Valmieras teātris atgriežas pie skatītājiem

- 4.Jūnijs, 2021
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Atkalsatikšanās mirklis ir pienācis – uzsākam biļešu tirdzniecību. 15. jūnijā Valmieras teātris atsāk klātienes izrādes un gaidīs skatītājus uz sešām pirmizrādēm, kas tapušas no novembra: Treisija Letsa «Osedžas zeme», Tenesija Viljamsa «Ilgu tramvajs», dokumentālais stāsts «Latvijas lepnums. Un aizspriedumi», Māras Zālītes «Dzīvais ūdens», Leldes Stumbres «Nākošpavasar» un Deivida Lindsija-Ebēra «Labie cilvēki». Tāpat skatītājiem būs iespēja redzēt iestudējumus «Ģimene» un «Inišmoras leitnants», kam pirmizrādes kopā ar skatītājiem bija rudenī.

Ar amerikāņu dramaturga Treisija Letsa Pulicera prēmijas godalgoto lugu «Osedžas zeme» Valmieras teātrī atgriezies režisors Dž. Dž. Džilindžers. Dziļi aizkustinošs, reizē skumjš un uzjautrinošs, melnā humora piepildīts stāsts par Vestonu ģimeni ar Daci Everss mātes lomā. Tēva bēres atkal sasien viņus visus kopā bērnības mājā Oklahomā – bumbā ar laika degli, kur uzsprāgst viss līdz galam neizrunātais, pagātnes aizvainojumi un pāridarījumi, atsienot ne tikai vienu konfliktu pēc otra, bet radot arī jaunas atklāsmes.

Vienu no Tenesija Viljamsa slavenākajām lugām «Ilgu tramvajs» iestudējis Edmunds Freibergs. Trauslā un aizlauztā sapņotāja, netveramā Blānša, dzīvē zaudējusi visu, vēl cer atrast patvērumu pie savas māsas Stellas kā pie pēdējā glābiņa. Valmieras teātra iestudējumā Blānšas loma ir režisora Edmunda Freiberga veltījums vienai no savas paaudzes labākajām aktrisēm – Ievai Puķei.

Jaunais režisors Reinis Boters ar radošo komandu izvēlējušies runāt par citādajiem mums līdzās, jo invaliditāte tieši vai pastarpināti var skart jebkuru no mums, īpaši novecojot. Izrāde «Latvijas lepnums. Un aizspriedumi» ir dokumentāls stāsts par izvēlēm – jau pieņemtiem un vēl priekšā stāvošiem lēmumiem par to, kā sadzīvot ar sevi un apkārtējo pasauli, un par valsti, kurā dzīvojam.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru