Guntis Vīksna

Guntis Vīksna

Ezīši iznāk no miglas

8.Decembris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Vismaz mēnesi visi trīs valdību veidojošie politiskie spēki publiskajās diskusijās par Ministru kabineta tapšanu un tajā plānotajām personālijām tēloja naivos, dievojoties, ka vispirms vajagot izlemt par darāmajiem darbiem, tikai tad partijas meklēšot atbilstošus kandidātus ministru krēsliem.

Kaimiņš atkal aizbrauks...

7.Decembris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Valstī gudri prāti šodien domā, kā atgriezt atpakaļ dzimtenē tos tautiešus, kuri vēl šajā gadu simtenī Latviju pametuši, dodoties tā sauktajā ekonomiskajā trimdā.

"Šķiedra" – ģimenei draudzīgs uzņēmums

6.Decembris, 2022
Ekonomika
Laikrakstā

Otrdien, 29. novembrī, akciju sabiedrība Valmieras stikla šķiedra saņēma Sabiedrības integrācijas fonda apliecinājumu kā Ģimenei draudzīga darbavieta. Izvērtēšanas komisija pozitīvi novērtējusi uzņēmuma piedāvāto un finansēto labumu grozu, kas vērsts ne tikai uz darbiniekiem, bet arī viņu ģimenēm. 

Vēstījums no Strenčiem visai pasaulei!

6.Decembris, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Ceturtdien, 1. decembrī, Rabātā, Marokā, UNESCO Starpvaldību komiteja nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanai ir lēmusi iekļaut UNESCO Cilvēces nemateriālā kultūras mantojuma reprezentatīvajā sarakstā vairāku valstu mantojuma elementu Koku pludināšana, kurā ietilpst arī Gaujas plostnieku amata prasmes.

Ir trešā uzvara Latvijas – Igaunijas līgā!

6.Decembris, 2022
Sports
Laikrakstā

Pēc pagalam neglītā zaudējuma Užavas kausa izcīņā pagājušās otrdienas vakarā Gulbenē valmierieši sestdien kārtējā Pafbet Latvijas – Igaunijas līgas čempionāta spēlē savā laukumā bija kaujinieciskā noskaņojumā un iespējami labākajā sastāvā, kamēr viesi ieradās bez apslimušā līdera – Igaunijas izlases vīra Veidemana. Bet tās jau igauņu problēmas...

Šmuce vēlēšanu citadelē

1.Decembris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Lai cik grūti šobrīd turpinās jaunās valdības kopā lipināšanas darbi, teju vai katru solīti uz priekšu visiem trim šī politiskā procesa dalībniekiem pilnīgas savstarpējās uzticības atmosfērā tomēr apstiprinot ar parakstiem un zieģeļiem, 14. Saeimas vēlēšanu rezultāti, ja neskaita dažas pavisam nevainīgas pārrakstīšanās deputātu kandidātu anketās, patiešām vairs nav apspriežami. 

Tīkli savelkas arvien ciešāk

24.Novembris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Kamēr otrdien beidzot oficiāli Rīgas pilī uzsauktais vecais/jaunais Latvijas premjers Krišjānis Kariņš kopā ar Jaunās Vienotības koalīcijas partneriem valdībā Apvienoto sarakstu un Nacionālo apvienību turpina ķimerēties ap valdības deklarācijas melnrakstiem, kuros kopā savi četri simti vitāli svarīgu partijisku gribēšanu, tikmēr pamatīgs burkšķis sācies vietējā enerģētikas tirgū.

Valmierieši apspēlē Igaunijas čempionus

23.Novembris, 2022
Sports
Laikrakstā

Latvijas 104. jubilejas vakarā saviem līdzjutējiem Pafbet Latvijas – Igaunijas līgas mačā lielisku dāvanu pasniedza Valmiera Glass/Vidzemes Augstskolas basketbolisti, savā laukumā nervus kutinošā līdzīgas spēles galotnē ar Salenieka metienu sekundi pirms pamatlaika beigu signāla izraujot uzvaru pār Igaunijas aktuālajiem čempioniem – Pērnavas ostiniekiem!

Valmieras novadā godina uzņēmējus

23.Novembris, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Valsts svētku priekšvakarā Rūjienas Kultūras centrā uz kārtīgu balli pulcējās Valmieras novada rosīgākie uzņēmējdarbības pārstāvji, jo 17. novembrī tur notika Valmieras novada gada balvas uzņēmējdarbībā 2022 apbalvošanas ceremonija.

Esiet laimīgi, latviešu draugi!

17.Novembris, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Ar Valmieras novada un Gīterslo apriņķa sadarbības Latvijas puses koordinatores Rudītes Markus laipnu gādību Liesmai savas atbildes uz pāris jautājumiem atsūtījis sadarbības Vācijas puses koordinators, tagad arī Valmieras novada Goda pilsonis HANSS JOAHIMS ŠVOLOVS.

Ierēdņu "šlagbomis" zaļajai enerģētikai

10.Novembris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Mūsu valstī gluži vai nacionālā tautsaimniecības politikas īpatnība ir jebkuru puslīdz naudīgu un ekonomiski sakarīgu procesu vispirms palaist pilnīgā pašplūsmā, pa šo laiku ļaujot kārtīgi ar lielo karoti no jaunās bļodas pasmelties lēmējvarai pietuvinātiem fiksā biznesa darboņiem, lai pēc tam – jau ar striktu likuma burtu – šo pašu procesu apliktu ar tādām lamatām, kuras atsit vēlēšanos šajā biznesā iesaistīties pavisam godprātīgiem uzņēmējiem.

Uzvara pēc laimīgas izglābšanās

4.Novembris, 2022
Sports
Laikrakstā

Otrdien Valmiera Glass/Vidzemes Augstskolas basketbolisti sezonas septītajā mačā pastarīšu duelī beidzot izcīnīja pirmo uzvaru Pafbet Latvijas – Igaunijas līgas čempionātā, nervus kutinošā trillerī mača beigās vispirms sasmeļot pašu otrajā puslaikā izlieto ūdeni un pēc tam pagarinājumā pieveicot Rakveres Tarvas.

Lielākai labklājībai nevajag augstākus nodokļus

3.Novembris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Varam priecāties, ka pa savām vietām Jēkaba ielas namā Rīgā jau sasēdināti visi 100 jaunievēlētās 14. Saeimas deputāti, taču pamatīga kaudze steidzīgi darāmu darbu pa šo pārejas laiku sakrājusies topošajai valdībai.

Par auto "ziemas apaviem"

2.Novembris, 2022
Rūcamlapa
Laikrakstā

Ziema pamazām tuvojas, laiks sākt domāt par riepu maiņu no vasaras ripuļiem uz ziemenēm vai arī turpināt braukt ar universālajām jeb vissezonas riepām.

Kur šie cilvēki dzīvo?

1.Novembris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Viņnedēļ saņēmām kārtējo viedo zaļo vēsti no Briseles – tur Eiropas it kā paši gudrākie prāti un gan jau ar nospiedošu balsu vairākumu nolēmuši, ka no 2035. gada mūsu kontinentā vairs nebūs lemts tirgot jaunus auto ar iekšdedzes dzinējiem.

82 gadus vecas vēstures mācības

26.Oktobris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Iespējams, asiņainais Kremļa punduris savā būtībā ir ne tikai pasaules kundzību alkstošs cilvēknīdējs, bet arī vēl fatālists, kurš pilnai laimei ar patoloģisku konsekvenci un viņa rīcībā visiem vēl atlikušajiem militārajiem resursiem fiziski cenšas iznīcināt ne tikai ukraiņus, bet arī viņu valsts stratēģiski svarīgo infra­struktūru, pie reizes bojājot arī par milzu investīcijām uzbūvēto zemūdens gāzes vadu Nord­stream.

Valmierietis pošas Pasaules čempionātam

21.Oktobris, 2022
Sports
Laikrakstā

Šī mēneša izskaņā – no 25. līdz 30. oktobrim – Turcijā notiks Pasaules čempionāts karatē sportā. Šim vērienīgajam starptautiskajam karatē forumam Latvijas izlases sastāvā pošas arī valmierietis Kristiāns Anrī Pētersons.