Politika

Atbalsts Ukrainai Valmieras novadā

- 24.Februāris, 2023
Politika
Laikrakstā

2022. gads

• Jau no pirmās kara dienas pie Valmieras novada pašvaldības ēkas plīvo Ukrainas karogs kā solidaritātes simbols varonīgajai Ukrainas tautai.

• Valmieras novada pašvaldība jau kopš 25. februāra centralizēti organizēja informācijas apmaiņu starp palīdzības meklētājiem un palīdzības sniedzējiem, aicinot iedzīvotājus zvanīt uz kontakt­tālruni, pārsvarā organizējot palīdzības sniegšanu uz vietas Valmieras novadā patvēruma meklētājiem no Ukrainas.

Zemkopības ministrs vizītē Valmierā

- 13.Jūlijs, 2021
Politika
Laikrakstā

Viņpiektdien, kad jaunajam Valmieras novadam ritēja vien devītā pastāvēšanas diena, pašvaldību apciemoja pirmais no Krišjāņa Kariņa valdības vīriem – zemkopības ministrs Kaspars Gerhards. Pēc tikšanās novada domē ar pašvaldības vadību ministrs pēcpusdienā apmeklēja Latvijā pazīstamo lauksaimnieku kooperatīvo sabiedrību VAKS, kur viesus laipni uzņēma tā valdes priekšsēdētājs Indulis Jansons.

Konkurence būs spēcīga

- 13.Aprīlis, 2021
Politika
Laikrakstā

Piektdien Vidzemes Olimpiskā centra Notikumu zālē bija pulcējušies visu deviņu Valmieras novada pašvaldības vēlēšanām pieteikto kandidātu sarakstu pārstāvji, lai iesniegšanas kārtībā izlozētu vēlēšanu biļetena kārtas numuru. 

Pirmie saraksti iesniegti

- 26.Marts, 2021
Politika
Laikrakstā

Lai arī deputātu kandidātu sarakstu iesniegšana 5. jūnijā paredzētajām Valmieras novada domes vēlēšanām izsludināta jau kopš 17. marta, mūspuses politiķi ieturēja lielu mākslinieku cienīgu pauzi, un tikai aizvakar pēcpusdienā Ilzes Polkas vadītās Vēlēšanu komisijas, kurā vēl darbojas  sekretāre Svetlana Greka un komisijas locekļi Ilze Šteinberga un Pēteris Rava, priekšā stājās pirmās trīs partijas – Valmierai un Vidzemei, Latvijas Zemnieku savienība un Latvijas Krievu savienība.

Mazs bij’ tēva novadiņis, bet diženi turējās...

- 30.Septembris, 2020
Politika
Laikrakstā

Līdz šim Satversmes tiesā ar pieteikumiem ir vērsušās 13 pašreizējo Latvijas novadu pašvaldības, apstrīdot Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu (turpmāk – ATR likums). Katru Satversmes tiesā iesniegtu pieteikumu vispirms vērtē Satversmes tiesas kolēģija, kura lemj, vai ierosināt lietu Satversmes tiesā vai arī atteikties ierosināt. Pieteikumiem izvirzītās prasības ir ļoti augstas. Tās jāievēro, lai pamatotu pieteikuma atbilstību Satversmes tiesas likuma prasībām. Tāpēc – lai piedots mans profesionālais un cilvēciskais gandarījums, uzzinot, ka arī manis gatavotais pieteikums ir starp tiem, uz kuru pamata Satversmes tiesa jau ir nolēmusi ierosināt lietas.

No Vienas dienas bez ārsta uz Tautas sapulci

- 8.Novembris, 2019
Politika
Laikrakstā

Vakar, 7. novembrī, Saeimā izskatīšanai pirmajā lasījumā nonāca vides aizsardzības un reģionālās attīstības (VARAM) ministra Jura Pūces virzītais un koalīcijas atbalstītais likumprojekts par gaidāmo Latvijas administratīvi teritoriālo reformu, kas, kā zināms, paredz ieviest praksē reformas modeli ar 39 pašvaldībām pašreizējo 119 pašvaldību vietā.