Sandra Gredzena

Pieredzes apmaiņas brauciens uz Ogres bibliotēkām

3.Maijs, 2024
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Kādā aprīļa trešdienā, kad pavasarīgi siltā saulīte staigāja pa zemes virsu, Valmieras novada skolu bibliotekāres un arī dažas Valmieras Integrētās bibliotēkas (VIB) darbinieces devās sen lolotā ekskursijā uz Ogri, kur esot skaistas, gaišas un modernas bibliotēkas.

Izskanējis Burkānciema Mūzikas svētku sestais koncerts

11.Augusts, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Mūzikas svētki Burkānciemā nu jau kļuvuši par stabilu tradīciju. Sadarbībā ar Aivaru Cepīti un Ritmu Pētersoni-Cepīti tos organizē biedrība «Burkānciema apkaime». Koncerti jau ir skanējuši Namdaru, Palejas un Dzejnieku ielā, bet 7. augustā ikvienu ciemiņu savas mājas pagalmā Vienības ielā 13 viesmīlīgi sagaidīja mājas saimnieks Ilmārs Skādulis. Šādi koncerti notiek jau trešo gadu, un šis bija sestais koncerts.

Bērzainē atklāta fotoizstāde «Melnbaltā maģija»

18.Maijs, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Svētdien, 16. maijā, kad dabā viss sācis plaukt un ziedēt visās iespējamās krāsās, Bērzaines Tautas namā, pateicoties nama saimnieces Regīnas Šaltes viesmīlībai, fotobiedrība «Valmieras atspulgs» atklāja savu fotoizstādi «Melnbaltā maģija». Tajā apskatāmas 30 fotogrāfijas, ko iesnieguši 12 dalībnieki: Jānis Sprudzāns, Tamāra Visocka, Guntis Iļķēns, Indra Bērziņa, Juris Naumovs un citi.

Emīlijas Annas dāvana Latvijai un sev

17.Novembris, 2020
Izglītība
Laikrakstā

Pavasarī Preiļu Galvenā bibliotēka sadarbībā ar Preiļu novada domi un Eiropas Parlamenta deputāti, profesori Inesi Vaideri 5. – 12. klašu skolēniem izsludināja patriotiskās dzejas konkursu «Latvija, cik daudz Tev vēlos teikt!». Konkursa patrons – režisors Jānis Streičs.

Mūzika un dzeja Palejas ielā

21.Augusts, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Siltais un saulainais sestdienas vakars bija kā radīts, lai atpūstos, baudītu mūziku, klausītos dzeju, un tas viss — brīvā dabā, ozola un ābeļu paēnā. 15. augusta koncerts Palejas ielā 13 bija turpinājums ciklam «Mūzikas svētki Burkānciemā», kuru ar Valmieras pašvaldības un pamatskolas «Universum» atbalstu organizē Aivars Cepītis un Ritma Pētersone-Cepīte. Vairāki dalībnieki bija jau uzstājušies 18. jūlija koncertā Namdaru ielā, bet bija arī jauni mūziķi.

Zinību dienas svinības jaunā statusā

5.Septembris, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Šogad skolās Zinību diena aizritēja nepareizā datumā – 2. septembrī, taču tas netraucēja jauno mācību gadu sagaidīt ar atkalredzēšanās prieku, ziediem un dziesmām. Bet pēcpusdienā pati daba pieņēma mācību gada nopietnību, un sauli nomainīja pelēki lietus mākoņi.

Valmiera staro dabā un fotogrāfijās

24.Janvāris, 2019
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Valmiera joprojām daudzviet mirdz gadumijas rotās, pazudusi vien krāšņā egle pilsētas centrā un daži citi rotājumi, bet tas viss ir piefiksēts fotogrāfijās, ko gan profesionāļi, gan amatieri iemūžinājuši savos telefonos un fotoaparātos.

Bibliotēkas konkursa finālisti Gaismas pilī

28.Novembris, 2018
Izglītība
Laikrakstā

Sākoties jaunajam mācību gadam, tika izsludināts projekta «Bibliotēka» konkurss 9. – 12. klašu skolēniem «Uzdāvini savas skolas bibliotēkai 100 jaunas grāmatas!». Projektu īstenoja Baltic International Bank – ilggadējs latviešu literatūras mecenāts. No skolas drīkstēja piedalīties trīs skolēni vai arī komandas trīs cilvēku sastāvā, veidojot video vai foto stāstu, kā arī rakstīt eseju par vienu no trīs piedāvātajām tēmām.

Pārgaujiešu vasaras tūre uz Norvēģiju

5.Septembris, 2018
Izglītība
Laikrakstā

Tieši pirms jaunā mācību gada sākuma (no 28. augusta līdz 2. septembrim) astoņi Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas skolēni un divas skolotājas devās uz Norvēģiju, lai kopā ar Bjornegardas skolas skolēniem, viņu pedagogiem un vecākiem iekarotu Besseggen virsotni (1743 m). Lai arī tas nav Norvēģijas augstākais kalns, toties popularitātes ziņā tas noteikti ir pirmajā vietā, jo ceļotājus valdzina ar gleznainām kalnu un ezeru ainavām.

Pārgaujas ģimnāzija — «Eiropas Parlamenta Vēstnieku skola»

13.Jūnijs, 2018
Izglītība
Laikrakstā

Latvija ir viena no jaunākajām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, tā Savienībā tika uzņemta 2004. gadā. Šī brīža vidusskolēni tajā laikā bija tikai bērnudārza jaunāko grupiņu audzēkņi, kuriem par visām tā laika norisēm nebija nekādas intereses. Šodien viņi jau ir izauguši, un viņos ir vēlme izzināt un saprast notiekošo gan Latvijā, gan ārpus mūsu valsts robežām. Lai šādiem jauniešiem palīdzētu izprast un radītu vēl lielāku interesi par aktivitātēm Eiropas Savienībā, kā arī dotu viņiem iespēju popularizēt Eiropas ideju citiem saviem vienaudžiem, EP birojs Latvijā izveidoja programmu «Eiropas Parlamenta Vēstnieku skola». Kopš 2016./2017. mācību gada tā nodrošina ES tēmu klātbūtni izglītībā. Šīs programmas mērķis ir veicināt jauniešos apziņu par sevi kā nozīmīgu ES daļu, rosināt izpratni par sabiedrībā notiekošo un motivēt līdzdarboties.

Zviedrijas studente praksē Valmierā

5.Decembris, 2017
Izglītība
Laikrakstā

Skolās jaunu kadru parādīšanās pēdējos gados ir liels notikums, arī praksēs studenti ierodas reti, un tad tie pārsvarā vēl ir «zaļi», paši nesen no skolas sola.

Uz labāko bibliotēku Olainē!

24.Oktobris, 2017
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Jau kļuvis par ikgadēju tradīciju, ka rudens pusē Valmieras un starpnovadu skolu bibliotekāri dodas pieredzes apmaiņas ekskursijā. Pagājušajā gadā tika apciemoti tuvākie kaimiņi — Cēsu Centrālā un Cēsu 2. pamatskolas bibliotēka, šogad bija paredzēts pieredzes brauciens uz labāko Olaines bibliotēku un Rīgas Starptautisko skolu Ķīpsalā.

Viens gads itālieša dzīvē

8.Jūnijs, 2017
Izglītība
Laikrakstā

Aizvadītais  mācību gads Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā sākās ar 45 gadu jubilejas svinībām un jaunām vēsmām — pirmo reizi skolas vēsturē mācības 11.a klasē uzsāka apmaiņas skolēns no Itālijas — GIANLUCA ORSI.

Nozīmīgas jubilejas

31.Janvāris, 2017
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Janvāra pēdējā piektdienā Mazsalacas kultūras centrā atzīmēja  divas ievērojamas jubilejas. Fotostudija «Fokuss» ar jaunu izstādi atzīmēja savu piekto dzimšanas dienu, bet studijas vadītājs Aleksejs Koziņecs tika sveikts viņa 75 gadu jubilejā.

Stihija. Vīrietis Bērzainē

10.Janvāris, 2017
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Fotobiedrībai Valmieras atspulgs janvārī bija paredzēta pirmā nodarbība, uz kuru kā vieslektore tiktu uzaicināta fotogrāfe Inese Kalniņa, taču viss pavērsās mazliet citādāk un labāk — nevis Inese brauca pie Valmieras fotogrāfiem, bet fotogrāfi devās uz Bērzaini, kur tika atklāta Ineses ceļojošā personālizstāde Stihija. Vīrietis. Piektdien, 6. janvārī, Bērzaines tautas nama vadītāja Regīna Šalte ar prieku sagaidīja gan biedrības dalībniekus un citus interesentus, gan pašu mākslinieci, kurai turklāt bija arī dzimšanas diena, tāpēc visi klātesošie vienojās dziesmā Daudz baltu dieniņu un vēlēja māksliniecei arī turpmāk būt tikpat aktīvai un radošai.