Aivars Ustups

Aivars Ustups

Mobilizācija Krievijā un mūsu palīdzība ukraiņiem

27.Septembris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Pēc atgriešanās no darba vizītes ANO  Ņujorkā,  pat nesagaidījis jaunas darba nedēļas sākumu, jau sestdien Valsts prezidents Egils Levits sasauca Nacionālās drošības padomes sēdi. Acīmredzot Ņujorkā iegūtā informācija ir tik nopietna, ka prezidents nolēma ar tiem, kam tā jāzina, dalīties pēc iespējas ātrāk. 

GNP šodiena un rītdienas vien nojausmas

16.Septembris, 2022
Tūrisms un daba
Laikrakstā

Vecākais

Kas ir Gaujas nacionālais parks (GNP), vismaz mūsu pusē laikam gan nevienam vairs nav jāskaidro. Gados jaunākajiem var vien atgādināt, ka šis 1973. gadā izveidotais parks ir vecākais Latvijā un otrs vecākais Baltijā (1957. gadā dibināts Vilsandi parks Igaunijā Sāremā).

Bērnu tiesības un «komunisma skola» (2)

13.Septembris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Ģimenes, kurās ķildu dēļ vecāki aizmirst rūpēties par bērnu vajadzībām, uzskatām par nelabvēlīgām. Ar tām darbojas bāriņtiesas, bērnu tiesību aizsardzības inspekcija un citi attiecīgie dienesti. 

Aicinājums uz lāču (foto)medībām

7.Septembris, 2022
Tūrisms un daba
Laikrakstā

Varētu domāt, ka īpaši, lai mudinātu arī latviešus tikt vaļā no pēdējo gadu satraukuma par lāču briesmām un veicinātu sabiedrībā krietni nopietnāku sapratni par šo Baltijā sastopamo vienīgo lāču dzimtas dzīvnieku, igauņi aicina latviešus iesaistīties fotokonkursā «Lācis – mūsu kaimiņš».

«Latvijas bairaktars» neceļas lidojumam

6.Septembris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Pagājušas vairāk nekā trīs nedēļas, kopš mūziķis Ralfs Eilands aicināja Latvijas sabiedrību saziedot 5 miljonus eiro lidaparāta Bayraktar nopirkšanai Ukrainas armijas vajadzībām.

Eiropa atceras staļinisma un nacisma upurus

23.Augusts, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Vēl aizvakar sakarā ar 1991. gada 21. augustā Latvijas Augstākās Padomes pieņemto likumu «Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu» izkārām valsts karogus priecīgā svētku noskaņojumā.

Gaujas galvenais krasts Valmierā (9)

19.Augusts, 2022
Tūrisms un daba
Laikrakstā

Karstajās dienās ar spiningu brienot pa Gauju vai arī dodoties kārtējā pastaigā gar tās krastiem, jau kuro reizi nevaru no prāta izmest pārdomas, ka Valmiera pret savu, kā bieži ir teikts, galveno ielu — visādā veidā skaisto upi — tās dažādos posmos un it sevišķi krastu pusēs izturas izteikti netaisni.

Panikai nopietna pamata nav (2)

9.Augusts, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Lai gan politiķu izteikumos allaž esmu ieklausījies piesardzīgi, nevaru nepiekrist Saeimas Tautsaimniecības komisijas priekšsēdētāja Krišjāņa Feldmaņa nesen televīzijā izteiktajam aicinājumam – pieejamo energoresursu apjomu un to strauji kāpušo cenu dēļ tomēr nekrist panikā.

Kad āzi par dārznieku gandrīz vai ieceļ...

2.Augusts, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Dienās, kad politisko norišu vērotāji un daži vēlētāji galveno uzmanību pievērš sarakstiem ar nākamajā Saeimā iekļūt cerošajiem un pat ieteikuši vērtēt, kuras partijas vēlēšanu programma ir stulbākā, notiek gan arī vēl kas cits.

Nokavētais uzņēmēju špikeris partijām

26.Jūlijs, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Iepriekšējā trešdienā Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) padomes priekšsēdētājs Aigars Rostovskis un Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) prezidents Andris Bite publiskoja rekomendācijas, kas būtu ierakstāmas katras partijas priekšvēlēšanu programmā, lai «nākamā valdība spētu radīt priekšnoteikumus Latvijai kā piesaistes un izaugsmes platformai zinošiem un izaugsmes iespējas alkstošiem cilvēkiem, kā arī eksportējošiem un produktīviem uzņēmumiem».

Kur ir mans "stroķis"?

22.Jūlijs, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Televīzijas «Degpunktā» redzu, ka policija atkal atradusi kāda it kā labi paglabātu munīciju, granātas un varbūt vēl kaut ko. Nu noskaidrošot, kādiem nolūkiem tur viss glabāts.

Liepas muižā ne tikai liepas zied

15.Jūlijs, 2022
Tūrisms un daba
Laikrakstā

«Šovasar lilijas ziedēšanā ir satrakojušās kā vēl nekad!» izskan vēstījumi saziņas līdzekļos. Ja nu tā, tad ir īstais laiks, lai vēlreiz paviesotos Liepas muižā, kur tās pārvaldnieks Guntis Bērziņš pirms gadiem bija pamanījis dažas vislatviskākās – Daugavas lilijas.

Dons Kihots pie Gaujas

15.Jūlijs, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Pēc Gaujā notikušajām nelaimēm, kad gan glābēji, gan citi savas jomas zinoši speciālisti jau ir izteikušies, ko un kā vajadzētu darīt, lai līdzīgas nelaimes neatkārtotos, biju domājis paklusēt. Lai gan arī man ir savs sakāmais, ko jau citreiz arī «Liesmā» esmu paudis.