Joprojām jūra līdz ceļiem? (1)

- 5.Marts, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Lai kādi pretpasākumi būtu pieņemti, kovids joprojām brīvdienas nav paņēmis. Nedaudz – tikai procentuāli no pārbaudītajiem, bet ne kvantitātē – piebremzējis Latvijā,  toties kaimiņvalstī šobrīd dušī igauņus ne pa jokam, un tad jau tepat blakus pie Valkas un Ainažiem vien ir. Protams, tagad būtiski samazinājušies pārrobežu kontakti, taču Covid-19 vīruss ir ļoti viltīgs un var pielavīties negaidīts no jebkuras puses!

Par šaušanu un medniekiem

- 5.Marts, 2021
Viesis
Laikrakstā

Šoreiz rakstu par medniekiem un šau­šanu Liesmas raksta Īstu mednieku ir maz iespaidā. Minētās atziņas skar arī mūs, jo mēs apmācām jaunos medniekus. No 2005. gada līdz 2017. gadam pie mums biedrībā mācījušies 504 jaunie mednieki, no kuriem 492 nokārtojuši mednieka eksāmenu un kļuvuši par pilntiesīgiem medniekiem.

Māksla ir ikdiena

- 5.Marts, 2021
Viesis
Laikrakstā

Katrs tetovējums ir kā mākslas darbs – vairāk runāju par tiem, kurus veic profesionāļi. Kad tetovējumi pirmo reizi parādījās, tie tika asociēti ar noziedzniekiem, bet mūsdienās tā ir daļa no cilvēka pašizpausmes. Šoreiz «Liesma» aicinājusi tetovēšanas meistari un mākslinieci IEVU FIMBAUERI jeb FIMKU (iesauka no skolas laikiem) uz sarunu par tetovēšanu un mākslu. 

Dzirde ir jāsaudzē!

- 5.Marts, 2021
Veselība un labklājība
Laikrakstā

Kopš 2007. gada 3. martā visā pasaulē tiek atzīmēta Starptautiskā Dzirdes diena. 3. marts tika izvēlēts tāpēc, ka divi cipari trīs (vērsti viens pret otru) atgādina ausu siluetus. Tās mērķis ir aktualizēt sabiedrībai informāciju par dzirdi, dzirdes profilaksi, ausu slimībām. Liesma devās ciemos uz dzirdes rehabilitācijas centru SIA «Dzirdes sistēmas», lai aprunātos ar iestādes vadītāju un sertificētu audiologopēdi, dzirdes speciālisti DINU TANBERGU.

Fotosesija ir kopdarbs

- 5.Marts, 2021
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Mainoties ierobežojumiem, no šīs nedēļas sākuma atļauts veikt arī individuālās fotosesijas. ANDRA ĶESTERA pamatdarbs ir uzņēmumā «Woodheart», kam paralēli viņš fotografē un īsteno savas radošās idejas. Gadu gaidā viņš darinājis jau septiņus dažādus spārnus, kurus kopā ar kādu drosmīgu modeli iemūžina konkrēta tēla veidolā.

Suņupuika Snūpijs no Daugavpils ielām

- 5.Marts, 2021
Dzīvesstils
Laikrakstā

«Tas ir Snūpijs, puika no Daugavpils ielām,» ar savu īpašo četrkājaino draudziņu iepazīstina ZILGA KALNIŅA. «Tā kā mājās jau bija vācu aitu suns – pieaugusi, nedaudz kašķīga meitene, kura ar sugas brāļiem nesatiek, otru sunīti bija nolemts paņemt no patversmes – jaunāku puiku, uz kuru Greisai nebūtu naids. 

25 gadu jubilejas sezonas priekšvakarā

- 5.Marts, 2021
Sports
Laikrakstā

Valmieras futbolam šis ir pusapaļas jubilejas gads – tieši pirms 25 gadiem, 1996. gada 29. februārī, tika dibināts Valmieras futbola klubs. Pie kluba šūpuļa stāvēja Imants Saulītis (tā prezidents), Guntars Melecis un komandas pirmais galvenais treneris Jevgēnijs Katajevs. 

Uz sacensībām Klaipēdā

- 5.Marts, 2021
Sports
Laikrakstā

Pagājušās nedēļas nogalē Rīgā, Ķīpsalas 50 m baseinā, notika Latvian Open sacensības peldēšanā, kuru dalībniekiem bija iespējas izpildīt Tokijas olimpisko spēļu un 2022. gada pasaules čempionāta Fukuokā kvalifikācijas normatīvus, un vairākiem sportistiem tas arī izdevās. 

Pieteikšanās jauniešiem VNF JIL programmā «Diametrs» – līdz 8. martam

- 5.Marts, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Valmieras novada fonda Jauniešu ideju laboratorija (VNF JIL) ir radījusi Izaugsmes programmu «Diametrs», kurai aicināti pieteikties Valmieras pilsētas un apkārtējo novadu (Beverīnas, Burtnieku, Kocēnu, Mazsalacas, Naukšēnu, Rūjienas un Strenču) jaunieši vecumā no 16 līdz 25 gadiem. Pieteikšanās programmai iespējama līdz 8. martam, aizpildot pieteikuma anketu. Dalība programmā – bez maksas.