Vakcīnas joprojām mūs gaida

- 29.Jūlijs, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Kā rāda jaunākajā Dienas Biznesā publicētā diagramma, Latvija vakcinēšanās tempu ziņā joprojām pasaules mērogā velkas tālu astē – mūsu valstī administrēti 1,3 miljoni Covid-19 vakcīnu (līdz 23. jūlijam vakcinācija Latvijā bija veikta vairāk nekā 1,3 miljonus reižu, ietverot vakcināciju gan ar pirmo, gan otro vakcīnas devu), pilnībā vakcinēti tikai 33,5% sabiedrības. Aiz mums diagrammas sliktajā galā vēl tikai piecas valstis – Irāka, Igaunija, Baltkrievija, Afganistāna un Islande. Jāteic, raibs kokteilis no diktatūras un izteiktas trešās pasaules piederības līdz pat augsti attīstītai demokrātijai. Te gan jāpiezīmē, ka Latvija apsteidz šo kvintetu vien administrēto vakcīnu skaita ziņā, kamēr Islandē vakcinēti jau 70,6% sabiedrības, bet kaimiņvalstī Igaunijā – 39,4%. Vakcinēto procenta ziņā islandieši pirmie pasaulē – aiz viņu 70,6% tuvākie sekotāji ir Apvienotie Arābu Emirāti ar 62,7% un Izraēla ar 58%.

Valmieru redz kā spožu attīstības centru

- 29.Jūlijs, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Vakar Valmieru apmeklēja Eiropas Latviešu apvienības vadītāja Elīna Pinto no Vācijas un vēl pulciņš sadarbībā ar latviešu diasporu iesaistītu vietējo cilvēku no Rīgas. Vispirms Valmieras novada domes priekšsēdētājs Jānis Baiks, vienlaikus būdams busiņa šoferis un gids, izvadāja ciemiņus pa Valmieru, bet pēc sātīgām pusdienām jaunatvērtajā pilsētas restorānā Akustika novada domes ēkā konstruktīvā gaisotnē turpinājās abu pušu sarunas.

Četru dienu festivālā

- 29.Jūlijs, 2021
Sports
Laikrakstā

Sestdien jau no paša rīta Naukšēnu pagasta stadionā tradicionālo svētku turnīru uzsāka futbolisti. Tuvāk par šo pasākumu lūdzām pastāstīt pagasta sporta organizatoru GUNDARU PUTNIŅU:

Bija, ir un būs!

- 29.Jūlijs, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Ar šādu devīzi Naukšēnos svinēja gadskārtējos svētkus četru dienu garumā. Kad tur ieradāmies sestdien ap pusdienlaiku, uz beigām gāja Bērnu rīts ar dažādiem uzdevumiem un piena kokteiļu baudīšanu pie Cilvēkmuzeja.

Ir pienācis laiks nopietni parunāt?

- 28.Jūlijs, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Latvijas publiskajā telpā it kā nemanāmi, taču tajā pašā laikā aizvien biežāk ir sākusi izskanēt dažādos formātos ietērpta ideja, ka mūsu valstij, Latvijas sabiedrībai kopumā vai kādiem «mums», lai kas arī slēptos aiz šī jēdziena, ir nepieciešama plaša un atklāta diskusija par to, kas mēs īsti esam un kurp ejam – kā valsts, kā šīs valsts pilsoņi u.c.

Par kāda formējuma likteni

- 28.Jūlijs, 2021
Ekonomika
Laikrakstā

Lai ko teiktu Liesmas nelabvēļi un digitālās informatizācijas fani, mūsu veidoto laikrakstu ļaudis joprojām lasa. Pie tam lasa ļoti uzmanīgi un satraucas par viņus skarošu informāciju. Pēc tam seko trauksmes pilns zvans uz redakciju vai pat ieinteresētās personas ierašanās uz sarunu Liesmā.

Brīdinošais metāla būris Lībiešu krastā

- 27.Jūlijs, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Vasarā, kad ierobežojumu dēļ daudziem ceļotgribētājiem ir nedrošība doties uz tālām zemēm, daudzi cenšas tepat Latvijā vēlreiz pabūt vietās, kurās ir iespējams ieraudzīt  kaut ko uzmanību piesaistošu. Par pēdējos mēnešos pieprasītu ceļojuma galamērķi atkal ir kļuvis Lībiešu krasts un Miķeļtornis. Te uz savas zemes mākslas darbu – brīvdabas instalāciju «Nekādu lībiešu nav» – izvietojis viens no Latvijā dzīvojošajiem pēdējiem lībiešiem, dzejnieks, mākslinieks un filozofijas doktors Valts Ernštreits. Objekts veidots kā draudīgs metāla būris, ko sedz ceļa zīmes ar nosvītrotiem vietu nosaukumiem lībiešu valodā

Par BMX pirms olimpiešu lidojuma Rīga – Frankfurte

- 27.Jūlijs, 2021
Sports
Laikrakstā

Pagājušajā trešdienā, kad Valmieras novada pašvaldība svinīgi pavadīja Valmierā savu meistarību spodrinājušos Latvijas olimpiskās izlases dalībniekus uz Tokiju, Liesmai palaimējās uz sarunu noķert Helvija Babra treneri. Lūk, ko pastāstīja pirms došanās taisnā ceļā uz Rīgas lidostu, no kurienes vispirms jālido uz Frankfurti un pēc tam uz Tokiju, MIKS PUĶĪTIS, Valmieras Augstas klases sportistu sagatavošanas centra BMX treneris, saldenieks, kurš nu jau tīri labi iedzīvojies Latvijas BMX galvaspilsētā Valmierā.