Guntis Vīksna, teksts un foto

Iemūrē laika kapsulu

8.Decembris, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Otrdien rīta pusē ar svinīgu ceremoniju pie Valmieras Gaujas krasta vidusskolas – attīstības centra galvenās ēkas, kurai jau 140 gadi un kura ir Valmieras novadā šobrīd vecākā no izglītības apgūšanai izmantojamām celtnēm, tika atzīmēta laika kapsulas iemūrēšana topošās skolas sporta zāles ēkas sienā.

CSDD: jaunumi Rīgā un Valmierā

6.Decembris, 2022
Ekonomika
Laikrakstā

Neatkarīgi no tā, kurš turpmāk vadīs Satiksmes ministriju, Ceļu satiksmes drošības direkcijas jeb CSDD pārraudzītajā lauciņā joprojām viss notiek. Taču ir daži būtiski jaunumi gan galvaspilsētā, gan tepat Valmierā. Par tiem Liesmai stāsta VALDIS STIĢIS, CSDD Valmieras klientu apkalpošanas centra vadītājs. 

Darbs kā sirdslieta (1)

2.Decembris, 2022
Viesis
Laikrakstā

Dienestu Valsts policijā 2020. gada februārī beidzis kā Vidzemes reģiona pārvaldes Valmieras iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieks pulkvežleitnanta pakāpē, šobrīd Valmieras novada pašvaldības policijas priekšnieks INDULIS RŪSIS nēsā pulkveža amata zīmi – trīs lielās zvaigznes. 

Nekas vēl nav beidzies!

29.Novembris, 2022
Ekonomika
Laikrakstā

Šoreiz Liesmai pavisam negaidot jāatgriežas pie tik daudzreiz jau mūsu laikrakstā apspriestās tēmas par desmitgades pasažieru pārvadājumu iepirkumu, kas vēl pavisam nesen it kā cerīgi – ar uzvaru lotē Valmiera, Valka, Smiltene – beidzās ar VTU Valmiera bezierunu panākumu. Izrādās, te viss atkal sagriezies šķērsām! Par jauno situāciju stāsta VTU Valmiera valdes priekšsēdētājs AIGARS VĪTOLS.

Brauciens uz skolu – atbilstošs tehnikas progresam

29.Novembris, 2022
PROJEKTS
Laikrakstā

Administratīvi teritoriālā reforma nākusi arī ar pārmaiņām skolēnu izvadāšanas variantā. Par situāciju Valmieras novadā, kurā ir pašiem savs pašvaldības pasažieru pārvadātājs VTU Valmiera, stāsta uzņēmuma valdes priekšsēdētājs AIGARS VĪTOLS.

Valmieras teātris pošas uz "Kurtuvi"

23.Novembris, 2022
Valmierietis
Laikrakstā

Kamēr Valmieras Drāmas teātra galvenā ēka joprojām pusjauktā, taču šobrīd – ar vietējās būvfirmas Aimasa pūlēm – jau krietni cerīgākā kondīcijā, tikmēr Valmieras centrā Rīgas ielā 25, kur vēl pirms pāris gadiem jaudīgi gāzes apkures katli nodrošināja lauvas tiesu no Gaujas labā krasta centralizētās apkures vajadzībām, top alternatīva Valmieras teātra mājvieta, kuru dēvē arī par topošo laikmetīgās mākslas telpu ar zīmīgu nosaukumu Kurtuve.

Kārtējā "Vidzemes biznesa dienā"

22.Novembris, 2022
Ekonomika
Laikrakstā

15. novembrī Valmierā Jāņa Daliņa stadiona konferenču zālē notika kārtējā Latvijas Tirdz­niecības un rūpniecības kameras (LTRK) Vidzemes reģiona nodaļas organizētā Vidzemes biznesa diena.

Projekts Valmiermuižas pasākumu apmeklētāju ērtībām

17.Novembris, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Cienīgi savas darbības pirmo desmitgadi atzīmējusi Valmiermuižas kultūras biedrība. Ar LEADER programmas palīdzību biedrība īstenojusi projektu Daudzveidīgi kultūras pasākumi un aktivitātes Valmiermuižā. Tā mērķis – uzlabot pasākumu norisi, dažādot sabiedriskās aktivitātes, kā arī radīt ērtības Valmiermuižas apmeklētājiem.

Par skolu un bērniem

17.Novembris, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Latvijas dzimšanas dienas priekšvakarā Liesmai par apvienībai svarīgām lietām izglītības jomā vēsta Burtnieku apvienības vadītāja KRISTĪNE AUZIŅA.

Cilvēki un zivis Burtniekā

17.Novembris, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Kaut ārā jau dzestrs novembris, Burtniekā vīri joprojām meklē copes laimi. Par zivīm un to ķērājiem Liesmai stāsta galvenais ezera pieskatītājs SALVIS BULS, Valmieras novada pašvaldības policijas vecākais inspektors. 

Jaunā katlumāja būs Rietekļa ielā 1

15.Novembris, 2022
Ekonomika
Laikrakstā

27. oktobrī Valmieras novada pašvaldības domes sēdē ar deputātu lēmumu tika kardināli mainīta jaunās šķeldas katlumājas atrašanās vieta – tika atmesta iecere to būvēt Ausekļa ielā 30, par katlumājas atrašanās vietu izvēlēta adrese Rietekļa ielā 1.

Uzmeistaros pat atombumbu!

11.Novembris, 2022
Vīru lietas
Laikrakstā

Ne jau īstu, bet vizuāli ticamu gan. Tā var teikt par sirmo meistaru, šīs reizes Vīru lietu ciemiņu, samērā retas profesijas pārstāvi. Esiet pazīstami – Valmieras Drāmas teātra butafors, vīrs ar 15 gadu pieredzi savā arodā, PĒTERIS PLŪMĪTIS.

"Smagsvaru" līnija atkal strādā

10.Novembris, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Kā oficiāli ziņo Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD), 7. novembrī pēc rekonstrukcijas darbu atsākusi akreditētā uzņēmuma Scantest Valmieras tehniskās apskates stacijas kravas automobiļu līnija. Līdz ar to Valmierā atkal tiek nodrošināts tehniskās apskates pakalpojums transportlīdzekļiem ar pilnu masu virs 3,5 tonnām.

Par apkures lietām

8.Novembris, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Kopumā Strenču apvienībā apkures sezona sākusies normāli. Strenčos joprojām darba kārtībā un centralizēto apkuri nodrošina vecā, labā katlumāja, kurā apkurei izmanto šķeldu.