Aivars Ustups

Aivars Ustups

Par cīņu, kas vēl ilgi nebeigšoties

18.Janvāris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Kad dabas māte, sūtot pāri Latvijai siltuma viļņus, pat ātrāk nekā valdība ar saviem lēmumiem steidz palīgā pašvaldībām un iedzīvotājiem pārdzīvot šo ziemu kaut cik vēl siltos mājokļos, mazinās arī vides aizsardzības un reģionālās attīstības (VARAM) ministra Artūra Toma Pleša (AP) rūpes par līdzšinējo pašvaldību tālredzību vai tuvredzību siltum­apgādes jautājumu risināšanā. 

Kā upes zivju dzīvei labvēlīgākas darīt

5.Janvāris, 2022
Tūrisms un daba
Laikrakstā

Vasarā, jau pirms Jāņiem, Valsts zinātniskais institūts BIOR publiskoja aicinājumu iedzīvotājiem – dodoties pārgājienos gar upēm vai braucot laivās, iesaistīties unikālā sabiedriskās zinātnes iniciatīvā, proti, palīdzēt zinātniekiem saskatīt un izvērtēt dažādus ūdens plūdumam un it sevišķi zivju migrācijai traucējošus šķēršļus Latvijas upēs. 

Vārti, aiz kuriem notiks viss

30.Decembris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Atkal stāvam pie gada vārtiem pārdomās – kas paliks aiz tiem, kuri aizvērsies, un kas mūs sagaida, kad it kā pa nupat atvērtiem vārtiem dosimies lauku sētā, mājas pagalmā, parkā, tagadnē vai rītdienā. Savā būtībā gan vārti, vērti ciet vai vaļā, vienmēr ir tagadnē, jo, kad ejam tiem cauri, tas ir vien tā brīža mirklis, kura tūdaļ vairs nav un tāds nekad arī vairs nebūs.

Kad jauns gads ar lielu naudu nāk

28.Decembris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Kāpjot pāri gada slieksnim, vienmēr gribas ticēt, ka jaunais būs labāks par aizejošo. Vispirms jau veselības un arī pārticības ziņā.

Ziemassvētku baltākā dāvana

23.Decembris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Kad gada krēslainākajās dienās prāts ilgojas pēc gaišuma, novēlu katram Ziemassvētku dāvanu maisā saņemt baltas domas par sniegu. 

Artūra Toma Pleša pirmais gads

21.Decembris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Piektdien pagāja gads, kopš vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra (VARAM) amatā stājās Artūrs Toms Plešs (A/P!).

Fotomednieks un ziema «Zemīšos»

17.Decembris, 2021
Tūrisms un daba
Laikrakstā

Dikļu «Zemīšos» zem vai gadsimtu vecas tūjas, iespējams, arī šonakt siltu nakšņošanas vietu atradis bariņš stirnu un noteikti uz brokastīm barotavā jau ir salaidušās zīlītes vai konkurenti zvirbuļi.

Pamatīga pamācība tiesiskumā

14.Decembris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Ceturtdien Saeimā bija balsojums, kuram var būt pat būtiska ietekme uz turpmāko tiesiskumu Latvijā. Tika balsots par Irēnas Kucinas apstiprināšanu Satversmes tiesas (ST) tiesneša amatā. Vajadzība pēc ST jauna tiesneša radās, jo līdzšinējai tiesnesei Sanitai Osipovai pilnvaru termiņš (10 gadi) bija beidzies jau augustā.

Cilvēcības Advente

7.Decembris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

«Miers virs zemes. Un cilvēkiem labs prāts» – šie senākā kristīgās baznīcas dziedājuma noslēguma vārdi vispirms izsaka vēlējumu tiem, kas tic Dievam.

Šogad muzicē par nevaroņiem

1.Decembris, 2021
Tūrisms un daba
Laikrakstā

Šobrīd dzīvojam distancēti un daudzu cilvēku kopā nākšana pat brīvā dabā nav atļauta, tomēr kopš 2006. gada skanējušais, dabas draugus kopā saucošais mūziķu, mākslinieku un zinātnieku kopdarbs «Dabas koncertzāle» ir izskanējis arī šogad. 

Patriotus parāda ne vien sarkanbaltsarkanā lentīte

16.Novembris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Kopš neatkarības atgūšanas, kad atsākām ar piemiņas pasākumiem un parādēm godināt Latvijas vēsturei tik izšķirošo cīņu dalībniekus, kā arī pašas valsts dzimšanas dienu, šis novembris paiet vai kā pats drūmākais.

Siltā klimata vēji no Glāzgovas

9.Novembris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Gluži vai pēc klimata glābšanas aktīvistu pasūtījuma, vai kā īpaši vēstneši pāri Skotijas pilsētai Glāzgovai, kurā jau otro nedēļu turpinās ANO klimata konference COP26, un pāri visai Eiropai cits aiz cita brāžas siltie Atlantijas cikloni. 

Vimbu laiks nu arī rudenī!

3.Novembris, 2021
Tūrisms un daba
Laikrakstā

Parasti tas ir pavasaros, kad pēc paliem vimbas pulcējas nārstot un makšķerniekiem ir iespējas pie laba loma tikt (vairāk par piecām gan vienā reizē ņemt nedrīkst).

Veco mežu nenovērtētās bagātības

3.Novembris, 2021
Tūrisms un daba
Laikrakstā

Pastāv it kā satraukums, ka Latvijā mežus izcērt pārāk daudz. Taču pat pēc gauži vienkāršiem rēķiniem šobrīd mums mežu ir pat uz pusi vairāk nekā tā saucamajos Ulmaņa laikos, kad arī kokmateriālu eksports ieņēma vienu no svarīgākajām vietām valsts ekonomikā.

ES Direktīva mūžīgo vasaru vēl neatļauj

2.Novembris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Rāmu gadu un pat visas dzīves tīkotāju cerības, ka vismaz pavasaros un rudeņos vairs nebūs jāgroza pulksteņi un atbilstoši tiem labu laiciņu jāpieregulē savi bioloģiskie ritmi un miega paradumi, kārtējo reizi tiek aizvējotas kā rudenī no kokiem norautas lapas. Atkal un nu jau trešo dienu arī Latvijā dzīvojam pēc tā sauktā ziemas laika.

Robežsētu nāksies būvēt par savu naudu

26.Oktobris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Diennaktīs, kad noteikta vismaz 9 stundu gara mājsēde un līdz pat 15. novembrim nav iespējams pat bibliotēkā tikt, lai laika īsināšanai jaunāko skandalozā Indriķa Latvieša vai kāda politiķa memuāru grāmatu lasīšanai uz mājām dabūtu, atliek vēl cerēt, ka bez satraucošajām ziņām par Covid-19 televizorā arī kādu priecīgāku vēsti saredzēsim. 

No Roberta Zīles budžeta portfeļa atvadoties

19.Oktobris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Ceturtdien bija  pasākums, kurā finanšu ministrs Saeimā atgādāja nākamā gada budžeta likumprojektu. Jau vairāk nekā 20 gadus tas notiek diezgan teatralizēti, pat ar nelielu nenopietnību par nopietnāko — valsts vai svarīgāko dokumentu.