Māra Rone

Māra Rone

Dārzs ar laukakmeņu mūrīšiem un klūgu pinumiem

28.Jūnijs, 2024
Mājā un sētā
Laikrakstā

Valmieras novada pērnā gada akcijā «Tavs ieguldījums ainavā», kā zināms, bija pieteikts 41 daiļdārzs un sakoptākie īpašumi pavisam septiņās kategorijās. Nominācijā «Valmieras novada daiļdārzs» Atzinību saņēma arī SARMĪTE BĒRZIŅA no Jērcēnu pagasta «Ziedupēm».

Guten Appetit, Freunde!*

14.Jūnijs, 2024
Mājā un sētā
Laikrakstā

Pirmo reizi Latvijā šonedēļ viesojās Rūjienas sadraudzības pilsētas Šteinhāgenas (Vācija) Lauku sieviešu apvienības delegācija vienpadsmit dāmu sastāvā.

Kolekcijas dārzs – ar pleca sajūtu

24.Maijs, 2024
Mājā un sētā
Laikrakstā

Valmieras novada akcijā «Tavs ieguldījums ainavā» pērn bija pieteikts 41 daiļdārzs un sakoptākie īpašumi. Kategorijā «Valmieras novada daiļdārzs» atzinību saņēma arī valmieriete, bioloģijas skolotāja GUNA TAUBE.

Oleru muiža – dabas, kultūras un amatu prasmes krustpunktā

30.Aprīlis, 2024
PROJEKTS
Laikrakstā

Tā teikts mājaslapas www.olerumuiza.lv vizītkartē. Ar atbildību paustais atbilst 18. gadsimta 80. – 90. gados agrīnā klasicisma stilā celtā muižas ansambļa kā Latvijas kultūras mantojuma saglabāšanas un atjaunošanas koncepcijā. Viss notiek mērķtiecīgi, autentiski un profesionāli. Jau trīsdesmit gadus par šo vidi gādā muižas tagadējie saimnieki – biedrība «Oleru muiža», tās valdes priekšsēdētāja IEVA ZEMĪTE un atbildīgais par ēku atjaunošanu Mg.art. KĀRLIS ZEMĪTIS.

Uz pavasara tirdziņu – ziemas zābakos

23.Aprīlis, 2024
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Bez siltas šalles, cepures un ziemas zābakiem šā gada pavasara tirdziņa apmeklējums nebija iedomājams. Lai vai kā – nelabvēlīgie laika apstākļi nebija kavēklis tradicionālajiem pavasara pirkumiem pirms kārtējās lauku darbu sezonas sākuma.

Jau lieto 39 preču zīmes «Radīts Valmieras novadā»

12.Aprīlis, 2024
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Ideja ir aizgājusi tautā un sekmīgi strādā mārketinga, lokālpatriotisma un vietējo ražojumu atpazīstamības pielietojumā – uzsvēra ne viens vien svinīgā pasākuma dalībnieks, kas 9. aprīlī bija ieradies uz Valmieras pils konferenču zāli, lai godinātu tos 12 mūspuses uzņēmējus un mājražotājus, kuriem piešķirtas jaunās preču zīmes «Radīts Valmieras novadā» un tās angliskās versijas «Origin – Valmiera Region» lietošanas tiesības. Ir lieliski, ka labi iesāktais turpinās!

Kad ar kaķa vai suņa kompāniju vien nepietiek

27.Marts, 2024
PROJEKTS
Laikrakstā

Intervijā ar biedrības «Valmieras pilsētas pensionārs» valdes priekšsēdētāju INĀRU ALLIKU par to, kādas ir senioru izkustēšanās iespējas Valmierā, kā un kāpēc tās izmanto cilvēki jau cienījamos gados.

Labākā daļa no «REKO Valmiera» veiksmes stāsta

26.Marts, 2024
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pirms diviem gadiem 24. martā iepretī Valmieras tirgus pārtikas paviljonam neierastā vietā un laikā – vakarā pl. 17.30 – pirmo reizi kopā pulcējās Valmieras novada zemnieki un mājražotāji ar viņu produkcijas pasūtītājiem un pircējiem, lai svinīgos apstākļos atklātu jaunu abpusēji izdevīgas tirdzniecības formas – tiešsaistes – tirdziņu «REKO Valmiera».

