Guntis Vīksna, teksts un foto

"Valmieras ūdens" aktualitātes. I

17.Maijs, 2022
Ekonomika
Laikrakstā

Beigusies kārtējā apkures sezona, tāpēc īstais laiks apciemot uzņēmumu Valmieras ūdens, kam pilsētas centralizētā siltum­apgāde gan tikai viens no darbības virzieniem. Tāpēc uzņēmuma valdes priekšsēdis INDULIS FRIŠFELDS klāsta par visām lietām. Informācijas daudz, pietiks diviem Liesmas numuriem – šodien un otrdienai pēc nedēļas. 

Ar neatkarīgu Latviju sirdī

13.Maijs, 2022
Viesis
Laikrakstā

4. maijā šis sirmais vīrs, kurš savā dzīvē izgājis cauri trim Latvijas okupācijas periodiem, cīnoties pret abām varām, Rīgā no Valsts prezidenta Egila Levita rokām saņēma Viestura ordeni.

Ar "Nitro Rallycross" āķi lūpā

13.Maijs, 2022
Vīru lietas
Laikrakstā

Tā kā ir 13. maijs un vēl piektdiena, tad īstais laiks Vīru lietās parunāt par īsteni skarbu nodarbi – autobraukšanu. Ja vēl precīzāk, tad sīkāk mēģināsim izkost rallijkrosa nianses.

Cīņa par titulu ir galā

11.Maijs, 2022
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Pagājušajā piektdienā Valmierā un Valmieras novadā sirsnīgi un aktīvi tika uzņemta konkursa Eiropas kultūras galvaspilsēta 2027 starptautiskā žūrija.

Kokmuižā atkal būs ābeļdārzs!

10.Maijs, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Aprīļa nogalē gandrīz pašā Kocēnu centrā netālu no Kokmuižas pils katrs pa ābelītei iestādīja Valmieras novada domes priekšsēdis Jānis Baiks un visa novada tās dienas ciemiņš – Lielbritānijas vēstnieks Latvijā Pols Bramels (Paul Brummell). Tādā veidā tika realizēta Anglijas karalienes Elizabetes II iniciatīva Karalienes Zaļā Lapotne, kas veltīta Viņas Majestātes valdīšanai britu karaļnamā jau apaļus 70 gadus. 

Par aktualitātēm Valmierā

10.Maijs, 2022
Ekonomika
Laikrakstā

Patlaban pamazām apgriezienus uzņem jaunā celtniecības sezona, tāpēc īstais laiks uzzināt pašus svaigākos jaunumus no Valmieras novada centra šajā jomā. Liesmai par vairākām aktualitātēm piektdien pastāstīja novada pašvaldības izpilddirektora vietnieks SANDIS SVARINSKIS, kurš vada arī novada Kapitāla pārvaldības un uzņēmējdarbības atbalsta nodaļu.

Pāris sapņu no Burtniekiem

10.Maijs, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Liesmai par Burtnieka krastmalu Ezera ielas zonā īsā sarunā skaidro Burtnieku apvienības vadītāja KRISTĪNE AUZIŅA. Ne tūlīt, bet te varētu būt interesantas pārmaiņas.  

Kad durvis ciet, bet ezers vaļā...

10.Maijs, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

4. maijā, Neatkarības atjaunošanas dienā, Liesma nolēma izbaudīt Valmieras novada mājaslapas Norišu kalendārā konkrētajā datumā solītos piedāvājumus Burtnieku apvienības trijos pagastu centros (hronoloģiskā secībā) Matīšos, Vecatē un Burtniekos.

Pie "Baltā", kur ceļmalā kaimiņu būšana

10.Maijs, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Interesantas salmu figūras ceļmalā pāris kilometrus pirms Vecates, braucot uz Mazsalacu, acis priecē jau ne pirmo gadu. Šoreiz, kad Liesma piestājusi uz foto mirkļiem, izdodas sastapt arī salmu figūru sai­mes veidotāju. IVITA DRUNKA atsmej, ka esot jau pa avīzēm mētājusies... 

Jērcēnmuiža: par putniem barona fon Krīdenera zīmē

28.Aprīlis, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pagājušās sestdienas saulainais rīts Jērcēnmuižā pulcēja putnu draugus un pētniekus. Kad Liesma tūlīt pēc desmitiem kopbildei aicināja visus pasākuma dalībniekus, uz tikšanos ar ornitologu Ruslanu Matrozi bija ieradušies 24 lieli un mazi putnu vērotāji – gan vietējie no Jērcēniem, gan tālāki ciemiņi.

Par Strenču skolu

28.Aprīlis, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Šodien Liesma ciemojas Strenču apvienības lielākajā no divām skolām – Strenču pamatskolā, kas vēl nesen bija ar vidusskolas statusu. Skolas direktore DACE GAIGALA gan atbildīga uzreiz par divām pamatskolām – gan par šo Strenčos Rīgas ielas malā, gan par pamatskolu otrā apvienības pilsētiņā Sedā.

