Guntis Vīksna

Guntis Vīksna

Par elektroskrejriteņiem ceļu satiksmē

9.Jūnijs, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Viņnedēļ, braucot automašīnā pa Georga Apiņa ielu, krustojumā ar Rubenes ielu ieraudzīju uz trotuāra stāvam tēvu, tā ap četrdesmit, kopā ar meitu, iespējams, jau skolnieci. Uz abiem viens elektroskrejritenis, cik varu noprast, abiem viens ceļamērķis.

Mobilie saskaņotie paziņojumi arvien iecienītāki

9.Jūnijs, 2021
Dzīvesstils
Laikrakstā

Vasara ir pati karstākā arī no satiksmes intensitātes viedokļa, kad uz ceļiem un ielām satiksmes dalībnieku kļūst jūtami vairāk. Autobraucēji ar automobiļiem, daļa no viņiem ar braukšanas stāžu bez nedēļas gads, visdažādāko kubatūru divriteņu un trīsriteņu motorizētie braucamie, klusie jeb elektriskie skūteri un divriteņi, velosipēdisti parastie plus vēl pa kādam aktīvistam ar kvadriciklu...

Trešdaļa izlēma par visiem

8.Jūnijs, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Ar vēlēšanām ir gandrīz tāpat kā ar loteriju. Tajā ziņā, ka uz kaut ko no savu vēlmju  piepildījuma (uz vinnestu) var cerēt tikai tas, kurš reāli pats piedalās balsošanā. Pēc kaut kādiem viņam tīkamiem kritērijiem izdara savu izvēli un iemet aploksni ar izvēlēto sarakstu, kurā atbalstīti, īpaši izcelti vai arī nogremdēti (ar pildspalvu) viens vai vairāki deputātu kandidāti, vēlēšanu urnā.

Kas māk, tam nāk!

8.Jūnijs, 2021
Ekonomika
Laikrakstā

Tā var teikt par Valmiermuižas alus darītavu. Lai arī pērn kopējais uzņēmuma Valmiermuižas alus apgrozījums krities par 2,9%, sasniedzot 5517672 eiro, alus darītava kāpinājusi eksportu par 5%, zelteru pārdošana augusi par 13%, eilu pārdošana dubultota, savukārt peļņa sasniegusi 310731 eiro, salīdzinot ar 15827 eiro 2019. gadā. 

Seda jau apritē!

4.Jūnijs, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Vēl tikai krājas pirmie balsu simti vēlētāju balsojumā par Valmieras novada domes 19 deputātiem, bet jaunā novada aprises jau jūtamas Liesmas redakcijas ikdienā. Izsenis zināms, ka līdzcilvēki, vismaz daļa, uzskata avīzi par nopietnu ietekmes sviru, ar kuras palīdzību ja ne gluži zemeslodi pacelt, tad savas privātās problēmas iespējams atrisināt noteikti. 

Pieteikumiem atlicis vien jūnijs

4.Jūnijs, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pēc nepilniem trim mēnešiem – 21. un 22. augustā – notiks Latvijā pirmais atkritumu pārstrādes veicināšanas hakatons DaibeZero. Gan vides entuziasti, gan pētnieki, zinātnieki, gan uzņēmēji un citi interesenti aicināti iesniegt pārstrādes ideju maratonam savas idejas līdz 1. jūlijam. 

Arī valdība konsolidējas

3.Jūnijs, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Kas to būtu domājis, ka viena Krišjāņa Kariņa valdības ministra politiskās identitātes maiņa izraisīs tik nopietnas pārmaiņas Ministru kabineta vīru un sievu statusos! 

Sāk labot virsmas apstrādes defektus

1.Jūnijs, 2021
Ekonomika
Laikrakstā

Kā informē valsts SIA Latvijas Valsts ceļi Komunikācijas daļa, mūspusē uz reģionālā autoceļa Valka – Rūjiena (P22) posmā no Pakalnes līdz Meirāniem (12,34.–21,50. km), kur pērn seguma atjaunošana notika, lietojot virsmas apstrādes metodi, būvnieki sākuši labot radušos ceļa brauktuves defektus. 

