Valentīna Brūniņa

Aleksandrs: tieši šādu suni es gribēju

5.Februāris, 2021
Dzīvesstils
Laikrakstā

Pirms pieciem gadiem viņa dzīve mainījās. Sākot darba gaitas Valmierā, Aleksandrs Semjonovs, puisis no Vecates, pārcēlās uz Zilokalnu – tuvāk jaunajai darbavietai. Drīz vien sekoja vēl kāds pagrieziens. Piepildījās sapnis – viņa dzīvē ienāca suns, tieši tāds, kādu viņš bija vēlējies kopš pusaudža vecuma – zeltainais retrīvers. 

Ģimenes ar dzīvi novadā ir apmierinātas

21.Janvāris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Aizvadītais gads Kocēnu novada paš­valdībā noslēdzās ar augstu un tiešām pelnītu paveiktā novērtējumu – Sabiedrības integrācijas fonda rīkotajā konkursā «Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2020» tā atzīta par laureātu Vidzemes reģionā un saņēma 12500 eiro naudas balvu. 

Pārsteidzošā Liepas muiža

13.Janvāris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Uz Liepas muižu, iespējams, vislabāk doties pavasarī, kad zied ābeles un parks zem senajiem kokiem kā nosēts ar dzeltenajām meža tulpītēm. Vai vasarā, kad te savā vaļā zied lilijas. Rudenī bērnišķīgs prieks pārņem, brienot lapu upi. Bet ziemā, raugoties apsnigušajās liepās, var baudīt mieru un klusumu. Muiža vienmēr bijusi un ir pārsteidzoša! 

Dzīvespriecīgā "francīte" Rozīte

8.Janvāris, 2021
Dzīvesstils
Laikrakstā

Franču buldogu meitene Roza valmierietes Taigas Virses ģimenē ienāca pirms septiņiem gadiem, divu gadu vecumā. Aizvadītā gada decembra vidū viņai nosvinēta devītā jubileja. 

Iespēju būs vairāk

23.Decembris, 2020
PROJEKTS
Laikrakstā

Vīrusa pandēmija pārņēmusi visas pasaules prātus un aizēnojusi citkārt svarīgos notikumus. Tomēr jācer, ka dzīve atkal atgriezīsies ierastajās sliedēs, tāpēc jādomā vien ir, kā dzīvosim tālāk, piemēram, pēc administratīvi teritoriālās reformas. Un tā gluži nav, ka reforma kovida dēļ atlikta malā – pamazām viss notiek. Ļaujot arī «Liesmas» lasītājiem nedaudz ieskatīties procesā, sarunājos ar Valmieras pašvaldības domes priekšsēdētāju JĀNI BAIKU, topošā novada lielākās pašvaldības vadītāju, kuram uzticēts ne tik viegls uzdevums – sagatavot visu nepieciešamo, lai reformas rezultātā vienā lielā novadā apvienotos astoņas pašvaldības.

Inovācijas paver jaunas iespējas

22.Decembris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Kocēnu novads var lepoties ar daudziem veiksmīgiem uzņēmējiem, un viens no tiem ir SIA «Dau­pro», kas šoruden tika pašvaldības godināts kā Gada balvas-2019 laureāts nominācijā «Gada inovāciju ieviesējs». Par veiksmīgi īstenoto projektu inovāciju atbalsta programmā «Zīle» stāsta SIA «Daupro» vadītājs IGORS ZINKEVIČS:

Emocijām piepildīta dzīve

4.Decembris, 2020
Dzīvesstils
Laikrakstā

Ieejot pa mājas vārtiņiem, mums pretī nāk saimniece Zane un priecīgs pieskrien suns. Tā kārtīgi mani sabučo. Man iebildumu nav, sajūtos gaidīta un tīri vai pagodināta. Vēlāk gan no saimnieces uzzinu, ka skaistulis Rodžers esot nasks uz to bučošanos. Skatos apkārt, jo zinu, ka šajā mājā jābūt vēl vienam sunim. Varbūt mājā? Dodamies iekšā, kur pēc īsa brīža mums pievienojas arī Leda. Zanes stāstu pa laikam papildina viņas māmiņa un vīrs Visvaldis.

Dieva nams, kas atvērts katram

2.Decembris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Aizvadītajā sestdienā Rubenes evaņģēliski luteriskās baznīcas draudze piedzīvoja tik ļoti gaidīto notikumu – baznīcas ēkas atjaunošanas dievkalpojumu arhibīskapa Jāņa Vanaga vadībā.

Ar tehnisko domāšanu un stabilu atbalstu

1.Decembris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Piesakoties vizītē pie Kocēnu novada uzņēmēju Gada balvas 2019 laureāta nominācijā «Gada ražotājs» – SIA «Artisan Metal» kokapstrādes iekārtu ražotnes saimniekiem GINTA GARSEĻA un BAIBAS STULPIŅAS, nezināju, ka mani sagaida milzīgs pārsteigums. Domāju, ka pēc publikācijas izlasīšanas man piekritīs arī «Liesmas» lasītāji: gudru galvu Latvijā netrūkst.

Ar Latviju sirdī

17.Novembris, 2020
PROJEKTS
Laikrakstā

Kopš 2018. gada 1. marta Latvijā tika ieviests Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pilotprojekts un plānošanas reģioniem sadarbībā ar ministriju uzticēja šī pilotprojekta realizāciju. Uz vietām sāka strādāt reģionālās remigrācijas koordinatori. 2018. gada beigās noslēdzoties pilotprojekta darbības termiņam un izvērtējot tā rezultātus, secināts, ka tie ir pozitīvi. No 2019. gada sākuma šī iniciatīva turpinās, nu jau sadarbībā ar pašvaldībām. Remigrācijas koordinācija iestrādāta un nostiprināta diasporas likumā, līdz ar to piecos Latvijas reģionos procesam nodrošināts valsts finansējums.

«Jaunlibertus» savā paspārnē paņēmusi SIA «Kronis»

3.Novembris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Veiksmes stāsts dārzeņu pārstrādes ražotnei «Milda» Kocēnos nav bijis viegls – mainījušies īpašnieki, piedzīvoti divi bankroti, līdz iestājās divi klusuma gadi. Šis rudens iezīmējās ar pozitīvām pārmaiņām. Pavisam nesen, 15. oktobrī, darbību te, bijušajā «Mildas» ražotnes ēkā «Jaunlibertos», reģistrējusi SIA «Kronis» – dārzeņu pārstrādes uzņēmums no Bauskas puses.

Kā mazā Saeima un Ministru kabinets

27.Oktobris, 2020
PROJEKTS
Laikrakstā

«Liesmai» jautājot, kāda ir Vidzemes plānošanas reģiona nozīme Vidzemes attīstības procesā, reģiona administrācijas vadītāja Guna Kalniņa-Priede atbild īsi un konkrēti:

Deja, kas izaicinājusi pasauli

8.Oktobris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pieļauju, ka vien retais nav pamanījis informāciju par dejošanas izaicinājumu «Jerusalema Dance Challenge», un arvien vairāk ir cilvēku, kas šo izaicinājumu pieņēmuši. Šī izaicinājuma ideja pagājušā gada rudenī radusies kādam mūziķim no Dienvidāfrikas, kurš gospeļu iedvesmoto melodiju vispirms notestējis sociālajos tīklos, lai pārliecinātos, vai tā cilvēkiem patīk. 

Ģimenes karalis Antoška

2.Oktobris, 2020
Dzīvesstils
Laikrakstā

LAUMAS SĪLES KRŪSKOPAS ģimenē ANTOŠKA ir īpašs suns. Vispirms jau ar to, ka iepazīšanās ar viņu notika jau no piedzimšanas brīža.

Atbrauc un iedzīvojas

22.Septembris, 2020
PROJEKTS
Laikrakstā

Ir brīvas darba vietas

Darba devēju reģistrēto vakanču skaits Latvijā pieaudzis no 4,8 tūkstošiem šī gada aprīlī līdz 6,5 tūkstošiem augustā un pēc neliela krituma atkal pieaug. Visvairāk brīvo darba vietu reģistrētas būvniecībā, ražošanā, pakalpojumu jomā, transporta un loģistikas nozarē.

Devona laikmeta atstātais mantojums

9.Septembris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Priekuļu novada Liepā atrodas viena no senākajām keramisko būvmateriālu ražotnēm Baltijā – uzņēmums «Lode», kas darbojas kopš 1958. gada. Vecākā paaudze to atceras kā drenu cauruļu ražotāju, taču jau no 1968. gada te sākta māla ķieģeļu ražošana, un pašlaik Lodē top 275 daž­nedažādi produkcijas veidi.

Meinkūni — lieli un labsirdīgi

4.Septembris, 2020
Dzīvesstils
Laikrakstā

«Man ļoti patīk tas, ar ko nodarbojos, labprāt klientiem sniedzu arī padomus par suņu un kaķu barošanu un labturību. Nekas nav labāks par to, ka cilvēks atgriežas veikalā un pateicas par ieteikto. Tas, ka strādāju tieši ar dzīvniekiem saistītā tirdzniecībā, ir sagadīšanās, tomēr — laikam man tieši tur bija jānonāk,» brīdi padomājusi, secina valmieriete LĀSMA  LAUVA, kura šobrīd RIMI strādā uzņēmuma «Happy Dog Baltic» kaķu un suņu profesionālās barības veikaliņā.

Mellenes aizveda... uz purvu

25.Augusts, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Dzirdēts, ka dažs krūmmelleņu audzētājs kļuvis par miljonāru, gan ne mūspusē. Taču, 18 gadus šajā nozarē darbojoties, bagātāks kļuvis arī VIKTORS STRĀDERS — pieredzes bagātāks...