Aivars Ustups

Aivars Ustups

Latvijai prezidentūru Eiropas Padomē sākot

23.Maijs, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Maija nogale solās būt karsta arī politiskajā un Latvijas starptautiskā tēla veidošanas nozīmē. Proti, trešdien Eiropas Padomes (EP) (Council of Europe) valstu līderu 4. samitā Reikjavīkā Latvija uz 6 mēnešiem no Islandes pārņēma EP Ministru komitejas prezidentūru. Samitā piedalījās arī Valsts prezidents Egils Levits. 

Mazākais ļaunums Stambulas konvencijā

16.Maijs, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Nedēļā, kad uzzinājām negaidītus jaunumus Valsts prezidenta vēlēšanu sakarā, Eiropas Parlamenta (EP) deputāti Strasbūrā trešdien sešus gadus pēc parakstīšanas beidzot apstiprināja visas Eiropas Savienības (ES) pievienošanos Stambulas konvencijai. 

Streiks – ieguvumi vai iespējamie zaudējumi

25.Aprīlis, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Kad nedēļas nogalē valdība apstiprināja daudziem pat grūti saprotamo «pedagogu zemākās darba samaksas pieauguma indikatīvo grafiku laika posmam no 2023. gada 1. septembra līdz 2025. gada 31. decembrim»,...

Pie upes, kurai putnu vai zemesvēžu vārds

21.Aprīlis, 2023
Tūrisms un daba
Laikrakstā

Kad, pavasara ūdeņu aicināti, tūristi steidz pa straujām upēm laivot, mūs šoreiz ieinteresēja sen reti kur pieminētā Salacas kreisā krasta lielākā pieteka Ķirele, kura arī it kā esot pat laivojama (vai vismaz bijusi).

«Eļļa ugunī» – par pensijām un strādāšanu

18.Aprīlis, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Valdības ārkārtas sēdē 6. aprīlī pēc ziņojuma par «Latvijas Stabilitātes programmu 2023.– 2026. gadam» Ministru prezidents Krišjānis Kariņš pēkšņi secināja, ka, iespējams, būs jādomā par pensijas vecuma celšanu.

Burtnieka centieni atveseļoties

5.Aprīlis, 2023
Tūrisms un daba
Laikrakstā

Kempinga «Ezerpriedes» saim­nieki 1. aprīlī vēstīja, ka viņiem gan joki nav prātā un internetā publicēja fotogrāfijas ar Burtnieka krastā vēju izstumtiem ledus un niedru krāvumiem.

Gada putna atgriešanos sagaidot

5.Aprīlis, 2023
Tūrisms un daba
Laikrakstā

«Nečīksti, ka patīk lakstīgalas, – Varēji par lakstīgalu dzimt!» tā dzejas rindās par Latvijas Ornitoloģijas biedrības (LOB) šogad jau 28. reizi nosaukto Gada putnu savā laikā izsaucies Ojārs Vācietis.

Pasaules Laimes dienas mudinājumi

28.Marts, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Kā valstu drūzmā nepazust, par sevi kaut vai kā atgādināt arī mazajām, par lielisku paraugu var būt Himalaju azotē it kā paslēpusies Butāna jeb Pērkona pūķa valsts, kurā ir gan parlaments, gan karalis.

Nenogursim stāvēt taisnības pusē

21.Marts, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Marts mūsu tautai ar leģionāru un partizānu pēdējām cīņām, ar tūkstošiem ģimeņu aizvešanu uz Sibīriju un viņu saimniecību izpostīšanu ir traģisks mēnesis. 

Saeimas Kārtības rullis savā simtgadē

14.Marts, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Kad ceturtdien pēc 23 stundu un 58 minūšu sēdēšanas Saeima ar 52 «par» balsīm pieņēma 2023. gada valsts budžetu galīgajā lasījumā, šī kļuva pati garākā sēde visā Saeimas vēsturē.