Īpaši apsveic Valmieras pagastu
Vēstures avotos rakstīts, ka 1894. gadā Valmiermuižas un Valmieras mācītāju pagastus apvieno.
Vēstures avotos rakstīts, ka 1894. gadā Valmiermuižas un Valmieras mācītāju pagastus apvieno.
Braucam ciemos pie Lūšu ģimenes. Maruta mūs ar mašīnu pavada līdz īstajam ceļgalam, kas ir trīs kilometrus uz Rūjienas pusi no Unguriņu robežpunkta. Skatāmies kartē un secinām – savādi gan, braucām no Unguriņiem, bet esam nonākuši vietā, kura kartē atzīmēta ar nosaukumu «Unguriņi». Izrādās, ka Unguriņi ir robežpunktam tuvākā apdzīvotā vieta un esam jau tik ļoti pieraduši izmantot Unguriņu nosaukumu robežpunktam, ka pat neiedomājamies, ka tad, kad tiekamies robežpunktā, īstajiem Unguriņiem esam jau aizbraukuši garām. Viena no Unguriņu apdzīvotās vietas mājām ir «Sinepes». Lūšu ģimene tajās dzīvo nesen. Kad iebraucam Sinepju pagalmā, pretī milzīgā mīlestībā skrien sunītis, it kā mēs būtu viņa saimnieki, kas atgriezušies pēc ilgas prombūtnes. Satiekam arī mājas saimnieci LAILU LŪSI.
Ir sēņu laiks. Kamēr daudzi rāda pilnus grozus ar bekām un gailenēm, kāds ieliek bildi, kur mušmires ar punktainajām cepurēm sakrautas kārtīgā kaudzē. Vīrs saka, ka tās iešot eksportam, un arī burtnieciete VITA OZERINSKA kādā lauku gadatirgū stāsta sievietēm, ka viņa tagad iet sēņot ar diviem groziem.
«Ja nezini, kurp dodies, jebkurš ceļš Tevi turp var aizvest.» (Lūiss Kerols «Alises piedzīvojumi Brīnumzemē»)
Faktiski jau precīzam datumam nav nozīmes, jo Cēsu pilsētas svētki notiek tik un tā!
Šonedēļ no 15. līdz 19. jūlijam Rencēnu pagasta kultūras namā izzinoši, muzikāli, teatrāli radošajās dienās «Pepijas Garzeķes ekspedīcija Rencēnos» piedalās bērni vecumā no 8 līdz 12 gadiem.
Valsts meža dienesta oficiālā informācija liecina, ka pirmdienas, 1. jūlija, vētrā visvairāk cietušas mežaudzes Cēsu novadā – pie Niniera ezera un Cēsu Meža kapu teritorijā, kur vēja lauzti un gāzti koki konstatēti vismaz 70 hektāru platībā ar aptuveno krāju 6000 kubikmetru.
Šonedēļ līdz 5. jūlijam Naukšēnos norisinās radošās animācijas darbnīcas «Ko redzēja Naukšēnu lauva…» Te darbojas skolēni no 7 līdz 15 gadu vecumam. Otrdien, 2. jūlijā, tika strādāts pie pirmās animācijas filmas.
Ar ziediem tagad visādas variācijas. Šo krāšņumu ne tikai audzē āra dobē vai siltumnīcā, bet arī darina no visdažādākajiem materiāliem – papīra, koka, metāla, plastmasas, akmens...
Valmiermuižā norisinājās vasaras saulgriežu ieskandināšana un tirdziņš «Gardu Muti».
«Kaut varētu tā, kā var no dziju gabaliņiem radīt kaut ko brīnumainu, kaut varētu tā no atlikušā mūža!» šī ir tikai viena no domātājas un cimdu mākslinieces Jettes Užānes pārliecībām.
Nu jau pāris nedēļas, kopš sācies atvaļinājumu laiks, kad mēdzam doties tuvākos un tālākos ceļojumos.
Mazsalacas Kultūras centrā darbojas orķestris «Mazsalaca youth band». Nupat viņi aizvadīja sezonas noslēguma koncertu, uz kuru bija uzaicināti uzstāties arī viņu draugi. Aicināju orķestra vadītāju KRISTAPU LUBOVU uz nelielu sarunu par un ap orķestri.
Pagājušajā nedēļas nogalē Vecatē norisinājās pirmais posms ģimeņu sporta dienai.
Gadi nav šķērslis aktīvai dzīvošanai, to pierāda deviņdesmitgadniece, valmieriete LAIMA ĀBOLIŅA. Viņa dzied, vingro, brauc ekskursijās, iet pirtī un daudz joko.
Jau devīto gadu Valmierā norisināsies velo un kino festivāls «Kino pedālis», kas notiks 10. un 11. maijā. Festivāla ietvaros notiek gan kino nakts, gan interaktīvs velo brauciens trīs maršrutos.
Valmieras magnēts ir orientēšanās treniņu seriāls, kas tiek rīkots jau kopš 1971. gada, šobrīd to organizē biedrība «Ziemeļvidzemes orientēšanās centrs».
Pirms laika jau rakstīju, ka Latvijā ražotā porcelāna pasaule ir īpaša.
Viņnedēļ Liesma vēstīja par čaklajām Tautas lietišķās mākslas studijas Valmiera dalībniecēm, kuras saņēmušas Pateicības rakstus par dalību NATO Labdarības tirdziņā NATO Sharity Bazaar 2023.
DZINTARS GEIDE, šad un tad būdams Valmierā, ieminējās par nodomu atkal doties ekspedīcijā uz Āfriku.