Valmieras teātris sāk 98. sezonu

- 23.Jūlijs, 2020
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Pēc ieilgušās pauzes, sanākot atkal kopā, ar kopsapulci un tradicionālo Valmieras teātra kolektīva kopbildi 21. jūlijā uzsākta jaunā, 2020./2021. gada sezona. Tika sumināta ilggadējā Valmieras teātra aktrise Vizma Kalme 80 gadu jubilejā, otro gadu ieviesta tradīcija doties apraudzīt aizgājušos kolēģus pilsētas kapos. Šogad teātra uzmanības centrā latviešu un ārzemju dramaturģijas klasika un sadarbībā ar jaunajiem režisoriem atvēlēta vieta arī radošiem eksperimentiem. 

Jaunais darba cēliens tiks uzsākts ar aizvadītās sezonas nenotikušajām pirmizrādēm. 31. jūlijā LMT Mansarda zālē būs skatāma aktiera un režisora Krišjāņa Salmiņa otrā Valmieras teātrī veidotā izrāde «Paliec sveiks, draugs…», kas tapusi pēc franču filmas «La Femme de mon pote» motīviem. Šajā darbā režisors turpina jau savā pirmajā izrādē iesākto izziņas procesu par cilvēku jūtu dabu. 

5. augustā Apaļajā zālē pārcelto pirmizrādi piedzīvos režisora Georgija Surkova un dramaturģes Madaras Rutkēvičas veidotais skatuves variants «Tilti», kas stāsta par kādu ģimenē ilgi glabāta, vienlaikus sāpīga un atbrīvojoša noslēpuma atklāšanu, kā pamatu veido Roberta Džeimsa Vollera romāns «Medisonas apgabala tilti».

KOLEKTĪVA KOPBILDE. Matīsa Markovska foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru