Iespēja parādīt ilgtermiņa domāšanu

- 18.Janvāris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Iespējams, par sava veida lakmusa papīriņu jaunās valdības spējai adekvāti reaģēt uz pilsoņu noskaņojumiem un interesēm kļūs tāds jautājums kā cilvēku ar īpašām vajadzībām (invalīdu) asistentu atalgojuma paaugstināšana.

Pat ja daudziem ir tikai ļoti aptuvena nojausma, par ko šajā gadījumā ir runa, tiem, kuri interesējas par iekšpolitiskajiem procesiem, ir vērts pievērst uzmanību tēmas attīstībai.

Latvijā ir ap 12 tūkstošiem cilvēku ar īpašām vajadzībām, kuriem vai nu ir nepieciešama speciāla aprūpe, vai arī kuri bez asistenta palīdzības nespēj strādāt, apmeklēt mediķus, kādus pasākumus u.c. Pārliecinošā vairākumā gadījumu par viņiem rūpējas tuvinieki, kuriem šā iemesla dēļ ir liegtas vai ierobežotas iespējas strādāt. Lai vismaz kādā mērā risinātu šo problēmu, 2021. gada vidū stājās spēkā (piebildīsim – lielā mērā pateicoties apvienotās Eiropas uzstādījumiem) vienota, valsts apmaksātu invalīdu asistentu pakalpojumu sistēma, kas ļauj vai nu noalgot nepieciešamos asistentus, vai arī pašiem cilvēku ar īpašām vajadzībām tuviniekiem saņemt vismaz kādu nebūt atalgojumu.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru