Guntis Vīksna

Guntis Vīksna

Burtnieku galda hokejisti – Latvijas junioru čempioni!

28.Janvāris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

18. janvārī Rīgā notika 2020. gada Latvijas čempionāts komandām galda hokejā un 2019/2020 sezonas Amatieru līgas 3. posma sacensības. No mūsu puses galda hokejistiem augstāko rezultātu sasniedza Burtnieku novada MJIC komanda, izcīnot Latvijas čempionu titulu junioru komandu konkurencē un 5. vietu kopējā ieskaitē!

Latvijas "smagsvars" norvēģu skrūvspīlēs

23.Janvāris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Norvēģija ir ļoti bagāta valsts, kura tieši tāpēc var atļauties būt samērā neatkarīga gan politikā, gan ekonomikā. Cik nu tas mūsu globalizācijas laikmetā vispār iespējams. Norvēģija nav Eiropas Savienības dalībvalsts, taču ir starp Eiropas Ekonomiskās zonas valstīm.

Ar zālēm – no viena grāvja otrā

21.Janvāris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Vakardien veselības ministre Ilze Viņķele un personas, kas viņu pavada, t.i., vesels bars dažādu Veselības ministrijas klerku un arīdzan nozares ekspertu pulcējās kopā, lai sistu viens otram uz pleca par veselības aprūpes jomā paveikto.

Valmierai "tiešais vads" ar CERN!

21.Janvāris, 2020
Izglītība
Laikrakstā

Vakar, 20. janvārī, Valsts prezidentam Egilam Levitam viesojoties Eiropas Kodolpētniecības centrā (CERN), viņš ar teletilta starpniecību sazinājās ar piecām skolām Latvijā, tostarp Valmieras Valsts ģimnāziju. Prezidents dalījās savos iespaidos par CERN redzēto, kā arī ar skolu jauniešiem diskutēja par dažādiem zinātnes un konkrēti fizikas jautājumiem. 

"Valmieras Namsaimnieks": ir jaunumi

21.Janvāris, 2020
Ekonomika
Laikrakstā

Iespējams, daudzi nemaz nebūs ievērojuši, taču SIA Valmieras Namsaimnieks kopš pērnā gada septembra ir jauns valdes priekšsēdētājs ILMĀRS SKĀDULIS. Viņam sācies pirmais pilnais gads uzņēmumā, tāpēc īstais brīdis garākai sarunai par to, kas aktuāls viņa vadītajā saimniecībā. 

Pirmie solīši tuvāk vieglatlētikai

17.Janvāris, 2020
Sports
Laikrakstā

Vakar Valmierā Vidzemes Olimpiskajā centrā notika Bērnu vieglatlētikas festivāla reģionālā posma sacensības, kurās piedalījās astoņas komandas – pa četrām no otro un trešo klašu grupām. 

Solīt sola, bet vai dos?

16.Janvāris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Vakar pāri Latvijas galvenajām – ar vismaz 2% vēlētāju atbalstu aizvadītajās Saeimas vēlēšanās – politiskajām partijām nolija zelta lietus.

Ar spiningu, makšķeri un bļitku

16.Janvāris, 2020
Dzīvesstils
Laikrakstā

Šodien Liesmā atkal lappuse "Ar makšķeri". Mans ciemiņš ir valmierietis ar copmaņa pieredzi vairāk nekā pusgadsimta garumā,  īsts vietējo makšķerēšanas lietu un vietu profesors IMANTS SAU­LĪTIS. Noteikti kaut kas no mūsu pāris stundu garās sarunas paliks vēl citām reizēm!

Par lūšiem un cilvēkiem

14.Janvāris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Kā informē Valsts meža dienests, 2019./2020. gada medību sezonā – no 1. janvāra līdz 31. martam – pieļaujamais lūšu nomedīšanas apjoms Latvijā noteikts 100 dzīvnieku apmērā, iepriekš tas bija 150. Ja limits tiek iztērēts, medību sezona beidzas agrāk.

Jauna ceļa sākumā

10.Janvāris, 2020
Viesis
Laikrakstā

Par savu šodienas profesiju viņš izlēmis jau sen, vēl tad, kad pats profesionāli spēlēja oranžo bumbu. Šodien savos apaļos trīsdesmit OSKARS VIRSIS trenē jaunos basketbolistus Valmieras Bērnu sporta skolā, ir galvenā trenera asistents pilsētas galvenajā vīru basketbola komandā Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola Latvijas – Igaunijas basketbola līgas čempionātā un vada šī paša kluba nosacīti trešo komandu LBL3 čempionātā. Un vēl viņš kopā ar sievu Agiju ģimenē audzina četrus nebēdņus – divus puikas un divas meitenes – vecumā no pusotra līdz 13 gadiem! 

Mazliet par... mūrēšanu

10.Janvāris, 2020
Dzīvesstils
Laikrakstā

Šogad mums ziema tāda – nekāda. Tieši tāpēc janvārī gluži vai ziemai nepiedienīgs temats Vīru lietās – mūrēšana, vēl konkrētāk, mūrēšana no laukakmeņiem. Ne katrs no mums, večiem, prot savā miteklī pats savām rokām sienu noflīzēt, kur nu vēl – uzmūrēt kaut vai tādu elementāru un cepšanas sezonā vitāli nepieciešamu dārza mēbeli kā ugunskura vietu. Atzīšos, arī mans pirmais flīzējums pirts dušas telpā – tāds patiešām Dieva dots – joprojām, kaut pilnīgi crazy no šuvju viedokļa, vēl nav nobiris no sienas, tiesa, sekojošo padsmit gadu laikā tā arī nav līdz galam pabeigts... 

Ar vilcienu Rīgā braucu

10.Janvāris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

No rīta tie valmierieši, kuriem darbs Rīgā, uz galvaspilsētu var doties ar diviem vilcieniem: Valga – Rīga mūsu pilsētā pietur pl. 6.03, bet tīrais Valmiera – Rīga startē pl. 6.44. Abi ceļā pavada gandrīz vienādu laiku – attiecīgi 110 un 101 minūti, un ar abiem deviņos rītā savā darba vietā katrs var būt ar garantiju.

Bija aizsēdējies

9.Janvāris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

2020. gads Latvijā sācies ar jaunu personu valstij svarīgas organizācijas galvenajā krēslā – 15 gadus Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā (LIAA) valdījušo nenogremdējamo zemūdeni Andri Ozolu nomainījis viens no 13 pretendentiem konkursā uz LIAA direktora vietu Kaspars Rožkalns, kurš savus darba pienākumus sāks pildīt 20. janvārī. 

2020. gada Latvijas spēkratu karalis – "Škoda Kamiq"

9.Janvāris, 2020
Dzīvesstils
Laikrakstā

Sveicināti Jaunajā gadā, kas iesācies ar plānotu cenu kāpumu degvielas uzpildes stacijās. Laikam jau jāsamierinās, ka mūsu valdībai budžeta papildināšanai kārtējo reizi bijusi tikai vienvirziena domāšana. Ka var saim­niekot arī citādi, pierāda degvielas cenas kaimiņvalstīs, pie tam tur krietni vien loģiskāks ir arī iekasētās naudas izlietojums. 

Mani vienkārši besī!

8.Janvāris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Latviešu valodas tīrrakstītājiem uzreiz paskaidroju, ka vārds besīt mūsu valodā, protams, atskrējis no lielās brāļu tautas un, šķiet, uz palikšanu, jo ar tādu sakāpināti emocionālu ievirzi ļauj izveidot lielisku alternatīvu garajam latviski remdenajam penterim vest ārā no pacietības. Neliegšos, arī man šo mazo žargoniņu sanāk lietot šad un tad, vairāk sarunās, retāk rakstos. 

ZAAO – jauns vadītājs

7.Janvāris, 2020
Ekonomika
Laikrakstā

Šogad SIA «ZAAO» darbu sācis jauns valdes priekšsēdētājs – uzņēmuma ilggadējo vadītāju Aivaru Sirmo nomainījis līdzšinējais Smiltenes novada domes priekšsēdētājs GINTS KUKAINIS. Liesma ar viņu tikās vēl pērnā gada nogalē, un jaunais Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma vadītājs atbildēja uz pāris jautājumiem. 

Apkopo 2019. gada veikumu

7.Janvāris, 2020
Ekonomika
Laikrakstā

LTRK Vidzemes nodaļa pērnā gada 17. decembrī Valmieras viesnīcas Wolmar konferenču zālē tradicionālajā gada noslēguma pasākumā pulcēja Vidzemes uzņēmējus, sadarbības partnerus, Vidzemes reģiona pašvaldību vadītājus un arī interesantus ciemiņus.

Divi dažādi zaudējumi

7.Janvāris, 2020
Sports
Laikrakstā

Tā nu sanācis, ka par diviem pēdējiem aizvadītā gada mačiem Latvijas – Igaunijas līgas čempionātā kopsavilkums tikai tagad, Jaunajā 2020. gadā, kas Valmiera Glass/Vidzemes Augstskolas basketbolistiem atnācis ar jauniem izaicinājumiem un vēlmi piepildīt pašu izvirzītos mērķus šai basketbola sezonai. 

Kad talants sapinas meistarībā

3.Janvāris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Divas situācijas no dzīves, savā ziņā abas kaut kādā mērā saistītas ar bērnu audzināšanu. Manuprāt, abas arī, maigi sakot, diskutablas...

Atkritumu apsaimniekošanā ir kā rallijā

20.Decembris, 2019
Portālā

Tā nozari, kurā pavadīti divi gadu desmiti ar astīti, raksturo vīrs, kurš šogad saņēma Goda Valmierieša nosaukumu. Tas ir apliecinājums ne tikai īslaicīgam panākumam, kas bija vakar, bet rīt vairs var nebūt, bet gan ziņa sabiedrībai par konsekventu un ilgtspējīgu veiksmes stāstu garākā laika periodā. Un te nu AIVARS SIRMAIS, kurš vēl tikai līdz šī gada beigām ir SIA ZAAO valdes priekšsēdētājs, bet uzņēmumu vadījis kopš tā pirmās  darba dienas, ir paraugs tam, kā no nulles visu sākt un izveidot uzņēmumu par paraugu līdzīgiem nozares uzņēmumiem Latvijā. Esam pazīstami jau ilgus gadus, tāpēc sarunā nedaudz aizklīstam vēl vienā Aivaram joprojām tuvā jomā – motoru sportā.