Hamlets atgriežas Valmierā

- 8.Marts, 2019
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Trešo reizi Valmieras teātrī atgriezīsies pasaulē visbiežāk iestudētais un interpretētais Viljama Šekspīra šedevrs «Hamlets», šajā reizē Indras Rogas režijā.

Cilvēcisko kaislību buķete – viltības, intrigas, indēšanas, mistiski noziegumi, kautiņi, joki – Valmierā no 12. aprīļa. Hamleta lomā aktieris Mārtiņš Meiers.

«1607. gadā britu tirdzniecības kuģi «Hektors» un «Drakons» kuģoja gar Āfrikas krastiem uz Indiju, ilgotais mērķis vēl bija tālu, matroži garlaikojās, atmosfēra bija nokaitēta, jebkurā brīdī draudēja izcelties kautiņš... Kuģa kapteinis Viljams Killings saprata, ka steidzami jāatrod kāda nodarbe, kas matrožu prātus pārņemtu savā varā. Varbūt sarīkot teātra izrādi? Bet ko iestudēt? Kaut ko populāru, visiem saprotamu, pilnu izklaidējošiem notikumiem, noslēpumainiem noziegumiem, ar noklausīšanos, indēšanu, kaismīgiem monologiem, divkaujām, lai lugā noteikti būtu mīlestība, bet joki spētu nogāzt matrožus no kājām. Kapteinis pieņēma lēmumu. Jāiestudē «Hamlets».» (A.V. Bartoševičs)

Visnoslēpumainākajā pasaules lugā no pirmā Hamleta līdz pēdējam tiek uzdoti vieni un tie paši jautājumi, taču to nozīme mainās līdz ar laiku, kurā dzīvojam paši.

Izrādes radošajā komandā mākslinieki, ar kuriem režisore jau daudzkārt veiksmīgi sadarbojusies, kā scenogrāfs Mārtiņš Vilkārsis, kostīmu māksliniece Anna Heinrihsone un citi.

Pārējās lomās: Kārlis Arnolds Avots, Kārlis Freimanis, Elīna Hanzena, Rihards Jakovels, Eduards Johansons, Januss Johansons, Ingus Kniploks, Jānis Kreklis, Tālivaldis Lasmanis, Ieva Puķe, Krišjānis Salmiņš, Imants Strads.

Biļetes jau nopērkamas.

PIEDZĪVOJUMS ar atriebību divās daļās. Hamlets – Mārtiņš Meiers. Publicitātes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru