Juris Mūrnieks

Juris Mūrnieks

Nebeidzamā reforma

1.Marts, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

Sākšu ar anekdoti, kas varbūt bija īstenība. Kādreiz, vēl padomju laikos, kādā kolhozā vienkārša lauku tantiņa esot jautājusi vietējam partijas sekretāram: «Kas izgudrojis komunismu – komunisti vai zinātnieki?»

Atceres diena, ko neatzīmējam (1)

5.Decembris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Decembra pirmā svētdiena ir noteikta kā atceres diena ar ļoti garu nosaukumu: «Pret latviešu tautu vērstā totalitārā komunistiskā režīma genocīda upuru piemiņas diena».

Mūsu zeme – Latvija!

7.Novembris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Novembri saistībā ar notikumiem mūsu valsts vēsturē bieži dēvē par patriotisma mēnesi. 1918. gada 18. novembrī latviešu politiķi spēja uz laiku aizmirst savstarpējās ķildas un vienoties par galveno – neatkarīgas Latvijas valsts proklamēšanu.

Latvijas simt ceturto dzimšanas dienu gaidot...

17.Novembris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Rītdien, 18. novembrī, atzīmēsim Latvijas simt ceturto dzimšanas dienu. Ja būtu runa par cilvēka mūžu, tad mēs nešauboties teiktu, ka tas ir daudz. Ja runājam par valsti, tad droši vien ne.

Gribējām, kā labāk, iznāca kā...

1.Novembris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Jau vairāk nekā gadu dzīvojam jaunajā Valmieras novadā. Esam pieraduši pie jaunā teritoriālā iedalījuma, pašvaldības institūciju reformām, pārkārtojumiem.

Un sākas viss no jauna… (1)

1.Septembris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Klāt 1. septembris. Mūsu sabiedrībā tas saistās ar jauna mācību gada sākumu, Zinību dienu, «portfelīšu svētkiem». Izjūtu gamma šajā dienā visiem iesaistītajiem droši vien ir ļoti dažāda – prieks, neziņa, satraukums, kādam arī bailes.

Nāk rudentiņis, nāk barga ziema…

25.Augusts, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Šie vārdi no populārās dziesmas kā nekad iepriekš atspoguļo reālo situāciju valstī. Protams, varam cerēt uz globālo sasilšanu un ne tik bargu ziemu.

Bailēm lielas acis...

14.Jūlijs, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Tālajā 1812. gada 12. jūlijā Rīgas gubernators Magnuss fon Esens deva pavēli nodedzināt Pēterburgas (tagadējo Vidzemes) un daļu Maskavas (tagadējo Latgales) priekšpilsētas.

Atceroties Latvijas okupāciju…

21.Jūnijs, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

1940. gada 21. jūnijā Latvija tika pie jaunas valdības. Valsts pēc būtības bija okupēta jau 17. jūnijā, un visu notiekošo kontrolēja no Padomju Savienības iesūtītie emisāri. Nav noslēpums, ka jaunās, «neatkarīgās Latvijas» valdības saraksts tapa PSRS vēstniecībā Rīgā. Sākotnēji to apstiprināja «prezidenta sekretariāts», vēlāk oficiālu akceptu deva Kārlis Ulmanis, kurš turpināja pildīt valsts prezidenta pienākumus.