Ar saulainu sveicienu no Spānijas

8.Marts, 2024
Mājā un sētā
Laikrakstā

Šī nu ir tā reize, kad tematu publikācijai ierosināja kāds «Liesmas» lasītājs, kas, būdams pieredzējis gardēdis un arvien vēl jaunu garšu meklētājs, ir sajūsmā par Valmieras tirgus pārtikas preču paviljonā SIA «Dorša» atvērto Spānijas pārtikas produkcijas tirdzniecības vietu.

Jau trešo reizi – «Saimnieku brokastis»

8.Marts, 2024
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Vakar, 7. martā, Matīšu Tautas namā Valmieras Attīstības aģentūra, banka «Citadele» un Valmieras novada pašvaldība uz tradicionālo pasākumu «Saimnieku brokastis» kuplā skaitā pulcēja Valmieras novada un Vidzemes reģiona lauksaimniecības, mežsaimniecības un zivsaimniecības pārstāvjus, kā arī mazos šo nozaru ražotājus.

Anonīma saruna par atkarīgo atbalsta grupām

27.Februāris, 2024
PROJEKTS
Laikrakstā

Nesen medijos bija intervijas ar Dailes teātra aktieri Kasparu Dumburu. Ne tikai par galveno lomu filmā «Elpot zem ūdens», par kuru viņš kā Gada aktieris bija nominēts «Lielā Kristapa» balvai, bet arī par personīgo cīņu pret atkarību. Aktieris uzsvēra, ka atveseļošanās ceļš iemācījis pieņemt palīdzību un ka, pateicoties atkarīgo atbalsta grupām, viņam beidzot ir izvēle. Mēs, gatavojot šo publikāciju, sazinājāmies ar vienu no AA sadraudzības biedriem. Tā kā viņš vēlējās palikt anonīms, tad vienojāmies, ka sauksim viņu par Kārli.

Protesta brauciens pretī pavasarim un reālai rīcībai

6.Februāris, 2024
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pirmdienas, 5. februāra, rīts daudzviet Latvijā sākās ar pamatīgu traktoru rūkoņu, jo lauksaimnieki visos valsts reģionos ar lauksaimniecības tehniku pulcējās protesta akcijai, lai pievērstu uzmanību un rastu reālu rīcību nozarē samilzušajiem jautājumiem, kas neatrisināti iestrēguši politiskajos un ierēdniecības gaiteņos.

Ja zināma novada skolu attīstības kopaina

30.Janvāris, 2024
PROJEKTS
Laikrakstā

Ar Valmieras novada pašvaldības domnieku akceptu divus gadus nebūt ne viegli tapušajā Valmieras novada vispārējās izglītības iestāžu optimizācijas tīklā iesaistītajiem aizvadītā gada nogalē tapa zināmi tālākie skolu attīstības plāni un nosacījumi. Plašāk par paveikto uz «Liesmas» jautājumiem atbildes sniedza Valmieras novada Izglītības pārvaldes vadītāja IVETA PĀŽE.

Visu vietējo saglabājot un godā ceļot

26.Janvāris, 2024
Mājā un sētā
Laikrakstā

Jau informējām, ka Rūjienas amatnieku biedrība «Rūzele» no šā gada 1. janvāra ir uzņemta Eiropas Kulinārā mantojuma tīklā. Nesen lielā notikuma gaisotnē ritēja biedrības ikgadējā kopsapulce.

Biedrība «Rūzele» – Eiropas Kulinārā mantojuma tīklā

23.Janvāris, 2024
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Rūjienas amatnieku biedrība «Rūzele», kurā ir vairāk nekā 30 dažādu profesiju ļaudis un 73 biedri, no 2024. gada 1. janvāra oficiāli ir ierakstīta kā pilnvērtīgs dalībnieks un uzņemta Eiropas Kulinārā mantojuma tīklā. Latviju tajā līdz šim pārstāvēja vien Latgale. Nu arī – Vidzeme, ko pārstāv «Rūzele».