Māra Rone

Māra Rone

Uz tirgu, stādu placi vai tomēr pats

16.Aprīlis, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Zinot, ka daudziem, pat ļoti daudziem no mums pašlaik i ne kovids, i ne putni, bet pavasaris ir galvās, saistoša likās nupat Zemkopības ministrijas mājaslapā aktuālā aptauja par tēmu: «Vai stādus pavasarī savam dārzam un puķu kastēm parasti audzējat pats?».

Urbānie balkonu dārzi atdzīvojas

16.Aprīlis, 2021
Mājā un sētā
Laikrakstā

Par to, ka, dzīvojot pilsētā, balkonu iespējams izmantot lietderīgāk nekā vietu tukšo burciņu, drēbju žāvētāja un bērnu skrejriteņu uzglabāšanai, mūsu ģimene pārliecinājās pirms gada.

Meža stādi no Strenčiem jau dodas "tautās"

31.Marts, 2021
Ekonomika
Laikrakstā

Piedāvājam nelielu ieskatu no AS «Latvijas valsts meži» organizētās Lauku dienas Strenču kokaudzētavā. Iesākot tikšanos, viesi vispirms pabija pie sēšanas līnijas, kurā tobrīd sēja egles. Tad sekoja ceļš uz vienu no siltumnīcām, kurā jau zaļot sākušas 8. martā no augstākās kvalitātes sēklām iesētās priedes. Arī tur viss automatizēts. Nākamais etaps un rūpes – stādiem nonākot lauka apstākļos. Tā soli pa solim ar 18 miljoniem meža stādu sezonā!

Tur, kur sākas mežs

31.Marts, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Šīs nedēļas ieskaņa atnāca ar asu vēju, taču tas netraucēja ne AS «Latvijas valsts meži» organizēto klātienes (ievērojot visus drošības noteikumus!) Lauku dienu vienā no uzņēmuma struktūrvienības «Sēklas uz stādi» kokaudzētavām Strenčos, ne arī cīruļa trallināšanai virs sanākušo galvām. Pavasari pandēmija nevar atcelt. Tas atnāk pats pēc tam zināmiem dabas likumiem.

Būs vien jāiztiek bez dižiem briežu foto

30.Marts, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Pirms dažiem gadiem katru pavasari Zemkopības ministrijā notika Reģionālās preses dienas, kurās visu ministrijas pakļautības departamentu un dienestu vadošie speciālisti par lauku tēmām rakstošos žurnālistus iepazīstināja katrs ar savas nozares aktualitātēm un problēmām. Nu jau trešo gadu dažādu apstākļu dēļ šī, manuprāt, visnotaļ noderīgā tradīcija vairs netiek turpināta.

Zīmola «Loja» produkti – bagāts olbaltumvielu un omega avots

26.Marts, 2021
Mājā un sētā
Laikrakstā

LLKC katalogā www.novadagarsa.lv uzmanību piesaistīja Mazsalacas pagasta uzņēmuma SIA «Spelta» kaņepju sēkliņu produkcijas daudzpusība un elegantais fasējums. Laikā, kad ne vienam vien, atvadoties no ziemas, ir sajūta, ka nosēdušās enerģijas baterijas un ka ar steigu jāmeklē kāda vitamīnu deva, īstā brīdī būtu atgādinājums, ka vislabāk to meklēt tepat – vietējo un dabīgo produktu klāstā. Uzņēmēja IVETA PĀVULA labprāt piekrita iepazīstināt mūs ar savas ģimenes ražojumiem.

Ar pavasari domās un logos

25.Marts, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Laikā, kad diena kļūst arvien garāka par nakti, bet joprojām spēkā ir distancēšanās un pulcēšanās ierobežojumi, piekritīsiet: katrs kaut mazākais klātienes pasākums svaigā gaisā ir notikuma un apmeklējuma vērts. Ir taču pamatots iemesls izkustēties, satikties un kopā kaut ko labu arī paveikt. 

Jaunās sezonas iecerēs – kopā ar ALTUM

24.Marts, 2021
Ekonomika
Laikrakstā

Latvijā, kā zināms, kopš 2015. gada plaši darbojas ALTUM – valsts attīstības finanšu institūcija, kas ar aizdevumiem, garantijām, ieguldījumiem riska kapitāla fondos un vēl citiem finanšu instrumentiem nodrošina finansējumu jomās, kuras valsts ir izvirzījusi kā tautsaimniecībai svarīgas un atbalstāmas un kurās pietiekamā apjomā diemžēl nav pieejams kredīt­iestāžu finansējums.

Uzmanību – migrējošās zosis!

17.Marts, 2021
Ekonomika
Laikrakstā

Strauji tuvojoties pavasarim, daudzviet laukos drīzumā atkal par vienu no problēmām kļūs migrējošo gājputnu postījumi zaļojošajiem sējumiem.

Ar atgriešanos, «Dzintar»!

9.Marts, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Nu, rau, arī pie mums tomēr kaut kas notiek uz labu! Tā, medijos padzirdot prieka pilno vēsti par kosmētikas ražotāja zīmola «Dzintars» atdzimšanu un lasot izdevniecības «Santa» 3. marta žurnālā «Ieva» publicēto optimisma pilno interviju ar uzņēmuma jauno vadītāju Anastasiju Udalovu, droši vien iesaucās ne viens vien «Dzintara» produkcijas īstenais fans.

Zīmols «pesto.lv» – oriģinalitāte nišas produktu klāstā

26.Februāris, 2021
Mājā un sētā
Laikrakstā

Pirms dažiem gadiem Rūjienas tradicionālajos amatnieku un mājražotāju tirdziņos sevi ar vitamīniem bagātiem pesto drosmīgi pieteica vietējais mājražotājs JĀNIS PIRSKO. Zinot, ka viņš kopā ar saviem līdzgaitniekiem – sadarbības partneriem nu ir pametis mājražotāju statusu un izveidojis jaunu uzņēmumu SIA «pesto.lv» ar mājvietu Valmierā, «Liesma» vēlējās uzzināt ko vairāk par šo uzņēmējdarbības izaugsmes ceļu. 

Pavasari neviens nevar atcelt

26.Februāris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Sējas kalendāri vēsta, ka dārzkopjiem darbu pilnas rokas, jo kaut kas vēl tikai tagad sējams, bet kaut kas jau agrāk iesēts, nu piķējams un veselīgos stādos pārvēršams, bet kas cits ir jaunam pavasarim atmodināms. Par laimi sēklu tirgotavu durvis ir vaļā. «Liesma», ievērojot pandēmijas laika tirdzniecības kārtību, pabija SIA «Agrimatco Latvia» Valmieras veikalā.

Tik vien kā: Labdien!

25.Februāris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Kaut kas nebijis! Kā senos laikos laukos! Tā pēc sava ikdienas rituāla – nūjošanas svaigā gaisā – nesen telefona sarunā teica mana Kurzemes māsīca. Nelielā pilsētiņa, kurā viņa jau kopš dzimšanas dzīvo, atrodas ainaviski skaistā vietā pie viena no Latvijas dziļākajiem ezeriem. 

Arī putnu gripa klāt

17.Februāris, 2021
Ekonomika
Laikrakstā

Pārtikas un veterinārā dienesta mājaslapa vēsta, ka vēl četriem Latvijā atrastiem mirušiem savvaļas ūdensputniem konstatēta augsti patogēnā putnu gripa. Pārtikas un veterinārais dienests saņēmis laboratorisko izmeklējumu rezultātus, kas apstiprina augsti patogēno putnu gripu vienam Jaunķemeru pludmalē un diviem Lapmežciema pludmalē atrastajiem paugurknābja gulbjiem un vienam Slokā atrastam baltvēderim (pīļu dzimtas ūdensputnam).

Pašiem sava sporta zāle un bobsleja trase

12.Februāris, 2021
Mājā un sētā
Laikrakstā

Šajā pandēmijas radīto negāciju pilnajā laikā atliek atkal satikt kādu enerģisku cilvēku, kā nostiprinās pārliecība: no pašiem vien atkarīgs, cik optimistiski esam un kā savas dienas vadām. Iepazīsimies! BĒRZIŅU ģimene: tētis AIVIS, mamma DANA, bērni PAULA un MIKS. 

Vietējo ražojumu "grozs" kļūst arvien prāvāks

10.Februāris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Raunas novada Tūrisma informācijas centra buklets «Tūrisma ceļvedis» ar katru tā izdevumu kļūst izziņā bagātāks, jo izdomā, produkcijas un pakalpojumu dažādošanā uz vietas nestāv ražotāji, zemnieki, mājražotāji un amatnieki. Rauna ir unikāla ar savu dabas objektu, arhitektūras un vēstures pieminekļu, izklaides iespēju un arī ar vietējo preču daudzveidību.