Guntis Vīksna, teksts un foto

Svaigs gaiss ir ļoti svarīgs!

1.Aprīlis, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Tā Burtniekam apgalvo uzņēmējs ULDIS REŅĢE, kurš Burtnieku novadā un ne tikai tur pazīstams ar savu elektronisko elektrības patēriņa pieskatītāju GDog, mazāk zināma viņa radītā iekārta ogļskābās gāzes līmeņa noteikšanai telpās CO2 Maple, kas īpaši aktuāla šobrīd, kad eksperti par vienu no efektīvākajām darbībām pret kovidu atzīst telpu vēdināšanu, tātad arī telpās esošā gaisa lietderības noteikšanu.

Valmiermuižā briest rosīgs gads

1.Aprīlis, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Šis laiks – pirms Lieldienām – ierasti darbīgs ir uzņēmumam Valmiermuižas alus. Par svaigākajiem jaunumiem un arī šīs vasaras iespaidīgajiem plāniem Valmiermuižā Burtniekam stāsta brūža saimnieks AIGARS RUŅĢIS.

Par Valmieras attīstības lietām

30.Marts, 2021
Ekonomika
Laikrakstā

SANDIS SVARINSKIS Valmieras pilsētas domē ir samērā jauns darbinieks, šobrīd viņš ir pašvaldības izpilddirektores vietnieks un vada pašvaldības iestādi Attīstības pārvalde. Pirmās 100 dienas amatā pavadītas, tāpēc laiks garākai sarunai ar Liesmu.

Ielu "pucētājs" jau strādā!

30.Marts, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Kaut arī zinīgais laika ziņu eksperts Toms Bricis vakarrīt televīzijā arī Lieldienu nedēļā vēl solīja epizodiskus sniega iznācienus, no Valmieras ielām ziemas baltums jau labu laiku, kopš nozudis, atklājot pamatīgus smilšu sanesumus gar brauktuvju malām. Kad uzpūš spēcīgāks vējš, smiltis, latviski sakot, iet pa gaisu, traucējot lielākoties gājējiem, bet reizēm iemetot kādu sauju durstīgi abrazīvā materiāla arī auto vējstiklā. 

Sargi savu pili!

12.Marts, 2021
Vīru lietas
Laikrakstā

Vīru lietu februāra numurā runājām par dažādu fotografēšanu un arī nedaudz pieskārāmies sadzīves video filmu industrijai, ar kuras pirmajiem iedīgļiem iepazīstināja zinīgs eksperts ARMANDS MIĶELSONS. 

Viņu darbu pazīst pat Norvēģijā

10.Marts, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Ja būtu jānosauc vieta, kur tapuši koka logi aktiera Viļa Daudziņa mājai Vallē, koka darbi viņa cunftes kolēģa Imanta Strada mājai Valmierā, daudz kokā veidota interjera Valmieras veikalu ķēdes top! tirgotavām, ieskaitot Pasēdnīcu pašā lielākajā, kura Jāņparkā, dažādi ekskluzīvi galdnieku meistarstiķi privātmājām Jūrmalā, Valmierā, arī koka logi un durvis latviešu būvētām ēkām Norvēģijā, diez vai jums pat prātā varētu ienākt, ka ar to tiek galā septiņu vīru komanda pavisam nelielā galdniecībā, kas ne bez īpašām pūlēm būs sameklējama pat tik kompaktā apdzīvotā vietā, kāda Strenču novadā ir Jaunklidzis. 

Mēbeļniekus pandēmija nebremzē

2.Marts, 2021
Ekonomika
Laikrakstā

SIA Daiļrade koks ir trešais lielākais mēbeļu ražošanas uzņēmums valstī, kas sekmīgi darbojas eksporta tirgos un ik gadu kāpina apgrozījumu. Kompānijai, kas pašlaik apvieno piecus mēbeļu ražošanas uzņēmumus Tukumā (divus), Valmierā, Vaiņodē un Viļakā ar apmēram 670 strādājošajiem, pēdējo septiņu gadu laikā izdevies gan kāpināt apgrozījumu kopumā, gan pamatīgi pieaudzēt eksporta apjomus, piemēram, 2014. gadā tie bija attiecīgi 19,6 miljoni un 11 miljoni eiro, bet pērn – jau 25 miljoni un vairāk nekā 20 miljoni eiro. 

Valmieras rotariešu stipendijas – jau 22. reizi

2.Marts, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pavisam netradicionāli šogad notika ikgadējo Valmieras rotariešu stipendiju pasniegšana. Tā kā pandēmijas ierobežojumi liedz jauniešiem klātienē tikties ar Valmieras Rotari kluba biedriem, tad šoreiz izpalika savstarpējā iztaujāšana pie kopīgu pusdienu galda, taču stipendiju apliecinājumu pasniegšanas svinīgā ceremonija - aizvadītajā ceturtdienā pie Valmieras kultūras centra - tomēr notika!

"DARE" bezdarbībā nedzīvo

25.Februāris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Nemanot pagājis gandrīz apaļš gads, kopš Valmierā 28. februārī ar kupli apmeklētu svinīgu pasākumu atklāja koprades darbnīcu DARE. Tobrīd pasaule tikko bija uzzinājusi par Covid-19 vīrusa uzvaras gājienu Ķīnā, taču šķita, ka mēs te, Latvijā, esam no šīs nelaimes nesasniedzamā attālumā. DARE ikvienu interesentu gluži kā jaudīgs magnēts vilināja un sniedza iespēju bez papildu maksas izmantot modernas iekārtas, instrumentus, mājīgas telpas un tehnisko atbalstu.

Lai uz trotuāriem neslīd kājas

18.Februāris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Liesma šogad jau pāris reizes rakstījusi par čakliem Valmieras sētniekiem, kuri savos objektos gādā par tīrām ietvēm i ziemu, i vasaru. Taču gada sniegainajā un ledainajā laikā lietošanai drošs trotuārs ir tikai tāds, kas gan notīrīts, gan arī nokaisīts ar smilti. Visbiežāk kaisāmais materiāls pilsētā glabājas īpašās plastika kastēs, kuras Valmieras namsaimnieka vīri regulāri papildina, pievedot smilti no uzņēmuma ražošanas bāzes Mālu ielā. 

Sabiedriskais transports: sen zināmas un arī jaunas lietas

16.Februāris, 2021
Ekonomika
Laikrakstā

Neatkarīgi no pandēmijas turpinās sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšana Latvijā. Kārtējā Sabiedriskā transporta padomes sēdē, kas notika 5. februārī, tika skatīti jautājumi par grozījumiem normatīvajos aktos 2021. gadā un nozari raksturojošiem rādītājiem Covid-19 izplatības laikā. 

Ar zirdziņu pa īstu kamanu ceļu

16.Februāris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Gluži vai necerēti, tomēr Vērša gada februāris mums atnesis īsti kontinentālu ziemu ar sniegu un salu. Beidzot priecājas meža izstrādātāji, kuri tiek klāt arī mitrākām cirsmām, priecīgi arī visi tie, kuri var un prot piedāvāt pēdējos gados gandrīz jau aizmirstu pakalpojumu – izbraucienu zirga vilktās kamanās pa kārtīgi piesnigušu ceļu. 

Burtnieks ziemā lomu dāvā ne katram

11.Februāris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Šoziem beidzot Burtniekā uzsalis nopietns ledus. Drosmīgākie bļitkotāji to sāka mēģināt jau decembrī, taču tikai tagad – ar februāra nikno salu – ledus vāks puslīdz drošs kļuvis visā ezerā. Lielākoties par ziemas copes niansēm, taču arī par citām aktualitātēm otrdien Burtniekam pastāstīja Burtnieku novada pašvaldības vecākais inspektors jeb vienkārši ezera inspektors SALVIS BULS.