Ar labām domām rodas noderīga palīdzība

- 21.Aprīlis, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

«Tieši tagad ir tas laiks, kad mēs katrs varam būt eņģelis cits citam» – tā nesen radiopārraidē teica kāds mācītājs.

Sarunā ar biedrības «Kristīgais žēlsirdības centrs» valdes priekšsēdētāju GAIDU PEVKO vaicāju par labdarības biedrības aktualitātēm palīdzības sniegšanā tiem, kam tā pašlaik visvairāk nepieciešama.

«Valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā nepamet sajūta, ka esam frontes otrajā līnijā, jo esam ēdinātāji. Pirmajā, visatbildīgākajā līnijā joprojām atrodas mediķi.

Mēs ēdinām Valmieras mazturīgās ģimenes ar bērniem. Tagad mūsu klientu lokam klāt nāk arī cilvēki, kas atrodas krīzes situācijā un nevar paši aiziet uz veikalu, ievērojot valdības norādi: «Paliec mājās!».

Februārī Valmieras novada fonds izsludināja projektu konkursu par labām, dzīvē realizējamām idejām pilsētas iedzīvotājiem. Kristīgais žēlsirdības centrs šajā konkursā piedalījās ar ieceri par siltas maltītes piegādi Valmieras senioriem, īpašu uzsvaru liekot uz tiem, kam grūti pārvietoties. Tā nu, uzsākot ziedojuma apļa realizāciju, tagad piegādājam siltas pusdienas 14 Valmieras senioriem otrdienās un ceturtdienās viņu dzīvesvietās. Ziedojumu aplis strādā! Var tikai apbrīnot, ka jauni, radoši uzņēmēji ziedo finanses šo maltīšu piegādēm.

Jau bijām «aplī» pietiekami iestrādājušies, kad internetā pamanījām klipu par diviem Rīgas jauniešiem Edgaru Aivaru un Artūru Lapinski, kuri Latvijā ir pazīstami kā dokumentālo filmu veidotāji. Pašizolācijas laikā viņi aizsāka akciju, organizējot un piegādājot pārtikas pakas senioriem. Viņi šim mērķim izveidoja Facebook grupu Edart#labstrends, kur ikviens, kas vien vēlas, var pievienoties šai akcijai un, sazinoties ar jauniešiem, var arī savā pilsētā palīdzēt senioriem. Rezultātā grupā pašlaik jau ir 500 dalībnieku.

Arī Valmierā ieradās «EdArt lv» jaunieši no Rīgas ar pārtikas pakām. Uzzinot šo faktu, biedrībā «Kristīgais žēlsirdības centrs» telefons nepārtraukti skanēja, jo arvien kāds vēlējās iesaistīties labdarībā un palīdzēt. Piezvanīja Valmieras futbola komandas pārstāvji, sportisti no Rīgas, Valmieras skautu organizācija un vēl citi. Visiem bija viens jautājums – kā mēs varam palīdzēt? Vērtīgas pārtikas pakas nonāca ne vienā vien Valmieras un  apkaimes seniora dzīvesvietā.

Piezvanīja un maltītes senioriem izvadāt pieteicās arī Valmieras darbīgais jaunietis Mārcis Bogdanovs. Prieks redzēt, ka viņš šo brīvprātīgo darbu dara ar sirsnīgu mīļumu pret senioriem.

Nevaru nepieminēt arī biedrības lietvedības sekretāri Lindu Kalniņu. Tieši pēc viņas iniciatīvas notika sazināšanās ar «EdArt lv» jauniešiem Rīgā. Linda bija pārliecināta: ja jau viņi var, tad arī mēs varam!

Tikai labākos vārdus varu sacīt par biedrības zupas virtuves komandu. Tā nudien ir laime un veiksme, ka varam strādāt kopā ar tik prasmīgu pavāri kā Ineta, kas mūsu virtuvē ēdienu vienmēr gatavo tieši tāpat kā mājās savai kuplajai ģimenei – tikai un vienīgi ar mīlestību. Pavārei ir arī izdarīgas palīdzes Rudīte un Silvija.»

ĒDIENU PIEGĀDES. Pirms došanās ceļā: Gaida (no kreisās), Mārcis un Linda. A. Martinsones foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru