Māra Rone

Māra Rone

Smaržīgi, garšīgi, bet ļoti darbietilpīgi

28.Februāris, 2020
Mājā un sētā
Laikrakstā

Neilgi pēc gadu mijas Valmierā, «Valletā» satiku LPKS «Māršava» vadītāju DACI PASTARI. Pavaicāju: kā sokas? Atbildes vietā viņa mani pieveda pie vienas no tirdz­niecības vietām un, rādot tur greznu, nelielu konfekšu kārbu, teica: «Lūk, mans ražojums un vaļasprieks!» Norunājām tikties Ķoņu pagastā, lai redzētu, kā z/s «Talči» top šokolāde.

Tukšā vietā – viss no jauna!

26.Februāris, 2020
Ekonomika
Laikrakstā

Latvijas lauksaimniecības datu centra informācija par 2018./2019. pārraudzības gada produktīvākajiem ganāmpulkiem valstī pēc izslaukuma parāda, ka Top25 saraksta labāko trijniekā notikušas pārmaiņas. Godpilnajā trešajā vietā ierindojusies Naukšēnu novada Ķoņu pagasta SIA «PĒRLES A.A.J.». Izrāviens no Topa vidus panākts ar 332 Holšteinas šķirnes melnraibajām govīm, gadā vidēji no katras izslaucot 13643 kg piena ar 3,51% tauku un 3,29% olbaltuma saturu. Par ģimenes saimniecības ražošanas stabilitāti, attīstību un pēctecību saruna ar JĀNI PASTARU.

Lauksaimnieki – atkal uz Briseli!

19.Februāris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Ja vien domās patinam filmu atpakaļ, tad redzam, ka iepriekšējā ES Kopējās lauksaimniecības politikas (KLP) plānošanas periodā (2014 – 2020) ne reizi vien sekojām līdzi Baltijas lauksaimnieku protestiem – vienotai rīcībai, lai, esot uz vietas Briselē, pieprasītu maksimāli taisnīgāku, vienlīdzīgāku ES finansiālo atbalstu lauksaimniecībai.

Kādam brīdinājums, kādam – uzslava!

19.Februāris, 2020
Ekonomika
Laikrakstā

Latvijā, kā zināms, no 7. februāra ir ieviestas obligātas papildu prasības bioloģiskajā drošībā mājputnu turēšanā un ar šo datumu ir aizliegta mājputnu turēšana ārā.

«Zaļie torņi», «Dārza pērles» un citi attīstības projekti

18.Februāris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Kamēr Saeimā turpinās VARAM ierosinātās administratīvi teritoriālās reformas projekta sagatavošana otrajam lasījumam, kamēr reģionos reformas iecerētās Latvijas kartes pārzīmēšanas dēļ daudzviet pieaug iedzīvotāju neapmierinātība par iespējamām piespiedu laulībām, pašvaldību darbs, pildot tām deleģētās funkcijas, neapstājas. Tā tas ir arī Rūjienas novadā. Lūk, ko par aktuālāko un dienaskārtības projektiem «Liesmai» pastāstīja Rūjienas novada pašvaldības Attīstības nodaļas vadītāja LĪGA MARTINSONE.

Radošā darbnīcā – bišu vaska smaržā

18.Februāris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Februāris, kā zināms, ir Sveču mēnesis. Ipiķu bibliotēkā nesen notika kupli apmeklēta vaska sveču liešanas darbnīca. Arī «Liesma» tur pabija. Tā kā sveču darināšana ir darba un laika ietilpīga, tad tās laikā mums visiem kopā sanāca ne tikai zeltainas sveces, bet arī interesantas sarunas.

Gunas palete – joprojām daudzkrāsaina un pārsteigumu pilna

14.Februāris, 2020
Mājā un sētā
Laikrakstā

Rūjienas novada audēju GUNU MIĶELSONI un viņas krāšņos rokdarbus nevar nepamanīt. Vai tas ir kādā no pircēju iecienītajiem gadatirgiem, vai arī internetā www.etsy.com/ shop/Gunaspalete – viņas darbietilpīgais roku darbs arvien uzrunā un dažkārt pat izraisa izbrīnu. Mūsu pēdējā tikšanās bija aizvadītā gada nogalē Valmierā, Ziemassvētku tirdziņā, kad Guna patīkami pārsteidza ar ļoti liela izmēra grīdsegām un košām ziedainēm – Vidzemes novadu tautiskajām jostām.

«Latnature» – roku darbs un daudzveidīgi nišas produkti

12.Februāris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Mājaslapā www.latnature.lv teikts: «Dabīga dārzeņu pārstrāde dažādos veidos notiek Vidzemes augstienes ziemeļu malā, kultūrvēsturiskā mazpilsētā Raunā. SIA «Latnature» saimniece, uzņēmēja ZANE KRĒSLIŅA-PLĒTIENA jau vairākus gadus ar izdomu dārzeņus pārstrādā dabīgos un veselīgos našķos.»

Mājputniem atkal mājas arests

6.Februāris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Lai mazinātu augsti patogēnās putnu gripas ierosinātāja pārnešanas risku no migrējošiem savvaļas putniem uz mājputniem un citiem nebrīvē turētiem putniem, ar rītdienu, 7. februāri, kā zināms, visā Latvijas teritorijā atkal tiek ieviestas papildu bioloģiskās drošības prasības mājputnu turēšanā. 

