Zinību dienas svinības jaunā statusā

- 5.Septembris, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Šogad skolās Zinību diena aizritēja nepareizā datumā – 2. septembrī, taču tas netraucēja jauno mācību gadu sagaidīt ar atkalredzēšanās prieku, ziediem un dziesmām. Bet pēcpusdienā pati daba pieņēma mācību gada nopietnību, un sauli nomainīja pelēki lietus mākoņi.

Skolēniem jaunais mācību gads sākas tikai septembrī, bet skolotāji jau augustā sāk gatavoties gaidāmajam darba cēlienam. Arī Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā noritēja pieredzes darbnīcas un metodiskā diena, lai pedagogi būtu labāk sagatavoti stundām un jaunajam izglītības saturam. Skolas direktore Agita Zariņa akcentēja galvenos jaunumus. Lai gan pēc lielā remonta kolektīvs telpās atgriezās jau iepriekšējā mācību gada beigās, pamatīgāka iedzīvošanās notiks tagad, kad skolai piešķirts Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas (VPVĢ) nosaukums. Tas ir bijis pamatīgs darbs daudzu gadu garumā, tas ir visu skolotāju, skolēnu un vecāku nopelns, un tā ir vēl lielāka atbildība. Jaunumus izglītībā direktore salīdzināja ar multfilmu «Ezītis miglā». Pašlaik vēl ir daudz šaubu un neskaidrību, notiek sava veida taustīšanās, bet gan jau migla klīdīs un viss nostāsies savās vietās. Par to gādās gan pieredzes bagātie, gan pavisam zaļie skolotāji, kas šogad Pārgaujas Valsts ģimnāzijā ir kuplā skaitā.

Skolotāju konferencē tika sveikti tikai divi jaunie pedagogi, bet VPVĢ darbu uzsākuši 13 gados vai kolektīvā jauni darbinieki, četri no tiem ir skolas absolventi: Karīna Dūne mācīs angļu valodu, Rūdolfs Roķis – matemātiku, Mikus Dāvis Liepiņš – ģeogrāfiju, bet Zintis Krūklis vadīs saimniecības darbus. Lai arī visi klāt pienākušie kolēģi nav no augstskolas sola, tomēr kolektīvs atjaunojas, kas kopumā mūsu izglītības sistēmā nemaz tik bieži nav novērojams.

Pirmajā pedagoģiskajā sēdē visiem jaunajiem darbiniekiem vajadzēja atbildēt uz jautājumu, kāpēc viņi izvēlējās Pārgaujas ģimnāziju. Absolventiem tas likās diezgan pašsaprotami, daži vainoja skolas direktori un direktores vietnieku Māri Bušmani, kas mācējis pārliecināt, pāris pedagogu no Pārgaujas novada sasaistīja kopā nosaukumus.

Pavisam saulaina un bez miglas noritēja Zinību diena VPVĢ 632 skolēniem un 67 skolotājiem. Kā parasti, cauri 12. klašu skolēnu alejai uz skolas priekšpagalmu devās 7. – 11. klašu skolēni, lai visi kopā baudītu Koferīšu svētkus. Skanot Valsts himnai, karogu mastā uzvilka Eiropas čempions un pasaules vicečempions BMX riteņbraukšanā, 10.b klases skolēns Edvards Emīls Liberts. Par augsto sasniegumu viņu īpaši sveica arī Valmieras Bērnu sporta skolas direktore Līga Dzene.

Svinīgajā pasākumā vārds tika dots arī Valmieras pilsētas mēram Jānim Baikam, svētku noskaņu baudīja viesi no Halles pilsētas Vācijā, bet dinamisku dzirksti visam piešķīla 11.c klases Reinis ar savu grupu «Quinness», izpildot gan «Dziesmu par Valmieru», gan «Prāta vētras» dziesmas un citas populāras melodijas. Kādā brīdī 12. klases puiši dejā grieza arī skolas direktori Agitu Zariņu un viņas vietnieci audzināšanas jomā Ilvu Lakuču. Šoreiz par godu Zinību dienas pasākumam skolas priekšā bija uzmontēta skatuve, kur pēc oficiālās daļas skanēja brīvais mikrofons. To droši izmantoja skolas skanīgāko balsu īpašnieki.

Pēc pasākuma katra klase uz bruģa atstāja ar krītu rakstītu piecrindīti, minot skolas svarīgākos atslēgas vārdus – moderna, inovatīva, mīļa un lolota. Bija lasāmi arī jauki novēlējumi: lai visi skolā jūtas brīvi un dzīvo savu labāko dzīvi!

Jau 3. septembrī skolā sākās mācību duna, solis pretī jauniem uzdevumiem un izaicinājumiem. Dažreiz kopā, dažreiz pa vienam, gluži kā pazīstamajā dziesmā:

Gara, gara diena.

Saulrietā ļaujiet man palikt vienam.

Dodiet laiku

Atrast soli nākamam pakāpienam.

MAZU BRĪDI PIRMS... Augusta sēdē tika sveikti jaunie kolēģi Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijā (no kreisās): Karīna Dūne, Kārlis Krastiņš, Mikus Dāvis Liepiņš, Rūdolfs Roķis, Jānis Čeksters, Kristīna Allika, Zintis Krūklis, Inese Kozlovska un Evija Pumpuriņa.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru