Ilze Kalniņa

Ilze Kalniņa

Atrast vietu dzīvē

6.Decembris, 2019
Viesis
Laikrakstā

Mācību priekšmetu apguve ir skolas dzīves aisberga redzamā daļa, jo skola bērnu, pusaudzi, jaunieti atbalsta daudz vairāk. Skolā atklājas bērna talants, intereses, iezīmējas karjeras ceļš. Mazsalacas vidusskolas direktore ZAIGA IVANA atzīst, ka viņai pedagoģija, darbs skolā un skolas vadīšana iet pie sirds. Decembra beigās Zaiga saņems novada iedzīvotāju sarūpētu balvu «Gada cilvēks izglītībā», bet Mazsalacas vidusskola jau saņēmusi Draudzīgā aicinājuma balvu. Un tā nav pirmā reize, kad skolas iespējas augstu novērtētas.

Ziedo slimnīcas rotaļu istabai

6.Decembris, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Rencēnos šonedēļ notika tradicionālais labdarības koncerts, kurā uzstājās Rencēnu pamatskolas audzēkņi un pirmsskolēni, un ziedojumi tika vākti labdarībai. Šoreiz pārsteigumi sarūpēti Vidzemes slimnīcas mazajiem pacientiem.

Kas viņi ir? Kāpēc bēg?

5.Decembris, 2019
Pilsētās un novados
Portālā

Stereotipi un bailes vada sabiedrības domāšanu, kad runa ir par to, kā pieņemt jauno un sadzīvot ar pārmaiņām. Jau pirms gadiem desmit demogrāfs Ilmārs Mežs norādīja, ka Latvijas darba tirgus piedzīvos katastrofālu darbaspēka trūkumu un līdzīgi kā attīstītās ES valstis meklēs gan speciālistus, gan melnā darba darītājus. Un tas notiks uz cittautiešu, uz citas kultūras un reliģiskās pārliecības cilvēku rēķina. Pastarpināti viņš mudināja saprast, ka iebraucēji, bēgļi, patvēruma meklētāji var būt resurss, nevis nevajadzīgs bieds.

Informācijas telpa ir sadrumstalota

5.Decembris, 2019
Pilsētās un novados
Portālā

"Minu konkrētu piemēru: man Latvijas televīzijā bija intervija raidījumā "1:1", bet nākamās dienas rītā lekcija mediju studentiem. Es prasīju, kurš redzēja? Neviens. Viens students zināja, par ko ir runa, jo vecāki bija skatījušies un teikuši: "Skaties, tavu rektoru rāda!" Tas nozīmē, ka jaunie neizmanto televīziju kā mediju. Lai skatītos filmas, jā, bet ne informācijai," stāstīja Vidzemes Augstskolas rektors GATIS KRŪMIŅŠ. Viņš atzina, ka pats gan apmēram stundu vakarā velta "Panorāmai", noskatās arī sporta un laika ziņas.

Nedarīt ķekša pēc

4.Decembris, 2019
Viedokļi
Laikrakstā

Izglītības iestāžu piedāvātā satura kvalitāte – tas ir svarīgākais jautājums, domājot, kā palīdzēt sabiedrībai ar tik dažādām vajadzībām. Katrs cilvēks atšķiras, atšķiras arī mūsu vajadzības, prasmes, iespējas, un ļoti, pat krasi atšķiras cilvēku un vēl jo vairāk bērnu ar invaliditāti vajadzības, attīstāmās prasmes un iespējas, kas būtībā noteiks viņu dzīves kvalitāti, viņu varēšanu iekļauties sabiedrībā un darba tirgū. 

Sākas svētku gaidīšana

3.Decembris, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pirmajā adventē Lielā svētku egle tika iedegta Saieta laukumā Mazsalacā, bet vakar par svētku tuvumu vēstošs koks iemirdzējās arī pie Ramatas skoliņas. 

«Spēlmaņu nakts» uzvaras

29.Novembris, 2019
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Ikgadējā Latvijas teātru gada balvu pasniegšanas ceremonijā Valmieras teātris saņēma četras Spēlmaņu nakts balvas un teātra trupa Kvadrifrons arī jauniešu žūrijas balvu.