Nostalģija un ledusskapis

31.Janvāris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Esam tik dažādi. Kas vienam ekskluzīvs, tas otram – nederīgs. Tā kā dabas māte mūs radījusi ar ļoti atšķirīgu ādas struktūru un jutību, tad savu tuvinieku un paziņu lokā zinu pietiekami daudz cilvēku, kuri gadiem ilgi sevi uzskata par Latvijas kosmētikas senākā lielražotāja, uzņēmuma «Dzintars» faniem ne tikai vārdos, bet arī regulārā šīs ražotnes izteikti barojošā sejas krēma «Niveja» patērētājiem.

Par konkurētspēju un lielāku ietekmi tirgū

30.Janvāris, 2020
Globālais un lokālais
Laikrakstā

Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācija (LLKA), kā zināms, dibināta 2002. gadā. Tā apvieno 50 atbilstības statusu ieguvušas lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības (LPKS) un mežsaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības (MPKS). Asociācijas mērķis ir radīt labvēlīgu vidi lauksaimnieku un mežsaimnieku kooperācijas attīstībai. Biedru vidū ir arī vairāk nekā 20 atbilstīgi piena ražošanas kooperatīvi, kuri daudz dara, lai maksimāli palielinātu savu ietekmi Latvijas un Baltijas tirgū.

Viss vienā: sportiste, tiesnese, trenere, zirgu īpašniece un uzņēmēja

24.Janvāris, 2020
Viesis
Laikrakstā

Latvijas Jātnieku federācija, izvērtējot aizvadītā gada sasniegumus, nesen godināja Gada balvas 2019 ieguvējus. Svinīgajā sarīkojumā divreiz noskanēja SIA «Zirgaudzētava Kocēni» vārds, jo pajūgu braukšanā zirgu vienjūga klasē balvu saņēma Dace Stūre ar palīgu Māri Stūri, bet par mūža ieguldījumu jāšanas sporta attīstībā augstais apbalvojums tika MAIJAI KLEINBERGAI. 

Personība ar magnētisma kodu

23.Janvāris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Latvijas 101. gadadienā Rūjienā, kā zināms, notika nominantu «Goda pilsonis», «Gada cilvēks», «Gada skolēns» un «Gada jaunietis» godināšana. Titulu «Gada cilvēks 2019» par Rūjienas vidusskolas mācību darba organizēšanu, vidusskolas kopienas iesaisti projektos un to koordinēšanu, kā arī par skolas vērtību – atbalsta, tolerances, līdztiesības un komunikācijas – apliecināšanu pedagoģiskajā darbībā piešķīra vidusskolas direktora vietniecei mācību darbā NELDAI JAUNZEMEI. 

No maza top liels

16.Janvāris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Ir agrs. Tik ļoti labprāt vēl palīstu zem siltās segas. Kas tev deva! Jau dzirdu, kā pa virtuvi rosās mamma, vārīdama ūdeni rīta kafijai un krāmēdama traukā līdzņemšanai vakarvakarā saceptās kotletes. Rīta sveicienā viņa nosaka: «Saliku tā pavairāk, kas zina, cik ēdāju būsiet un kad mājā vēl tiksiet!»

Gads ārpus komforta zonas

15.Janvāris, 2020
Ekonomika
Laikrakstā

Pērn, kad darbu sāka Krišjāņa Kariņa valdība, pie uzdevumu pildīšanas stājās arī Zemkopības ministrijas jaunais parlamentārais sekretārs, Kocēnu novada Bērzaines pagasta zemnieku saimniecības «Zilūži» saimnieks, ģimenes uzņēmuma ražotnes pārtikas zīmola «Grasbergs» radītājs, lauksaimnieku konkursa «Sējējs» 2016. gada laureāts JĀNIS GRASBERGS.

Ja saiņo, tad ar izdomu

10.Janvāris, 2020
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Svētku lampiņas nodzisušas. Eglīšu rotājumi noglabāti līdz nākamajiem Ziemassvētkiem, bet tuvāko cilvēku dāvanas gan vēl stāv acu tuvumā, atgādinot par sirsnīgo kopā būšanu. Piekritīsiet – ne viens vien vēl ir saglabājis arī kādu oriģinālu dāvanu iesaiņojumu, tik necerēti skaistu, ka žēl izmest. «Liesmā» nesen saņēmām kādas valmierietes pateicību veikala «Amarillis» floristēm – pārdevējām par profesionāli veikto pakalpojumu – dāvanu iesaiņošanu. Devāmies lūkot, kā viņām izdodas savienot ziedu tirgošanu un pušķu gatavošanu ar dāvanu  saiņošanu. Veikalā todien satikām Daigu un Lindu.

Tavas zemes vērtība

9.Janvāris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

«Joprojām mūsu vidū ir cilvēki, kas uzskata, ka pirms 30 vai pat 40 gadiem ierīkotā meliorācijas sistēma nestrādā. Tā strādā joprojām! Tieši tādēļ ikvienam lielākas vai mazākas lauksaimniecības zemes īpašniekam ir jāapzinās, ka tā ir viņa zemes vērtība, kas visiem spēkiem un visiem pieejamiem līdzekļiem ir jāsaglabā un atbildīgi jākopj.

Tikai ar Gaismu – ticība, cerība, mīlestība

20.Decembris, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Vakarrīt, nākot uz darbu, satiku kādu paziņu. Apskāvāmies, novēlējām viena otrai gaišus Ziemassvētkus, par spīti jau vairākus mēnešus visapkārt depresīvi valdošajai krēslai un tumsai. Paziņa teica: «Galvenais, lai tumšajā laikā melnums nebūtu sirdī!» Nospriedu, cik labs ir šāds vēlējums.