Brīvais lidojums Valmieras fotogrāfu izpildījumā

- 6.Jūlijs, 2018
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Pirmdien, 2. jūlijā, AS «Sadales tīkls» vestibilā Valmierā, Raiņa ielā 14 jeb Zetos (kā tautā joprojām pieņemts teikt), tika iekārtota jauna foto izstāde «Brīvais lidojums».

Uz šo ēku daudzi valmierieši dodas baudīt pusdienas, taču ik pa laikam pirms vai pēc maltītes var baudīt arī mākslu dažādās izstādēs.

Šoreiz izstādē apskatāmas foto biedrības «Valmieras atspulgs» 21 dalībnieka vairāk nekā 40 pagājušajā gadā tapušās fotogrāfijas. Izstādes dalībnieki ir pateicīgi vecmeistaram Aleksejam Koziņecam, kas uzņemas galveno rūpi par bilžu atlasi, nodarbību saturu un izstāžu organizēšanu.

Lai arī gada tumšākajos mēnešos biedrības teorētiskajās nodarbībās tika apgūta gan makro fotogrāfija, gan portretu un klusās dabas fotografēšanas pamati (paldies Guntim Iļķēnam un Mārim Zariņam par dalīšanos pieredzē un zināšanās!), izstādes fotogrāfijās tomēr vairāk dominē ainava un ziedi. Un kāpēc gan ne — Latvijas daba ir tik skaista un daudzveidīga savās krāsās, formās un gadalaikos!

«Brīvais lidojums» izpaužas gan kā autoru brīva darbu izvēle (ainavas, ziedi, cilvēki, pilsētas), gan to var saskatīt arī daudzos darbos — pieneņpūkas, stārķa, mākoņu, svētku salūta, spāres lidojums. Brīvs domu lidojums var būt arī izstādes apmeklētājiem, skatot darbus.

Izstādē redzamas gan fotogrāfijas, ko iesnieguši pieredzes bagāti meistari (Jānis Sprudzāns, Šalkonis Ozoliņš), gan darbi, kuru autori vēl ir jauni, taču jau ar savu skatījumu (Gustavs Māziņš, Madara Marksa). Kā vienmēr, ar savu atšķirīgo stilu piesaista vecmeistara Jura Naumova fotogrāfijas. Skatoties dažas abstrakcijas, var tikai minēt, kas tajās attēlots. Savukārt mazākos izstādes apmeklētājus noteikti vairāk uzrunās fotokadros noķertie putni, kukaiņi un dzīvnieki.

Izstāde apskatāma līdz 15. augustam.

ALEKSEJS KOZIŅECS (no kreisās) un JĀNIS SPRUDZĀNS fotoizstādes iekārtošanas laikā.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru