Medicīnai uzrunā ģimnāzistus

- 6.Oktobris, 2023
Sabiedrība
Laikrakstā

Lai veicinātu skolēnu interesi par medicīnas un veselības aprūpes profesijām, Vidzemes slimnīca un Valmieras Valsts ģimnāzija parakstīja oficiālu sadarbības līgumu. 

Valmieras Valsts ģimnāzijā viena no četrām izglītības programmām ir medicīna. 

«Mums ir ļoti svarīgi, lai inženierzinātnes, uzņēmējdarbība, humanitārās zinātnes un medicīna nav formāli programmu novirzieni, bet lai tas ir saturs. Ja medicīnas novirziens, tad jaunieši jau skolas gados izprot, cik medicīnas joma, veselības nozare ir plaša, kādas iespējas ir tālākmācīties, strādāt. Ģimnāziju neviens nepabeigs kā mediķis, bet ceru, ka šī izvēle dos pārliecību, ka tā bijusi pareizā, ka jāsper nākamie soļi,» uzrunājot klātesošos, arī 10. klases ģimnāzistus, sacīja Valmieras Valsts ģimnāzijas direktors Artūrs Skrastiņš, paužot gandarījumu, ka ģimnāzijas absolventiem arī līdz šim bijusi liela interese turpināt medicīnas studijas Rīgas Stradiņa universitātē un Latvijas Universitātē.

Kāpēc par sadarbības partneri kļūst Vidzemes slimnīca? Jauniešiem, kas izvēlas nākamo profesiju, ir svarīgi ne tikai teorētiski domāt, ka dzīves ceļš būs pareizais, bet, mācoties padziļināti ķīmiju, bioloģiju, fiziku, interesējoties par cilvēka anatomiju un fizioloģiju, ir svarīgi redzēt, kāda ir jau strādājoša ārsta, medicīnas māsas ikdiena, kas katru dienu notiek stacionārā. Vidzemes slimnīca iespēju robežās jauniešiem piedāvās praktisku pieredzi.

LĪGUMS, kas parakstīts nākotnes vārdā. Valmieras Valsts ģimnāzijas direktors Artūrs Skrastiņš (priekšplānā) un Vidzemes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs paraksta sadarbības līgumu, mudinot jauniešus padziļināti interesēties par iespēju apgūt mediķa profesiju un to skatīt tuvplānā. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Skolnieciņš - 6.Oktobris, 2023 - 19:05

Ja runā par inženieriem, tad RTU absolvē vien 1/3 trešdaļa inženieku, kas sākotnēji iekļuva budžeta studiju vietās. Visus pārējos izmet. Kā stradiņos ir ar mediķiem? Cik jauniešu sešgadīgajā programmā izmet???

Skolnieciņš - 6.Oktobris, 2023 - 19:08

Runā kā ķīmiķu trūkst. RTU MLĶF ir vien 20 absolventu bakalauros un 15 studiju vietas maģistros. Forši, vai nē? Kojas Laimdotas ielā 2A neviens neremontē. Dzīve lauku studentam ir laba! Patīk klausīties amatpersonu populismu! Kā makaroni uz ausīm.

Skolnieciņš - 7.Oktobris, 2023 - 08:17

Un cik jauno mediķu, kas ar grūtībām izturēja sešus gadus ilgu dzīvošanu neremontētās kojās vai ikdienas braucienus Valmiera–Rīga, dabū vietu rezidentūrā? Protams, ja vietas rezidentūrā nav, tad var iet LU BF un studēt bioloģiju dokturantūrā fizioloģijas apkšspecialitātē. Bet tā atkal ir naudiņa. Dārgi, vājprātīgi dārgi visa tā dzīvošana. Stipendijas tā ir fikcija, balagāns. Tāpat tās saņem tikai vidusšķira, jo līdz trūcīgājiem un maznodrošinātajiem tās nenonāk.