Dainis Lemešonoks

Dainis Lemešonoks

Augļu un dārzeņu «fiskālais kaitīgums»

24.Novembris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Saeimas deputāta Andreja Ceļapītera pēkšņā – varbūt pat demonstratīvā – patriekšana no Jaunās Vienotības (JV) frakcijas uzrāda: ikgadējā cīņā par budžeta pieņemšanu atkal premjerpartiju un tās finanšu ministru ir pilnībā pārņēmusi «drupaču lasīšanas» apsēstība.

«You’ll Never Walk Alone»

10.Novembris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Latviski tas tulkojas «Tu nekad neiesi viena» un ir ļoti slavenas un skaistas, Holivudā tapušas un britu salās ļoti iemīļotas dziesmas nosaukums. Futbola faniem droši vien labi zināma kā angļu Liverpūles kluba atbalstītāju himna.

Pastarītes lutināšana

3.Novembris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Evikas Siliņas valdība – gluži kā latvju varoņpasaku tēli – ir apņēmības pilna ar vienu vēzienu nocirst savu problēmu pūķim/velnam vismaz trīs galvas. Varbūt pat vairāk. 

Barojam suni, aizmirstam Zītarus...

27.Oktobris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Kaut kā tieši šonedēļ ausīs sāka griezties «trauksmes zvani» mūsu politiķu un citu atbildīgu amatpersonu teiktajā. Paldies tiem, kuri pie skarbi sacītā tomēr beigās piebilda, ka Latvijas drošības stāvoklis nav pasliktinājies. 

«Nebūsi Laimes lācis? Būsi Zelta zirgs!»

20.Oktobris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Aizvadītajā svētdienā Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs aizvadīja savu 100. dienu Rīgas pilī. Viņa «medusmēnesis» ar Latvijas sabiedrību joprojām turpinās un, kā šķiet, it kā nemaz netaisās beigties.

«...būs barga ziema»

13.Oktobris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Centrālā statistikas pārvalde Latvijas ārējās tirdzniecības datos bezkaislīgā skaudrumā uzrāda to, par ko ekspertu prognozes brīdināja jau vasarā – pasaules ekonomikā ir «sācis pūst bada vējš». 

Vāja valdība – mums izdevīgāka?

6.Oktobris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Ja nevari tautas atzinību nopelnīt, vari pacensties to nopirkt. Šķiet, uz to izmisīgi virzās Evikas Siliņas valdība. Protams, tai vispirms jāpārvar Finanšu ministrijas un tās vadītāja Arvila Ašeradena pretestība.

«Atvienotais saraksts»

29.Septembris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Pat ja Saeimas Apvienotā saraksta frakcijā «dezertierim» Igoram Rajevam neatradīsies sekotāji (jo zināms, ka valdībai naudīgu amatu visiem to kārotājiem nepietiek), šī politiskā veidojuma tālākā nākotne rādās visai sērīga.

Trakā trešdiena Jēkabielā

22.Septembris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Jaunās valdības koalīcija Saeimas priekšsēdētāja vēlēšanu dienā izskatījās pēc, atvainojos, pavisam «šabloniska» ceļu satiksmes negadījuma. 

Ar šo nu būs jādzīvo

15.Septembris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Diemžēl patlaban Valmierai – pēc KNAB darbinieku otrdienas «viesošanās» novada paš­valdībā – ir sanācis sabiedrības acīs «pārtrumpot» bankrotā iedzīto Rēzekni.

Mūsu KK «iemeta krūmos», kaimiņu KK vēl spītējas

8.Septembris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Vai tas spēj mūs mierināt, ka arī lepnie igauņi ir iedzīvojušies smagā politiskā krīzē? Jā, tie paši, kurus mūsmājās visādi slavē un rāda tautai kā paraugu apskaušanai – diez vai mēs vairs varot tikt līdzi.

Sēdēt restorānā – patriotisks pienākums? (2)

1.Septembris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Vasara vēl īsti nebeidzas, tāpēc steigšos atkal izmantot iespēju paprātot par to, kas pašam prātā «niez». Par politiski un sociāli it kā maznozīmīgu lietu – cenām viesmīlības (ēdināšanas/dzirdināšanas) nozarē.

"Vienotība" nevar bez "Progresīvo" "spieķa"

25.Augusts, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Valsts galva vakar uzaicināja Eviku Siliņu veidot valdību – līdz ar to var sākties valdības vairākuma oficiālā veidošana no tām piecām partijām, kuras Rīgas pils atzinusi par šādam mērķim derīgām.

Artūrs Krišjānis «Kalvītis-2»

18.Augusts, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Nu ko, vismaz Uldim Pīlēnam ticis mazs prieciņš – «tramvaju nenoķēru, toties sasildījos». Cilvēkam, kurš viņu neesot laidis Tiesu pilī (kurā kopš padomju laikiem turpina mitināties valdība), nu pašam nākas no tās izvākties.

Savas ģenialitātes izrādīšana par nodokļu naudu

4.Augusts, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Skandāls, ko sacēla Latvijas Nacionālā teātra jaunā direktora Māra Vītola ienākšana tā sienās, varētu šķist vien izejmateriāls iedzeltenai sensācijai vai diskusijai kultūrziņās. Taču runa ir par valsts kapitālsabiedrību!

Sporta apavu "totalitārisms"

28.Jūlijs, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Eh, cik var malt par politiku... Tāpat tajā līdz augusta vidum nekas prātīgs (pat vispār nekas) īsti nenotiks. Pamēģināšu pastāstīt jums kaut ko sadzīviskāku, bet varbūt pamācošu, pārdomas rosinošu. Varbūt ne...