Restauratoru tandēms – Valmierā

- 3.Novembris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Valmieras Sv. Sīmaņa evaņģēliski luteriskā draudze piedalās ERAF projektā «Kultūra, vēsture, arhitektūra Gaujas un laiku lokos». Projekta realizācija notiek sadarbībā ar vadošo partneri – Siguldas pilsētas pašvaldību – un vēl citiem sadarbības partneriem.

Projektā Valmieras Sv. Sīmaņa draudze īsteno būvprojektu «Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcas iekštelpu atjaunošana» saskaņā ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda specifiskā atbalsta mērķi «Saglabāt, aizsargāt un attīstīt nozīmīgu kultūras un dabas mantojumu, kā arī attīstīt ar to saistītos pakalpojumus». Projekta darbus veic SIA «Restaurators ACS». Atjaunošanā ietilpst baznīcas altārgleznas, kanceles koka gleznojumu un smilšu pulksteņa restaurācija.

Baznīcas altārglezna

Valmieras Sv. Sīmaņa altārgleznu «Jēzus kārdināšana» 1842. gadā draudzei uzdāvināja Vidzemes landrāts, lielās Valmiermuižas īpašnieks Kārlis Oto fon Lēvenšterns, kura bērnībā gleznas autors – Drēzdenes Mākslas akadēmijas profesors un Saksijas galma gleznotājs Kārlis Kristians Fogels-Fogelšteins – šajā muižā strādāja par mājskolotāju.

Ir ziņas, ka 20. gadsimta sākumā mākslinieks Teodors Ūders, altāra gleznas koncepcijā neko nemainot, pārgleznojis košākas krāsas.

PIE ALTĀRGLEZNAS. Restauratores Irbe Grīnberga (no labās) un Natālija Jātniece. A. Martinsones foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru