Kultūra un izklaide

Triānas parks

- 23.Oktobris, 2020
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Šovakar, 23. oktobrī, Valmieras Kultūras centrā notiks grupas Triānas parks (angļu valodā Triana Park) koncerts «11». Liesma sazinājās ar grupas solisti Agnesi Rakovsku.

Rotaļa ar ēnu

- 9.Oktobris, 2020
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Svētdien, 11. oktobrī, trijos dienā Valmieras teātra kafejnīcā notiks mākslinieka rīdzinieka Jāņa Šneidera meistarklase Ēnu spēle. Dalība meistarklasē ikvienam ir bez maksas. Pieteikties var, rakstot uz e-pastu kultura@valmiermuiza.lv (dalībnieka vārds, uzvārds, vecums, kontakttālrunis).

«Jumprava. Lielais notikums»

- 2.Oktobris, 2020
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Pirmdien, 28. septembrī, Valmierā sākās spēlfilmas «Jumprava. Lielais notikums» filmēšana. Valmieras Kultūras centra un ZET zāle bija kā pirmais filmēšanas laukums, galvenais uzdevums – apkārtējo vidi maksimāli pietuvināt 80. un 90. gadu gaisotnei. 

Kopīgas vakariņas, kas pārvēršas katastrofā

- 25.Septembris, 2020
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Aizvadītajā nedēļā Valmieras teātra Apaļajā zālē pirmizrādi piedzīvoja režisora Reiņa Suhanova iestudētā amerikāņu dramaturga Stīvena Karama luga «The Humans» ar nosaukumu «Ģimene», kurā sāpīgās un nepatīkamās tēmas tiek apskatītas tieši tāpat kā dzīvē, caur pašironisko un melno humoru. 

Dzeja ir tā, kas mums dod spēku

- 23.Septembris, 2020
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Ceturtdien, 17. septembrī, Valmieras integrētajā bibliotēkā lieltelpā norisinājās Dzejas dienu Autoru vakars, kurā ar klausītājiem tikās dzejnieki Tamāra Skrīna, Daina Sirmā, Agnese Rutkēviča, Aivars Ustups, Juris Helds, Jānis Rokpelnis un Andris Akmentiņš un Valmieras Valsts ģimnāzijas 11.a klases skolniece Elīna Elizabete Runce (dzejas slama 2020 uzvarētāja). 

Akmens galaktika un Stāstu pasaule

- 18.Septembris, 2020
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Piektdien, 11. septembrī, Valmieras muzeja Izstāžu zālē atklāja divas izstādes – pirmajā stāvā siguldietes, mākslinieces Sabīnes Stāles makrofotogrāfiju izstādi Akmens galaktika un otrajā stāvā igaunietes, fotogrāfes Kylli Sparre fotogrāfiju izstādi Stāstu pasaule. Tās apskatāmas līdz 17. oktobrim.

Tradicionālā dziedāšana

- 17.Septembris, 2020
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Svētdien, 13. septembrī, Valmieras muzejā norisinājās tradicionālās dziedāšanas meistarklase, kas notiek Valmieras Kultūras centra īstenotā projekta Gara gaisma ietvaros. Meistarklasē kopā ar etnomuzikoloģēm Zani Šmiti un Inesi Mičuli dalībnieki strādāja ar elpošanas, dikcijas un dziedāšanas tehnikām.

Laiks pabūt kopā ar dzeju un mākslu!

- 3.Septembris, 2020
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Jau 55. gadu septembrī Latvijā norisināsies ikgadējais starptautiskais dzejas festivāls «Dzejas dienas». Valmierā par godu Dzejas dienām visu septembri garāžās aiz Valmieras Kultūras centra ikviens aicināts izbaudīt interaktīvu piedzīvojumu – Dzejas teltis. Pirmajā septembrī Dzejas teltīs varējām sastapt šī projekta un Story Hub producentes ELIZABETI PALASIOSU un MARTU KONTIŅU.

Aizmirstās dzijas iedvesmo jaunai idejai

- 14.Augusts, 2020
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

EMĪLIJA LĪNA JANSONE ir no Valkas, bet nu jau divus gadus dzīvo Valmierā. Viņai tuva ir zero waste un less waste filozofija, ko jauniete piekopj arī ikdienā, kā rezultātā viņa nonākusi pati pie savas idejas, ko attīstīt – šobrīd viņa tamborē kokvilnas aplīšus sejas tīrīšanai un mazgāšanai.

Apziņas fiksācija

- 14.Augusts, 2020
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Līdz 5. septembrim Valmieras muzeja Izstāžu namā apskatāma mākslinieces KRISTĪNES KUTEPOVAS gleznu izstāde Apziņas fiksācijas. Liesma apskatīja izstādi un sazinājās ar mākslinieci.

Valmieras novada fondam – 15!

- 12.Augusts, 2020
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Aizvadītajā nedēļā Valmieras novada fonds (VNF) koncertzālē Valmiera atzīmēja savu 15 gadu jubileju. Fondam sākas jauna ēra (tāds arī bija jubilejas vakara nosaukums), jo, kā viesi sveicot teica – no ilgi lolotā bērna tas nu jau ir kļuvis par pusaudzi. Atskatījās uz nesen izdarīto – Ziedotāju apļa 2020 atbalstītajiem projektiem Siltas maltītes piegāde senioriem un grupas Smaidiņi diska izdošana Mēs šodien iesim pasaulē.

Krodera ābele Ziloņu ielā (1)

- 11.Augusts, 2020
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Svētdien Ziloņu ielā Valmierā, pulcējoties kultūras ļaudīm, tika atklāta Krodera ābele, godinot režisoru Oļģertu Kroderu tieši viņa 99. gadu jubilejā. Jauno mākslas objektu sešu gadu garumā ar lielākiem un mazākiem izrāvieniem veidojuši mākslinieki Aivars Vilipsōns un Ivars Miķelsons. Tas tapis, pateicoties mecenātu Borisa un Ināras Teterevu atbalstam sadarbībā ar Krodera fondu, fondu «Mākslai vajag telpu» un individuālajiem ziedotājiem.

Priecīgi cerībā, pacietīgi bēdās, izturīgi lūgšanās

- 7.Augusts, 2020
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Šodien, 7. augustā, no Valmieras autoostas, vispirms ar sabiedrisko transportu nokļūstot līdz Balviem, savu svētceļojumu 119 kilometru garumā uz Aglonu – Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētkiem sāk Valmieras katoļu draudzes grupa.

15. augusts ir Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētki, ko svin par godu Jaunavai Marijai – Jēzus Kristus mātei.