Drošības spilvens

- 16.Oktobris, 2019
Viedokļi
Laikrakstā

Fināla stadijā nonākusi valsts budžeta 2020. gadam apstiprināšana. Galvenā uzmanība pašsaprotami ir pievērsta visām vajadzībām nepietiekošo līdzekļu dalīšanai, gandrīz bez uzmanības atstājot kādu ļoti svarīgu faktu – valstij nav faktiski nekādu rezervju, atlicinātu gadījumam, kad pie durvīm atkal pieklauvēs ekonomiskā krīze.

Tikmēr nav nekādu šaubu, ka šī krīze agri vai vēlu pieklauvēs. Kapitālisms ir tāda ekonomiskā sistēma, kura bez krīzēm vienkārši nevar iztikt. Šo krīžu mērogi savukārt ir atkarīgi no sistēmā uzkrāto problēmu mērogiem, bet atsevišķu cilvēku, uzņēmumu un arī valstu spēja krīzes pārdzīvot iespējami nesāpīgāk – no spējas laikus sagatavoties šādām situācijām, tostarp arī izveidojot finanšu nosacītos drošības spilvenus.

Iepriekšējā, pirms desmit gadiem piedzīvotā krīze, jāatgādina, bija Latvijai īpaši sāpīgā, un daļa tās seku nav pārvarēta vēl joprojām. Protams, no šīs krīzes tika gūtas arī daudzas mācības, tāpat tika veikta virkne uzlabojumu likumos, tomēr mācības jau ir sākušas aizmirsties, bet situācija mainās, kamdēļ toreizējie uzlabojumi pakāpeniski sāk novecot.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru