Trešdaļa izlēma par visiem

- 8.Jūnijs, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Ar vēlēšanām ir gandrīz tāpat kā ar loteriju. Tajā ziņā, ka uz kaut ko no savu vēlmju  piepildījuma (uz vinnestu) var cerēt tikai tas, kurš reāli pats piedalās balsošanā. Pēc kaut kādiem viņam tīkamiem kritērijiem izdara savu izvēli un iemet aploksni ar izvēlēto sarakstu, kurā atbalstīti, īpaši izcelti vai arī nogremdēti (ar pildspalvu) viens vai vairāki deputātu kandidāti, vēlēšanu urnā.

Ja šī vēlētāja sapņi nākamo četru gadu laikā piepildīsies, viņš pats būs savas labsajūtas kalējs, taču arī par pūdeli varēs pārmest tikai pats sev. Kurš balsot neiet vispār, tas vai nu ne uz ko necer no šī piedāvājuma un konkrētajām kandidātu personālijām, vai arī viņam visa šī lieta pilnīgi pie kājas. Taču viņam būs jāsadzīvo ar to izvēli, ko būs izdarījis kāds cits!

Patlaban nav svarīgi precīzi procenti, būtiski, ka sestdien pašvaldību vēlēšanās (ieskaitot arī iepriekšējo dienu balsojumus) faktiski savu viedokli izteica tikai trešā daļa no potenciālā elektorāta. Pati zemākā aktivitāte, kāda līdz šim Latvijā kādās vēlēšanās bijusi! Par iemesliem, vismaz par galvenajiem noteikti, politikas ekspertu domas dalās. Atļaušos pievienot arī dažus savus variantus.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru