Ilze Kalniņa

Ilze Kalniņa

Bērni raksta simtiem vēstuļu

3.Decembris, 2021
Nedēļas nogale
Laikrakstā

«Citi visu mūžu meklē to, kas rada piepildījuma sajūtu. Es atradu gana agri. Un nav lielāka prieka kā piepildīt to bērnu sapņus, kuriem nav vecāku, kas viņiem sarūpētu kāroto dāvanu vai pārsteigumu,» saka labdarības fonda «Bērnu rīts» valdes locekle, tā sirds un dvēsele JAROSLAVA TOMAŠEVIČA.

Skolu karti pārzīmēs saudzīgi

1.Decembris, 2021
Izglītība
Laikrakstā

Valmieras novada pašvaldības administratīvajā teritorijā darbojas 46 izglītības iestādes un to struktūrvienības, kuras ir dibinājusi Valmieras novada pašvaldība.

Novērtējam "veco dzīvi"

30.Novembris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

«Ļoti gribas atgriezties vecajā dzīvē,» tā sarunā sacīja daktere Guna Ozola, un šī doma mani neatstāj. Pirms kovida mēs nenovērtējām, cik esam brīvi putni gaisā.

Alkas pēc vecās dzīves

26.Novembris, 2021
Viesis
Laikrakstā

Izvēloties medicīnu, viņa ir trāpījusi desmitniekā. Tas nozīmē, ka pašam ir milzīgs gandarījums un ieguvēji būs pacienti. Ieguvēji būs arī tuvie un mīļie, jo blakus ir laimīgs cilvēks. Ne pašapmierināts, bet laimīgs. Saruna ar Vidzemes slimnīcas Neatliekamās medicīniskās palīdzības un pacientu uzņemšanas nodaļas virsārsti GUNU OZOLU. 

Liels un raibs deķis

25.Novembris, 2021
PROJEKTS
Laikrakstā

Pilsēta ar tai pievienotu plašu lauku teritoriju. Tāds ir pirmais iespaids, ja kartē aplūko Valmieru, kas tagad atrodama tik daudzu pagastu viducī. Liels ir jaunais Valmieras novads.

Slejas pāri Trikātas pakalniem

23.Novembris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Ne vien baznīcas tornis, bet arī pati senā, vairākkārt  postītā un atkal atjaunotā celtne tagad redzama iztālēm. Pēdējā gada laikā daudz darīts, lai sakoptu dievnama apkārtni. 

Kokles vēstnesis

17.Novembris, 2021
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

«Kokle ir ļoti daudzpusīga. Un tas, ka tautas instruments, vēl nenozīmē, ka uz instrumenta var spēlēt tikai tautas mūziku. 

Reģistratūrā drūzma kā autobusā

16.Novembris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Mājsēde ir beigusies, bet drošības pasākumi, lai ierobežotu vīrusu, jau nav atcelti. Divu metru distance, konkrēts cilvēku skaits telpās. Noteikti katrs zina vietu, kur šos noteikumus neievēro. Un ir vietas, kur tos nemaz nav iespējams ievērot, jo tad darbs apstāsies. 

Vienas dzimtas māsu spēks

12.Novembris, 2021
Viesis
Laikrakstā

Latvijas spēks ir cilvēkos. Svarīgas ir idejas, zināšanas, izglītība un pārliecība, ka jāiet un jādara, lai pašu dzīve būtu labāka un valsts augtu spēkā un varenumā. 

Valsti aizstāv ar labiem darbiem

10.Novembris, 2021
Izglītība
Laikrakstā

Ir mācību iestādes, kas izglītības programmu un speciālo kursu plānā iekļauj valsts aizsardzības mācību. Šīs zināšanas un prasmes apgūst arī mūsu novadā Naukšēnu vidusskolā, Valmieras tehnikumā, bet visilgāk programma «Policija, drošība, valsts aizsardzība» ir Valmieras 5. vidusskolas redzeslokā. 

Parādās labestības šķipsnas

29.Oktobris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Dažkārt pietiek ar vienu šķipsniņu sāls, lai viss garšotu labi. Tāpat ar sajūtām pandēmijas laikā. No sliktā, nezināmā māc nogurums. Tāpēc tik forša šķiet puķu sirds zem slimnīcas loga.

Mūžs kā baļķu ragaviņas

29.Oktobris, 2021
Viesis
Laikrakstā

«Katram cilvēkam ir vajadzīgs savs sapnis un sava dvēseles svētdiena. Svētīsim katru brīdi uz šīs zemes,» saka Valmieras Drāmas teātra aktrise Astra Baumane, citējot Cimdu Jettiņas domas. Astra krājusi tūkstošiem skaistu mirkļu dzīvē un uz skatuves. Valmieras teātrī viņa strādā kopš 1958. gada.  Šajā zelta rudenī viņas darbi un vārds ierakstīti Latvijas Teātra zelta fondā.

Aizraujoši vērties tuvumā

29.Oktobris, 2021
Tūrisms un daba
Laikrakstā

Pieminot vārdus ceļošana vai apceļošana, mēs ierasti domājam, ka tas ir stāsts par došanos uz kādu tālu un laimīgu zemi. Nebūt ne. Arī laukos, arī kaimiņpagastā var izdzīvot foršu atpūtas brīdi.

Teātrim dziļi pieķēdēts

27.Oktobris, 2021
Valmierietis
Laikrakstā

«Labs  aktieris ir tas, kurš spēj sevī atrast un atmodināt pilnīgi visu cilvēkam pieejamo izjūtu spektru,» to nesaka pats Krišjānis Salmiņš šajā sarunā.

Mājās bērni raud

22.Oktobris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Vidējā meita rāda deju solīšus, ko mēneša laikā paspējusi iemācīties pie skolotājas Līgas, bet lielākā prasa, kad varēs iet pie Laimdotas uz māliem...