Nedēļas nogale

Magnēts pievelk!

- 26.Aprīlis, 2024
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Valmieras magnēts ir orientēšanās treniņu seriāls, kas tiek rīkots jau kopš 1971. gada, šobrīd to organizē biedrība «Ziemeļvidzemes orientēšanās centrs».

Galda spēles – otrā daļa

- 23.Februāris, 2024
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Jau iepriekš iepazīstināju ar dažādām galda spēlēm, kas maksā līdz 15 eiro. Šoreiz vēlos pastāstīt par jau krietni dārgākām spēlēm, kuru cena ir līdz 50 eiro, – ir vietas, kur viena un tā pati spēle var būt dārgāka, ir vietas, kur lētāka.

Kā Ēvelē Meteņus svinēja

- 16.Februāris, 2024
Nedēļas nogale
Laikrakstā

10. februāra pirmspusdienā pie Ēveles Tautas nama krietns ļaužu pulciņš svinēja Meteņus. Tie latviešiem ir skaļi un priecīgi svētki, jo latviešu senajā laika skaitīšanas sistēmā Meteņos izbeidzas ziema un sākas pavasaris, turklāt Meteņi senāk bija arī jauna gada sākums, un šāda secība, ja tā padomā, mūsu dabas ritumā iegulst loģiski un viegli.

Sveicieni no Austrālijas!

- 5.Janvāris, 2024
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Arī Zaļajā kontinentā latviešu dzīvē notiek pārmaiņas. Liesma vēl pērn šad un tad ieskatījās Austrālijā iznākošajā Latviešu Ciema Avīzītē, ko ar tās redaktores Ingrīdas Biezaites laipnu roku regulāri saņēmu.

Krustdūriens ar glazūru

- 29.Decembris, 2023
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Mežģīņu piparkūku māksla ir valmierietes Maijas Kajones vaļasprieks. Tas piepildās katru gadu un divu mēnešu garumā. Šogad viņa izcepusi un mežģīnēs izrakstījusi mazākas un lielākas piparkūku sirdis.