"Valmieras stikla šķiedra" – Latvijas kultūrai

1.Jūnijs, 2021
Ekonomika
Laikrakstā

Patlaban finišam tuvojas Mežaparka Lielās estrādes atjaunošanas darbi. Tie aizsākās 2016. gada martā, kad Rīgas pašvaldība un Latvijas Nacionālais kultūras centrs parakstīja līgumu ar Jura Pogas un Austra Mailīša arhitektu birojiem par būvprojekta izstrādi.

Latvijai nozīmīga piemiņas vieta Burtniekos

27.Maijs, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Latvijai zīmīgā dienā – 4. maijā – Burtniekos nelielā svinīgā ceremonijā, klātesot Latvijas Agronomu biedrības valdes un novada pašvaldības pārstāvjiem, Lāčplēša saliņā tika atklāta Latvijas Agronomu biedrībai veltīta piemiņas zīme.

Mundieri uzpucēs jebkurā gadījumā

20.Maijs, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Rīt Rīgā sākas pasaules hokeja čempionāta burbuļturnīrs. Līdzi jušana šīm ledus batālijām mūsu tautai svēta lieta jau kopš laikiem, kad radās iespēja planētas labākās hokeja komandas vērot ne tikai zilajos ekrānos, bet arī klātienē.

Bronzas Daliņjāni arī vajadzēs!

14.Maijs, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Kad vēl pirmās Latvijas brīvvalsts laikā Valmierā tapa pilsētas stadions, tā veidotāji laikam vismazāk domāja par to, kura izcila novadnieka latvieša vārdā to varbūt kādreiz nosauks. 

Par ķīļiem un kara cirvjiem

13.Maijs, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Šonedēļ ar atklātu liesmu atkal uzliesmoja jau labu laiku nosacītajā tieslietu ministra un Augstākās tiesas savstarpējo attiecību ugunskurā kvēlojošās ogles. 

Sumināti Burtnieku novada uzņēmēji

7.Maijs, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Lai atpazītu un godinātu Burtnieku novada uzņēmējus, kuri aktīvi un godprātīgi darbojas savā nozarē, sekmējot un veicinot novada uzņēmējdarbības vides attīstību, jau astoto gadu notika Burtnieku novada pašvaldības organizētais konkurss Burtnieku novada uzņēmēju gada balva.  Konkursā tika saņemti 20 pieteikumi, un 30. aprīlī laureāti 9 nominācijās saņēma atzinības un balvas.

Dzērāji joņo likumiem pa vidu

29.Aprīlis, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Latvijā ir gana problēmu ikdienā arī bez pandēmijas apkarošanas. Joprojām aktuāla ir transporta vadīšana dzērumā. Kā smejies, mainās sabiedriskās iekārtas un mainās valsts nosaukums, taču vēl arvien pietiekami liels un salds ir ar likumu aizliegtais auglis – sēsties pie stūres un vadīt auto kunga prātā. 

Autostāvvietas vajag platākas!

28.Aprīlis, 2021
Dzīvesstils
Laikrakstā

Kā ziņo Latvijas Transportlīdzekļu apdrošināšanas birojs (LTAB),  portālā manabalss.lv uzsākta parakstu vākšana, lai palielinātu autostāvvietu izmērus.

Valmiermuižā zaļos Jelgavas ozoliņi

27.Aprīlis, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Lielās Talkas dienā Valmiermuižā notika ne tikai dabas sakopšanas, bet arī savā ziņā dabas atjaunošanas aktivitātes. Vietējie iedzīvotāji kopā ar iniciatīvas atbalstītājiem atjaunoja vēsturiskās ozolu alejas posmu, iestādot 13 jaunus ozolu stādus abās pusēs Ozolu ielai vietās, kur dažādu iemeslu pēc alejas ozoli no savulaik izveidotās rindas bija izkrituši.