Guntis Vīksna, teksts un foto

Uz kurieni tiek bruģēts ceļš ar lētāko cenu? (1)

26.Maijs, 2020
Ekonomika
Laikrakstā

Ja paklausās mūsu valsts ministru, viņu vadīto ministriju augstāko ierēdņu un dažādu šo ministriju palīgiestāžu vadības runās, tad nekur taču nedzirdēsim skaļus vārdus par baltās ekonomikas metodisku apkarošanu, godīgu nodokļu maksātāju un nozares līderu represēšanu un reģionālās uzņēmējdarbības iznīcināšanu.

Pirmais salmu namiņš mūspusē

26.Maijs, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Zaļās idejas var iedalīt divās kategorijās. Pirmās ir vairāk teorētiskas un vismaz šodienas situācijā neadekvāti dārgas ikdienas lietojumam. Otrās ir pavisam reālas un tāpēc atbalstāmas, jo, kas ir būtiski, praktiski lietojamas jau šodien. Vienas šādas zaļās idejas materializācijā, kas bija pirmais precedents mūsu pusē, Liesma bija klāt piektdien, kad dārzkopības kooperatīvā Enerģētiķis tapa Valmieras apkārtnē pirmā salmu bloku ēka.

Ēvelē skanēs pēdējais skolas zvans

21.Maijs, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Turpinot interesēties par attālināto mācību procesu novada skolās, Burtnieks viņnedēļ pabija Ēveles pamatskolā, kur, ievērojot, distanci, tikās ar četriem pedagogiem. Saruna izvērtās labas stundas garumā, tāpēc šeit tikai pati esence no tā, ko pastāstīja skolas direktore Barbara Dauvarte, viņas vietniece mācību darbā Agrita Buračevska, skolotāja un bijusī direktore Ilze Cara un pensionēta skolotāja Ilze Kurte. 

Patīk palīdzēt cilvēkiem

21.Maijs, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Matīšos ir laba aptieka, taču ilgāku laiku novada pašvaldībai dažādu apstākļu pēc neizdevās nodrošināt matīšniekus ar stabiliem doktorāta un arī medpunkta pakalpojumiem. 

Pensionāri raksta projektus

21.Maijs, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Burtnieks viņnedēļ pabija Ēvelē, kur tikās ar mundru kundzi, ar kuru regulāri nācies saskrieties gan visa novada sportiskos pasākumos, piemēram, sporta svētku riteņbraukšanas distancē, gan Ēveles pagasta svētkos. Viņa, SKAIDRĪTE KALNIŅA, ir gan Ēveles pagasta pensionāru biedrības Kadiķis valdes priekšsēdētāja, gan vietējās baznīcas draudzes vadītāja. 

Patiesa garša no Raiskuma

20.Maijs, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Šis ir trešais nopietnākais pieskāriens Pārgaujas novada Raiskumam, kad jau iepazīta eksotiskā ķīniešu virtuve Zaķīšos ezera krastā un pabūts pie Jura Leimaņa Eiropas tūristu iecienītajā Apaļkalna kempingā.

Valmieras estrādē top jaunā grīda

20.Maijs, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Šonedēļ Valmieras brīvdabas estrādē atkal atgriezās SIA Krafter brigāde, lai jau gatavo, uz betona pamatiem izveidoto grīdas rāmi pārklātu ar pašu grīdu. Visa šī konstrukcija ir no sveķainās un tāpēc ilgmūžīgās lapegles koksnes.

Jāņa Daliņa stadions: darbi, darbi, darbi...

14.Maijs, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Otrdien Liesma pabija tādā pamatīgākā informatīvā ekskursijā, iepazīstoties ar visu jau paveikto Jāņa Daliņa stadiona rekonstrukcijas projektā, klātienē arī no iekšpuses paraudzīja, kā top šobrīd modernākais multifunkcionālais sporta komplekss Latvijā. Par objektā jau paveikto, kā arī par turp­mākajiem darbiem zinīgs stāstītājs bija Valmieras pašvaldības būvinženieris Egīls Jansons. Lūk, galvenās lietas no viņa teiktā.

Jāņa Daliņa stadions: viss notiek

12.Maijs, 2020
Ekonomika
Laikrakstā

Valmieras lielākajā un finansiāli dārgākajā būvobjektā, kur faktiski pilnībā no jauna jau trešo reizi top slavenā soļotāja Jāņa Daliņa vārdā nosauktais stadions, nu jau iespaidīgs mūsdienīgs sporta komplekss ar pievienoto vērtību – Latvijā patlaban modernāko segto vieglatlētikas manēžu plus viesnīcu sportistiem, darbi rit savu gaitu. 

