"Brexit" pirmās bezdelīgas

- 1.Novembris, 2018
Viedokļi
Laikrakstā

Laikā, kad no Latvijas, spārnus sparīgi vēzējot, atvadījās migrējošie gājputni, kādai ziņnesei bezdelīgai tik ierasto aizlidošanas ceļa maršrutu tomēr nācās pamainīt, apmetot loku, lai kaut uz brīdi mītnes zemē atgrieztos. Vietējiem lauksaimniekiem bija jāpavēstī kārtējā no Brexit iespējamo seku ziņām par to, ka Eiropas Komisija ir izplatījusi informāciju par iespējamām pārmaiņām lauksaimniecības kultūraugu sēklu tirdzniecībā saistībā ar Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības.

Pašlaik, kad arvien vēl notiek un īsti tā arī nevedas sarunas starp ES un Lielbritāniju par abu pušu tālākajām attiecībām pēc nākamā gada 30. marta, kad paredzēta izstāšanās, daudzu ES dalībvalstu analītiķi joprojām mēģina apkopot un aprēķināt šo seku kopējo naudas izteiksmi. Kamēr iespaidīgās summas vēl tiek noapaļotas, kopējais secinājums ir skaidrs – sekas būšot negatīvas. Ne vienā vien informācijā teikts, ka, Lielbritānijai pametot ES, var rasties neprognozējamas sekas vispirms jau pašai Lielbritānijai, kā arī ES kopumā un katrai dalībvalstij atsevišķi. Negatīvo ietekmi sola politikai, tirdzniecībai un arī ekonomikai.

Latvijas vadošie ekonomisti atzīst, ka mūsu valstī Brexit iespējamās sekas mazāk izjutīs īstermiņā, tomēr nopietnāk ilgtermiņā. Tas nozīmē, ka pēc 2019. gada 30. marta, ja vien briti tik tiešām atkārtotā referendumā nenobalsos par palikšanu ES, ik pa laikam būs sagaidāmi visdažādākie secinājumi, paziņojumi un diemžēl arī lēmumi, kas ne vienu vien plānu un ieceri liks nopietni pārskatīt.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru