Anita Martinsone

Visu mūžu: dzīvo un mācies (10)

7.Februāris, 2020
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Valmierieti IRĒNU KIĻUPI daudzi cieņpilni uzrunā: «Skolotāj!» Izrādās, ka tam ir pamatots iemesls, jo aiz vārda Skolotāja ir 52 darba gadi matemātikas skolotājas profesijā, un vēl tagad, savos 80 dzīves gados, viņa ik pa laikam labprāt sniedz individuālu palīdzību matemātikā kādam skolnieciņam. Bet šis raksts būs ne tik daudz par matemātiku, kā par skolotājas otru aizrautību – rokdarbiem.

Jau septītais Valmieras čempionāts galda hokejā

7.Februāris, 2020
Sports
Laikrakstā

Pārgaujas sākumskolā 1. februārī notika Valmieras septītais čempionāts galda hokejā, kas šoreiz izcēlās ar kuplu dalībnieku skaitu. Spēkiem mērojās 25 dažāda vecuma spēļu dalībnieki, jaunākajam bija tikai 7 gadi.

Būt par sāli un gaismu

20.Decembris, 2019
Viesis
Laikrakstā

Šogad 14. augustā – Svētā Meinarda dienā – Rīgas Domā ordinēja LELB jaunos mācītājus. Arī EDGARU GRAUDIŅU, kas kopš septembra Svētā Bērtuļa draudzē Rūjienā, kā arī Staiceles un Mazsalacas draudzēs kalpo par palīgmācītāju.

Uz pozitīvas nots

20.Septembris, 2019
Viesis
Laikrakstā

Piekritīsiet, ka ir starp mums cilvēki, kuriem negribas tā vienkārši paiet garām. Valmierā Stacijas ielas 13. mājas iedzīvotāji vēlējās «Liesmā» dalīties cieņpilnā apbrīnā par savu kaimiņu – vienu no šī daudzdzīvokļu nama iedzīvotājiem PĒTERI EGLĪTI. Viņam 24. septembrī būs 90!

Pasaule ar rakstiem un krāsām

16.Augusts, 2019
Dzīvesstils
Laikrakstā

Iepazīsimies: DZINTRA SENKĀNE! Šis būs stāsts par viņas vaļasprieku – adīšanu. Viņas cimdi un zeķes kā Latvijas vizītkarte ir iepriecinājuši to valkātājus Vācijā, Somijā, Kanādā, ASV, Francijā, Norvēģijā un pat tālajā Austrālijā. Tur, kur mīt latvieši, tur arī dāvanā no dzimtenes ir pierasts saņemt latviskiem rakstiem rotātos cimdus un zeķes.

Esam vienoti Jēzū Kristū

14.Augusts, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Atkal klāt ir 15. augusts – Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētki. Tie ir vieni no galvenajiem katoļu baznīcas svētkiem, ko svin par godu Jaunavai Marijai – Jēzus Kristus Mātei.

Ja spēlē, tad ar sirdi

9.Augusts, 2019
Viesis
Laikrakstā

Svētdien, 11. augustā, Sv. Sīmaņa draudzes dievkalpojumā pie iemīļotajām Ladegasta ērģelēm (būvētas 1886. gadā!) savā apaļajā dzīves jubilejā 2734. reizi Dievam par godu un ļaudīm par  prieku spēlēs draudzes apbrīnojamais ērģelnieks LEONS ĀĶERIS.

Mūsējie pasaules čempionātā galda hokejā

21.Jūnijs, 2019
Sports
Laikrakstā

14. – 16. jūnijā Baltkrievijā, sporta kompleksā Raubičos, notika pasaules čempionāts galda hokejā. Latvijas izlasē no Valmieras startēja Kristaps un Rolands Riekstiņi. Abi brāļi ir burtniecieši. Senioru izlasi čempionātā pārstāvēja «Vindas» un Burtnieku Jaunatnes centra galda hokeja treneris Sandis Krasts.

Dieva miers ar mums

11.Jūnijs, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Baznīcu nakts Latvijā notiek kopš 2014. gada. Ideja par to atceļojusi no Austrijas. Latvijā to organizē starpkonfesionāla domubiedru grupa – nodibinājums «Baznīcu nakts». Šogad Baznīcu nakts vienojošā tēma bija Draudzība. Baznīcu naktī pavisam piedalījās ap 200 Latvijas Dievnamu. Šoreiz dalībnieku vidū bija arī Dublina, bet visvairāk Dievnamu durvis vēra tieši Vidzemē.

Mūsējie – Latvijas izlasē

30.Maijs, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Nesen Inčukalnā notika cīņa par Latvijas kausa 4. posmu galda hokejā. Sacensībās noskaidroja arī labākos galda hokejistus visas sezonas garumā un uzzinājām tos, kuri iekļuvuši Latvijas izlasē, kas piedalīsies pasaules čempionātā galda hokejā 14. – 16. jūnijā Baltkrievijā sporta kompleksā Raubičos.

Kristīgās sadziedāšanās svētkus Dikļos gaidot

13.Marts, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Ar kristīgās mācības skolotāju un kristīgās mācības skolotāju koordinatori Ilonu Rektiņu satiekamies Valmieras Pārgaujas sākumskolā. Tur kristīgās mācības klase vizuāli veidota kā debesu valstība: apgleznota ar mākoņiem un baložiem, bet viena no klases sienām ienācējus uzrunā ar krāsainām zivtiņām. Uz trim plakātiem katrs skolēns, kas mācās pie skolotājas Ilonas kristīgo mācību, sevi ir attēlojis kā zivtiņu. Bagāts ar tām ir 1. un 3. klases plakāts. Sevi pieteikuši arī otrklasnieki, bet skaitliski mazāk.

Debesis ir vaļā

8.Marts, 2019
Viesis
Laikrakstā

Ne vienam vien, iepazīstoties ar ILZI VEHI, izbrīnu rada uzvārds – igaunisks, somisks, tikai ne latvisks. Tad nu Ilzei nākas skaidrot, ka tas viņai ticis no vīra, kas nebūt nav cittautietis, bet gan īstens latvietis.

Pavasaris – oranžērijā un dzīvoklī uz palodzes

25.Janvāris, 2019
Dzīvesstils
Laikrakstā

Laikā, kad sals kniebj degungalā un uzbur pasakainas leduspuķes logu stiklos, kad sniega atkal sasnidzis tieši tik daudz, lai baudītu ziemas priekus, ir cilvēki, kas domās un darbos jau paiet soli tuvāk pavasarim. Vieni kravā ceļasomas un brīvdienās dodas baudīt sauli silto zemju braucienos, bet citi ziemas vidū prot atrast pavasari tepat Latvijā.

Par mīlestību, kas nekad nebeidzas

21.Decembris, 2018
Viesis
Laikrakstā

Var droši teikt, ka ALDIS BĒRZIŅŠ ir ar stiprām saknēm Valmierā. Te dzimis, audzis, skolojies un arī Maiju sev par sievu noskatījis kādā ballē tepat Kocēnos. Maizes darbs nu jau trīsdesmit gadu garumā ir kādas organizācijas uzņēmējdarbības vadītāja amatā. Ģimenē kopā ar Maiju aizvadīti trīsdesmit divi gadi, izaugusi un labu izglītību ieguvusi meita Arita, kas kopā ar mazmeitiņu Keitu nu dzīvo Rīgā, toties dēls Kristaps gan palicis uzticīgs Valmierai.