Guntis Vīksna, teksts un foto

Tādai ziemai arī jābūt

1.Decembris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Ir būtiski, ka par Valmieras novada un arī vairāku apkārtējo novadu ceļiem i vasaru, i ziemu joprojām rūpējas nevis kaut kāds aizvakar šo darbu kārtējā Latvijai tipiskā konkurences paraugkonkursā par dempinga cenu nosolījis privātuzņēmējs ar ātrumā šiem specifiskajiem darbiem pielāgotu tehniku, bet gan speciāli šim mērķim gadu desmitu laikā veidots un teicami ar tehniku un profesionāliem kadriem bruņots valsts uzņēmums, šajā gadījumā valsts akciju sabiedrības Latvijas autoceļu uzturētājs (LAU) Valmieras ceļu rajons.

Par Burtnieku uz ziemas sliekšņa

30.Novembris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Arī pēc reģionālās reformas šis vīrs joprojām ir galvenais uzraugs visam Burtnieku ezerā notiekošajam. Uz Liesmas jautājumiem atbild ne vairs Burtnieku novada, bet nu jau Valmieras novada pašvaldības policijas vecākais inspektors SALVIS BULS. Mūsu sarunas fokusā, protams, arī šoreiz Burtnieks. 

"Mežs", kas līdzinās bišu stropam

23.Novembris, 2021
Ekonomika
Laikrakstā

Ja savulaik mēdza teikt, ka visi pasaules ceļi ved uz Romu, tad šobrīd par ceļiem un ielām Valmierā var droši apgalvot, ka visiem tiem bērniem (ar un bez vecākiem) un jauniešiem, kurus saista aktīva atpūta, visi ceļi ved uz sporta un aktīvās atpūtas parku Mežs.

Darba sestdiena Strenčos

16.Novembris, 2021
Ekonomika
Laikrakstā

Atbilstoši valstī pieņemtajam darba un svētku dienu grafikam novembrī pagājusī sestdiena, 13. novembris, bija darba diena.

Latvieši – sestie BMX nāciju rangā

12.Novembris, 2021
Sports
Laikrakstā

Atjaunotajā Starptautiskās Riteņbraukšanas savienības (UCI) rangā BMX riteņbraukšanā Nāciju vērtējumā vīriem Latvija, pateicoties galvenokārt abu mūsu valsts vadošo Elites grupas līderu Kristena Krīgera un Helvija Babra gūtajiem punktiem, ieņem augsto sesto vietu.

Jauna ēra no 2030. gada...

10.Novembris, 2021
Rūcamlapa
Laikrakstā

Ekonomikas ministrijas Vienotajā tiesību aktu projektu izstrādes un saskaņošanas portālā TAP ievietotais Transporta enerģijas likums paredz, ka no 2030. gada Latvijas valstspilsētu (tātad arī Valmieras) sabiedriskajam transportam būs jāizmanto vismaz 50% atjaunojamā enerģija.

"Clean R" čakls rudenī un jau gatavs ziemai

10.Novembris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Šoruden Valmierā ar savu aktīvo darbību daudzus acu skatus piesaistījis jaunienācējs vietējā vides sakopšanas pakalpojumu tirgū – uzņēmums Clean R. Regulāri uzņēmuma darbiniekus un speciālo tehniku var redzēt dažādos pilsētas objektos.

Trīs dienas pie Daugavas

5.Novembris, 2021
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Patiesībā pēdējās trīs dienas pirms lokdauna mums, mūsu dzimtas triju paaudžu makšķerniekiem, ja vēl precīzāk, spiningotājiem, pagāja ne tikai pie Dau­gavas, bet arī Latvijas lielākās upes viļņos. 

Atkal par Burtnieku un ne tikai (1)

2.Novembris, 2021
Ekonomika
Laikrakstā

Kā zināms, jaunizveidotā Valmieras novada pašvaldība solījusi sakārtot zvejas lietas Latvijas ceturtajā lielākajā ezerā, un pamazām šie solījumi sāk pildīties. 

Uz Lāčplēša ielas atvēršanu nāksies pagaidīt

2.Novembris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Darbi Valmieras centrā, kur pie tiltiņa pār Rātsupīti uz Lāčplēša ielas jaunā pelēki sarkanīgā mākslīgā bruģakmens seguma čakli rosās bruģieri, bet topošā Teātra laukuma teritorijā uz Ziloņu ielas vīri un tehnika aizņemti vēl citās nodarbēs, turpināsies arī novembrī.

Rencēnos, Ēvelē un Lizdēnos viss notiek!

28.Oktobris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Kā pēc reformas rit dzīve viņa pieskatītajos Rencēnu un Ēveles pagastos, Burtnieku apvienības īpašumu apsaimniekošanas speciālists abos pagastos Ints Kļaviņš Liesmai otrdien pastāstīja Rencēnos, pie reizes izrādot vienu patiešām starptautiska līmeņa – izpildījuma un aprīkojuma ziņā – sabiedrisko objektu. 

Trīsgadu konkurss par desmitgadi turpinās

27.Oktobris, 2021
Ekonomika
Laikrakstā

Mūsu valstī, iespējams, pati profesionālākā iepirkumu veicēja starp valsti pārstāvošām organizācijām ir Satiksmes ministrijas paspārnē strādājošā Autotransporta direkcija. 

"Mežs" – vēl viena vieta Valmierā visai ģimenei

27.Oktobris, 2021
Valmierietis
Laikrakstā

Valmierā starp Rīgas un Smilšu ielām blakus Ežu veikalam nupat nupat būs gatavs kāds ļoti interesants objekts, uz kura atklāšanu laikam jau visvairāk gaida ekstrēmo sporta veidu fani. Bijušā skeitparka un tam blakus bijušā bērnu laukuma vietā te vairāk kā hektāru lielā platībā tagad plešas  sporta un aktīvās atpūtas parks Mežs.

Par pirmajām 107 dienām novadā

19.Oktobris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Jāņa Daliņa stadiona vieglatlētikas manēžā, kas atbilst 4. kategorijas starptautisko sacensību prasībām, piektdien notika Valmierā jau tradicionālais pasākums Pēcpusdiena ar mēru.