Par cīņu, kas vēl ilgi nebeigšoties

- 18.Janvāris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Kad dabas māte, sūtot pāri Latvijai siltuma viļņus, pat ātrāk nekā valdība ar saviem lēmumiem steidz palīgā pašvaldībām un iedzīvotājiem pārdzīvot šo ziemu kaut cik vēl siltos mājokļos, mazinās arī vides aizsardzības un reģionālās attīstības (VARAM) ministra Artūra Toma Pleša (AP) rūpes par līdzšinējo pašvaldību tālredzību vai tuvredzību siltum­apgādes jautājumu risināšanā. 

Piedaloties LTV1  raidījumā «Šodienas jautājums», ministrs pat cildināja pašvaldības, kuras pratušas prognozēt energoresursu cenu kāpumu un saglabājušas iespējas apkurē izmantot vietējo, lētāko kurināmo. 

Diemžēl atšķirība starp gudrām, jau laikus par sadarbību domājušajām pašvaldībām un tādām, kurās deputāti no iepriekšējiem novadiem pēc apvienošanās nevar rast kopīgu valodu, joprojām esot pat milzīga. VARAM speciālisti gan vienmēr esot gatavi sniegt atbalstu pašvaldībām, bet visa ministrija turpinot «turēt roku uz pulsa pašvaldību reformai». 

Ko gan nozīmē šāda pulsa taustīšana (precīzāk, ko VARAM atļaus un ko nekādi negrib atļaut pat nu jau daudz lielākām pašvaldībām), būtiski parāda pēdējās dienās valdības koalīcijā nopietnas domstarpības, pat šūpošanos izraisījušais Pleša lēmums apturēt Ķekavas novada pašvaldības saistošos noteikumus par azartspēļu ierobežošanu. 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru