Dainis Lemešonoks

Dainis Lemešonoks

Pašiem nenoslīkt netaisnībā

24.Marts, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Mans krusttēvs 1949. gada vasaras saulgriežos piedzima kā izsūtītais. Mamma un viņas brālis Omskas apgabalā ieradās, no skolas pirmajām klasītēm izrauti, viņu vecmamma un vectēvs – jau kā sirmi vecīši. 

Vai nu tiešām viņš ir tik briesmīgs?

17.Marts, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Tagadējam valsts galvam vairs neesot nekādas žēlastības tautas acīs, spriež brašie Twitter sprediķotāji un viedie Facebook krīvi. Tādēļ Saeimai esot jāatrod kāds cits/-a vietā, nevis jākalkulē Egila Levita pārvēlēšanas iespējas.

Skābekļa dedzināšanas pašapmierinājums

10.Marts, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Koalīcija ir saliedēti izgājusi cauri savām patiesajām ugunskristībām – beidzot pieņemts valsts budžets. Nu mums ir spēcīga valdība ar lielu naudas lādi. Un pavisam švaka, bet savu smieklīgumu nemanīt griboša opozīcija. 

Nepaskandalēsies – nesalabsi!

3.Marts, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Stabilas laulības vai citas savienības un koalīcijas var atļauties reizēm strīdos viegli «nolaist tvaiku». Galvenais ir saglabāt prasmi nenolaisties līdz šķīvju plēšanai – tiešā vai pārnestā nozīmē. 

Kara pirmais gads

24.Februāris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Būsim kopā līdz galam, līdz uzvarai pār Krieviju – Ukrainai sola ASV prezidents un Kongresa vairākums, NATO, ES vadība, mūsu Ministru kabinets. Vai mēs, Latvijas sabiedrība, arī esam gatavi karam, kas spēj ilgt gadiem un, baidos, varbūt pat «nebeigties nekad»?

«Par velti» budžeta naudu nedos

17.Februāris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Galvenais ir panākts – valdība ir bez iekšējiem skandāliem apstiprinājusi valsts budžeta projektu. Arī līdz šim valodā varenais Apvienotais saraksts klusiņām vien ir rātni piekritis, ka tā pārvaldītām nozarēm finansējumā būs šādi «cipari», nevis citi, dāsnāki. 

Kara laika budžets

10.Februāris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Vakar Saeimā tika iesniegts šī gada valsts budžeta projekts – lielākais vēsturē, ar teju 14,7 miljardu eiro lielu izdevumu daļu. 

Briseles nauda kļūst arvien «ķēpīgāka»

3.Februāris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Kopumā Latvijai «ES fondu 2021.–2027. plānošanas periodā» investīcijās ir piešķirti 4,7 miljardi eiro. Liela nauda – teju puse valsts budžeta – mums krīt klēpī «tāpat vien»!

Svarīgi, ko mēs par šo naudu saņemam!

27.Janvāris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Šī raksta tēma pieteicās pati no sevis, pat teju vai varmācīgi: manas jaunās darbavietas – ziņu portāla BNN – iekšējā e-sarakstē tika ļoti augstos toņos apspriesta valsts amatpersonu algu paaugstināšana.

Vai šobrīd «nelaime nenāk viena»?

20.Janvāris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Gada pašā sākumā biju pārsteigti priecīgs, ka tas mums tik raiti iesācies. Nu droši vien ne man vienam gribētos, lai strauji savairojušos netīkamu notikumu un skandālu gūzma nobremzētos.

Gads iesācies tīri cerīgi

13.Janvāris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Protams, ja vien uz brīdi «iznesam aiz iekavām» kaujas Soledarā un Bahmutā, kā arī ceļā uz fronti politiski iestrēgušos vācu tankus Leopard un citus ieročus. Šīs vietas un lietas pilnībā noteiks 2023. gadu arī mums.

Nebūsim circenīši! Jā, būsim pingvīni!

23.Decembris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Iespējams, tieši tagad, kad visiem ir jau piemirsusies Ivara Godmaņa pēdējā premjerēšana, mums ir vērtīgi likt lietā politiķa vēlējumu, par ko savā laikā garšīgi izsmējāmies.

Meitenes izklaidējas, akmeņus cilājot

9.Decembris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Politiski profānās Līgas Meņģelsones bīdīšana politiskā nāvē – veselības ministra amatā – koši uzrāda, ka savas veiksmes apreibinātiem politiķiem ir vien­alga, ko par viņu izdarībām domājam mēs, «vienkāršā tauta».

Tā arī paliksim «mūžīgais mazākums»?

2.Decembris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Nesen tika publicēti 2021. gada tautas skaitīšanas dati par latviešu īpatsvaru Latvijā (62,7%). Valmiera, starp citu, ir vienīgā lielpilsēta, kurā latviešu īpatsvars pārsniedz četras piektdaļas* (85,3%). 

Latvija, tik trauslā un dārgā

17.Novembris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Šie mums būs pavisam citādi valstssvētki – nepavisam ne tādi kā pērnie, aizpērnie, vēl kādi citi. Tālā kara kāvi debesu dienvidaustrumu pamalē liek smeldzīgi sajust, cik trauslas, ievainojamas ir mūsu tēvzeme un brīvība. Un cik mums dārgas.