Ginta Riekstiņa

Ginta Riekstiņa

Nekas nenotiek tāpat vien

23.Oktobris, 2020
Viesis
Laikrakstā

AGNESE un KASPARS OZOLIŅI dzīvo un strādā Valmierā. Kopš 24. aprīļa saim­nieko savā uzņēmumā «Picu Fabrika OZO». Liesma ar viņiem aprunājās šajā picērijā. 

Aktuāli – sejas aizsargmaskas (2)

23.Oktobris, 2020
Veselība un labklājība
Laikrakstā

Kopš 14. oktobra sejas maskas jālieto ne tikai  sabiedriskajā transportā, bet arī veikalos, aptiekās, muzejos, bibliotēkās, lidostā, autoostās un dzelzceļa stacijās, kā arī apmeklējot izstādes un reliģiskās darbības veikšanas vietas, ja tur netiek organizēts pasākums. Maskas nepieciešamas arī pakalpojumu sniegšanas vietās, kur cilvēki uzturas ilgāk par 15 minūtēm un nav iespējams ievērot 2 metru distanci, kā arī nav izveidotas citas fiziskas barjeras. Liesma apciemoja Susurmigas radītāju ILZI KRIEVU, lai aprunātos par viņas šūtajām sejas maskām.

Triānas parks

23.Oktobris, 2020
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Šovakar, 23. oktobrī, Valmieras Kultūras centrā notiks grupas Triānas parks (angļu valodā Triana Park) koncerts «11». Liesma sazinājās ar grupas solisti Agnesi Rakovsku.

Cieni citus, un cienīs tevi!

22.Oktobris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Kādu rītu, nākot uz darbu, biju aculieciniece strīdam starp sētnieci (viņa man neatklāja savu īsto vārdu, bet teica, lai rakstu, ka viņas vārds ir Aija) un kādu sievieti. Sapratu, ka Aija darījusi savu darbu – slaucījusi ietvi un neesot pamanījusi, ka aiz viņas nāk šī sieviete. 

Pārtika jāpērk atbildīgi

16.Oktobris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Ik gadu 16. oktobrī tiek atzīmēta Pasaules pārtikas diena. Kopš 1981. gada ANO Pārtikas un lauksaimniecības organizācija aicina 16. oktobrī atzīmēt Pasaules pārtikas dienu, lai aktualizētu sabiedrībā ar lauksaimniecības un pārtikas jomām saistītus izaicinājumus, motivētu pasaules iedzīvotājus sadarboties, meklējot un īstenojot risinājumus.

Sajusties kā Francijā, esot Latvijā

16.Oktobris, 2020
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Kocēnu pagasta 1. bibliotēkā no 13. līdz 30. oktobrim sadarbībā ar Francijas institūtu Latvijā apskatāma bezmaksas fotoizstāde FRANCE eMOTION. Lai izstādi skatītos digitālā formā, mobilajā telefonā vajadzētu lejupielādēt aplikāciju France Emotion.

Zilākalnā atklāti četri sliežu velosipēdi

14.Oktobris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Svētdien, 11. oktobrī, uz senā Zilākalna iekāpšanas perona Kultūras ielas galā, piedaloties Kocēnu novada domes vadībai, tieslietu un satiksmes ministriem, kā arī Latvijas zaļo ceļu asociācijas pārstāvjiem, jaunatklāja Zilākalna iekāpšanas peronu un sliežu ceļu, pa kuru turpmāk notiks sliežu velosipēdu braucieni.

Valmieras Mūzikas skolai – 100

13.Oktobris, 2020
Izglītība
Laikrakstā

Jubilejas svinības sākās 8. oktobra rītā, kad tai par godu iestādīja zeltzaru vītolu Ģīmes dabas takā Leona Paegles ielā netālu no mājas, kur dzimis komponists Jāzeps Vītols. Jāpiebilst, ka šī ir Latvijas vecākā mūzikas skola ārpus Rīgas.

Par vakcinēšanos pret gripu

9.Oktobris, 2020
Veselība un labklājība
Laikrakstā

Imunitāti pret gripu var izveidot arī mākslīgi, ievadot organismā vakcīnu. Tā izraisa antivielu veidošanos, bet neizraisa slimību. Gripas vīrusa mainības dēļ katru gadu vakcīna ir jāizstrādā no jauna, līdz ar to arī jāvakcinējas ir katru gadu no jauna.

Rotaļa ar ēnu

9.Oktobris, 2020
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Svētdien, 11. oktobrī, trijos dienā Valmieras teātra kafejnīcā notiks mākslinieka rīdzinieka Jāņa Šneidera meistarklase Ēnu spēle. Dalība meistarklasē ikvienam ir bez maksas. Pieteikties var, rakstot uz e-pastu kultura@valmiermuiza.lv (dalībnieka vārds, uzvārds, vecums, kontakttālrunis).

Bendiku Piena Aitas

8.Oktobris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

ELIZABETE un MĀRIS BENDIKI Kocēnu novada Vaidavas pagasta Ozolos četrus gadus audzē Sufolkas tīršķirnes aitas un divus gadus Ostfrīzijas piena aitas. Ražo gardos aitu piena produktus un piedāvā premium klases jēra gaļu.

«Jumprava. Lielais notikums»

2.Oktobris, 2020
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Pirmdien, 28. septembrī, Valmierā sākās spēlfilmas «Jumprava. Lielais notikums» filmēšana. Valmieras Kultūras centra un ZET zāle bija kā pirmais filmēšanas laukums, galvenais uzdevums – apkārtējo vidi maksimāli pietuvināt 80. un 90. gadu gaisotnei. 

Vai tu rūpējies par savas sirds veselību?

30.Septembris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Vakar, 29. septembrī, tika atzīmēta Pasaules Sirds diena. Manuprāt, šāda atzīmējamā diena noder kā atgādinājums tiem, kas ikdienā neaizdomājas par savas sirds veselību. Mūsu sirdij nav brīvdienu – tā sitas aptuveni 100000 reižu dienā. Tiek uzskatīts, ka sirds simbolizē cilvēka dzīvības centru. Viņa spēju priecāties par dzīvi, dzīvot saskaņā pašam ar sevi un ar apkārtējo pasauli. Mēs dzīvojam tik ilgi, kamēr pukst mūsu sirds. Par sirds veselību jārūpējas ļoti atbildīgi. 

Stāsts par redzi no optometristes skatpunkta (1)

25.Septembris, 2020
Veselība un labklājība
Laikrakstā

Redze ir viena no vissvarīgākajām cilvēka maņām. Ārkārtīgi daudz informācijas par apkārtējo pasauli mēs uztveram tieši ar acīm. Redze nav vienkāršs process, redzes uztvere pat mūsu attīstītās zinātnes laikmetā joprojām nav pilnībā izprasta un glabā vēl daudzus noslēpumus. Mums jānovērtē iespējas un priekšrocības, ko sniedz redze, un jācenšas saglabāt tās kvalitāti pēc iespējas labāku. Ārkārtīgi svarīgi ir novērtēt un sekot līdzi redzes kvalitātei jau no bērnības. Stāsta OptiO Valmieras optometriste AIGA OZOLIŅA. 

Sertificēts ārstnieciskais masieris

25.Septembris, 2020
Veselība un labklājība
Laikrakstā

ALVILS PLIVČS šobrīd dzīvo un strādā Valmierā. Alvila dzimtās mājas ir Dagdā. Valmierā nonācis vairāk nekā pirms diviem gadiem. Šeit studē viņa draudzene, tāpēc izvēlējies praktizēties Valmierā. Pēc prakses pabeigšanas te piedāvāja darbu. Pa šo laiku saprata, ka Valmiera ir tā vieta, kur vēlētos dzīvot. Liesma ciemojās viņa darbavietā A.P. Privātprakse. 

Rudens kā rudens

23.Septembris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Vakar, 22. septembrī, pulksten 16.31 oficiāli iestājies astronomiskais rudens. Daudziem rudens asociējas ar kļavu lapu krāsu saspēli, karstās šokolādes dzērienu un krītošiem kastaņiem, kurus liekam kabatā un nēsājam sev līdzi, jo tie palīdz – veiksmei, laimei un veselībai, teorētiska pamatojuma nav, bet kastaņiem tiek piedēvētas brīnumainas spējas. 

Dzeja ir tā, kas mums dod spēku

23.Septembris, 2020
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Ceturtdien, 17. septembrī, Valmieras integrētajā bibliotēkā lieltelpā norisinājās Dzejas dienu Autoru vakars, kurā ar klausītājiem tikās dzejnieki Tamāra Skrīna, Daina Sirmā, Agnese Rutkēviča, Aivars Ustups, Juris Helds, Jānis Rokpelnis un Andris Akmentiņš un Valmieras Valsts ģimnāzijas 11.a klases skolniece Elīna Elizabete Runce (dzejas slama 2020 uzvarētāja). 

Domājiet par nākotni jau šodien!

22.Septembris, 2020
PROJEKTS
Laikrakstā

Vidzemē, Valmierā jauniem uzņēmējiem iespējas saņemt finansējumu sava biznesa uzsākšanai un jau esoša biznesa attīstīšanai ir plašas – nauda pieejama gan komercbankās, gan arī Attīstības finanšu institūcijā ALTUM.