Māra Rone

Māra Rone

Mājražošana ar brīnišķīgi bagāto ogu

8.Decembris, 2023
Mājā un sētā
Laikrakstā

Rūjieniešiem MARUTAI un GUNDARAM BERGIEM un viņu radītajam smiltsērkšķu gardumu zīmolam «BB oga» šis gads izrādījies īpašs, jo 15. augustā viņi bija starp pirmajiem 14 vietējiem uzņēmējiem, kam piešķīra jaunās preču zīmes «Radīts Valmieras novadā» lietošanas tiesības, bet septembra izskaņā Rīgā LLKC projekta «Novada Garša» gadskārtējā pārtikas kvalitātes konkursā divi viņu ražojumi saņēma Zelta un Sudraba medaļu.

Zemkopības tradīciju turpinātāji – «Lejas Ruķi»

28.Novembris, 2023
PROJEKTS
Laikrakstā

Lai arī Plāņu apdzīvotās vietas administratīvi teritoriālo reformu rezultātā ir bijušas piederīgas Smiltenes, Valkas, Strenču, bet tagad Valmieras novadam, pagasta iedzīvotāju nemainīga vērtība izsenis bijusi nodarbošanās ar zemkopību un mežkopību. Pieteicāmies ciemos uz vienu no lielākajām saimniecībām «Lejas Ruķi» un, saņemot tās saimnieka graudkopja JĀŅA SILIŅA piekrišanu, vēl pirms pirmā sniega devāmies ceļā.

Ar rūpi par vietējiem ražotājiem

24.Novembris, 2023
Mājā un sētā
Laikrakstā

Par «REKO Valmiera» zemnieku un mājražotāju tiešsaistes tirdziņa brīvprātīgu organizēšanu, kas notiek reizi nedēļā, par jaunu tirdziņa dalībnieku piesaisti un atbalsta sniegšanu esošajiem, tā stiprinot vietējos ražotājus un dodot iespēju iedzīvotājiem pa tiešo no Valmieras novada zemniekiem un mājražotājiem iegādāties veselīgu, novadā augušu produkciju, par bioloģiskās saimniecības «Mežvijas» attīstīšanu Dikļu pagastā apbalvojums «Valmieras novada Gada cilvēks» piešķirts zemnieku saimniecības «Mežvijas» saimniecei SANTAI RUMBAI.

Preču zīme «Radīts Valmieras novadā» – vēl 13 vietējiem ražotājiem

27.Oktobris, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Labi iesāktais turpinās! Augustā jau ziņojām par pirmajiem 14 mūspuses ražotājiem, kuriem Valmierā svinīgos apstākļos piešķīra no jauna radītās preču zīmes «Radīts Valmieras novadā» lietošanas tiesības, lai ar to veicinātu vietējo ražotāju, mājražotāju un amatnieku atpazīstamību, viņu produkcijas pārdošanas apjoma pieaugumu, kā arī vairotu novada tēlu tuvos un tālos tirgos.

Jaunā kaņepju šķirne ‘Loja’ pošas eksportam (1)

18.Oktobris, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Par biedrības «Zemnieku saeima» valdes locekli, Valmieras novada domes deputātu, Mazsalacas lauksaimnieku MAREKU BĒRZIŅU un viņa daudzpusīgo, jaukta tipa zemnieku saimniecību «Lojas» esam rakstījuši ne reizi vien, jo vienmēr tam par iemeslu bijuši kārtējie jaunumi vai nu graudkopībā, lopkopībā, salmu granulu ražošanā, kaņepju produktu klāstā, vai vēl citos uzņēmējdarbības veidos. Arī šoreiz ne bez iemesla pieteicāmies ciemos.

Projekti «Īsteno savu ideju» strādā

18.Oktobris, 2023
PROJEKTS
Laikrakstā

Kopš ir izveidots Valmieras novads, tiek gādāts arī par nelielu, bet visā gada garumā pieejamu finansiālu atbalstu novada jauniešu labo darbu ieceru realizēšanai, lai tā maksimāli vairotu gados jauno cilvēku komunikācijas prasmes, līderību, izaugsmi un aktīvu līdzdalību sabiedriskajos procesos.

Netrūka ne salda, ne sāļa, ne lietus un vēja

17.Oktobris, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Sestdien, 14. oktobrī, Valmierā, Rīgas ielas posmā starp Kārļa Baumaņa un Limbažu ielām, kā arī Vecpuišu parkā notika tradicionālais, daudzviet popularitāti iemantojušais Simjūda tirgus, kas pulcēja vairāk nekā 300 tirgotājus – mājražotājus, amatniekus un zemniekus no visiem valsts reģioniem.

Uz tikšanos ar Valsts prezidentu

6.Oktobris, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Otrdien, 3. oktobrī, Rīgas pilī notika Latvijas reģionālo laikrakstu izdevēju un redaktoru tikšanās ar Latvijas Valsts prezidentu EDGARU RINKĒVIČU. Dienu iepriekš līdzīgs pasākums pilī bija jau noticis ar Latvijas nacionālo drukāto mediju vadītājiem.

Ar Valmieras vārdu – lepni un lokālpatriotiski

27.Septembris, 2023
PROJEKTS
Laikrakstā

Šovasar 15. augustā Valmierā 14 novada uzņēmējiem svinīgi piešķīra pirmās jaunās preču zīmes «Radīts Valmieras novadā» un tās angliskās versijas «Origin – Valmiera Region» lietošanas tiesības, kas ļauj šiem uzņēmumiem savas produkcijas popularizēšanā un atpazīstamības vairošanā izmantot šo preču zīmi, norādot uz izcelsmes vietu – Valmieras novadu.

Bišu rosībā san visas siltumnīcas

22.Septembris, 2023
Mājā un sētā
Laikrakstā

Daudzi valmierieši jau vairākus gadus ir iecienījuši Raunas pagasta zemnieku saimniecībā «Mežnoras» varenās siltumnīcās audzētās zemenes un rudens avenes, kuras saimnieki reizi nedēļā pircējiem piegādā pa tam radīto loģistikas maršrutu, bet ceturtdienu pievakarēs saimniecības produkcija nonāk zemnieku un mājražotāju tirdziņā «REKO Valmiera». Braucām lūkot šā rudens aveņu ražu Raunā.

Jo leknāki zālāji – jo ilgākas ganības

12.Septembris, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

LLKC nesen aicināja piena lopkopībā strādājošos uz Ramatas pagasta zemnieku Ingunas un Gundara Liepiņu saimniecību «Rijaskalni», kur LLKC speciālisti šogad ierīkojuši demonstrējumu «Slaucamo govju ēdināšana un apsaimniekošana, izmantojot pagarināto ganību periodu». Demonstrējums ilgs līdz 2025. gadam.

Apsveicama iedzīvotāju aktivitāte

8.Septembris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Kad 16. augusta «Liesmā» publicēju rakstu «Žēl, ka mums nav dienvidnieku temperamenta», kurā izteicu savas pārdomas un vairāku pazīstamu cilvēku kritiku par šīs vasaras karstāko tēmu – AS «Sadales tīkls» jaunajiem elektroenerģijas sadales sistēmas pakalpojumu tarifiem,