Ginta Riekstiņa

Ginta Riekstiņa

Valmieras vasaras teātra festivāls’20

10.Augusts, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Šonedēļ no 7. augusta līdz 9. augustam Valmierā jau piekto gadu norisināsies Valmieras vasaras teātra festivāls. Par šī festivāla programmu Liesmā var lasīt pagājušās piektdienas (31.07.) numurā, kurā publicēta intervija ar festivāla direktoru Reini Suhanovu.

Dīvaliņa pļavās

6.Augusts, 2020
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Valmierā no 30. jūlija līdz 7. augustam norisinās īslaicīgās arhitektūras un pilsētvides vasaras skola FestivaL'and 3.0, ko jau trešo reizi Valmierā rīko Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas (RISEBA) Arhitektūras skola sadarbībā ar Valmieras vasaras teātra festivālu. Šajā gadā vasaras skola pēta jaunos publiskās telpas saskarsmes un distancēšanās priekšnoteikumus, meklējot atbildes uz jautājumiem par to, kā veidot pilsētvidi drošai kopā būšanai un pasākumu norisei pēc pandēmijas apstākļos, kā arī radot telpisku ietvaru vizuālam un audiālam piedzīvojumam teātra festivālā, tā centrs šogad atrodas Dīvaliņa pļavās. Pašlaik tur veido telpisku ietvaru vizuālam un audiālam piedzīvojumam teātra festivālā.

Doties uz kapelu ne tikai bēdās, bet arī priekos

5.Augusts, 2020
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Vidzemes slimnīcā ir atvērta kapela pacientu un viņu tuvinieku garīgās aprūpes vajadzībām. Liesma devās ciemos uz Vidzemes slimnīcu, lai apskatītu jauno kapelu un aprunātos ar kapelāni DACI SOLDĀNI. Kapela iekārtota speciāli tai paredzētā telpā un ērti sasniedzamajā 1. stāvā pirms ieejas Hronisko pacientu aprūpes nodaļā, atvērta 24 stundas diennaktī. Īpašu noskaņu rada kristietības simbols pie sienas. Krusts ar ērkšķu vainagu tapis pēc Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas direktores vietnieces izglītības jomā Ineses Andersones  skices.

Kolektīvs un mūsu bērni – zelta fonds!

4.Augusts, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Par atpūtas centru Mazais Ansis (MA) 2015. gada 4. jūnijā rakstījām Liesmā publikācijā Biznesā palīdz ģimenes un kolektīva vienotība. Šogad 14. jūnijā atpūtas centrs Mazais Ansis nosvinēja 20. gadadienu. Tieši tajā pašā datumā Mazā Anša saimniekiem INĀRAI un VILNIM VAGARIEM apritēja 40 gadi laulībā. Lielāko daļu intervijas laiku sarunājāmies ar Ināru, jo Vilnis bija devies izpildīt darba pienākumus.

Guntas moto: Būt, Darīt, Iegūt!

29.Jūlijs, 2020
Valmierietis
Laikrakstā

GUNTAI BŪMANEI ir vairāki hobiji. Viens no tiem – fotografēšana. Daudzi pamanījuši, ka Gunta sūta fotogrāfijas ar radošiem parakstiem laikraksta Liesma fotokonkursiem. Valmierietis uzaicināja Guntu uz sarunu.

Skriet prieka pēc!

24.Jūlijs, 2020
Viesis
Laikrakstā

Kocēnieti DMITRIJU NIČIPORU daudzi no mums pamanīja šogad 11. jūlijā, kad viņš piedalījās tradicionālajā skrējienā Rīga – Valmiera. Tajā izcīnīja trešo vietu ar laiku – 8:55,31. Liesma viņu uzaicināja uz sarunu. 

Cik maksā baravikas?

24.Jūlijs, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Ne velti sēņošanu dēvē par latviešu nacionālo sporta veidu – tik daudz kaislību izraisa reti kura cita brīvā laika nodarbe. Valmieriete MĀRĪTE ĀBOLIŅA ir tirgotāja Valmieras tirgū jau vairākus gadus. Liesma devās ar viņu aprunāties par sēņu laiku. 

Ir ogu laiks

24.Jūlijs, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Vasaras ogu periods ir tik īss, tādēļ iesaku tās ēst tik daudz, cik vien katram kārojas. Nevienam nav noslēpums, ka svaigās dabas veltes ir bagātas ar mums tik nepieciešamajiem vitamīniem, un tagad ir īstais laiks, lai to izmantotu sava organisma stiprināšanai. Šajā nedēļā Valmieras tirgū tās tirgo uz urrā! 

Māksliniecei zīmēšana sniedz lidojuma sajūtu

24.Jūlijs, 2020
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Valmierā, Vecpuišu parkā, līdz 28. jūlijam ir iespēja apskatīt lielvārdietes, mākslinieces IEVAS JAUNDĀLDERES darbu izstādi Lidojums. Izstāde ir arī labdarības projekts, gūtos ienākumus ziedojot mākslinieces veselības stiprināšanai. Liesma devās apskatīt šo izstādi un sazinājās ar mākslinieci. 

Zīmēt var iemācīt visus

21.Jūlijs, 2020
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Ceturtdien, 16. jūlijā, Valmierā Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parkā norisinājās zīmēšanas meistarklase. To vadīja Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas (VDMV) pasniedzēja Inese Andersone. 

Ķirši un cūku pupas

17.Jūlijs, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Vakar jau kārtējo ceturtdienu paviesojos Valmieras tirgū, lai aprunātos ar vietējiem tirgotājiem un apskatītos, kāds ir viņu piedāvājums šajā nedēļas nogalē. 

Naudu tērēt vai krāt?

16.Jūlijs, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Vakardien, kad veikalā stāvēju rindā pie kases, gribot negribot dzirdēju sarunu, kurā divas sievietes apsprieda, kas ir nauda un kā viņas ar to rīkojas. Vienai sievietei tā esot tikai iztikas un savu vēlmju apmierināšanas līdzeklis. Otrai tā esot ļoti svarīga, jo viņa to tērējot ļoti apdomīgi un krājot īpašām lietām, par kurām jau sen esot sapņojusi. 

Kā šovasar veicas kempingam "Ezerpriedes"

15.Jūlijs, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Centrālā statistikas pārvalde norāda, ka «2020. gada maijā Latvijas tūristu mītnēs apkalpoti 30 tūkstoši ārvalstu un vietējo viesu, kas ir par 88,5% mazāk nekā 2019. gada maijā, tomēr, salīdzinot ar šā gada aprīli, viesu skaits palielinājies vairāk nekā divas reizes. 

Velobrauciena piedzīvojums 2025 kilometru garumā

14.Jūlijs, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Kocēnietis JĀNIS ĶIKUTS 31 gadu nostrādājis akciju sabiedrībā «Valmieras stikla šķiedra». Šogad no 1. maija līdz 19. maijam ar velosipēdu apbraucis Latviju pa tās perimetru. Brauciena mērķis bija satikt, aprunāties ar vietējiem cilvēkiem, kas dzīvo savu ikdienas dzīvi. 

Kas šovasar aktuāls Valmieras Jauniešu mājā

10.Jūlijs, 2020
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Mākslinieku ielā 2 darbojas Valmieras Jauniešu māja. Tā ir vieta, kur jaunieši tiekas, domā un ģenerē idejas, mācās rakstīt un īstenot projektus, organizē dažāda veida pasākumus. Liesma sarunājās ar Valmieras pilsētas pašvaldības Jauniešu mājas jaunatnes lietu speciālisti SELGU SKRASTIŅU.

Kokļu spēles un saspēles!

7.Jūlijs, 2020
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

No 3. līdz 4. jūlijam Kocēnu novadā Ziemeļvidzemes pamatskolā Dauguļos tika organizēta ceturtā Koklētāju nometne, kurā risināja jautājumus – kas ir spēles, kas ir kokļu spēle, kas ir spēlmanis. Piedalījās 25 dalībnieki (bija nepieciešams pašiem līdzi ņemt savu instrumentu – tradicionālo kokli) un četri pasniedzēji – Latvīte Cirse (kokle), Inese Mičule (tradicionālā dziedāšana), Laima Jansone (kokle) un īpašā viešņa igauņu spēles tradīcijās – Leanne Barbo. 

Sajūtu cilvēks

3.Jūlijs, 2020
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Par valmierieti, podnieku GATI DZĒRVI 2017. gada 16. jūnijā rakstījām Liesmā publikācijā «Dabā dvēs’li un saskaņu ar Mēness kalendāru meklējot». Ir pagājuši trīs gadi, Liesma vēlējās uzzināt, kā Gatim tagad iet ar podniecību un citiem vaļaspriekiem. Iespējams, daudzi ir redzējuši 2015. gada raidījuma Province filmu Uguns cilvēks, kurā ir stāsts par Gati.