Marta Cekule

Valmieras teātris sāk 100. sezonu

5.Augusts, 2022
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Kaut arī teātra ēka ārēji joprojām atgādina drupas, 3. augustā Valmieras teātra kolektīvs pulcējās pie netālu esošā, režisoram Oļģertam Kroderam veltītā, mākslas objekta «Krodera ābele», lai atklātu teātra 100. sezonu, ko dažādu force major apstākļu dēļ varētu dēvēt par spītības sezonu.

Pirmizrādi Valmieras teātrī piedzīvo oriģinālluga par komponistu Emīlu Dārziņu – «Es neesmu klaviernieks»

28.Janvāris, 2022
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

24. janvārī pirmizrādes svētki tika svinēti režisora Vara Braslas un dramaturga Alvja Lapiņa jau piektajam kopdarbam Valmieras teātrī – iestudējumam par slaveno komponistu Emīlu Dārziņu «Es neesmu klaviernieks». Stāsts, kas izgaismo Dārziņa pēdējos dzīves gadus, komponista lomā iejūtoties Mārtiņam Meieram un Emīlam Zilbertam.

Ņinai Leimanei – 100

11.Jūnijs, 2021
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

8. jūnijā Valmieras drāmas teātris atzīmēja nozīmīgu jubileju leģendārajai aktrisei ŅINAI LEIMANEI (1921-1999) – harizmātiskajai personībai un talantīgajai māksliniecei šogad apritēja 100.

Valmieras teātris atgriežas pie skatītājiem

4.Jūnijs, 2021
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Atkalsatikšanās mirklis ir pienācis – uzsākam biļešu tirdzniecību. 15. jūnijā Valmieras teātris atsāk klātienes izrādes un gaidīs skatītājus uz sešām pirmizrādēm, kas tapušas no novembra: Treisija Letsa «Osedžas zeme», Tenesija Viljamsa «Ilgu tramvajs», dokumentālais stāsts «Latvijas lepnums. Un aizspriedumi», Māras Zālītes «Dzīvais ūdens», Leldes Stumbres «Nākošpavasar» un Deivida Lindsija-Ebēra «Labie cilvēki». Tāpat skatītājiem būs iespēja redzēt iestudējumus «Ģimene» un «Inišmoras leitnants», kam pirmizrādes kopā ar skatītājiem bija rudenī.

Drīzumā uz skatuves iestudējums «Jaunākā brāļa vasara»

29.Septembris, 2020
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

2. oktobrī Valmieras teātrī gaidāma ievērojamā latviešu dramaturga Gunāra Priedes lugas «Jaunākā brāļa vasara» pirmizrāde Ineses Mičules režijā. Šī ir luga, kuru jauns cilvēks rakstījis jaunībai, un šajā izrādē uz Valmieras teātra Lielās zāles skatuves debitēs seši jaunākās paaudzes aktieri.

Valmieras teātris sāk 98. sezonu

23.Jūlijs, 2020
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Pēc ieilgušās pauzes, sanākot atkal kopā, ar kopsapulci un tradicionālo Valmieras teātra kolektīva kopbildi 21. jūlijā uzsākta jaunā, 2020./2021. gada sezona. Tika sumināta ilggadējā Valmieras teātra aktrise Vizma Kalme 80 gadu jubilejā, otro gadu ieviesta tradīcija doties apraudzīt aizgājušos kolēģus pilsētas kapos. Šogad teātra uzmanības centrā latviešu un ārzemju dramaturģijas klasika un sadarbībā ar jaunajiem režisoriem atvēlēta vieta arī radošiem eksperimentiem. 

Aktrisei Skaidrītei Putniņai – 75!

7.Februāris, 2020
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

10. februāra jubilāre Skaidrīte Putniņa Valmieras teātrī ienāca 1968. gadā. Beigusi Baltijas flotes teātra studiju, viņa no Liepājas pārcēlās uz dzīvi Valmierā. Valmieras teātris kļuva par viņas pirmo un vienīgo darba vietu. 

Hamlets atgriežas Valmierā

8.Marts, 2019
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Trešo reizi Valmieras teātrī atgriezīsies pasaulē visbiežāk iestudētais un interpretētais Viljama Šekspīra šedevrs «Hamlets», šajā reizē Indras Rogas režijā.