Guntis Vīksna

Guntis Vīksna

Varbūt ar savējiem varētu citādi?

19.Maijs, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Ir vēl arī citas svarīgas lietas mūsu dzīvē bez Stambulas konvencijas ratificēšanas. Piemēram, pasažieru pārvadājumi. Esmu gandarīts, ka VTU Valmiera pēc ilgas un smagas cīņas konkursā par desmitgades pasažieru pārvadājumiem godam vinnēja savu dzimto loti – iespēju turpināt darbu mūsu reģionā, kur tas godprātīgi darīts jau desmitiem gadu. 

Matīšos ir futbola aura!

26.Aprīlis, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Aizvadītajā sestdienā ne tikai čakli strādāja talcinieki, kopjot savas sētas un stādot kociņus, šeit pamatskolas sporta zālē valdīja futbola kaislības, jo notika Valmieras novada telpu futbola turnīrs.

Zelts un sudrabs Bertānu Valmieras basketbola skolai!

26.Aprīlis, 2023
Sports
Laikrakstā

Aizvadītās nedēļas nogale izrādījās dārgmetāliem bagāta Bertānu Valmieras basketbola skolas (BVBS) U16 vecuma grupas zēniem un meitenēm, kuri savos Latvijas Jaunatnes basketbola līgas finālturnīros tika attiecīgi pie zelta un sudraba medaļām!

Saules elektrība nāk ar joni!

14.Aprīlis, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

No alternatīvajiem atjaunojamiem energoresursiem noteikti pieejamāka un ikdienā vienkāršāk iegūstama šobrīd ir saules enerģija.

Gluži kā monoizrādē

29.Marts, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

23. marta pievakarē visiem, kuri līdz tam vēl nebija savām acīm skatījuši jauno Valmieras mākslas telpu Kurtuve, bija iespēja to izdarīt, apvienojot patīkamo ar lietderīgo. 

Kāpēc tiek slēgta autoosta Rūjienā (7)

28.Marts, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Nupat sabiedriskā autotrans­porta lietotājus vispirms jau Rūjienas pusē nepatīkami pārsteidza ziņa, ka turpmāk viņiem nebūs iespējams izmantot autoostas ēku Valmieras novada lielākajā ziemeļu puses pilsētā.

Jauna pieeja darba drošības veicināšanā

28.Marts, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Šogad akciju sabiedrībā Valmieras stikla šķiedra pilotprojekta veidā tika rīkota Darba aizsardzības risku izvērtēšanas spēle, kurā darbinieki kopā ar pašu izvēlētu komandu atpazina darba riskus speciāli ierīkotās telpās, izmantojot spēļošanas elementus.

Ko darīt ar grāmatām?

22.Marts, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Vismaz pagaidām šēnbergi&Co savā mankurtiskajā visatļautībā mums neliek publiski dedzināt Viļa Lāča kopotos rakstus, Andreja Upīša Zaļo zemi un Sūnu ciema zēnus, Sudrabu Edžus Dullo Dauku un Annas Sakses Pasakas par ziediem... Tiesa, uz Valmieru no Rīgas jau atceļojuši ieteikumi par nepareizo ielu nosaukumu vēlamo nomaiņu. Manuprāt, valmieriešiem pašiem labāk redzams, kā pilsētā ielas saucamas, šeit ceru uz veselo saprātu visos līmeņos.

"Rītu puse" skan labi un tālu

21.Marts, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Visa Latvija pošas galvenajam šīs vasaras pasākumam – XXVII Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkiem. Čakli ik svētdienu mēģinājumos strādā arī Strenču Kultūras centra jauktais koris Rītu puse.

Valmierā gar zemi ventspilnieki!

17.Marts, 2023
Sports
Laikrakstā

Otrdien par lielisku dāvanu saviem līdzjutējiem parūpējās Valmiera Glass/Vidzemes Augstskolas basketbolisti, priekšpēdējā Pafbet Latvijas – Igaunijas basketbola līgas regulārā čempionāta mačā savā laukumā apspēlējot stabilu turnīra tabulas pirmā astotnieka vienību – BK Ventspils!

"VALMIERA GLASS" – bērniem un jauniešiem

15.Marts, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Akciju sabiedrība Valmieras stikla šķiedra papildinājusi Valmieras Jaunatnes centra Vinda materiāltehnisko bāzi, kopīgi izveidojot VALMIERA GLASS darbnīcu un tādā veidā Valmieras pilsētas un novada bērniem un jauniešiem sniedzot plašākas iespējas tehniskās jaunrades pulciņu nodarbību organizēšanā un norisē.

Būvnieku balvas Valmieras novadam

15.Marts, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

7. martā Rīgā svinīgā ceremonijā tika paziņoti konkursa Latvijas Būvniecības gada balva 2022 laureāti. Šo konkursu organizē biedrība Building Design and Construction Council, tas notiek katru gadu, apkopojot iepriekšējā gadā ekspluatācijā nodotos arhitektūras un inženierijas objektus. 

Šēnbergu laiks (2)

14.Marts, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Kopš pērnā gada 24. februāra daudzas lietas pasaulē ir mainījušās. Lielākoties uz slikto pusi, taču daudzas arī kļuvušas labākas. Pie tam pārsteidzoši ātri.

Oranžās bumbas aģents

10.Marts, 2023
Vīru lietas
Laikrakstā

Šoreiz Vīru lietās par visai specifisku profesiju, tās pārstāvji Latvijā, manuprāt, uz vienas rokas pirkstiem būs saskaitāmi.

Var abonēt arī... auto

8.Marts, 2023
Rūcamlapa
Laikrakstā

Šomēnes darbību Latvijā uzsākusi automašīnu abonēšanas platforma MyBee – digitāls pakalpojumu sniedzējs, ar kura palīdzību klientiem ir iespēja abonēt jaunu automašīnu, saņemot to nekavējoties bez dokumentu kārtošanas vai ilgtermiņa sais­tībām.

Valsts nenoteiktās robežas kavē atkritumu apsaimniekošanas sistēmas attīstību

7.Marts, 2023
Ekonomika
Laikrakstā

15. februārī SIA ZAAO reģionālajā atkritumu apsaimniekošanas centrā Daibe notika Vidzemes reģionālā atkritumu apsaimniekošanas plāna 2023. – 2027. gadam izstrādes progresa darba grupas sanāksme, kurā, lai diskutētu par Vidzemes atkritumu reģiona nākotnes izaicinājumiem, piedalījās gan tā izstrādātāji, gan Vidzemes apsaimniekošanas reģionā ietilpstošo pašvaldību un poligonu pārstāvji.

Poķos mājas aug kā sēnes

7.Marts, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pagājušajā Burtnieku apvienībai veltītajā publikāciju kopumā bija plašāks stāstījums par Valmieras pilsētas robežjoslā – tā sauktajā Hallartes pļaviņā – topošo privātmāju kvartālu.