Klāt greiderēšanas sezona

12.Maijs, 2020
Ekonomika
Laikrakstā

Kā ziņo Latvijas autoceļu uzturētājs, braukšanas apstākļu uzlabošanai uz grants autoceļiem Latvijā uzņēmums ir veicis greiderēšanu vairāk nekā 40 tūkstošu kilometru garumā.

Rubenes baznīcas tornī atgriezies gailis (2)

12.Maijs, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pagājušajā ceturtdienā bija īpašs brīdis uzņēmuma WARSS+ veiktajos Rubenes baznīcas remon­t-darbos. Pēc restaurācijas tornī apmēram 35 metru augstumā virs zemes atgriezās baznīcas gailis – vējrādis un lode. Ceremonijā piedalījās krietns pulciņš interesentu, Kocēnu novada pašvaldības vadību un vairākus deputātus ieskaitot. 

Atbalsts uzņēmīgu novadnieku idejām

28.Aprīlis, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Burtnieku novada pašvaldības organizētajā Vides attīstības projektu konkursā 2020 tika saņemti 18 projektu pieteikumi, no kuriem finansējums piešķirts 15. Kā gājis šī gada vērtēšanā, Burtniekam pastāstīja novada pašvaldības attīstības projektu vadītāja ELĪNA RULLE. 

Klāt vasaras copes sezona

28.Aprīlis, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Piektdien, 1. maijā, atkal sāksies kārtējā līdaku medību sezona. Šis gads atnācis ar pārmaiņām Burtnieku ezera licencētās makšķerēšanas nolikumā, tāpēc vispirms – pati galvenā lieta. 

Vecatē rekonstruē tiltu pār Salacu

23.Aprīlis, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Kā zināms, Latvijā jau ilgāku laiku ceļu un tiltu remontdarbiem naudas pietrūkst, tāpēc jāpriecājas, ka šajā hroniskajā bēdu stāstā gadās arī pa gaišākam fragmentam. Nenoliedzami par tādu var uzskatīt 30. martā uzsākto tilta pār Salacu rekonstrukciju Vecatē. Šos darbus finansē Latvijas valsts budžets.

Par ielu darbiem Pārgaujā

21.Aprīlis, 2020
Ekonomika
Laikrakstā

Valmierā labu tempu uzņēmuši ielu remontētāji. Lielākoties darbi notiek virszemē, taču ir vēl dažas ielas, piemēram, Cēsu un Kauguru iela, kur tiek veidotas arī pazemes komunikācijas. Apjoma ziņā plašākie darbi patlaban notiek Pārgaujā, par tiem Liesmai sīkāk vakar pastāstīja Valmieras pilsētas pašvaldības Nekustamā īpašuma apsaimniekošanas pārvaldes ceļu būvinženiere Inese Kokenberga: 

Pašmāju iniciatīva kvalitatīvā izpildījumā

17.Aprīlis, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Jau pirms Lieldienām Valmierā uzņēmīgi cilvēki nāca klajā ar ļoti vērtīgu ierosmi – gatavot sejas aizsargmaskas. Šobrīd iecere jau tiek sekmīgi realizēta praksē, Vidzemes slimnīca un vēl vairāki vietējie palīdzības dienesti jau saņēmuši ļoti kvalitatīvā izstrādājuma pirmās porcijas.

Medības – tas nav tik vienkārši. II

9.Aprīlis, 2020
Vīru lietas
Laikrakstā

Lieldienu nedēļā, kad pastarpināti ar medību tēmu kaut kā saistīts varētu būt vien Lieldienu Zaķis, turpinām rubriku Ar bisi, ritinot tālāk sarunu ne tikai par šaušanu, bet arī citām ar mežu, zaļo un dzīvo dabu saistītām lietām. Savās domās dalās mednieks ar vismaz 40 gadu stāžu VILNIS AVOTS.

Valmiera – gandrīz ierastajā ritmā

8.Aprīlis, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Vakar Liesma pabija Valmieras pašvaldības policijas štābā Purva ielā, lai apvaicātos par šī specifiskā laika aktualitātēm. Pirms maiņas sākuma par savu pieredzi nu jau gandrīz mēnesi ilgajā Covid-19 rosinātajā ārkārtas situācijā pastāstīja mobilās ekipāžas vīri, pēc tam – jau niansētāk – par Valmieras paš­valdības policijas ikdienu šajā ārkārtas situācijas nogrieznī īsā sarunā izklāstīja policijas priekšnieks Armands Miķelsons.