Aizsardzības ministrs pie "Ozola" uzņēmējiem

26.Aprīlis, 2022
Ekonomika
Laikrakstā

Piektdien, kad aizsardzības ministrs Artis Pabriks darba vizītē apmeklēja Vidzemi, savas darba dienas izskaņā viņš piedalījās arī Valmieras uzņēmēju apvienības Ozols kopsapulcē, kur vairāk nekā stunda aizritēja abpusēji vaļsirdīgā domu apmaiņā gan par Krievijas izraisīto karu Ukrainā, gan par Latvijas militārās rūpniecības potenciālu un mūsu valsts palīdzību ukraiņu karotājiem, gan par vairākiem šobrīd karstiem Latvijas iekšpolitikas tematiem.

ZAAO autoparks kļūst videi draudzīgāks

26.Aprīlis, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pašvaldību atkritumu apsaimniekotājs SIA ZAAO, kas apkalpo klientus Ziemeļvidzemes reģionā, pagājušajā ceturtdienā svinīgā pasākumā prezentēja divus jaunus atkritumu savākšanas automobiļus, kuri darbināmi ar saspiestu dabasgāzi jeb CNG. Abus Scania markas spēkratus ZAAO iepirkuma rezultātā iegādājies no uzņēmuma Scania Latvia, kopējās investīcijas šajā pirkumā ir 364718 eiro.

Huligānu sporta veids džentlmeņu izpildījumā

22.Aprīlis, 2022
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Šodien parunāsim par interesantu, taču plašākai publikai varbūt ne tik ļoti zināmu spēli kā regbijs. Tā pirmsākumi meklējami vecajā labajā Anglijā, konkrēti – pilsētā Ragbi. 19. gadsimta izskaņā regbijs sadalījās divās atsevišķās formās – regbijā 13 un regbijā 15, katrā no tām ir savi spēles noteikumi. 

Valmierā diskutē par valsts enerģētiku

20.Aprīlis, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Lieldienu nedēļas otrdienā Jāņa Daliņa stadiona konferenču zālē Valmierā notika Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) Vidzemes reģiona nodaļas organizēta Vidzemes biznesa diena. Tās tēma bija šobrīd viena no aktuālākajām ne tikai Vidzemē, bet arī Latvijā un Eiropā: Kas mūs sagaida nākotnē – enerģētikā (īstermiņā/ilgtermiņā). 

Varis var!

8.Aprīlis, 2022
Vīru lietas
Laikrakstā

Kā jau daudzreiz esmu pieminējis, ka ļoti pateicīga vieta Vīru lietu sižetu atrašanai ir Valmiermuižas tirdziņi. Pie tam interesanti, ka tā nebūt nav pirmā reize, kad mani sarunu biedri – jaunekļi un vīri ar zelta rokām un fantastisku izdomu – še bijuši ar savu roku darbiem palepoties un, protams, arī ko nopelnīt. Izņēmums nav arī šī reize, jo VARIS SVIKŠA Valmiermuižas parkā ar saviem koka darinājumiem jau otro reizi.

Pārbūves darbi Valmieras Valsts ģimnāzijā

7.Aprīlis, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Tie Valmieras Valsts ģimnāzijas ģimnāzisti, kuri skolā mācās šodien, nemaz nezina par tiem laikiem, kad viņu skolai blakus asfaltētā stāvlaukuma vietā lepojās pūslis jeb piepūšamā sporta halle, kurā plecu pie pleca sadzīvoja gan skolēni fizkultūras stundās, gan sporta skolas audzēkņi vieglatlēti, gan – ziemas sezonā – pa halles gumijas sāniem un griestiem (ja netrāpīja vārtos) futbolbumbu dauzīja lielāki un mazāki futbolisti.

Par jaunumiem vadīšanas eksāmenā

6.Aprīlis, 2022
Rūcamlapa
Laikrakstā

Tas nav aprīļa joks – kopš 1. aprīļa nu jau otro nedēļu spēkā izmaiņas valsts akciju sabiedrības Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) vieglo automobiļu vadīšanas eksāmenā. 

Aicina akcija "EKO ZVANS"

5.Aprīlis, 2022
Ekonomika
Laikrakstā

Piektdien, 1. aprīlī, sākās un līdz sestdienai, 30. aprīlim, turpināsies SIA «ZAAO» organizēta akcija EKO ZVANS. Tās laikā, zvanot uz ZAAO biroju, gan privātpersonas, gan juridiskas personas varēs pieteikt neizjauktas nolietotas elektrotehnikas bezmaksas savākšanu. Minimālajiem iekārtas izmēriem jābūt vismaz 60x40x40 cm. Akciju EKO ZVANS atbalsta akciju sabiedrība Sadales tīkls un zīmoli iRobot/MansRobots.

Par plāniem un sapņiem

31.Marts, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Ar Burtnieku apvienības vadītāju šoreiz tiekamies Burtniekos, kur KRISTĪNE AUZIŅA kopā ar apvienības saimnieciskās nodaļas vadītāju Pēteri Ravu ieradušies, lai piedalītos pretendentu atlasē uz konkrētām darba vietu vakancēm.