Liela straume skalo zeltu

27.Novembris, 2019
Valmierietis
Laikrakstā

Valmieras Drāmas teātra režisors Varis Brasla pašlaik teātrī mēģina Ernesta Hemingveja «Ardievas ieročiem». Pirm-izrāde spilgtu attiecību stāstam būs šopiektdien. 

Jānosauc vārdā cilvēka kodols

26.Novembris, 2019
Pilsētās un novados
Portālā

Sagaidot Latvijas dzimšanas dienu, Vidzemes Augstskolas rektors, asociētais profesors, Sociālo, ekonomisko un humanitāro pētījumu institūta vadošais pētnieks, vēsturnieks GATIS KRŪMIŅŠ saņēma augstāko valsts apbalvojumu, kļūstot par Atzinības krusta komandieri. 

Silta pleca sajūta

22.Novembris, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Kopš Dod Pieci 2017 labdarības maratona, kad iedzīvotāji bija aicināti ziedot kustības izveidei, kas atbalstītu ģimenes, kuras palīdz bez vecāku gādības palikušajiem bērniem, ir padarīts ļoti daudz.

Cēluši savu laimīgo zemi

20.Novembris, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Lauku māja «Kalbakas» ir mierīga un mājīga vieta Smiltenes pievārtē, kur pavadīt lieliskas brīvdienas kopā ar ģimeni un draugiem, atpūsties pēc saspringtas darba nedēļas vai vienkārši pārnakšņot.

Kas es esmu?

15.Novembris, 2019
Viedokļi
Laikrakstā

Reiz bijušo Valsts prezidentu Valdi Zatleru ar šo jautājumu klupināja... Vai mēs katrs savu atbildi zinām? Saka, ka tieši šī pārliecība – ka zinu, ko varu, kāpēc daru – ir tik svarīga, jo veido cilvēka kodolu, mugurkaulu, kas neļauj locīties līdzi visiem vējiem, tā apzinoties vēlmes un gribu. 

Apsveikumus rada bāreņi

15.Novembris, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Apmeklējot virtuālo labdarības veikaliņu, kas atvērts Latvijas SOS bērnu ciematu asociācijas mājaslapā, var iegādāties brīnišķīgas Ziemassvētku kartītes. 

Svētku simbols dāvanā

12.Novembris, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Valsts svētku mēnesī sarkanbaltsarkanā lentīte tiek nēsāta pie apģērba. Latvijas iedzīvotāji tā pauž, ka ir tuvi savai valstij un gatavi kopā atzīmēt Lāčplēša dienu un svinēt Latvijas 101. dzimšanas dienu.

Došana no sirds uz sirdi (1)

8.Novembris, 2019
Viesis
Laikrakstā

Nākamgad paies 20 gadi, kopš Valmierā darbojas «Kristīgais žēlsirdības centrs», kurā atbalsta ģimenes, bērnus, sirmgalvjus, kas nokļuvuši smagās dzīves situācijās. Centra darbu vada Gaida Pevko, domājot, ka ieklausīties cilvēkos un viņu vajadzībās ir svarīgi. Šāda attieksme sabiedrību spēcina. 

Kāda ir mūsu valsts?

6.Novembris, 2019
Viedokļi
Laikrakstā

Ir novembris, kad stipri domājam par Latviju. Par to Latviju, kas tika izcīnīta dvēseļu putenī, par to Latviju, no kuras proklamēšanas brīža palicis tikai viens vēsturiskais foto, par to valsti, kuru burtiskā nozīmē izloloja mūsu senči, lai viņu dzimtai paaudžu paaudzēs būtu vieta uz pasaules, kuru cauri laikiem saukt par savām mājām. Un arī par to Latviju, kurā dzīvojam pašlaik. 

Atvilkt elpu Taizemē

1.Novembris, 2019
Tūrisms un daba
Laikrakstā

Šonedēļ Valmieras Tūrisma informācijas centra rīkotajā stāstu vakarā varēja uzzināt, ka taizemieši dikti pie sevis gaida tūristus no Baltijas valstīm, un viņi brauc, jo izvēlas eksotiku.