Laiks pārslēgt uzmanību

- 8.Aprīlis, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Latvijai līdz šim ir izdevies veiksmīgi izvairīties no koronavīrusa Covid-19 plaša uzliesmojuma. Salīdzinot ar pārliecinošu vairākumu Eiropas un arī kaimiņu valstu, ar vīrusu saslimušo skaits pie mums ir neliels, un eksperti atzīst, ka ir labas cerības – tāds tas arī paliks.

Klausītāju tūkstošiem vai dažiem desmitiem

- 8.Aprīlis, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Salīdzinot ar kaimiņpilsētu Cēsu, Smiltenes, Valkas, Strenču un Limbažu brīvdabas estrādēm, Valmieras estrāde atrodas ne īpaši piemērotā vietā tieši blakus Dīvala kapiem – pagātnē ir piedzīvoti gadījumi, kad vienlaikus ar kapu svētkiem dārd estrādes svētku koncerta mēģinājums. 

Pavasari neviens nav atcēlis

- 8.Aprīlis, 2020
Ekonomika
Laikrakstā

Ne viens vien reģiona graudkopis pēc augstvērtīgas un sertificētas vasarāju sēklas pašlaik dodas uz Vidzemes un Latgales lauksaimnieku kooperatīva «VAKS» Sēklu fabriku. 

Smiltenei 100 nenotiks, kā bija iecerēts

- 8.Aprīlis, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

2020. gads Smiltenei ir īpašs, jo aprit 100 gadi, kopš piešķirtas pilsētas tiesības. Gan Vecā parka, gan Baznīcas laukuma rekonstrukcija, gan Smiltenes vidusskolas mācību vides sakārtošana ir pašvaldības lielākā dāvana smilteniešiem un ikvienam pilsētas viesim simtgades jubilejā, jo visos laikos šīs vietas ir ieņēmušas nozīmīgu lomu pilsētas attīstībā. 

Valmiera – gandrīz ierastajā ritmā

- 8.Aprīlis, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Vakar Liesma pabija Valmieras pašvaldības policijas štābā Purva ielā, lai apvaicātos par šī specifiskā laika aktualitātēm. Pirms maiņas sākuma par savu pieredzi nu jau gandrīz mēnesi ilgajā Covid-19 rosinātajā ārkārtas situācijā pastāstīja mobilās ekipāžas vīri, pēc tam – jau niansētāk – par Valmieras paš­valdības policijas ikdienu šajā ārkārtas situācijas nogrieznī īsā sarunā izklāstīja policijas priekšnieks Armands Miķelsons.

Kad arī ekonomika diktē prasības

- 7.Aprīlis, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Nu jau vairs nevienam nav jāatgādina, ka ar mērķi ierobežot Covid-19 izplatību valstī dzīvojam un arī vēl saimniekojam valdības izsludinātajā ārkārtas situācijā. Tā pašlaik līdz 14. aprīlim nosaka dažādus aizliegumus un arī ierobežo pilsoņu ne vienu vien līdz šim it kā pašsaprotamu rīcības brīvību. Likumā «Par ārkārtējo situāciju un izņēmuma stāvokli» līdz šim bija noteikts, ka Ministru kabinetam ir tiesības, ja nepieciešams, jau izsludināto ārkārtējo situāciju vienu reizi pagarināt, bet uz laiku, kas nav ilgāks par trim mēnešiem. 

Par nozari "frontes otrajā līnijā"

- 7.Aprīlis, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Piekritīsiet, ka tirgotāji pašlaik atrodas frontes otrajā līnijā, tūlīt aiz mediķiem un operatīvajiem dienestiem, jo darbs sai­stīts ar augstu riska pakāpi. Katru dienu pārdevēji saskaras ar aptuveni pusmiljonu cilvēku. Lai aizsargātu darbiniekus un veikalu apmeklētājus, ir ieviesti fiziskās distancēšanās pasākumi, pēc iespējas uzstādīti aizsargstikli un lietotas sejas aizsargmaskas, samazinātas pašapkalpošanās iespējas. Pircējiem pēc iespējas tiek piedāvāti dezinfekcijas līdzekļi vai vienreizējās lietošanas cimdi.

Par ēdienu un ēšanu

- 7.Aprīlis, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Es esmu cilvēks, kam garšo labi pagatavoti un garšīgi ēdieni (nu, būsim godīgi, to var redzēt arī pēc manām formām), un šo­brīd, kad sanāk nedaudz vairāk būt mājās, – taciņa uz ledusskapi ir iemīta. Ir nopirkta pārtika it kā ilgākam laikam, bet realitātē uz veikalu ir jāiet reizi trīs dienās, jo, pa mājām dzīvojot, maz pamazām viss tiek apēsts. Un, dzīvojot divatā, it kā tik daudz pārtikai nevajadzētu aiziet. Tāpēc šobrīd vairs neeju meklēt labumus uz ledusskapi, bet sēžu dīvānā un graužu semočkas. Tas gan nenāk par labu manam kuņģim, bet netiek apēstas tik daudz liekas kalorijas.