Guntis Vīksna, teksts un foto

Darbi Bruņinieku ielā tuvojas finišam

22.Marts, 2023
Valmierietis
Laikrakstā

Teju trīs gadus (līgums ar SIA R.K.C.F.Renesanse tika noslēgts 2020. gada 18. jūnijā) turpinās darbi pašā Valmieras centrā aiz pašvaldības domes ēkas virzienā uz Valmieras muzeju.

Dāvim Spundem – 145

21.Marts, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Iespējams, Strenči ir visvairāk fotografētā pilsēta visā Eiropā periodā starp Pirmo un Otro pasaules karu. Par to parūpējies fotogrāfs Dāvis Spunde (1878–1960), kurš atstājis unikālu mantojumu un vēstures liecības ne tikai Latvijas, bet arī Eiropas mērogā, fotogrāfijās, iesaistoties iedzīvotājiem, dokumentējot mazpilsētas dzīvi un iemūžinot neskaitāmus stāstus.

Atbildīgs par savu kopienu

17.Marts, 2023
Viesis
Laikrakstā

Viņš ir uzņēmīgs jauns cilvēks, kurš savos tikai 38 gados jau paguvis gan iegūt izglītību, gan uzbūvēt un attīstīt savu biznesu. SIA AgroK valdes priekšsēdētājs un īpašnieks ARTIS KĀRKLIŅŠ no Valkas ieradies Valmierā mācīties, bet vēlāk mūsu pilsētu izvēlējies arī par savas dzīves un darba vietu.

Par darbaspēku no dažādiem skata punktiem

14.Marts, 2023
Uzņemējdarbība
Laikrakstā

Piektdien Valmieras tehnikumā notika kārtējais pasākums Pēcpusdiena ar mēru, kas šoreiz bija veltīts darbaspēka sagatavošanai un sadarbības iespējām Valmieras novada profesionālās izglītības mācību iestādēs. 

Ar Vācijas muti runā loģiskais saprāts

8.Marts, 2023
Rūcamlapa
Laikrakstā

Kopš zināma laika lielai daļai to, kuru ziņā ir gādāt par Eiropas Savienības nākotni, uz acīm gluži vai pielipušas zaļās brilles, reizēm tur jau var runāt pat par aizkritušu zaļo širmi...

"Minkānam" jauna vadītāja

28.Februāris, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

IVITA ONZULE Strenču bērnudārzu Minkāns vada otro mēnesi. Liesma ar viņu tikās viņnedēļ šīs Strenču apvienības pirmsskolas izglītības iestādes galvenajā no trim mītnēm – pilsētas galvenās ielas malā.

Laipni lūgti viesu namā "Strenči"!

28.Februāris, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Braucot iekšā Strenčos, šai vietai garām pabraukt nav iespējams. Pārsimt metru aiz dzelzceļa pārbrauktuves pagrieziens pa kreisi un tad garām pirmajam namam, līdz palielai leņķī uzbūvētai ēkai ar viesu nama izkārtni Strenči.

Dzīvesgudrs visās lietās

17.Februāris, 2023
Viesis
Laikrakstā

Manam sarunas biedram vakar apritēja apaļš simtnieks! HARALDS KUPLIS jubileju svinēja savās gandrīz divsimtgadīgajās tēva mājās – Rencēnu pagasta Jaunaičās, kuras atstāja 1943. gada rudenī, bet atgriezās tikai 1995. gadā pēc gariem kara un pēckara ceļiem ar galējo pieturu Magadanas apgabala zelta raktuvēs.

Vaidavā teniss būs kā Deivisa kausā

15.Februāris, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Piektdienas pēcpusdienā pie pilnām tribīnēm Vaidavā bijušajā Vaidavas pamatskolas sporta zālē ar pompozu ceremoniju, klātesot Valmieras novada vadībai un arī faktiski visai Latvijas tenisa vadībai ar federācijas jauno prezidentu Ernestu Gulbi priekšgalā, Valmieras tenisa klubs sadarbībā ar Valmieras novada pašvaldību atklāja Vaidavas tenisa halli.

Desmitgades konkurss beidzot noslēdzies!

14.Februāris, 2023
Ekonomika
Laikrakstā

Kā jau Liesma informēja, mūsu novada pašvaldības uzņēmumam SIA VTU Valmiera pēc ilga, saspringta un juridisku procesu pārpilna gaidīšanas perioda teju četru gadu garumā veiksmīgi noslēdzās Autotransporta direkcijas rīkotais iepirkums par pasažieru pārvadājumu veikšanu valmieriešiem jau ierastajā lotē Valmiera, Valka, Smiltene.

Top privātmāju kvartāls Hallartes pļaviņā

14.Februāris, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Iespējams, visstraujāk augošais privātmāju kvartāls visā Valmieras novadā šobrīd ir tā sauktā Hallartes pļaviņa Burtnieku apvienībā, kas atrodas pie pašas Valmieras pilsētas robežas, blakus Viesturu ciemam, starp autoceļu P17 Valmiera – Rūjiena – Igaunijas robeža, Nameja aleju un Valmieras apvedceļu.

Braši soļojam Zaķa gadā!

14.Februāris, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Liesma jau pērnā gada maijā rakstīja par atraktīvajām salmu figūrām, kuras priecē garāmbraucējus un garāmgājējus šosejas malā starp Matīšiem un Vecati pie autobusu pieturas Baltais, kas atgādina par šajā garajā ceļmalas ēkā kādreiz bijušo Balto krogu. 

Ozolu ielā jārok dziļi

14.Februāris, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Acīgāki vērotāji būs pamanījuši, ka jau kādus pāris mēnešus – kopš pērnā decembra – visi ozoli blakus Valmieras apvedceļam paralēlajā Valmiermuižas Ozolu ielā – posmā no Vidzemes ielas līdz Iršuparka alejai – apjozti ar dēļu vairogiem, tas pats arī Iršuparka alejā.

Spēkavīrs ar "zaļiem" pirkstiņiem un "zelta" rokām

10.Februāris, 2023
Vīru lietas
Laikrakstā

Mans februāra Vīru lietu ciemiņš ir darbīgs triju puiku tēvs. Faktiski gan ciemiņš esmu es, jo runājamies tepat Valmieras Jāņparkā viņa mēbeļu darbnīcas pirmajā stāvā, kur iekārtota kompakta montāžas un krāsošanas telpa, paši koka izstrādājumi top otrajā stāvā.