Elva Jēkabsone

Elva Jēkabsone

Jau desmit gadus senioriem palīdz gūt svētku brīnumu

1.Decembris, 2023
Sabiedrība
Laikrakstā

«Eņģeļa pasts» ir NSUS biedrības (No Sirds Uz Sirdi) dibināts labdarības projekts, kas vēlāk kļuvis par sociālo uzņēmumu ar mērķi veicināt sociālo un emocionālo labklājību sociāli maz­aizsargāto personu grupām visā Latvijā.

Saliedē pulciņus

29.Novembris, 2023
Izglītība
Laikrakstā

Jau ceturto gadu Valmieras Jaunatnes centrā «Vinda» norisinājās Rudens ražas svētki, kas tradicionāli ir izveidojušies par pulciņu saliedēšanās un sadarbības pasākumu.

Redzēt dzīvi caur garšām

24.Novembris, 2023
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Valmieriete SANTA TAURĪTE, iespējams, ir vairāk zināma kā Cukurmamma. Jo tieši šāds nosaukums – Cukurmammas saldumi – ir Santas Instagram kontam, kurā viņa publicē dizaina cepumus, kurus pati veido. 

Negodprātīgie cilvēki

22.Novembris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Cilvēki sākotnēji bija skeptiski par pašapkalpošanās kasēm, jo kā tad tas būs, ka paši skenēs preces? Bet pierada, un tagad brīžiem liekas, ka, piemēram, lielajā Maxima rindas uz paš­apkalpošanās kasēm ir lielākas nekā rindas, kur preces skenē kasieri.

Cilvēki saņem siltas maltītes visu gadu

17.Novembris, 2023
Sabiedrība
Laikrakstā

Biedrībā «Kristīgais žēlsirdības centrs» ir gan zupas virtuve, gan uz vietas ir pieejams pakalpojums «Mazgāmutis», kur par attiecīgu samaksu iespējams iziet dušu un izmazgāt drēbes veļasmašīnā.

Un kas ir tava Latvija?

15.Novembris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Novembris ir patriotisks laiks, jo šajā mēnesī atzīmējam gan Lāčplēša dienu, kas ir Latvijas brīvības cīņās kritušo varoņu piemiņas diena, gan 18. novembri, kas ir Latvijas Republikas proklamēšanas diena.

Laukos sava brīvība

14.Novembris, 2023
PROJEKTS
Laikrakstā

Skaņkalnes pagasta «Vērmaņos» saimnieko mazsalacietes DAIGAS SPRICES ģimene. Kad dodamies ciemos, Daiga stāsta, ka pēdējo gadu laikā «Vērmaņi» ir piedzīvojuši pārvērtības – ir uzlikta koka sēta, kas apjož māju, ir iestādīti dažādi košumkrūmi un puķes, kā arī uzcelta pirtiņa, kas bijis Daigas sapnis. Arī saimniecība piedzīvojusi pārmaiņas – govju vietā šobrīd ir truši, kas priecē pašus un ciemiņus, bet arī prasa darbu un lielu uzmanību. Ir savs piemājas dārzs un siltumnīca, kur izaudzēt dārzeņus gan sev, gan trušiem. Sarunā Daiga atklāj, ka «Vērmaņu» māja ir celta 1926. gadā un pēc dažiem gadiem svinēs apaļus 100 gadus, tāpēc māju mīļi sauc par večiņu.

Vērtīgs pakalpojums

14.Novembris, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Deinstitucionalizācijas projekta «Vidzeme iekļauj» ietvaros Mazsalacas centrā tika izveidots grupu dzīvoklis, kas paredzēts 13 pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem.

Fantāzijas lidojums brošās

3.Novembris, 2023
Nedēļas nogale
Laikrakstā

OKSANAS FATEJEVAS hobijs ir veidot brošas no pērlītēm. Un Oksana ir izveidojusi visu, ko vien var iedomāties – sākot no mājdzīvniekiem, beidzot ar ziediem, sirdīm, burtiem un pat traktoru! Tās nēsā gan viņa pati, gan tuvākie draugi, gan ģimene un kolēģi. Oksana stāsta par savu brīvā laika nodarbi. 

Cik steidzīgi mēs esam?

31.Oktobris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Man šķiet, ka ikdienas skrējienā mums sāk pietrūkt… Līdzcietības? Pacietības? Iecietības? Mēs mazliet aizmirstam padomāt par to, kā ir citiem.

Kā tilts starp divām pasaulēm

27.Oktobris, 2023
Viesis
Laikrakstā

Kad pašam nav vajadzības, ir lietas, par ko neaizdomājies. Tev pat neienāk prātā, cik ļoti nepieciešama ir tulkošana uz zīmju valodu, lai nedzirdīgie var būt daļa no sabiedrības.

Ramatas Lielezera zivsaimnieciskās izpētes darba rezultāti

25.Oktobris, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

19. oktobrī Ramatas pagasta kultūras centrā norisinājās tikšanās, kuras laikā SIA «Saldūdeņu risinājumi» pētnieks MĀRIS LIEPIŅŠ prezentēja Ramatas Liel­ezera zivsaimnieciskās izpētes darba rezultātus. Lai uzzinātu vairāk par veikto izpēti un secinājumiem, uz tikšanos bija ieradušies makšķernieki un vietējie iedzīvotāji.

ZĪLE – atbalsts uzņēmējiem

24.Oktobris, 2023
PROJEKTS
Laikrakstā

Lai noskaidrotu vairāk par to, kas ir ZĪLE, devāmies uz Valmieras Attīstības aģentūru, kur uz mūsu jautājumiem atbild JUSTĪNE SKRASTIŅA, Valmieras Attīstības aģentūras biznesa atbalsta projektu vadītāja. Vispirms sākam ar jautājumu, kas tad ir ZĪLE.

Notikusi karjeras nedēļa

24.Oktobris, 2023
Izglītība
Laikrakstā

No 16. līdz 20. oktobrim visā Latvijā jau 11. reizi notika karjeras nedēļa, kuras tematika šogad bija «Tavs prasmju portfelis».

Likteņa pirksts Rožkalnos

20.Oktobris, 2023
Sabiedrība
Laikrakstā

Kad maija beigās izdzirdēju par ugunsnelaimi Camphill nodibinājumā «Rožkalni», pirmā doma, kas iešāvās prātā, bija – kas tagad notiks ar Rožkalniem? Kur paliks ciematnieki?