Aivars Ustups

Aivars Ustups

Lielais Vilis un Viktors Orbāns

16.Jūlijs, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

Kad nesenajās Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās, iegūstot 6,16% no vēlētāju balsīm, par EP deputātu kļuva arī Vilis Krištopans, partijas «Latvija pirmajā vietā» (LPV) vadība steidza paziņot, ka tā nav tikai viena cilvēka, bet gan visas partijas uzvara. 

Nenogremdējamais «Jaunās vienotības» kuģis

9.Jūlijs, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

Iepriekšējā nedēļā viena no Nacionālās apvienības līderēm Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece kādā televīzijas intervijā, komentējot Evikas Siliņas (JV) vadītās valdības darbu 2025. gada budžeta sagatavošanā, izteicās, ka šajā ziņā «valdība  rīcības komismā  pārspēj pati sevi».

Lielā diena lesbietēm, gejiem un…sabiedrībai (?)

2.Jūlijs, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

Pēc Jāņiem un Pēteriem, kad īsākajās naktīs  puiši   tradicionāli nolūko līgavas, kuras  atsaucīgi piekrīt paparžu ziedu meklējumiem, var uzskatīt, ka šovasar Latvijā Lielā diena ir atnākusi arī tiem mīlēt un kopā dzīvot gribošajiem, kuri par  partneriem  izraugās viena dzimuma cilvēkus.

Bez sliedēm pat ieceru vilcieni braukt nespēj

19.Jūnijs, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

Aizvadītajā nedēļā, lielāku vērību pievēršot Eiropas parlamenta vēlēšanu rezultātiem, sabiedrības uzmanību mazāk piesaistīja lemšana par Rail Baltica projekta tvērumu un realizāciju Latvijā.

Reformu maisam gals atkal vaļā

28.Maijs, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

Trīs gadus pēc novadu reformas it kā pabeigšanas un gadu pirms nākamajām pašvaldību vēlēšanām aizvien skaļāk dzirdamas balsis, kas jau vēlas reformas dažas lietas un vietas pārskatīt.

Ekonomikas bremzētājus atrodot

21.Maijs, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

Kā Latvijai beidzot kļūt bagātākai? Ceturtdien Saeimas deputāti, aizvadot pirmās ekonomikas debates parlamenta vēsturē, par to debatēja stundām ilgi. Tribīnē kāpt un priekšlikumus izteikt paguva vairāk nekā 40 ideju pieteicēji. 

Mazgā «Jauno Vienotību» baltu

14.Maijs, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

Svētku dienas, Eirovīzijas un hokeja kaislības it kā bija pieklusinājušas apsūdzību un pārmetumu gūzmu, kas aprīļa nogalē izskanēja par politisko partiju apvienības «Jaunā Vienotība» it kā slēptu priekšvēlēšanu aģitāciju, pārkāpumiem partijas finansēšanā un pat pirms gadiem pieļautiem likumpārkāpumiem vēlēšanās.

Pārsteidzošs balsojums, kas uzdod jautājumus

23.Aprīlis, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

Pēc Valsts kontroles nopietnajiem pārmetumiem par Krišjāņa Kariņa dārgajiem komerc­lidojumiem un vēl dažādiem citiem it kā nesmukumiem bijušā ārlietu ministra un viņa komandas darbībā varēja domāt, ka nākamā ārlietu ministra ievēlēšanu opozīcijā esošie deputāti mēģinās izmantot, lai Evikas Siliņas valdību sašūpotu vai pat veiksmīgu sarunu vai intrigu rezultātā vispār nošūpotu.

Kad nosaukta Baibas Bražes kandidatūra

16.Aprīlis, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

Lai gan daži Saeimas valdībā opozīcijai esošo partiju deputāti pacēluši balsis, ka ārlietu ministra nomaiņa valstiski ir tik nopietns gadījums, ka jāizsaka neuzticība visai valdībai, paredzu, ka arī nākamajā pirmdienā Ministru prezidente būs Evika Siliņa (JV), bet ārlietu ministres amatā Saeimas deputātu vairākums iebalsos Baibu Braži.

