Guntis Vīksna, teksts un foto

Ērgļi – vieta, kur iegriezties

25.Septembris, 2020
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Kamēr tie Latvijas ļaudis, kuriem gluži vai niez un, protams, arī līdzekļi atļauj katru gadu par varītēm aizlidot no mūsu skaistās zemītes tālu, tālu kaut kur uz otru pasaules malu, šī gada pandēmijas apstākļos paši – vienatnē, divatā vai vēl kuplākā pulciņā – turpina bezbailīgi spēlēt krievu ruleti ar Covid-19 piedāvāto īpašo adrenalīnu, ļoti daudzi ceļotāji savas ambīcijas piepilda tepat uz vietas, atrodot jaunas un līdz šim vismaz pašiem vēl neizpētītas pieturvietas.

Tradīcija atkal ideālos laika apstākļos

22.Septembris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Tieši tā var raksturot kārtējo, nu jau 23. reizi, kad Valmierā notika Vidzemes uzņēmēju dienas. Paldies to galvenajam rīkotājam – Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) Vidzemes nodaļas vadītājam Jurim Sleņģim par regulāro prasmi sarunāt ar Laika veci, jo arī šoreiz – pēc iepriekšējā dienā piedzīvotā vētrainā nelaika – piektdien un sestdien izstādes laukumos atkal savā vietā bija tīkama atvasara. 

LOK prezidents joprojām airē!

16.Septembris, 2020
Sports
Laikrakstā

Septembris šoruden paiet sporta zīmē gan Latvijā, gan arī Valmierā, tāpēc īstā reize aci pret aci aprunāties ar  galveno sporta cilvēku Latvijā. Liesmas ciemiņš – jaunais Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents ŽORŽS TIKMERS. 

Vidzemē bizness ir dzīvs!

15.Septembris, 2020
Ekonomika
Laikrakstā

Šīs nedēļas beigās – pēc ilgāka laika perioda rudenī, nevis pavasarī – Valmieras centrā notiks ikgadējās, tradicionālās Vidzemes uzņēmēju dienas 2020. Tās rīko Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) kopā ar pilsētas pašvaldību, tāpēc vislabāk par pasākumu, kas notiks jau 23. gadu pēc kārtas, Liesmai zina stāstīt LTRK valdes padomnieks reģionālajos jautājumos un Vidzemes nodaļas vadītājs JURIS SLEŅĢIS.

Jauna lappuse Valmieras basketbolā

15.Septembris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Ceturtdienas pēcpusdienā, kad ārkārtas sēdē Valmieras domnieki bija lēmuši par atbalstu nodibinājuma Bertānu Valmieras basketbola skola dibināšanai, tūlīt uz karstām pēdām notika preses konference, kurā Valmieras mērs Jānis Baiks, NBA kluba Vašingtonas Wizards un Latvijas izlases basketbolists Dāvis Bertāns un basketbola kluba Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola ģenerālmenedžeris Miks Balodis informēja par brāļu Daira un Dāvja iesaistīšanos Valmieras jaunatnes basketbola sistēmā. 

Īsto trāpīja ar vienpadsmito reizi!

11.Septembris, 2020
Vīru lietas
Laikrakstā

Vīru lietām šovasar sanāca tāds negaidīts pārrāvums. Jūnijā Matīšu pusē cepām gaļu kopā ar Jāni Šļaukstiņu, runājoties ar pērkondārdiem fonā, šoreiz, septembrī, tikai loģiski būtu parunāt par kādu gardu cepamgaļai klāt piedzeramu substanci. Protams, tas ir alus!

Valmieras ielas: remontdarbi rit pilnā sparā

8.Septembris, 2020
Ekonomika
Laikrakstā

Kaut arī jau sākusies septembra otrā nedēļa, Valmierā abos Gaujas krastos joprojām notiek intensīvi ielu remonta darbi, dažos objektos, piemēram, Dārza ielas posmā starp Rīgas un Beātes ielu, rekonstrukcija reāli jau nozīmē pilnīgi jaunas ielas veidošanu. Sīkāk par darbu gaitu, jau ekspluatācijā nodotajiem un tikko nosolītajiem objektiem vakar Liesmai pastāstīja Valmieras pilsētas pašvaldības ceļu būvinženiere INESE KOKENBERGA.

Valmiermuižas pils tornītis: gara ceļa pirmie soļi (2)

21.Augusts, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Jau mēnesis, kopš Valmiermuižā atkal strādā pieredzējušais restaurators Juris Pavlovs. Atcerēsimies – pērn rudenī viņš strādāja, atjaunojot vairākus desmitus metru garu posmu sētai, aiz kuras atrodas SIA Valmiermuižas alus saimniecība, šovasar Jurim un bariņam zinīgu palīgu vēl atbildīgāks uzdevums – darbi pie Valmiermuižas pils tornīša saglābšanas i no ārpuses, i no iekšpuses.

Vakara blūzs Burtniekos: sarunas aizkulisēs dienu pirms

21.Augusts, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Iespējams, pats vērienīgākais kultūras pasākums mūspusē šovasar notika 8. augusta vakarā Burtnieku muižas parkā, kur Agra Daņiļeviča vadītās deju skolas Dzirnas dejotāji kopā ar Burtnieku novada dažādu vecumu dejotājiem atrādīja skatītājiem un klausītājiem viņa oriģinālhoreogrāfijā nedēļu garā kopīgā nometnē tapušo uzvedumu Vakara blūzs. Īpašu smeķi pasākumam piedeva arī muzikālais pavadījums, ko nodrošināja Latvijā izcilākā blūza grupa, kas kopš 2008. gada Čikāgas blūza festivāla pazīstama arī pasaules blūza apritē – Latvian Blues Band.

Iegulda attīstībā un eksportā uz Lielbritāniju

4.Augusts, 2020
Ekonomika
Laikrakstā

Pērnais gads Valmiermuižas alus darītavai bijis ražīgs pašmāju tirgū un ārvalstīs – 2019. gadā uzņēmuma Valmiermuižas alus eksports salīdzinājumā ar 2018. gadu pieaudzis par 18%. Pērn paveiktais vainagojies ar nule uzsākto eksportu uz Lielbritāniju. Papildus tam šovasar radīts arī jauns zelteru zīmols Igaunijas tirgum.

Mālu ielā būs īsts asfalts!

31.Jūlijs, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Visticamāk, ka augusta otrajā pilnajā nedēļā Valmierā sāksies pamatīgi rekonstrukcijas darbi vēl vienai pilsētā vitāli svarīgai satiksmes artērijai – tiks uzsākta Mālu ielas posma no Beātes ielas (Limbažu ielas rotācijas apļa) līdz Matīšu šosejai pārbūve.

Šī projekta realizācija uzlabos gan iedzīvotāju pārvietošanās apstākļus un drošību, gan šo ielu izmantojošo komersantu vajadzības pēc ērtas satiksmes infrastruktūras.

Visi ceļi vedīs uz Matīšiem!

30.Jūlijs, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Kopš pagājušās otrdienas Matīši ne tikai Burtnieku novadā, bet arī tālākiem kaimiņiem ir ne vien kultūras citadele ar rekonstruēto, faktiski no jauna uzbūvēto Tautas namu un tur piedāvātajām garīgo vērtību baudīšanas iespējām, bet arī vieta, kur, neaizbraucot līdz Vidzemes industriālajai galvaspilsētai Valmierai, nokārtot dažādus ikdienā vitāli svarīgus privātos jautājumus. Jo 21. jūlija pēcpusdienā pagasta pārvaldes namā (Skolas ielā 11) šeit ar nelielu svinīgu ceremoniju tika atklāts Burtnieku novada Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs.

Nodod ekspluatācijā jauno Silzemnieku poldera sūkņu staciju

30.Jūlijs, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pagājušajā piektdienā konstruktīvā gaisotnē, klātesot valsts SIA Zemkopības ministrijas nekustamie īpašumi vadībai, Burtnieku novada vadības un būvvaldes pārstāvjiem, būvniekiem un iekārtu turpmākajiem ekspluatētājiem, tika parakstīti dokumenti par 2018. gadā sāktā projekta «Silzemnieku poldera sūkņu stacijas pārbūve, Burtnieku pagastā, Burtnieku novadā» sekmīgu realizāciju.

Dažas novada aktualitātes (3)

30.Jūlijs, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Par tām Burtniekam kā allaž labprāt pastāstīja Burtnieku novada pašvaldības izpilddirektors MĀRTIŅŠ KĻAVIŅŠ:

«Patlaban nedaudz iestrēdzis ir Burtnieku centra pludmales labiekārtošanas projekts, jo darbu veicējs pagaidām aizņemts citos objektos. Pirmdien atvērām iepirkumu konkursa piedāvājumus lielās pontonu laipas ierīkošanai. Patīkami pārsteidza uzvarētāja solītā cena – par 27512 eiro vairāk nekā 80 metrus garo laipu ierīkos firma SIA PONTON. Žēl tikai, ka jauno laipu pēc pāris mēnešiem atkal nāksies demontēt, jo paredzēts, ka ziemas sezonā tā ezerā neatrodas.

Ar zivīm kā ar bitēm

29.Jūlijs, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pārgaujas novada logo ir – no Braslas līdz Gaujai ik solis ir vērts. Tas lielā mērā sasaucas ar vietu, kur šoreiz Liesma ciemojas. Jo no zivjaudzētavas Brasla, kas atrodas nieka pāris kilometrus lejpus tilta pār Braslu uz Valmieras – Inčukalna šosejas, šeit izaugušie taimiņu, foreļu un nēģu mazuļi nonāk tieši Gaujas baseina upēs.

Vindas dārzs mutuļo!

28.Jūlijs, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Sestdien pirms un pēc pusdienas lielākais Valmieras 737. dzimšanas dienas svētku burziņš noteikti bija Valmieras Jaunatnes centra Vinda dārzā. Desmiti, pat simti mazāku un lielāku bērneļu, protams, kopā ar saviem vecākiem te bija ieradušies uz Valmieras avio būves darbnīcām. Liesmu īpaši priecēja fakts, ka pie visām piedāvātajām aktivitātēm saviem pēcnācējiem aktīvi asistēja un arī paši piedalījās jaunie tēvi.

Ikšķilietis uz ledus Valmierā

17.Jūlijs, 2020
Viesis
Laikrakstā

Pieļauju, ka mans sarunas biedrs Valmierā pagaidām ir vēl pavisam maz pazīstams. Par viņu vairāk zina visi īstenie hokeja fani, jo JURIS ŠTĀLS ir Latvijas hokeja sabiedrībā atpazīstama persona. Laikā no 2005. gada līdz 2010. gadam dažādos turnīros spēlējis Latvijas valsts izlasē, 2014. gadā bijis izlases sastāvā arī Soču ziemas olimpiādē. Pirms tam 1999. un 2001. gadā attiecīgi Eiropas un Pasaules čempionātos bijis mūsu valsts junioru izlases sastāvā. Starp citu, pabijis arī NHL tuvumā, jo 2001. gada draftā viņu ar 269. kārtas numuru draftēja Ņujorkas Rangers. Un tagad Juris katru nedēļu sastopams Vidzemes Olimpiskā centra ledus hallē.