Tiekas ar ugunsdzēsējiem Rūjienā un Naukšēnos

- 24.Maijs, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

17. maijā, Ugunsdzēsēju un glābēju dienā, Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks un  pašvaldības Civilās aizsardzības un ugunsdzēsības dienesta nodaļas vadītājs Jānis Skrastiņš apmeklēja ugunsdzēsēju un glābēju posteņus Rūjienā un Naukšēnos.

Tramīgo taimiņu trajektorijas

- 24.Maijs, 2022
PROJEKTS
Laikrakstā

Taimiņš (Salmo trutta) ir Latvijā labi zināma, taču makšķernieku samērā reti noķerta zivs. Igauņi šo zivi sauc par meriforell, bet leiši – par šlakys. Latvijā zināmie oficiāli ķertie taimiņi bijuši tuvu metram garumā un līdz 10 kilogramiem svarā. Vienīgā vieta mūsu valstī, kur taimiņus mākslīgi pavairo ar vērienu, ir zivjaudzētava "Brasla" Cēsu novadā. No turienes viņi ceļo uz ūdenskrātuvēm visā Latvijā.

Ezeru apsaimniekot nav viegli

- 24.Maijs, 2022
PROJEKTS
Laikrakstā

Burtnieku ezers platības ziņā ir ceturtais lielākais ezers Latvijā, tā garums ir 13,3 kilometri, vidējais dziļums – 2,9 metri. Ezers izsenis bijis starp makšķernieku iecienītākajām copes vietām, jo ezerā konstatētas 20 zivju sugas, starp kurām makšķernieku gaidītākās trofejas, protams, ir līdakas un īpaši jau zandarti. Tomēr Burtnieka apsaimniekošana allaž ir bijis visai sarežģīts un dažādu interešu pārpilns process.

Kad pērtie uz nepērtajiem apvainojas

- 24.Maijs, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Pagājušajā nedēļā koalīcijas partneru un arī premjera gandrīz vai ultimatīvi izteiktos pieprasījumus par pāris ministru nomaiņu politisko norišu vērtētāji uzskata par visnopietnāko krīzi Krišjāņa Kariņa valdības laikā.

Valsts policijai jākļūst klātesošākai un operatīvākai

- 24.Maijs, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Valsts policija (VP) atrodas nepieciešamu un neatliekamu pārmaiņu priekšā, un svarīgi ir šīs pārmaiņas īstenot mērķ­tiecīgi un sasniegt tālejošus rezultātus. VP iecirknim jebkurā Latvijas teritorijā būtu jākļūst par nosacītu «policijas sirdi», maksimāli nodrošinot visu resursu koncentrēšanu tieši iecirkņos, ne reģionālajā un valstiskajā līmenī. 

Pa logu izmestās salvetes

- 24.Maijs, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Aprīļa beigās bija lielā talka, kad cilvēki kopīgiem spēkiem apvienojās un centās padarīt tīrāku mūsu Latviju. Tika sakoptas gan ceļa malas, gan meži, gan dažādas atpūtas vietas. Katrs kopa, ko nu varēja.