Valentīna Brūniņa

Viss notiek uz labu

20.Jūlijs, 2021
Mājā un sētā
Laikrakstā

Lai arī kādu uz laiku LELDE un RAIVIS GRAVAS bija kļuvuši par pilsētniekiem, lauki tā arī nepārstāja jauniešus vilināt atpakaļ.

Cerības un... krīzes mācības

Kocēnu «Klētnieki» tālākajai kopdzīvei tika noskatīti, kad abi tik tikko bija iepazinušies. «Sapratām, ka gribam dzīvot laukos. 2006. gadā šo īpašumu nopirkām. Tajā brīdī tā bija tikai jaunbūve, un ne viens vien mums teica, ka aizejam dzīvot džungļos. Bet mums pašiem šī vieta ļoti patika, un tagad esam priecīgi, ka tur dzīvojam,» saka Lelde. «Kad valstī sākās krīze, negaidīti viss sagriezās kājām gaisā. Lai visu nepazaudētu, nācās ātri noreaģēt, un, kā tolaik daudzi, devāmies strādāt uz ārzemēm. Tolaik tas bija vieglāk, jo bērnu mums vēl nebija. Nedēļas laikā sataisījāmies, iekāpām mašīnā un aizbraucām.

«Gaismas aplis» ar mīlestību apjož Latviju

22.Jūnijs, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Četras dienas, sākot no 16. jūnija, nu jau otro reizi Latvijā norisinājās skrējiens «Gaismas ceļš». Un arī šogad, nenobīstoties no oranžā un pat sarkanā brīdinājuma lielā karstuma dēļ, trīs posmus gar Latvijas pierobežu veica Kocēnu novada sportisti, tostarp vairāki pagājušā gada skrējiena dalībnieki. 

Lote un pārējie Bāliņi pandēmijas laikā

4.Jūnijs, 2021
Dzīvesstils
Laikrakstā

«Sirdsāķīšu» viesu lomā šoreiz Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore SANDRA VĒJIŅA un viņas ģimenes Kavaliera karaļa Čārlza spaniela meitenīte Eva Birma Paradise jeb vienkārši LOTE.

Baltais mākonītis vārdā Fifa

7.Maijs, 2021
Dzīvesstils
Laikrakstā

Saka – suns līdzīgs savam saimniekam. Satiekoties ar Balto mākonīti – punduršpicu meitenīti vārdā FIFA un viņas saimnieci ELĒNU DMITRIJEVU, kārtējo reizi tam jāpiekrīt. Tik gaišas un pozitīvas ir abas meitenes! 

Berga vīns

11.Marts, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Divi radoši cilvēki – skolotājs, sporta deju treneris Rihards Bergs un reklāmas dizainere Sanda Timane – ir piemērs tam, ka pat, kā saka, uz līdzenas vietas iespējams uzsākt pavisam ko jaunu, pie tam īsā laikā kļūt par Latvijā un Baltijā atzītiem uzņēmējiem – vīndariem.

Suņupuika Snūpijs no Daugavpils ielām

5.Marts, 2021
Dzīvesstils
Laikrakstā

«Tas ir Snūpijs, puika no Daugavpils ielām,» ar savu īpašo četrkājaino draudziņu iepazīstina ZILGA KALNIŅA. «Tā kā mājās jau bija vācu aitu suns – pieaugusi, nedaudz kašķīga meitene, kura ar sugas brāļiem nesatiek, otru sunīti bija nolemts paņemt no patversmes – jaunāku puiku, uz kuru Greisai nebūtu naids. 

Aleksandrs: tieši šādu suni es gribēju

5.Februāris, 2021
Dzīvesstils
Laikrakstā

Pirms pieciem gadiem viņa dzīve mainījās. Sākot darba gaitas Valmierā, Aleksandrs Semjonovs, puisis no Vecates, pārcēlās uz Zilokalnu – tuvāk jaunajai darbavietai. Drīz vien sekoja vēl kāds pagrieziens. Piepildījās sapnis – viņa dzīvē ienāca suns, tieši tāds, kādu viņš bija vēlējies kopš pusaudža vecuma – zeltainais retrīvers. 

