Guntis Vīksna

Guntis Vīksna

Bērnu svētki Sedā

12.Jūnijs, 2024
Pilsētās un novados
Laikrakstā

2. jūnijā Strenču apvienības Sedas pilsētas stadionā notika vietējās kopienas lielāks kopā būšanas pasākums ģimenēm – Bērnu svētki: Droši iesoļo vasarā.

ZAAO – balva par vides mērķu īstenošanu

11.Jūnijs, 2024
Uzņemējdarbība
Laikrakstā

5. jūnijā Rīgā svinīgā balvu pasniegšanas ceremonijā Valsts vides dienests sveica Zaļās izcilības balvas laureātus no visas Latvijas – uzņēmumus un sadarbības partnerus, kas izcēlušies ar spēju visaugstākajā līmenī ievērot vides prasības un pēc pašu iniciatīvas rīkojušies, lai samazinātu savas darbības ietekmi uz vidi. Reģionālais atkritumu apsaimniekotājs SIA ZAAO saņēma augstāko novērtējumu nominācijā Zaļā izcilības balva atkritumu apsaimniekošanā par vides mērķu īstenošanu šajā jomā. Uzņēmumu ZAAO balvai bija izvirzījusi Valmieras novada pašvaldība.

No VARAM uz RAM?

11.Jūnijs, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

Nule aizvadītajās Eiropas Parlamenta vēlēšanās pēc pilnas programmas pirmsvēlēšanu batālijās tika apspēlēts tā sauktais Zaļais kurss, pie tam kaislības un argumentācija gluži kā amerikāņu kalniņos lēkāja no pilnīga fetiša mazizglītoto klimata sargāšanas aktīvisti zviedrieti Grētu Tunbergu sen pāraugušu kundžu un kungu izpildījumā līdz pat zaļo halucināciju piesaukšanai, un arī šī atsauce nebija gluži no zila gaisa grābta...

Kad iemācīsimies pašpikot labas lietas?

7.Jūnijs, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

Kad mūsu pašu valstiņā atkal samilzusi kārtējā problēma, visbiežāk tiek nospriests veikt pietiekami skrupulozu un, protams, finansiāli sālītu pētījumu, bieži vien pasūtot to ārzemju kompānijām.

Piektdien – uz trim industriālām vietām novadā

28.Maijs, 2024
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Lai nodrošinātu investīcijām un komercdarbības veidošanai pievilcīgas vides pieejamību un sekmētu jaunu darbavietu radīšanu, Valmieras novadā tiek attīstītas industriālās teritorijas, kuru aktivitātēm būs veltīts tradicionālais pasākums Pēcpusdiena ar mēru piektdien, 31. maijā.

No līdakām šopavasar ne atkauties!

28.Maijs, 2024
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Tā garākā intervijā Liesmai tieši pirms nedēļas smēja kempinga Ezerpriedes saimniece ZANE JĒGERE. Copmaņu tik ļoti gaidītais maijs sirmajā Burtniekā gandrīz jau cauri, tāpēc runājam par zivīm, šodienu, rītdienu un arī ieskatāmies kempinga Zanes laika vēsturē.

Kur pazūd ūdens?

24.Maijs, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

Ja tā filosofiski šo jautājumu mēģinām atbildēt, tad loģiskākais spriedums būtu – kādā caurumā... Iespējams, tieši tā šodien var raksturot situāciju, kāda izveidojusies Valmierā virs slūžām pie tiltiņa uz Beātes ielas.

Būtiski lēmumi par ZAAO attīstību

21.Maijs, 2024
Uzņemējdarbība
Laikrakstā

SIA ZAAO 2024. gada kārtējā dalībnieku sapulcē, kas 10. maijā notika Dabas un tehnoloģiju parkā URDA, tika apstiprināti nozīmīgi lēmumi, kas ietekmēs uzņēmuma nākotnes darbību. Tā būs uzņēmuma reorganizācija. Tāpat tika apstiprināta uzņēmuma 2023. gada peļņas sadale.

Kultūrvides cena

17.Maijs, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

Šis laiks Latvijā nav vienkāršs. Iespējams, ka uz mūsu valsts kopējā naudas maka biezumu kādu iespaidu atstāj arī Krievijas militārā agresija Ukrainā, taču vairāk, manuprāt, tās ir sekas mūsu pašu saimniekošanai savā valstī.

"Moto Pavasarī 2024" Valmierā

14.Maijs, 2024
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Sestdienas rīts mūspusē bija pavasarīgi saulains, tomēr ar gana asu vēju. Taču tas netraucēja motociklistiem no tuvienes un tālienes – gan pa vienam, gan lielākās un mazākās grupās – doties Vidzemes industriālās galvaspilsētas Valmieras virzienā.

"Valmiermuižas alum" pērn – dubultota peļņa un jauns apgrozījuma rekords

30.Aprīlis, 2024
Uzņemējdarbība
Laikrakstā

Alus darītava Valmiermuižas alus pērn piedzīvojusi vēsturiski veiksmīgāko gadu: tās apgrozījums 2023. gadā audzis par 34%, sasniedzot rekordu – 9,53 miljonus eiro, bet alus darītavas peļņa bijusi 193 tūkstoši eiro. Lai arī pērn kopējais Latvijā izbrūvētā alus apjoms samazinājies par 15%, Valmiermuižā izbrūvēts par 11% vairāk alus nekā iepriekš. Tas panākts ar 111 darbinieku kuplu saimi, nodokļos samaksājot 2,8 miljonus eiro.

Ķecerīgas domas pēc Lielās

30.Aprīlis, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

Iespējams, netrāpījās man šogad nule aizvadītajā svētdienā vai arī vakarrīt ziņās informācija, cik atkal kārtējās Lielās Talkas laikā pa visu Latviju savākts maisu ar atkritumiem.