Ilze Kalniņa

Ilze Kalniņa

«Rūja» strādā pusgadsimtu

20.Maijs, 2022
Sabiedrība
Laikrakstā

Valsts sociālās aprūpes centra «Zemgale» filiālē «Rūja» maijā svinēti svētki un notiek arī remontdarbi. Lielo pusgadsimta jubileju atzīmēs rudenī, bet katru dienu ir svarīgi, lai klienti «Rūjā» justos labi. 

Atņemtais pavasaris

20.Maijs, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Aiz loga balts ķirsis un tūlīt ābeles būs ziedos, un Gaujas malā zied ievas, jā, droši vien tāpēc drēgnums pieturas. Veci ļaudis teica, ka, ievām ziedot, vienmēr kādas aukstākas dienas. 

Varam ziedot ar prieku

18.Maijs, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Valmierieši, novada ļaudis un kaimiņi pašlaik var sarosīties un ziedot Ukrainas pilsētas Trostjaņecas iedzīvotājiem un iestādēm, lai pilsēta, kas mēnesi bijusi okupēta, bet tagad atbrīvota, var atgriezties normālā ikdienas ritmā.

Lēmumi bez vidusceļa

17.Maijs, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Kamēr ukraiņi izcīna uzvaras un zaudē dzīvību kara laukā, mēs cīnāmies ar metāla un betona zaldātiem un netiekam ar tiem galā. Ir kauns. Gājuši gadi neatkarīgā valstī, un ikreiz par 9. maiju bija zināms, kurš pie okupācijas pieminekļa Rīgā ies, un noprotams, kas tur skanēs.

Saulespuķu alejas dzīvībai

13.Maijs, 2022
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Saulespuķu lauki ir viens no Ukrainas simboliem – saulespuķe ir dzīvības un gaismas simbols. Visā Eiropā un arī Latvijā, sējot un stādot saulespuķes, tiek pausts atbalsts Ukrainas cīņai par brīvību un neatkarību. 

Izzog maizes klēti

12.Maijs, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Jau tā nevajadzīgas uzvaras parādes vietā 9. maijā Maskavā notika iekarotāju, nogalinātāju, zagļu un meļu parāde. Asprātīgākie jau raksta, ka Hitlers pirms 77 gadiem gribēja sarīkot lielo izgājienu Sarkanajā laukumā un tas beidzot ir sekmējies, jo «atbrīvotājs», kas vienmēr bijis uzbrucējs, iekarotājs, pakļāvējs un okupants, to savām rokām kā fašists un rašists izdarījis. 

Astoņus gadus vadījis augstskolu

11.Maijs, 2022
Izglītība
Laikrakstā

Vēsturnieks, asociētais profesors un Vidzemes Augstskolas bijušais rektors GATIS KRŪMIŅŠ. Reģionālā mācību iestāde turpina meklēt jaunu vadītāju, bet Gatis turpina strādāt, pētīt, izzināt.

Ieelpo brīvību!

11.Maijs, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Latvijas iedzīvotājus tieši 9. maijā aicināja godināt Ukrainas karā kritušo piemiņu, piedaloties akcijā «Ieelpo brīvību». 

Novērtē Valmierā paveikto

10.Maijs, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Valsts prezidents Egils Levits un Andra Levites kundze piektdienu pavadīja mūsu pilsētā. Tā bija reģionālā darba vizīte, iepazīstot Valmierā sasniegto, vērtējot pilsētas rosību un attīstību. 

Dzīve ir noslēpums

6.Maijs, 2022
Viesis
Laikrakstā

Teātros MĀRA ĶIMELE strādā vairāk nekā pusgadsimtu. Viņa māca jaunos aktierus un režisorus Latvijas Kultūras akadēmijā. Informācijas avotos var izlasīt, ka Māra ir dramatiskā teātra režijas un aktiermākslas profesore, bet viņas pastāvīgais darbs teātrī aizsācies Valmierā. Un laiku pa laikam ar kādu labi paveiktu darbu viņa pie valmieriešiem atgriežas. Arī šopavasar.

Pētniece ar Latviju sirdī

3.Maijs, 2022
Viesis
Laikrakstā

Valmieriete KARĪNA SILIŅA ir sieviete zinātnē. Pavisam nesen Šveices valdība viņu atbalstījusi, dodot iespēju veidot savu pētniecisko laboratoriju Cīrihē un turpināt izprast imūnsistēmas lomu vēža šūnu kontrolē un jaunu terapiju izstrādē. Karīna ir izcila zinātniece, bioloģijas zinātņu doktore un lepna latviete.

Ziedošana ir maratons

29.Aprīlis, 2022
Sabiedrība
Laikrakstā

Biedrība «Tavi draugi» visplašāk rosās Rīgā, aicinot atbalstīt Ukrainas kara bēgļus un tos Ukrainas cilvēkus, kas palikuši dzimtenē, lai valsti aizstāvētu. 

Aizmirsta ticības ābece

27.Aprīlis, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Divus mēnešus Ukrainā ir karš. Ja precīzi, tad karš turpinās jau 62. dienu. Katra diena svarīga, jo katra diena tur ir kā elle. Katra diena arī veselīgi domājošai pasaulei kļuvusi grūta, jo bezspēcīgu pārdomu pilna.

Ukrainiete Beverīnas laukos

21.Aprīlis, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Ludmila kopā ar meitiņu Polīnu jau pusotru mēnesi ir prom no mājām. No savas Ukrainas. Viņas zina, ka atgriezīsies, līdzko būs miers. Viņas cer, ka karš drīz beigsies un Ukraina būs brīva un skaista valsts.

Radoši un darbīgi

21.Aprīlis, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

J. Endzelīna Kauguru pamatskolas latviešu valodas skolotāja Aija Dubova strādā ar lielu pašatdevi un entuziasmu, ar saviem skolēniem piedalās dažādos valodniecības konkursos un vada projektus. 

Labirintos atgriežas rosība

21.Aprīlis, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Vairāk nekā 80 brīvdabas lielformāta spēles un atrakcijas gan pieaugušajiem, gan bērniem – tā par sevi vēsta «Beverīnas labirinti». Ģimenes ar bērniem īpaši gaida atkalsatikšanos ar pasaku tēliem un iespēju brīvo laiku pavadīt izzinošā atpūtā. 

Reta ceļa gājēja

14.Aprīlis, 2022
Viesis
Laikrakstā

Valmieriete ILONA SAVERASA ir atgriezusies mājās. 12 gadus viņa strādāja Baškortostānā latviešu senā Arhlatviešu ciema (padomju gados tas pārdēvēts Maksima Gorkija vārdā) vidusskolā un mācīja latviešu valodu. Viņa mudināja izzināt latviešu kultūru, vadīja folkloras ansambli «Atbalss» un atveda turienes bērnus, arī dažus latviešu pēctečus, uz 2500 kilometru tālo Latviju, lai piedalītos 2013. un 2018. gada Dziesmu un deju svētkos. 

Īsais ceļš līdz saulespuķēm

14.Aprīlis, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Malkoju rīta kafiju pēc negulētas nakts. Iepriekšējā vakarā man rokās nonāca pusaudzes gados izņurcīta grāmata – Oļega Rudņeva «Ilgais ceļš kāpās».