Ģimenes ar dzīvi novadā ir apmierinātas

21.Janvāris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Aizvadītais gads Kocēnu novada paš­valdībā noslēdzās ar augstu un tiešām pelnītu paveiktā novērtējumu – Sabiedrības integrācijas fonda rīkotajā konkursā «Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2020» tā atzīta par laureātu Vidzemes reģionā un saņēma 12500 eiro naudas balvu. 

Pārsteidzošā Liepas muiža

13.Janvāris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Uz Liepas muižu, iespējams, vislabāk doties pavasarī, kad zied ābeles un parks zem senajiem kokiem kā nosēts ar dzeltenajām meža tulpītēm. Vai vasarā, kad te savā vaļā zied lilijas. Rudenī bērnišķīgs prieks pārņem, brienot lapu upi. Bet ziemā, raugoties apsnigušajās liepās, var baudīt mieru un klusumu. Muiža vienmēr bijusi un ir pārsteidzoša! 

Dzīvespriecīgā "francīte" Rozīte

8.Janvāris, 2021
Dzīvesstils
Laikrakstā

Franču buldogu meitene Roza valmierietes Taigas Virses ģimenē ienāca pirms septiņiem gadiem, divu gadu vecumā. Aizvadītā gada decembra vidū viņai nosvinēta devītā jubileja. 

Iespēju būs vairāk

23.Decembris, 2020
PROJEKTS
Laikrakstā

Vīrusa pandēmija pārņēmusi visas pasaules prātus un aizēnojusi citkārt svarīgos notikumus. Tomēr jācer, ka dzīve atkal atgriezīsies ierastajās sliedēs, tāpēc jādomā vien ir, kā dzīvosim tālāk, piemēram, pēc administratīvi teritoriālās reformas. Un tā gluži nav, ka reforma kovida dēļ atlikta malā – pamazām viss notiek. Ļaujot arī «Liesmas» lasītājiem nedaudz ieskatīties procesā, sarunājos ar Valmieras pašvaldības domes priekšsēdētāju JĀNI BAIKU, topošā novada lielākās pašvaldības vadītāju, kuram uzticēts ne tik viegls uzdevums – sagatavot visu nepieciešamo, lai reformas rezultātā vienā lielā novadā apvienotos astoņas pašvaldības.

Inovācijas paver jaunas iespējas

22.Decembris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Kocēnu novads var lepoties ar daudziem veiksmīgiem uzņēmējiem, un viens no tiem ir SIA «Dau­pro», kas šoruden tika pašvaldības godināts kā Gada balvas-2019 laureāts nominācijā «Gada inovāciju ieviesējs». Par veiksmīgi īstenoto projektu inovāciju atbalsta programmā «Zīle» stāsta SIA «Daupro» vadītājs IGORS ZINKEVIČS:

Emocijām piepildīta dzīve

4.Decembris, 2020
Dzīvesstils
Laikrakstā

Ieejot pa mājas vārtiņiem, mums pretī nāk saimniece Zane un priecīgs pieskrien suns. Tā kārtīgi mani sabučo. Man iebildumu nav, sajūtos gaidīta un tīri vai pagodināta. Vēlāk gan no saimnieces uzzinu, ka skaistulis Rodžers esot nasks uz to bučošanos. Skatos apkārt, jo zinu, ka šajā mājā jābūt vēl vienam sunim. Varbūt mājā? Dodamies iekšā, kur pēc īsa brīža mums pievienojas arī Leda. Zanes stāstu pa laikam papildina viņas māmiņa un vīrs Visvaldis.

Dieva nams, kas atvērts katram

2.Decembris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Aizvadītajā sestdienā Rubenes evaņģēliski luteriskās baznīcas draudze piedzīvoja tik ļoti gaidīto notikumu – baznīcas ēkas atjaunošanas dievkalpojumu arhibīskapa Jāņa Vanaga vadībā.

Ar tehnisko domāšanu un stabilu atbalstu

1.Decembris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Piesakoties vizītē pie Kocēnu novada uzņēmēju Gada balvas 2019 laureāta nominācijā «Gada ražotājs» – SIA «Artisan Metal» kokapstrādes iekārtu ražotnes saimniekiem GINTA GARSEĻA un BAIBAS STULPIŅAS, nezināju, ka mani sagaida milzīgs pārsteigums. Domāju, ka pēc publikācijas izlasīšanas man piekritīs arī «Liesmas» lasītāji: gudru galvu Latvijā netrūkst.