Māra Rone

Māra Rone

Zīmolam "Rada Zita" – «Novada Garšas» zelts, sudrabs un bronza

22.Oktobris, 2021
Mājā un sētā
Laikrakstā

Jau rakstījām, ka valmierietei, mājražotājai ZITAI PETRUSEVIČAI pārtikas produktu konkursā «Novada Garša» sanācis īsts triumfa gājiens. Pirmo reizi, saņemot dūšu un nosūtot savu produkciju starptautiskās žūrijas vērtējumam, iegūta tik augsta atzinība. Ir pamatots iemesls pastāstīt plašāk par veiksmi, tādēļ «Liesma» pieteicās ciemos.

«Kunturu» produktiem – atkal trīs sudraba godalgas

21.Oktobris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Ieskatoties «Liesmas» arhīvā, konstatējām, ka par SIA «Kunturi» ražotni laikrakstā rakstījām tieši pirms gada. Tam bija pamatots iemesls, jo uzņēmums, piedaloties LLKC organizētajā «Novada Garšas» pārtikas produktu kvalitātes konkursā ar trim ražojumiem, ieguva tiem starptautiskās žūrijas sudraba apbalvojumus. Nesen, piedaloties arī šā gada konkursā, trim nelielās ražotnes produktiem atkal tikuši sudraba apbalvojumi.

Gadu desmitiem pieprasīts pakalpojums

20.Oktobris, 2021
PROJEKTS
Laikrakstā

Arī mūspusē gadiem ilgi par lauku iedzīvotāju veselību ir gādājuši feldšeri. Feldšeru punkti joprojām atrodas Vaidavā, Vecatē, Sēļos, Ramatā, Bērzainē, Matīšos, Ipiķos, Vilpulkā, Jērcēnos, Plāņos. Par daļu no tiem rūpi tur Nacionālais veselības dienests un Ģimenes ārstu asociācija, par citiem – pašvaldības. Tā kā sabiedrība strauji noveco un daudziem ar sabiedrisko transportu darbdienās tikšana uz pilsētām pie ārstiem un farmaceitiem kļuvusi bezmaz vai par neiespējamo misiju, tad aktuālāka nekā jebkad agrāk ir ārstu palīgu pieejamība dzīves vietā.

Ķiplokmaizei – «Novada Garšas» sudrabs!

13.Oktobris, 2021
Ekonomika
Laikrakstā

Jau informējām, ka oktobra sākumā Rīgā, Hanzas peronā, LLKC organizētajā tradicionālajā «Novada Garšas” pasākumā – pārtikas produktu kvalitātes konkursā – starp 175 žūrijas vērtēšanai iesniegtajiem produktiem kuplā skaitā bija pārstāvēti arī Ziemeļvidzemes uzņēmēju ražojumi. Pamanīti un augstu novērtēti! 

"Nišas" produkti – pašu radītā un nosargātā nišā

13.Oktobris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Jau informējām, ka nesen Rīgā, Hanzas peronā, notika LLKC gadskārtējais pasākums «Novada Garša». Tajā bija arī konference «Vietējie produkti – nākotnes virzītājspēks», kurā par tēmu diskutēja kā pētnieki, tā arī lauku sētu saimnieki un mājražotāji. 

"Apzeltītais" Simjūda gadatirgus

12.Oktobris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Sestdien, 9. oktobrī, kad laika apstākļi visas dienas garumā bija kā uz pasūtījumu, lai ietu laukā no mājas un priecātos par negaidīti krāsaino rudeni, pa sauso lapu zeltu Valmieras centrā atkal bija atnācis tradicionālais Simjūda gadatirgus.

Tuvu un tālu ar Rūjienas vārdu

8.Oktobris, 2021
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Šodien Rūjienas kultūras namam aprit 100. To amatierkolektīvu saime un uzticīgie skatītāji atzīmē ar pasākumu «Vecās birstes stāsts» un atpūtas balli «Omulība», kurai arī jau 50. gadskārta. Ieskatu tradīcijām bagātajā kultūras iestādē sniedza tās vadītāja ILZE LESKA. 

"Lidl" durvis ver arī Valmierā

8.Oktobris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Daudzi valmierieši savu 7. oktobra rīta cēlienu bija ieplānojuši tā, lai reizē ar saullēktu piedalītos vadošā Eiropas mazumtirdz­niecības uzņēmuma «Lidl» veikala svinīgajā atklāšanā Valmierā, Stacijas ielā 8.

«Rūjienas Ievas» – pozitīvas pret sevi un citiem

1.Oktobris, 2021
Viesis
Laikrakstā

1991. gadā ANO asambleja pasludināja 1. oktobri par Starptautisko senioru dienu. Latvijā to atzīmē kopš 2009. gada. Tās mērķis ir pievērst uzmanību senioru problēmām un parādīt, kā viņi ar savu dzīves gudrību un viedumu joprojām spēj pilnvērtīgi baudīt dzīvi un var būt noderīgi ne tikai tuviniekiem, bet arī sabiedrībai.

Miķeļdiena ar burkānu ratos iebrauc pagalmā

1.Oktobris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Rūjienas Tautskolai ir jauka rudens tradīcija – katru gadu Miķeļos, ko izsenis mūsu senči atzīmēja arī kā ražas svētkus, pulcēt plašas apkaimes ļaudis uz pagalma svētkiem. Katru reizi tajos gods tiek parādīts kādam no dārzājiem. Šoreiz kārta bija pienākusi vitamīniem bagātajam burkānam.

Pārtikas pārpalikumi un iepakojums – slogs videi

29.Septembris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Nesen laikrakstā publicējām Latvijas Tirgotāju Asociācijas aicinājumu valdībai, ka ir pienācis pēdējais laiks ar likuma spēku apturēt atkritumu kalnu augšanu arī no vienreiz lietojamā pārtikas iepakojuma.

Lodes parka pārvērtības

28.Septembris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Turpinām iepazīstināt ar Rūjienas pašvaldības finansiālā atbalsta iegūšanas projektu konkursā «Iedzīvotāji veido savu vidi 2021» šovasar paveikto. 

Ar godprātīgu un profesionālu attieksmi

28.Septembris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pērn, turpinot tradīciju un godinot «Rūjienas lepnums 2020» dažādās nominācijās nosauktos, Goda rakstu par godprātīgu un profesionālu darbu Rūjienas novadā saņēma arī vietējā veterinārārste SANDRA DREIMANE. 

Ar savu amatniecības stilu un rokrakstu

24.Septembris, 2021
Mājā un sētā
Laikrakstā

Burtnieku pagasta «Jaunvēverīšos» tapušo keramiku nevar nepamanīt, tai nepārprotami piemīt kaut kas savs, no citiem keramikas izstrādājumiem atšķirīgs gan formā, krāsās, glazūrās, gan arī praktiskajā lietojumā. 

Ar brūnu kastani kabatā

22.Septembris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Kad paukšķēdami no ābelēm krīt vēlīno šķirņu āboli un gājējiem pa pakausi kā raķetes iešauj ozolzīļu lādiņi, tad, pat neskatoties kalendārā, ir skaidrs, ka rudens klāt.

Pastāvīgi mācīties un apgūt ko jaunu

22.Septembris, 2021
PROJEKTS
Laikrakstā

Ieejot Rūjienas Tautskolā, skatu piesaista uzraksts uz kādām durvīm. Vēstījums «Viens no veidiem, kā visu laiku būt jaunam, ir pastāvīgi mācīties kaut ko jaunu» par visiem 100% saskan ar šīs neformālās pieaugušo izglītošanās iestādes darbību. Lai arī Valmieras lielnovadā pietiktu vēlmes un finanšu atbalsta līdzīgām mūžizglītības iespējām, ir vērts ieklausīties Rūjienas Tautskolas vadītājas GITAS ZARIŅAS astoņu gadu pieredzē darbu organizācijā un atbalsta finansējuma piesaistē.

No atvasaras atvadoties

15.Septembris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Dzejnieka Eduarda Veidenbauma smeldzīgās vārsmas par padebešiem kā baltiem gulbjiem pilnā balsī skandēju pagājušās sestdienas novakarē, atlaidusies atpūtas krēslā savā dārzā un atvadoties no, iespējams, pēdējās siltās šīs atvasaras dienas. Kā milzu ekrānā vēroju mākoņu pārsteidzoši skaistās pārvērtību spēles.

Dienvidu lielās ogas – arbūzi un melones – izaug arī ziemeļos

10.Septembris, 2021
Mājā un sētā
Laikrakstā

Latvijas piektajos Tomātu svētkos amatnieku, mājražotāju un zemnieku tirdziņā Brenguļos daudziem patīkamu pārsteigumu sagādāja vietējās zemnieku saimniecības «Cīruļi» piedāvājums – starp tradicionālajiem rudens dārzājiem – gurķiem, tomātiem, burkāniem un sīpoliem – bija izlikti arī pašu turpat dažus kilometrus tālāk audzētie arbūzi un melones. To degustācijā nācās dzirdēt pircēju priecīgus atzinumus: «Neticami saldi un gardi!»

Ja garšas kārpiņas "prasa" asumiņu

3.Septembris, 2021
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Brenguļos notikušajos piektajos tomātu svētkos ar pārsteidzoši plašām tomātu, saldās paprikas, aso piparu un baklažānu kolekcijām skatītājus priecēja Ķekavas novada populārā dārzniecība «Neslinko».  Tās saimnieci, kolekcionāri ELGU BRAŽŪNI «Liesma» lūdza tuvāk iepazīstināt ar aso piparu kolekciju.