Meistarklase «Katram savas pastaliņas»

- 3.Marts, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Sestdien, 12. martā, pulksten 11 Kocēnu Kultūras namā notiks meistarklase, kurā kopā ar Ilzi Gulbi būs iespēja izgatavot savas pastalas.

Maksas dalība (iekļauti visi nepieciešamie materiāli). Iepriekšēja pieteikšanās, zvanot pa tālr. 22005508.

Ilze Gulbe stāsta Liesmai: «Pastalas sāku darināt aptuveni pirms desmit gadiem. Esmu apāvusi pāris simtus kājiņu. Lietotnē Facebook pamanīju nicinošu komentāru par pastalu darināšanas meistarklasi. Man gribas teikt gluži pretēji – tieši tagad ir brīdis, kad mums visiem emocionāli jāsazemējas ar zemi un jāaptver savas saknes. Pastalu darināšana ļauj ielūkoties prasmēs, ko savā laikā veica daudzās latviešu sētās. Ne jau stilošanai, bet nepieciešamībai. Laikā, kad viss bija atkarīgs tikai no pašu spējas dzīvot un izdzīvot.

TIRDZIŅĀ Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā. Ilze stāsta: «Toreiz uz vietas taisīju un tirgoju jau gatavās pastalas, pat tās, kuras taisīju, tika momentā izpirktas. Tās abas dienas rāvos tulznainām rokām. Manas pastalas es taisu pēc piegrieztnes, ko atvasināju pēc vecvectēva darinātajām pastalām. Meistarklasē 12. martā darināsim klasiskās pastalas. Atšķirība ir pastalu purniņā.» Foto no Ilzes Gulbes personiskā arhīva 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru