Ilona Fērmane

Ilona Fērmane

Uz viena viļņa

22.Maijs, 2024
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Viss notika tā… «Iepazināmies, kad abi mācījāmies Valmieras Valsts ģimnāzijā,» stāsta Helēna. «Es tobrīd mācījos 9. klasē, Ervīns – jau  12.

Par Eirovīziju un ne tikai

14.Maijs, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

Ak tu tētīt, cik bagāta bija nupat aizgājusī nedēļas nogale! Kā ātrvilcienā aizjoņoja lielāki un mazāki notikumi novadā, Latvijā, Eiropā un pasaulē, nemaz nerunājot par katra personīgās dzīves prizmu, caur kuru redzam visu apkārt notiekošo.

Ar skanīgu uzvaru pāri Baltijas jūrai

10.Maijs, 2024
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

31. marta agrs rīts. Valmierieši vēl tikai posās jaunai dienai, kad pilsētas centrā svaigi sakuplojušā zaļumā meža balodis, ritmiski dūdodams, jau ziņoja, ka pus’ pūr’ ol’ piedējis, bet ligzdā esot tukšs. Tikmēr pie savas mājvietas – Valmieras Kultūras centra – pulcējās jauniešu koris «Skan» un bija gatavs doties piedzīvojumā pāri Baltijas jūrai.

Mujānu biedrības nama atdzimšana

24.Aprīlis, 2024
PROJEKTS
Laikrakstā

Kur ir Mujāni?

Vai tāpēc, ka Valmieras novads ir brangi liels, vai tāpēc, ka mums ir ļoti daudz vēsturiski nozīmīgu vietu, kurās risinājušies interesanti un svarīgi notikumi, bet vēl arvien ir vietas, par kurām nav dzirdējuši visi, un jautājums «Kur ir Mujāni?» aizvien vēl izskan pat no novadniekiem. Par to smaidot dažreiz brīnās Mujānu Izglītības biedrības nama saimnieki Dace Kitnere un Mareks Nika. Kopš 2016. gada, kad viņi uzsāka biedrības nama atjaunošanu, par nama atdzimšanu, tā interesanto vēsturi un namu kā jaunu novada kultūrvietu, kas regulāri piedāvā dažādus sarīkojumus, vēstīts diezgan daudz.

Jurģu padarīšanas (1)

23.Aprīlis, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

Šodien, 23. aprīlī, kalendārā ierakstīta Ūsiņa jeb Jurģa diena. Kurš normāls cilvēks gan spļaus acīs seniem ticējumiem un būs tik pārdrošs, lai teiktu, ka tās visas ir veco laiku muļķības!

Otrā ekspedīcija Sedā

19.Aprīlis, 2024
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Par valstī vienīgo savas izcelsmes un arhitektūras dēļ unikālo pilsētu Sedu nostāstus būs dzirdējis ikviens, taču iespējams, ka ne katrs mūsu novada iedzīvotājs ir tur paviesojies.

Kurā pusē tu esi?

17.Aprīlis, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

Pievakare. Parastas darbdienas beigas. Diena kā diena, bet varbūt tā ir viena no tām, kad tālrunī konta papildināšanās signāls algas dienā kā ņiprs zvaniņš apliecina dzīves kursa pareizo virzienu. 

Latviešu un vāciešu dziesmas Dievam

12.Aprīlis, 2024
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Lieldienu skaisto noskaņu ikdienība vēl nebija nekur tālu aiznesusi. Tā itin viegli bija atsaucama atpakaļ un uzburama Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcā, kad augstās velves piedziedāja kori un pieskandināja mūzikas instrumenti, atskaņojot, kā vēstīja koncerta nosaukums, senas un jaunas dziesmas Dievam.

Atgriešanās Laika dārzā

12.Aprīlis, 2024
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Valmieras muzeja Izstāžu namā nupat, 6. aprīlī, atklāja divas bagātīgas izstādes: pirmajā stāvā četru mākslinieču – Birutas Jansones, Antras Galzones, Gitas Sirmās un Lailas Stradas – kopizstādi «Laika dārzs» un 2. stāvā tekstilmākslinieces Anitas Celmas personālizstādi «Atgriešanās».