Guntis Vīksna, teksts un foto

Tirgos Valmierā, Valkā un Valgā redzēts

14.Maijs, 2024
Uzņemējdarbība
Laikrakstā

Aizvadītās nedēļas nogale Vidzemē pagāja lielu tirgu zīmē. Piektdien un sestdien pie Valmieras Olimpiskā centra interesentus ar daudzveidīgu ekspozīciju – no našķiem līdz pat automobiļiem un nelielām mājām – pulcēja nu jau tradicionālās Tirgotāju dienas Valmierā,...

Pagaidīsim līdz 1. septembrim!

30.Aprīlis, 2024
Valmierietis
Laikrakstā

Virsrakstā pieminētais datums valmieriešiem un varbūt ne tikai viņiem šogad varētu izvērsties par diezgan nopietnu gaidīšanas svētku fināla akordu, jo tieši šajā dienā – kā to apliecināja novada pašvaldībā par ielu remontdarbiem atbildīgie kungi – plānots palaist satiksmi pilnīgi no jauna izveidotajā rotācijas aplī Rubenes/Valkas ielas un Raiņa ielas krustojumā.

Talko Vecatē, Matīšos un arī citur novadā

30.Aprīlis, 2024
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Sestdien jau septiņpadsmito reizi visā Latvijā notika Lielās Talkas aktivitātes. Valmieras novadā publisko talkošanas vietu saraksts tika izziņots jau laikus, tāpēc katrs no potenciālajiem talciniekiem varēja izvēlēties gan talkošanas vietu, gan arī jau iepriekš padiskutēt sociālajos tīklos par talkas nepieciešamību konkrētajā vietā, kā tas, piemēram, notika Matīšos.

Sabiedriski aktīvs "pilna mēroga" opis

26.Aprīlis, 2024
Viesis
Laikrakstā

Mans sarunas biedrs arī patlaban bieži redzams Valmierā, taču ikdienā rosās savā dzimtajā pusē – ne gluži pašā Smiltenē, bet pavisam netālu Plāņu pagastā Lejas Ruķos, kas pēc reģionālās reformas ir mūsu Valmieras novadā. Viņa ikdiena darbiem pārpilna, taču JĀNIS SILIŅŠ atradis brīvu pēcpusdienas stundu Liesmai.

Balvas "Gada ilgtspēja" Valmieras novadā

23.Aprīlis, 2024
Uzņemējdarbība
Laikrakstā

Jau par tradīciju Valmieras novadā kļuvusi apbalvojuma Valmieras novada gada balva uzņēmējdarbībā pasniegšana, godinot uzņēmumus, kas ar savu darbu devuši nozīmīgu ieguldījumu novada attīstībā un uzrādījuši labus uzņēmējdarbības rezultātus.

Par 27. Gaujas plostnieku svētkiem

17.Aprīlis, 2024
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Vairs tikai apaļš mēnesis līdz dienai, kad Strenčos zem rekonstruētā Gaujas tilta atkal izpeldēs Gaujas plostnieku amata šodienas pratēju sieto plostu karavāna, kuru piestātnē pie Strenču brīvdabas estrādes sagaidīs kupls ļaužu pulks no visas Latvijas.

Valmiermuiža: reāli plāni tuvākajai desmitgadei

17.Aprīlis, 2024
PROJEKTS
Laikrakstā

Iesākumam pats sāls par vienu no Latvijā visplašākajiem mūsdienas piedzīvojušajiem muižu kompleksiem, ko savā 2022. gadā Jelgavas tipogrāfijā nodrukātajā grāmatā Valmiermuiža teicis Dr. art. Jānis Kalnačs: «Valmiermuižas ēku kompleksu, izņemot abus pils pamatkorpusus, Lēvenšterni izveidoja 19. gadsimtā.

Aušana ir kā ķirsītis uz tortes!

12.Aprīlis, 2024
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Viņnedēļ Liesma vēstīja par čaklajām Tautas lietišķās mākslas studijas Valmiera dalībniecēm, kuras saņēmušas Pateicības rakstus par dalību NATO Labdarības tirdziņā NATO Sharity Bazaar 2023.

Vanšu tiltam sācies remonts

5.Aprīlis, 2024
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Šonedēļ būtiskas korekcijas savos ikdienas maršrutos nācās ieviest visiem tiem Valmieras iedzīvotājiem, kuri bija pieraduši ceļam no Gaujas viena krasta uz otru izmantot Vanšu tiltu.

Ūdenssaimniecība kā nākotnes profesija

3.Aprīlis, 2024
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Otrdienā pirms Lieldienu brīvdienām Valmieras ūdens bioloģiskajās notekūdeņu attīrīšanas iekārtās viesojās pārdesmit devīto klašu audzēkņi no Cēsu pilsētas un Priekuļu vidusskolām, kā arī no Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma Priekuļos.

Ar jauniešiem atvērtām durvīm

27.Marts, 2024
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Ciemojoties Burtnieku jauniešu centrā un sarunājoties ar tā jauno vadītāju, rodas pārliecība, ka viņa katru rītu šeit ierodas ar prieku, ar radošu degsmi, un, stāstot par centrā notiekošo un vietējiem jauniešiem, viņai tiešām deg acis! 

Līdz lentes griešanai nebūs ilgi jāgaida

26.Marts, 2024
Valmierietis
Laikrakstā

Gandrīz pusotrs gads aizskrējis, kopš 2022. gada 6. decembrī Valmieras Gaujaskrasta vidusskolas-attīstības centra topošās sporta zāles sienā, klātesot izglītības iestādes kolektīvam, Valmieras novada pašvaldības vadībai un būvuzņēmējiem, tika iebūvēta tradicionālā kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm.