Uzņemējdarbība

ZAAO – balva par vides mērķu īstenošanu

- 11.Jūnijs, 2024
Uzņemējdarbība
Laikrakstā

5. jūnijā Rīgā svinīgā balvu pasniegšanas ceremonijā Valsts vides dienests sveica Zaļās izcilības balvas laureātus no visas Latvijas – uzņēmumus un sadarbības partnerus, kas izcēlušies ar spēju visaugstākajā līmenī ievērot vides prasības un pēc pašu iniciatīvas rīkojušies, lai samazinātu savas darbības ietekmi uz vidi. Reģionālais atkritumu apsaimniekotājs SIA ZAAO saņēma augstāko novērtējumu nominācijā Zaļā izcilības balva atkritumu apsaimniekošanā par vides mērķu īstenošanu šajā jomā. Uzņēmumu ZAAO balvai bija izvirzījusi Valmieras novada pašvaldība.

Būtiski lēmumi par ZAAO attīstību

- 21.Maijs, 2024
Uzņemējdarbība
Laikrakstā

SIA ZAAO 2024. gada kārtējā dalībnieku sapulcē, kas 10. maijā notika Dabas un tehnoloģiju parkā URDA, tika apstiprināti nozīmīgi lēmumi, kas ietekmēs uzņēmuma nākotnes darbību. Tā būs uzņēmuma reorganizācija. Tāpat tika apstiprināta uzņēmuma 2023. gada peļņas sadale.

Kāpēc jāšķiro BIO atkritumi?

- 30.Aprīlis, 2024
Uzņemējdarbība
Laikrakstā

Ieviešot kaut ko jaunu, sākotnējās neskaidrības un jautājumi ir neizbēgami. No šā gada sākuma bieži saņemam jautājumu: Kāpēc man jāšķiro bioloģiskie atkritumi, kāds man no tā labums? Atbilde ir vienkārša, taču tās nozīme ir dziļa un daudzpusīga. Bioloģisko atkritumu šķirošana sniedz ieguvumus katram individuāli, kā arī sabiedrībai un planētai kopumā. Saprotot, ka motivācijas meklējumi var būt grūti, piedāvājam vairākus pamatojumus, kāpēc šis solis ir svarīgs.

"Valmiermuižas alum" pērn – dubultota peļņa un jauns apgrozījuma rekords

- 30.Aprīlis, 2024
Uzņemējdarbība
Laikrakstā

Alus darītava Valmiermuižas alus pērn piedzīvojusi vēsturiski veiksmīgāko gadu: tās apgrozījums 2023. gadā audzis par 34%, sasniedzot rekordu – 9,53 miljonus eiro, bet alus darītavas peļņa bijusi 193 tūkstoši eiro. Lai arī pērn kopējais Latvijā izbrūvētā alus apjoms samazinājies par 15%, Valmiermuižā izbrūvēts par 11% vairāk alus nekā iepriekš. Tas panākts ar 111 darbinieku kuplu saimi, nodokļos samaksājot 2,8 miljonus eiro.

Rūjienas Maxima – vēl ērtāka pircējiem

- 12.Marts, 2024
Uzņemējdarbība
Laikrakstā

Turpinot izvērst vienoto veikalu konceptu visā Latvijā, kopš 6. marta ievērojamas pārmaiņas piedzīvojis Maxima X veikals Rūjienā, Valdemāra ielā 2. Veikala pārveidē un jaunā koncepta ieviešanā investēti teju 33 tūkstoši eiro, padarot veikalu intuitīvāku un plašāku, nodrošinot ērtāku darba vidi un iepirkšanos iedzīvotājiem.

ZAAO par prioritāti izvēlas klientu

- 12.Marts, 2024
Uzņemējdarbība
Laikrakstā

Kā zināms, SIA ZAAO sadarbībā ar astoņiem partneriem no Latvijas, Igaunijas un Nīderlandes 2022. gada beigās uzsāka vērienīgu Eiropas Savienības starpreģionu inovāciju investīciju instrumenta projektu Atbalsts transportā izmantojamās zaļā ūdeņraža enerģijas vērtību ķēdes reģionālai attīstībai Igaunijā un Latvijā. Tomēr, analizējot projekta gaitā radušos izaicinājumus, uzņēmums ZAAO pieņēmis lēmumu pārskatīt dalību projektā.

"Gada eksportētājs 2023" Valmieras novadā

- 27.Februāris, 2024
Uzņemējdarbība
Laikrakstā

Jau par tradīciju kļuvusi apbalvojuma Valmieras novada gada balva uzņēmējdarbībā pasniegšana. Pērnā gada novembrī uzņēmumi 14 nominācijās tika sumināti svinīgā apbalvošanas ceremonijā:  nomināciju uzvarētāji saņēma īpaši veidotu un Valmieras novadā izgatavotu balvu un vēl divi uzņēmumi katrā nominācijā saņēma Goda rakstu.

Atbalsts atjaunīgo energoresursu iekārtu iegādei turpinās

- 27.Februāris, 2024
Uzņemējdarbība
Laikrakstā

Aizvadītajā gadā Latvijā 4905 mājsaimniecībām sniegts atbalsts atjaunīgo energoresursu iekārtu iegādei ar kopējo summu 17,29 miljoni eiro, izmantojot Klimata un enerģētikas ministrijas pārraudzībā esošo valsts atbalsta programmu Siltumnīc­efekta gāzu emisiju samazināšana mājsaimniecībās – atbalsts atjaunojamo energoresursu izmantošanai.

"VTU Valmiera": par autobusiem un pieturām

- 20.Februāris, 2024
Uzņemējdarbība
Laikrakstā

8. februārī pasažieru pārvadāšanas uzņēmumā VTU Valmiera kārtējo reizi bija ieradusies autobusu pieņemšanas komisija no Autotransporta direkcijas, lai pārbaudītu gan pilnīgi jaunu, šoreiz sešu autobusu – piecu dīzeļu un viena elektrobusa, autobusu, gan vairāku mazlietotu autobusu atbilstību pārvadājumu līgumā noteiktajām prasībām.