Nu moris var iet… (4)

9.Aprīlis, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

"Moris, darbus padarījis, var iet.» Tā mēdz teikt, kad darbīgs cilvēks, godam pildījis pienākumus, paveicis ko būtisku, atiet vai tiek atstumts malā, ļaujot aizsākto turpināt nākamajiem censoņiem.

Daudzšķautņainā nenoteiksme

13.Februāris, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

Iepriekšējā nedēļa pagāja lauksaimnieku protesta pasākumos un ar kareivīgiem paziņojumiem, ja protestētāju prasības netiks sadzirdētas, jau pirmdien organizēt traktoru braucienu uz Rīgu, lai vērienīgā pasākumā patraucētu galvaspilsētas mierīgo dzīvi.

Putni barotavās un ziemotāju atlantā

6.Decembris, 2023
Tūrisms un daba
Laikrakstā

Skaisti baltajā klusumā, kad sniegs strauji apklāja laukos un dārzos nenovāktos augus ar to galotnēs vai pazarēs palikušajām sēkliņām, izskan arī ziemot palikušo putnu pat izmisīgs aicinājums cilvēkiem: «Palīdziet mums sniegotajā dārzā barību atrast, lai pārziemojuši mēs pavasarī jums varētu palīdzēt dārzus no kaitēkļiem pasargāt!»

Satikšanās ar skudrām

6.Decembris, 2023
Tūrisms un daba
Laikrakstā

Vasarā, atsaucoties uz Latvijas Nacionālā Dabas muzeja aicinājumu, arī «Liesma» mudināja lasītājus, dodoties pastaigā dabā, iesaistīties iniciatīvā «Meklējam Latvijā lielākos skudru pūžņus!». 

Valsts noslēpums jāzina arī pašvaldībām

28.Novembris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Kad lielu daļu Latvijas kaut uz laiciņu pārklāj sniega sega un ar priecīgiem noskaņojumiem bagātākās pašvaldības jau steidz greznot Ziemassvētku egles, varēja cerēt, ka vismaz uz brīdi pieklusīs arī opozīcijas partiju skaļais, tik un tā ātri pat nerealizējamais pieprasījums vākt balsis šīs Saeimas atlaišanai.

Skandināvu dāvana Ziemeļvidzemei

17.Novembris, 2023
Tūrisms un daba
Laikrakstā

Lieli akmeņi. Arī mazi, bet izteiksmīgi. Latvija ar tādiem piestumdīta pilna, it sevišķi Ziemeļvidzeme, kur, cik vien tālu ledus laikmetā ledus krāvumi bīdīti, arī akmeņi ir.

Beidzot kaut ko varēs teikt arī vēlētāji

14.Novembris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Kas būtu domājis, ka 2011. gada 11. maijā Eiropas Padomes (EP) sēdē pieņemtā Konvencija par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu (Stambulas konvencija) dažu politiķu (to vidū arī Latvijas) prātiem izrādīsies tik nesagremojams produkts, ka īpašu iebilžu vai tikai ieganstu dēļ vairākās ES valstīs netiks ratificēts.

Domās vēlreiz pārstaigājot vasaras takas

1.Novembris, 2023
Tūrisms un daba
Laikrakstā

Vēsās un pelēcīgās dienas nu jau reāli slēdz piekļuvi pie savdabīgiem objektiem dabā un arī vairumam dabas taku, kurās dabas draugi ir staigājuši, gājuši vai pat rikšojuši cauri skaistai vasarai un pretī rudens vienreizējām, dažām vien šogad redzētām krāsām un jaunatklājumiem.

Lielas naudas dalīšanas nedēļā

31.Oktobris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Šis nu ir mēnesis, kas sākas ne tikai ar kārtējās algas saņemšanu strādājošajiem un pensijām – pensionāriem, bet arī ar jau precīziem skaitļiem nākamā gada budžeta projektā, kas savukārt noteiks, vairāk vai mazāk naudas mūsu makos ienāks nākamgad.