Guntis Vīksna

Guntis Vīksna

Tas "zaļums", kas šalkās trīs...

16.Septembris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Klasiķis gan savā dzejā zaļuma vietā lietojis jauno laiku, taču turpmākā konsekvence nemainās – arī mūsu ikdienā jau tuvākajās desmitgadēs plānotais Eiropas zaļais kurss nenāks, ja ļaudis – mēs paši – to nevedīs. 

Aizgājušās vasaras raibumi

14.Septembris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Patiesībā tie pat nav raibumi, drīzāk lietiņas, ko nācies ceļā sastapt un nobrīnīties, kāpēc tās izgatavotas vai novietotas tieši tā. Šai reizei pāris jocīgu risinājumu – pa vienam no Valmieras un Mazsalacas.

Akcija dod dubultu efektu

14.Septembris, 2021
Ekonomika
Laikrakstā

Šī gada augustā notika pašvaldību atkritumu apsaimniekotāja SIA ZAAO organizēta akcija «Eko zvans!», kuras laikā iedzīvotāji varēja pieteikt neizjauktas nolietotas elektrotehnikas bezmaksas savākšanu. Akcijas laikā savāktas 78 tonnas nolietotas elektrotehnikas.

Vaidavas ezerā papildinājums zandartu pulkam

14.Septembris, 2021
Ekonomika
Laikrakstā

Kā zināms, mūspusē ar zandartiem bagāts ir ne tikai Burtnieku ezers, prasmīgi makšķernieki prot izmānīt šo gardo zivi arī no Vaidavas ezera dzīlēm, reizēm tiekot pat pie iespaidīgām trofejām.

Pirmais latvietis skarbajā "Iron Byke". II

10.Septembris, 2021
Vīru lietas
Laikrakstā

Vīru lietās turpinām augustā aizsākto sarunu ar kārtīgu Valmieras dzelzi, kas šovasar 650 kilometros – gan uz velosipēda, gan ar vellapēdu uz pleca –  Itālijas Alpu trasēs tika pie vērtīgā Iron Byke 2021 finišētāja krekla. Jānis Vanags savos izteikumos ir emocionāls un paškritisks reizē.

Politiķi ar autobusiem laukos nebrauc

8.Septembris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Virsrakstā minēto par aksiomu, protams, uzskatīt nevar, jo noteikti starp dažāda ranga tautas kalpiem ir arī izņēmumi, kad lēmējvaras pārstāvji pārvietojas ar divu riteņu transporta līdzekļiem (ar kāju, benzīna motora vai elektrisko piedziņu), izmanto automašīnas, trolejbusus un tramvajus (galvaspilsētā un vēl dažās Latvijas lielpilsētās), bet viens no ministriem iecienījis pat dzelz­ceļu.

Startējis konkurss «Latvijas Gada auto 2022»

8.Septembris, 2021
Rūcamlapa
Laikrakstā

Lai ko pasaulē dara kovid pandēmija, jaunu automobiļu ražošana un līdz ar to laišana tirgū nav apstājusies ne uz brīdi. Tieši to pašu var teikt par konkursu «Latvijas Gada auto» – tas turpinās. Varbūt gan nedaudz citādā formātā, ar kompaktāku žūrijas sastāvu. Par šīm aktivitātēm, izmantojot draudzību ar Latvijā galveno auto ziņu portālu iAuto.lv, regulāri vēstīs arī «Rūcamlapa».

Pirmais latvietis skarbajā "Iron Bike". I

13.Augusts, 2021
Vīru lietas
Laikrakstā

Daudzi jūlija un augusta mijā aizrautīgi sekojām vasaras olimpiādei Tokijā. Starp padsmit riteņbraukšanas disciplīnām tur bija arī sacensības ar kalnu divriteņiem, kurus latviskotā angļu mēlē mēdzam saukt par montinbaikiem vai īsi par MTB. 

EKO ZVANS – visu augustu!

3.Augusts, 2021
Ekonomika
Laikrakstā

1. augustā sākusies un līdz 31. augustam turpināsies SIA ZAAO organizētā akcija EKO ZVANS!, kuras laikā, zvanot uz ZAAO biroju, varēs pieteikt neizjauktas nolietotas elektrotehnikas bezmaksas savākšanu (iekārtas izmērs vismaz 60×40×40 cm).

Vakcīnas joprojām mūs gaida

29.Jūlijs, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Kā rāda jaunākajā Dienas Biznesā publicētā diagramma, Latvija vakcinēšanās tempu ziņā joprojām pasaules mērogā velkas tālu astē – mūsu valstī administrēti 1,3 miljoni Covid-19 vakcīnu (līdz 23. jūlijam vakcinācija Latvijā bija veikta vairāk nekā 1,3 miljonus reižu, ietverot vakcināciju gan ar pirmo, gan otro vakcīnas devu), pilnībā vakcinēti tikai 33,5% sabiedrības. Aiz mums diagrammas sliktajā galā vēl tikai piecas valstis – Irāka, Igaunija, Baltkrievija, Afganistāna un Islande. Jāteic, raibs kokteilis no diktatūras un izteiktas trešās pasaules piederības līdz pat augsti attīstītai demokrātijai. Te gan jāpiezīmē, ka Latvija apsteidz šo kvintetu vien administrēto vakcīnu skaita ziņā, kamēr Islandē vakcinēti jau 70,6% sabiedrības, bet kaimiņvalstī Igaunijā – 39,4%. Vakcinēto procenta ziņā islandieši pirmie pasaulē – aiz viņu 70,6% tuvākie sekotāji ir Apvienotie Arābu Emirāti ar 62,7% un Izraēla ar 58%.

Valmieru redz kā spožu attīstības centru

29.Jūlijs, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Vakar Valmieru apmeklēja Eiropas Latviešu apvienības vadītāja Elīna Pinto no Vācijas un vēl pulciņš sadarbībā ar latviešu diasporu iesaistītu vietējo cilvēku no Rīgas. Vispirms Valmieras novada domes priekšsēdētājs Jānis Baiks, vienlaikus būdams busiņa šoferis un gids, izvadāja ciemiņus pa Valmieru, bet pēc sātīgām pusdienām jaunatvērtajā pilsētas restorānā Akustika novada domes ēkā konstruktīvā gaisotnē turpinājās abu pušu sarunas.

Par kāda formējuma likteni

28.Jūlijs, 2021
Ekonomika
Laikrakstā

Lai ko teiktu Liesmas nelabvēļi un digitālās informatizācijas fani, mūsu veidoto laikrakstu ļaudis joprojām lasa. Pie tam lasa ļoti uzmanīgi un satraucas par viņus skarošu informāciju. Pēc tam seko trauksmes pilns zvans uz redakciju vai pat ieinteresētās personas ierašanās uz sarunu Liesmā.

Par BMX pirms olimpiešu lidojuma Rīga – Frankfurte

27.Jūlijs, 2021
Sports
Laikrakstā

Pagājušajā trešdienā, kad Valmieras novada pašvaldība svinīgi pavadīja Valmierā savu meistarību spodrinājušos Latvijas olimpiskās izlases dalībniekus uz Tokiju, Liesmai palaimējās uz sarunu noķert Helvija Babra treneri. Lūk, ko pastāstīja pirms došanās taisnā ceļā uz Rīgas lidostu, no kurienes vispirms jālido uz Frankfurti un pēc tam uz Tokiju, MIKS PUĶĪTIS, Valmieras Augstas klases sportistu sagatavošanas centra BMX treneris, saldenieks, kurš nu jau tīri labi iedzīvojies Latvijas BMX galvaspilsētā Valmierā.

Valmieras novada izaicinājumi. II

27.Jūlijs, 2021
Ekonomika
Laikrakstā

Šodien otrā daļa no tā, ko savā pirmajā intervijā Liesmai pastāstīja Valmieras novada domes priekšsēdētājs JĀNIS BAIKS. Jāpiebilst, ka dažām sarunā skartajām problēmām pa šo laiku, operatīvi strādājot jaunajiem domniekiem, jau rasts loģisks risinājums.

Jubileja noskanēja tuvu un tālu!

27.Jūlijs, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Valmieras kārtējās, nu jau 738., dzimšanas dienas svinību pasākumu buķeti, kas pār valmieriešiem un pilsētas viesiem nolija – no 23. līdz 25. jūlijam – pagājušās nedēļas nogalē, pilnīgi visu aprakstīt nav iespējams, tāpēc arī šeit būs tikai dažas subjektīvi tvertas epizodes no kopuma. Katrs no mums taču no šīs jubilejas sagaidīja tikai sev un savai ģimenei kaut ko īpaši interesantu, tuvāk apskatāmu, klausāmu vai kā citādi baudāmu. Tā teikt, katram bija viņa prioritātes, viss pārējais – vien vasarīgi krāšņs fons, par kura kolorītu atzīstami bija parūpējušies Valmieras dzimšanas dienas svinību rīkotāji. Kas visvairāk krita acīs – faktiski nebija jūtama kovida klātbūtne, ļaudis jutās brīvi un nepiespiesti. Varbūt tas šovasar mums visiem patiešām ir pats galvenais...

Vienkārši Latvijas letiņš

23.Jūlijs, 2021
Viesis
Laikrakstā

Tā viņš nesen sevi nosauca kādā video intervijā. Maigi sakot, pieticīgi. Jo viņš – MĀRIS ŠTROMBERGS – ir divkārtējais olimpiskais čempions BMX riteņbraukšanā. Vienīgais tāds starp mums, latviešiem, un ļoti iespējams, ka Māra panākumu – divas reizes pēc kārtas vinnēt olimpisko BMX finālu – neviens braucējs no kādas citas valsts nespēs atkārtot. Māris šobrīd uz ilgāku laiku kopā ar ģimeni ieradies dzimtenē, lai kopā ar Natašu un Rio Džeimsu baudītu Latvijas vasaru. Otrdienas vakarā viņš krietnu stundu atvēlēja sarunai ar Liesmu.

Visatļautība aiz cilvēktiesību vairoga

22.Jūlijs, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Ir vasara, un Latvijā cilvēki atkal jūtas samērā brīvi –  veikalos gan joprojām iet tikai maskās, bet pārējā laikā jau pošas dažādiem izklaides pasākumiem un daļa nedziedināmas tūrisma ligas apsēsto spriņģo pa pasauli kā no ķēdes norāvušies... Daļai sabiedrības, īpaši tiem, kas, sazvērestības teorijas sociālajos tīklos salasījušies, kovida pandēmijas diktēto uztver kā uzbraukumu viņu svētajām cilvēktiesībām, patlaban jūra atkal šķiet vairs pat ne līdz ceļiem, bet jau zem potītēm.

Lai ko sludinātu antivakseri, vīruss joprojām brīvdienas nav paņēmis, un no oriģinālā Covid-19 un jau vairākiem tā mutantiem vispirms mūs tomēr sargā vakcinācija. Patlaban Latvijā pirmo vakcīnas devu saņēmuši apmēram 40% iedzīvotāju, bet vakcinācijas procesu noslēguši virs 34%. Ja pilnībā vakcinētu iedzīvotāju īpatsvars tikai nedaudz pārsniedz pirmo poti saņēmušo īpatsvaru, tad tas ir tāpēc, ka Johnson&Johnson nepieciešama tikai viena deva, pēc kā cilvēks uzskatāms par pilnībā vakcinētu. Starp citu, tieši ar tādu poti bruņots, uz Tokijas olimpiskajām spēlēm dosies  Valmieras olimpietis soļotājs Arnis Rumbenieks, kuram tā būs jau trešā olimpiāde. Tiesa, Japānas olimpisko spēļu realizācija tomēr atrodas zem kovida pandēmijas Dāmokla zobena, nedod Dies, ja spēļu dalībnieku vidū sāksies masveida inficēšanās, tad nav izslēgta pat šī pasaules masveidīgākā sporta foruma apstādināšana... Un tobrīd vismazāk kāds muldēs par cilvēktiesībām, tad visu izšķirs šaurais naža asmens starp cilvēka veselību un slimību vai vēl ko ļaunāku!

Japāna no Latvijas tālu, taču tāpēc jau nedomāsim, ka dzīvojam nupat atkal kā Dieva ausī... Imunitāte pret kovidu joprojām valstij un valdībai aktualitāte Nr.1, tā tam vienkārši jābūt! Tiesa, ar vakcinēšanos vairs mums tik raiti neiet kā maijā, taču process uz priekšu virzās. Visaugstākie vakcinēšanās rādītāji līdz šim Latvijā bijuši nedēļā no 24. maija, kad vidēji dienā tika vakcinēti vairāk nekā 16 tūkstoši cilvēku, bet 28. maijā mūsu valstī uzstādīts vienā dienā vakcinēto skaita pirmrekords – potes saņēma 24600 cilvēki! No 10. maija četras nedēļas pēc kārtas Latvijā katru nedēļu tika vakcinēti vairāk nekā 100 tūkstoši cilvēku. Žēl, bet kopš vasaras sākuma šie rādītāji krītas, cik toreiz vakcinēja vienā dienā, tik šodien vairs nespēj pat visā nedēļā...

Uz Tokiju – ar Daliņa zeķēm ceļasomās

22.Jūlijs, 2021
Sports
Laikrakstā

Trešdien Valmiera pavadīja tālajā ceļā uz Tokijas olimpiādi savējos olimpiešus. Tēvs – treneris un dēls – soļotājs Aivars un Arnis Rumbenieki ir īsteni valmierieši, BMX braucēja Vineta Pētersone un viņas treneris Ģirts Kātiņš nāk no Smiltenes puses, bet Taurenē dzimušo Helviju Babri līdz BMX olimpieša līmenim Valmierā sagatavojis saldenieks Miks Puķītis. Šodien viņi visi kā viens ir mūsējie, tāpēc arī ceļavārdus improvizētā ceremonijā Livonijas laika pilsdrupu priekšā saņēma no Valmieras novada domes priekšsēdētāja Jāņa Baika un Valmieras Bērnu sporta skolas direktores Līgas Dzenes.

Valmieras novada izaicinājumi. I

21.Jūlijs, 2021
Ekonomika
Laikrakstā

Valmieras novada domes priekšsēdētājs JĀNIS BAIKS viņpiektdien sniedza pirmo interviju Liesmai, esot jaunajā amatā. Šoreiz – tikai pirmā daļa no sarunas.

Agate pārsteidz Eiropu!

20.Jūlijs, 2021
Sports
Laikrakstā

Pagājušajā nedēļā Igaunijas galvaspilsētā Tallinā risinājās Eiropas U20 čempionāts vieglatlētikā, kurā izcilu sniegumu nodemonstrēja valmieriete – trenera Raita Ravinska audzēkne Agate Caune. Tikai vēl sešpadsmitgadīgā Valmieras vieglatlēte pamatīgu pārsteigumu sagādāja jau savā pirmajā disciplīnā 3000 metru skrējienā sestdien, kad finālskrējienā bija vadībā līdz pat pēdējam aplim. Valmieriete visātrāk veica pirmo distances pusi (4:43,98), bija vadībā arī pēc 2000 metriem (6:19,23) un pat pēc 2500 metriem (7:52,60)... Finiša aplī Agate, kurai tikai augustā paliks 17 gadi, palaida sev garām septiņas gados vecākas un pieredzējušas sportistes, izcīnot astoto vietu, taču tas netraucēja viņai finišēt par 14 sekundēm ātrāk nekā priekšskrējienā, kad valmieriete jau bija sasniegusi personīgo rekordu. Agates Caunes Tallinā uzrādītais jaunais personīgais rekords (9:21,52) ir desmitais visu laiku labākais Latvijas 3000 metru distances skrējējām!