Otras pases jautājums

- 15.Augusts, 2019
Viedokļi
Laikrakstā

Nesen darba kārtībā uz brīdi parādījās partijas Attīstībai/Par! (AP) rosinātā iniciatīva, ka Latvijā jāievieš arī ceļošanas pase, lai atvieglotu pilsoņu došanos uz ārvalstīm. Iniciatīvu gan ātri apslāpēja Iekšlietu ministrija (IeM), norādot, ka pašreizējais tehniskais nodrošinājums nav pielāgots vairāku pasu izsniegšanai.

Atbilstīgi IeM skaidrojumam, ceļošanas pasu izsniegšanai būtu nepieciešams resursu ieguldījums, kas neatbilstu samērīgumam ar to zināmo gadījumu un personu loku, kam būtu nepieciešams saņemt otru pasi. Citiem vārdiem – jautājuma tehniska atrisināšana izmaksātu nesamērīgi dārgi, salīdzinot ar pretendentu uz šādām pasēm ierobežoto skaitu. Papildus tika piebilsts, ka pases dublikātu izsniegšana palielinātu apdraudējumu Latvijas drošībai.

Pārliecinošu vairākumu Latvijas iedzīvotāju šis jautājums atstāja vienaldzīgu, jo viņiem šī tēma ir absolūti neaktuāla. Lielākajai daļai ceļošana aprobežojas ar Šengenas zonu – Eiropas Savienību (ES), un arī tiem, kuri reizi vai dažas gadā dodas tālākos braucienos, nepieciešamība uz laiku nodot pasi ārvalstu vēstniecības vīzas iegūšanai nerada problēmas, jo pašu mājās un ES robežās visbiežāk kā personu apliecinošu dokumentu iespējams izmantot ID karti.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru