Guntis Vīksna, teksts un foto

"Latvijas raķete" pietur Valmierā

9.Jūlijs, 2020
Sports
Laikrakstā

Vakar Vidzemes Olimpiskajā centrā sākās brāļu Bertānu meistarklase basketbolā, kas Valmierā notiek jau otro gadu pēc kārtas. Pērn uz svinīgo atklāšanu bija ieradies jaunākais brālis Dāvis, NBA spēlētājs (šobrīd Vašingtonas Wizards), bet šoreiz galvenā persona bija vecākais no brāļiem – Dairis, kurš pārstāv Eirolīgas, Krievijas Superlīgas un VTB līgas klubu Maskavas Khimki. 

Kad Burtnieks "vārās"

7.Jūlijs, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Kā jau bija solīts, aizvadītajā sestdienā un svētdienā Burtniekā dominēja nevis zandartu ķērāji, bet sportiski ļaudis dažādā vecumā ar dažādiem peldamrīkiem. Visnopietnākais tusiņš jau trešo gadu pēc kārtas notiekošajā pasākumā Burtnieks vārās, protams, bija vindsērfinga cienītājiem, taču viņi saviem maršrutiem ceļavēju meklēja nevis Burtnieku ciemata krastā, bet gan tajā ezera galā, kur Rūjas sēris, Raga sēris un Raga kakts, jo vismaz sestdien tieši šo Burtnieka akvatoriju par vējdēļiem piemērotāko bija atzinis Baltijas Kausa 2020 galvenais tiesnesis no vēju pilsētas Liepājas.

Matīšu vasara – jubileju griežos

7.Jūlijs, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Daudz interesanta viņnedēļ Burtnieks uzzināja, viesojoties Matīšos, kur par šovasar gaidāmajām aktivitātēm kā jau allaž zinīga bija Matīšu Tautas nama vadītāja Ligita Jenča. Ir vērts pārlūkot visu pasākumu sarakstu, jo matīšnieki prot svētkus svinēt!

Uzņēmēju apvienībā "Ozols"

2.Jūlijs, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Valmieras uzņēmēju apvienības Ozols jūnija kopsapulce tika apvienota ar izglītojošu ekskursiju – uzņēmēji apmeklēja konferenču un kultūras pasākumu kompleksu Valmiera Vecpuišu parkā, kur iepazinās ar telpām korporatīviem privātiem un kultūras pasākumiem koncertzālē Valmiera, gardēžu piedzīvojumu vietu – restorānu Vecpuisis un pašu jaunāko kompleksa sastāvdaļu – VP apartamentu ēku Valmiera Leona Paegles ielā 8, tikai dažu soļu attālumā no pilsētas centra.

Saruna uz Hanzas "ieliņas" Valmierā

1.Jūlijs, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Valmierā realizēts interesants projekts – mazie Hanzas namiņi no muzeja priekšpagalma pārcēlušies uz laukumu starp pilsētas domes ēku un tirdzniecības centru Valleta. Pietiekami izklaidus, lai Covid-19 pandēmijas laikā neradītu lielus pircēju pūļus, taču it kā vienotā tirgus placī pašā pilsētas centrā. Doma noteikti laba – vairākas dienas ik nedēļas nogali dot iespēju mājražotājiem un amatniekiem te rast noietu savai produkcijai.

Reāli plāni ar daudzu miljonu segumu

30.Jūnijs, 2020
Ekonomika
Laikrakstā

Vēl pirms Jāņiem Valmieras pilsētas mērs Jānis Baiks vietējo mediju pārstāvjus bija uzaicinājis informatīvā ekskursijā uz bijušā Valmieras gaļas kombināta teritoriju, kas tagad pašvaldības īpašumā, un tieši tāpēc tiek aktīvi strādāts, lai te visu pēc iespējas ātrāk pārvērstu no graustiem pilna aizauguša plača par uzņēmējdarbībai pievilcīgu vietu, kurā gan sakārtotas esošās un izbūvētas jaunas ielas, gan arī pievilktas visas nepieciešamās inženierkomunikācijas. Faktiski šeit sākušies Valmieras industriālā parka veidošanas pirmie priekšdarbi.

Vidzemē virsmas apstrāde vairāk nekā 70 kilometriem

30.Jūnijs, 2020
Ekonomika
Laikrakstā

VAS Latvijas autoceļu uzturētājs Vidzemes reģionā, lai uzlabotu mobilitāti un satiksmes drošību, plānots veikt autoceļu virsmas apstrādi 21 no reģionālajiem un vietējiem valsts autoceļu posmiem, kuru segums ir sliktā tehniskā stāvoklī.

Rūpniecības ielā iet "karsti" (2)

26.Jūnijs, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Patlaban šis nelielais Rūpniecības ielas posms – no krustojuma ar Kauguru ielu līdz Sila ielai – ir viens no Valmieras ielu rekonstrukcijas projektu plejādes karstākajiem gabaliem. Lielākoties jau tāpēc, ka šeit darbu tiešās ietekmes zonā ir gan bērnudārzs Kārliena, gan krietns pusducis privātmāju, kuras uz darbu laiku atgrieztas autotransporta iebraukšanai/izbraukšanai.

Ir jāļauj ekonomikai dzīvot

16.Jūnijs, 2020
Ekonomika
Laikrakstā

Valmierai šī ir interesanta un jauniem izaicinājumiem bagāta vasara. Par to Liesmai kārtējā garākā sarunā stāsta pilsētas mērs JĀNIS BAIKS.

Saruna ar Pērkoņtēvu fonā

12.Jūnijs, 2020
Vīru lietas
Laikrakstā

Jūnija Vīru lietās jābūt Jānim – to izvirzīju sev kā aksiomu,  turklāt izlēmu uzzināt ko vairāk par īstu vīru šepti – gaļas pārstrādi. Stundu garā sarunā, kas pirmdienas vakarā notika, zibeņojot un pērkonam dārdot fonā, Matīšu pusē, mans iztaujājamais ir Valmieras puika no Pārgaujas JĀNIS ŠĻAUKSTIŅŠ. Viņam šajā pagastā, kur čakli saimnieko tēva­brālis Anrijs, tagad paša vadīts un darbināts gaļas pārstrādes cehs un neliela, paša rokām celta vasaras mājiņa īpašumā Vildus netālu no Jēkabkalna. 

Par aktuālo novadā

11.Jūnijs, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Ar pašiem karstākajiem jaunumiem vasaras ieskaņā Burtnieku  iepazīstina MĀRTIŅŠ KĻAVIŅŠ, Burtnieku novada paš­valdības izpilddirektors. 

"Valmiermuižas sirdspukstu" ritmā

11.Jūnijs, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pagājušajā trešdienā pēc ilgākas pauzes Vanagos pagasta pārvaldes ēkas pagrabstāvā atkal durvis vēra istaba Ņem un dod. Šo darbu organizē biedrība Valmiermuižas sirdspuksti, ko vada INESE RUDZĪTE. Burtnieks istabā paviesojās 3. jūnija priekšpusdienā, kad  tur valdīja pietiekami liela rosība. 

Burtnieks ar dāvanām paskops

11.Jūnijs, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Svētdien, 7. jūnijā, notika laikam šosezon pirmās oficiālās makšķernieku sacensības Burtniekā – Valmieras Mednieku un makšķernieku biedrības mači spiningošanā no laivas. 

SIA "Baltma": piecpadsmitais nebūs vienkāršs

9.Jūnijs, 2020
Ekonomika
Laikrakstā

Šogad piecpadsmit gadi aprit vienam no atpazīstamākajām mazajām Valmieras metālapstrādes firmām – Latvijas un Vācijas kop­uzņēmumam SIA Baltma. Laikā pēc uzņēmuma desmitgades svinībām, kurās klāt bija arī Liesma, vairākas lietas šeit mainījušās uz labo pusi. Par tām un arī par Balt­ma sarežģīto šodienu saistībā ar pandēmiju stāsta uzņēmuma valdes priekšsēdētājs KONSTANTĪNS SOKOLOVS.

Trešā vieta prestižā konkursā

2.Jūnijs, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Piektdien Māra Štromberga vārdā nosauktajā BMX trasē notika kompakta ceremonija, kuras laikā skates Gada labākā būve Latvijā 2019 žūrijas komisijas vadītājs Celtniecības koledžas direktors un Latvijas būvnieku asociācijas vadītājs Normunds Grinbergs, klātesot žūrijas biedram Valmieras pilsētas pašvaldības būvvaldes būv­inspektoram Jurim Mellēnam, pasniedza Valmieras mēram Jānim Baikam balvu par šīs sporta būves iegūto trešo vietu skatē nominācijā Publiskā jaunbūve. 

Uz kurieni tiek bruģēts ceļš ar lētāko cenu? (6)

26.Maijs, 2020
Ekonomika
Laikrakstā

Ja paklausās mūsu valsts ministru, viņu vadīto ministriju augstāko ierēdņu un dažādu šo ministriju palīgiestāžu vadības runās, tad nekur taču nedzirdēsim skaļus vārdus par baltās ekonomikas metodisku apkarošanu, godīgu nodokļu maksātāju un nozares līderu represēšanu un reģionālās uzņēmējdarbības iznīcināšanu.

Pirmais salmu namiņš mūspusē

26.Maijs, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Zaļās idejas var iedalīt divās kategorijās. Pirmās ir vairāk teorētiskas un vismaz šodienas situācijā neadekvāti dārgas ikdienas lietojumam. Otrās ir pavisam reālas un tāpēc atbalstāmas, jo, kas ir būtiski, praktiski lietojamas jau šodien. Vienas šādas zaļās idejas materializācijā, kas bija pirmais precedents mūsu pusē, Liesma bija klāt piektdien, kad dārzkopības kooperatīvā Enerģētiķis tapa Valmieras apkārtnē pirmā salmu bloku ēka.

Ēvelē skanēs pēdējais skolas zvans

21.Maijs, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Turpinot interesēties par attālināto mācību procesu novada skolās, Burtnieks viņnedēļ pabija Ēveles pamatskolā, kur, ievērojot, distanci, tikās ar četriem pedagogiem. Saruna izvērtās labas stundas garumā, tāpēc šeit tikai pati esence no tā, ko pastāstīja skolas direktore Barbara Dauvarte, viņas vietniece mācību darbā Agrita Buračevska, skolotāja un bijusī direktore Ilze Cara un pensionēta skolotāja Ilze Kurte. 

Patīk palīdzēt cilvēkiem

21.Maijs, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Matīšos ir laba aptieka, taču ilgāku laiku novada pašvaldībai dažādu apstākļu pēc neizdevās nodrošināt matīšniekus ar stabiliem doktorāta un arī medpunkta pakalpojumiem. 

Pensionāri raksta projektus

21.Maijs, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Burtnieks viņnedēļ pabija Ēvelē, kur tikās ar mundru kundzi, ar kuru regulāri nācies saskrieties gan visa novada sportiskos pasākumos, piemēram, sporta svētku riteņbraukšanas distancē, gan Ēveles pagasta svētkos. Viņa, SKAIDRĪTE KALNIŅA, ir gan Ēveles pagasta pensionāru biedrības Kadiķis valdes priekšsēdētāja, gan vietējās baznīcas draudzes vadītāja.