas citas līksmošanas reizes tukšām salūta raķešu kasetēm.

Divas labas ziņas Valmiermuižai

- 27.Aprīlis, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Šogad publiskoti divi interesanti jaunumi saistībā ar Valmiermuižas vēsturisko apbūvi. Pirmais, ar ko jau iepazinusies plašāka sabiedrība, ir saistīts ar grozījumiem, ko Kultūras ministrija veikusi Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā, tajā iekļaujot Valmiermuižas torni jeb, kā Burtnieks un vietējie to ieraduši saukt, tornīti. 

Valmiermuižā zaļos Jelgavas ozoliņi

- 27.Aprīlis, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Lielās Talkas dienā Valmiermuižā notika ne tikai dabas sakopšanas, bet arī savā ziņā dabas atjaunošanas aktivitātes. Vietējie iedzīvotāji kopā ar iniciatīvas atbalstītājiem atjaunoja vēsturiskās ozolu alejas posmu, iestādot 13 jaunus ozolu stādus abās pusēs Ozolu ielai vietās, kur dažādu iemeslu pēc alejas ozoli no savulaik izveidotās rindas bija izkrituši. 

Ūsiņš – zirgu aizbildnis un Saules vedējs

- 23.Aprīlis, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

23. aprīlis kalendārā ierakstīts kā Jura un Jurģa diena. Latviešu tautas tradīcijas Juri jeb Jurģi parasti daudzina kā zirgu aizbildni, bet kādā Valmieras ieražu apskatā ir saglabājies norādījums, ka Jurģu diena senāk bijusi ŪSIŅA  DIENA.