Pilsētās un novados

Noslēgts līgums par Valmieras pils kultūrvides centra būvniecību

- 8.Jūlijs, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

18. jūnijā Valmieras pilsētas pašvaldība noslēgusi līgumu ar SIA «R.K.C.F.Renesanse» par Valmieras pils kultūrvides centra Bruņinieku ielā 1 būvniecību. Būvdarbu laikā tiks veikta esošo pils ZR mūru restaurācija un konservācija, veikta jauna objekta – Valmieras pils kultūrvides centra – būvniecība, kā arī vecās aptiekas ēku ansambļa pārbūve. 

Kipa valstībā

- 8.Jūlijs, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Amatnieka GUNĀRA LĀČA rokas prot uztaisīt dažādas koka lietas pēc vajadzības – netrūkst ne pulksteņu, ne paplāšu, ne taburešu, pat ne kapu soliņu un krustu. Ar amatniecību viņš nodarbojas apmēram sešus gadus, tomēr pats savām rokām ir cēlis māju, kurā šobrīd dzīvo, kā arī pirtiņu.

Kad Burtnieks "vārās"

Kā jau bija solīts, aizvadītajā sestdienā un svētdienā Burtniekā dominēja nevis zandartu ķērāji, bet sportiski ļaudis dažādā vecumā ar dažādiem peldamrīkiem. Visnopietnākais tusiņš jau trešo gadu pēc kārtas notiekošajā pasākumā Burtnieks vārās, protams, bija vindsērfinga cienītājiem, taču viņi saviem maršrutiem ceļavēju meklēja nevis Burtnieku ciemata krastā, bet gan tajā ezera galā, kur Rūjas sēris, Raga sēris un Raga kakts, jo vismaz sestdien tieši šo Burtnieka akvatoriju par vējdēļiem piemērotāko bija atzinis Baltijas Kausa 2020 galvenais tiesnesis no vēju pilsētas Liepājas.

Ir sācies sēņu laiks!

- 3.Jūlijs, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Nedēļu pirms Līgo/Jāņiem jau stāstīju par valmierieti Mārīti, kura Valmieras tirgū tirgoja rudzupuķes. Viņa ieminējās, ka pēc svētkiem būs sēnes, tāpēc vakarrīt  devos uz tirgu, lai pārliecinātos, vai pie viņas tās var nopirkt. Jā, var! Viņa sākusi darbu jau ap pusseptiņiem no rīta. 

Uzņēmēju apvienībā "Ozols"

Valmieras uzņēmēju apvienības Ozols jūnija kopsapulce tika apvienota ar izglītojošu ekskursiju – uzņēmēji apmeklēja konferenču un kultūras pasākumu kompleksu Valmiera Vecpuišu parkā, kur iepazinās ar telpām korporatīviem privātiem un kultūras pasākumiem koncertzālē Valmiera, gardēžu piedzīvojumu vietu – restorānu Vecpuisis un pašu jaunāko kompleksa sastāvdaļu – VP apartamentu ēku Valmiera Leona Paegles ielā 8, tikai dažu soļu attālumā no pilsētas centra.

Patīk iedrošināt citus

- 2.Jūlijs, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Gandrīz pēc nedēļas, 8. jūlijā, Beverīnas novada sporta centrā «Kaimiņi» Brenguļos norisināsies meistarklase harēmbikšu šūšanā ar «MaZi.lv» autori ZANI ZIPLĀNI. Sarunas gaitā atklājas, ka viņa ir radoša personība ar saknēm Limbažos, kas pēc vidusskolas absolvēšanas devusies uz Rīgu, tomēr, vēloties mainīt vidi sev apkārt, pieņēmusi lēmumu pārcelties uz Vidzemes pusi. Tā pirms divarpus gadiem viņa «nobāzējās» Beverīnas novadā.

Jāspēlē ir gudri

- 2.Jūlijs, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Apgriezienus Beverīnas novadā uzņēmusi Vasaras līga krosmintonā 2020. Par to un citām aktualitātēm šajā sporta veidā «Liesma» uz sarunu aicināja SANTU PAEGLI, kas ir Spīdmintona kluba «Zaļā pēda» trenere un daudzkārtēja Latvijas čempione.

Ideju attīstības darbnīca

- 2.Jūlijs, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Aktīvo iedzīvotāju fonds (AIF) 1. jūlijā aicināja piedalīties ideju attīstības darbnīcā, lai potenciālajiem AIF projektu iesniedzējiem palīdzētu sagatavoties Stratēģisko projektu konkursam programmā «Demokrātijas kultūra».

Strenčos top jauna brīvdabas estrāde

- 1.Jūlijs, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Domāju, ka nebūšu kļūdījies, nosaucot kaimiņpilsētas Strenču brīvdabas estrādi par vistuvāko Gaujai starp līdziniecēm. Faktiski estrādi no Vidzemes līkumotās skaistules šķir vien pārdesmit metru – aiz promenādes vaļņa jau tūlīt Gaujas viļņi skalojas upmalā...

Saruna uz Hanzas "ieliņas" Valmierā

Valmierā realizēts interesants projekts – mazie Hanzas namiņi no muzeja priekšpagalma pārcēlušies uz laukumu starp pilsētas domes ēku un tirdzniecības centru Valleta. Pietiekami izklaidus, lai Covid-19 pandēmijas laikā neradītu lielus pircēju pūļus, taču it kā vienotā tirgus placī pašā pilsētas centrā. Doma noteikti laba – vairākas dienas ik nedēļas nogali dot iespēju mājražotājiem un amatniekiem te rast noietu savai produkcijai.