Māra Rone

Māra Rone

Jau lieto 39 preču zīmes «Radīts Valmieras novadā»

12.Aprīlis, 2024
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Ideja ir aizgājusi tautā un sekmīgi strādā mārketinga, lokālpatriotisma un vietējo ražojumu atpazīstamības pielietojumā – uzsvēra ne viens vien svinīgā pasākuma dalībnieks, kas 9. aprīlī bija ieradies uz Valmieras pils konferenču zāli, lai godinātu tos 12 mūspuses uzņēmējus un mājražotājus, kuriem piešķirtas jaunās preču zīmes «Radīts Valmieras novadā» un tās angliskās versijas «Origin – Valmiera Region» lietošanas tiesības. Ir lieliski, ka labi iesāktais turpinās!

Kad ar kaķa vai suņa kompāniju vien nepietiek

27.Marts, 2024
PROJEKTS
Laikrakstā

Intervijā ar biedrības «Valmieras pilsētas pensionārs» valdes priekšsēdētāju INĀRU ALLIKU par to, kādas ir senioru izkustēšanās iespējas Valmierā, kā un kāpēc tās izmanto cilvēki jau cienījamos gados.

Labākā daļa no «REKO Valmiera» veiksmes stāsta

26.Marts, 2024
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pirms diviem gadiem 24. martā iepretī Valmieras tirgus pārtikas paviljonam neierastā vietā un laikā – vakarā pl. 17.30 – pirmo reizi kopā pulcējās Valmieras novada zemnieki un mājražotāji ar viņu produkcijas pasūtītājiem un pircējiem, lai svinīgos apstākļos atklātu jaunu abpusēji izdevīgas tirdzniecības formas – tiešsaistes – tirdziņu «REKO Valmiera».

Ar saulainu sveicienu no Spānijas

8.Marts, 2024
Mājā un sētā
Laikrakstā

Šī nu ir tā reize, kad tematu publikācijai ierosināja kāds «Liesmas» lasītājs, kas, būdams pieredzējis gardēdis un arvien vēl jaunu garšu meklētājs, ir sajūsmā par Valmieras tirgus pārtikas preču paviljonā SIA «Dorša» atvērto Spānijas pārtikas produkcijas tirdzniecības vietu.

Jau trešo reizi – «Saimnieku brokastis»

8.Marts, 2024
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Vakar, 7. martā, Matīšu Tautas namā Valmieras Attīstības aģentūra, banka «Citadele» un Valmieras novada pašvaldība uz tradicionālo pasākumu «Saimnieku brokastis» kuplā skaitā pulcēja Valmieras novada un Vidzemes reģiona lauksaimniecības, mežsaimniecības un zivsaimniecības pārstāvjus, kā arī mazos šo nozaru ražotājus.

Anonīma saruna par atkarīgo atbalsta grupām

27.Februāris, 2024
PROJEKTS
Laikrakstā

Nesen medijos bija intervijas ar Dailes teātra aktieri Kasparu Dumburu. Ne tikai par galveno lomu filmā «Elpot zem ūdens», par kuru viņš kā Gada aktieris bija nominēts «Lielā Kristapa» balvai, bet arī par personīgo cīņu pret atkarību. Aktieris uzsvēra, ka atveseļošanās ceļš iemācījis pieņemt palīdzību un ka, pateicoties atkarīgo atbalsta grupām, viņam beidzot ir izvēle. Mēs, gatavojot šo publikāciju, sazinājāmies ar vienu no AA sadraudzības biedriem. Tā kā viņš vēlējās palikt anonīms, tad vienojāmies, ka sauksim viņu par Kārli.

Protesta brauciens pretī pavasarim un reālai rīcībai

6.Februāris, 2024
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pirmdienas, 5. februāra, rīts daudzviet Latvijā sākās ar pamatīgu traktoru rūkoņu, jo lauksaimnieki visos valsts reģionos ar lauksaimniecības tehniku pulcējās protesta akcijai, lai pievērstu uzmanību un rastu reālu rīcību nozarē samilzušajiem jautājumiem, kas neatrisināti iestrēguši politiskajos un ierēdniecības gaiteņos.

Ja zināma novada skolu attīstības kopaina

30.Janvāris, 2024
PROJEKTS
Laikrakstā

Ar Valmieras novada pašvaldības domnieku akceptu divus gadus nebūt ne viegli tapušajā Valmieras novada vispārējās izglītības iestāžu optimizācijas tīklā iesaistītajiem aizvadītā gada nogalē tapa zināmi tālākie skolu attīstības plāni un nosacījumi. Plašāk par paveikto uz «Liesmas» jautājumiem atbildes sniedza Valmieras novada Izglītības pārvaldes vadītāja IVETA PĀŽE.

Visu vietējo saglabājot un godā ceļot

26.Janvāris, 2024
Mājā un sētā
Laikrakstā

Jau informējām, ka Rūjienas amatnieku biedrība «Rūzele» no šā gada 1. janvāra ir uzņemta Eiropas Kulinārā mantojuma tīklā. Nesen lielā notikuma gaisotnē ritēja biedrības ikgadējā kopsapulce.

Biedrība «Rūzele» – Eiropas Kulinārā mantojuma tīklā

23.Janvāris, 2024
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Rūjienas amatnieku biedrība «Rūzele», kurā ir vairāk nekā 30 dažādu profesiju ļaudis un 73 biedri, no 2024. gada 1. janvāra oficiāli ir ierakstīta kā pilnvērtīgs dalībnieks un uzņemta Eiropas Kulinārā mantojuma tīklā. Latviju tajā līdz šim pārstāvēja vien Latgale. Nu arī – Vidzeme, ko pārstāv «Rūzele».

Zīmols ‘LIVO’ – godā ceļot plūškoka ziedus un augļus

12.Janvāris, 2024
Mājā un sētā
Laikrakstā

Uzņēmēja, mājražotāja KRISTIĀNA INDRĀNA veselīgo dzērienu darītavā Rencēnu pagasta «Līvenos» ražotajiem, vitamīniem bagātajiem produktiem jau otro gadu pēc kārtas LLKC projekta «Novada Garša» pārtikas kvalitātes konkursā tikusi ne tikai ekspertu uzmanība, bet arī medaļas: 2022. gadā sudraba, bet 2023. gadā sudraba un bronzas. Ievērības cienīgs fakts, lai taptu šī intervija.

Mājražošana ar brīnišķīgi bagāto ogu

8.Decembris, 2023
Mājā un sētā
Laikrakstā

Rūjieniešiem MARUTAI un GUNDARAM BERGIEM un viņu radītajam smiltsērkšķu gardumu zīmolam «BB oga» šis gads izrādījies īpašs, jo 15. augustā viņi bija starp pirmajiem 14 vietējiem uzņēmējiem, kam piešķīra jaunās preču zīmes «Radīts Valmieras novadā» lietošanas tiesības, bet septembra izskaņā Rīgā LLKC projekta «Novada Garša» gadskārtējā pārtikas kvalitātes konkursā divi viņu ražojumi saņēma Zelta un Sudraba medaļu.

Zemkopības tradīciju turpinātāji – «Lejas Ruķi»

28.Novembris, 2023
PROJEKTS
Laikrakstā

Lai arī Plāņu apdzīvotās vietas administratīvi teritoriālo reformu rezultātā ir bijušas piederīgas Smiltenes, Valkas, Strenču, bet tagad Valmieras novadam, pagasta iedzīvotāju nemainīga vērtība izsenis bijusi nodarbošanās ar zemkopību un mežkopību. Pieteicāmies ciemos uz vienu no lielākajām saimniecībām «Lejas Ruķi» un, saņemot tās saimnieka graudkopja JĀŅA SILIŅA piekrišanu, vēl pirms pirmā sniega devāmies ceļā.

Ar rūpi par vietējiem ražotājiem

24.Novembris, 2023
Mājā un sētā
Laikrakstā

Par «REKO Valmiera» zemnieku un mājražotāju tiešsaistes tirdziņa brīvprātīgu organizēšanu, kas notiek reizi nedēļā, par jaunu tirdziņa dalībnieku piesaisti un atbalsta sniegšanu esošajiem, tā stiprinot vietējos ražotājus un dodot iespēju iedzīvotājiem pa tiešo no Valmieras novada zemniekiem un mājražotājiem iegādāties veselīgu, novadā augušu produkciju, par bioloģiskās saimniecības «Mežvijas» attīstīšanu Dikļu pagastā apbalvojums «Valmieras novada Gada cilvēks» piešķirts zemnieku saimniecības «Mežvijas» saimniecei SANTAI RUMBAI.