Četras dienas – citā pasaulē

- 30.Aprīlis, 2021
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Ziņa par šopavasar Latvijā notikušo taisnās līnijas skriešanas Baltijas čempionātu ieinteresēja, jo tas ir kaut kas jauns, līdz šim vēl nebijis sportiski aktīvo cilvēku vidē. Aicināju par to plašāk pastāstīt allaž sportisko valmierieti MĀRCI BOGDANOVU – vienu no šā aizraujošā pasākuma dalībniekiem, godpilnās otrās vietas ieguvēju.

Priekšvēsture

Tas nu patiesi ir kaut kas nedzirdēts un aizraujošs! Čempionāta organizators bija atraktīvs igaunis Olle Rouks, kas šo sacensību pamatideju aizņēmās no orientieristiem. Viens no treniņa veidiem ir skriešana pa kartē iezīmētu taisnu koridoru ar kompasu no punkta uz punktu. Olle sākotnēji to izmēģināja pats, un radās ideja – sacensības, kurās skrējējam jāvirzās tikai pa taisnu līniju ar pieļaujamo novirzi: 100 metri pa labi, 100 metri pa kreisi. Katram sacensību dalībniekam pašam jāplāno, no kura punkta skrējienu sākt un kā nokļūt taisnā līnijā līdz vēlamajam finiša punktam. Tieši tādēļ sagatavošanās posmā vispirms katram sākās sava ceļošana pa kartēm. Varu teikt, ka man laimējās, jo mums Latvijā taču ir tāda lieta kā Pleskavas šoseja. Tad nu man, visu izplānojot, pa šosejas malu sanāca gandrīz ceturtā daļa no visas distances jeb 40 km.

Šīs sacensības nebūt nebija mans pirmais piegājiens tik trakā skrējienā. Šī faktiski bija jau otrā reize. Internetā iepazinos ar interesantu informāciju par to, kā kāds puisis šādi – taisnā līnijā – gājis pāri Skotijai. Ziņa vairs nelika mieru. Februārī izlēmu pamēģināt. Lai arī bija ziema – sniegs, ūdens un ne visai piemēroti laika apstākļi, tomēr gāju pāri Latvijai no Lietuvas līdz jūrai. Viegli tas nebija, bet savu panācu! Par taisnās līnijas skrējējiem igauņiem un Olli uzzināju vēlāk.

VISS VĒL PRIEKŠĀ! Foto no Mārča Bogdanova personīgā arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru