Kaimiņu nodokļu kari

- 2.Jūlijs, 2019
Viedokļi
Laikrakstā

Jau labu laiku masu mediju uzmanības centrā ir Igaunijas lēmums būtiski pazemināt akcīzes nodokli alkoholam un tam sekojošā Latvijas atbildes reakcija. Domāju, visi saprot, ka būtisku valsts budžeta ieņēmumu daļu veido akcīzes nodoklis. Latvijā to piemēro naftas produktiem, tabakas izstrādājumiem, alkoholiskajiem dzērieniem un alum. Tāpat papildus maksājam par dabasgāzi un kafiju, kā arī dažām citām precēm. Akcīzes nodokļa likmi nosaka katra valsts individuāli, un tā var būtiski atšķirties.

Pirms šā gada Igaunijas parlamenta vēlēšanām viena no partijām solīja samazināt akcīzes nodokli grādīgajiem dzērieniem. Latvijā daži solīja «nākamajā dienā» atcelt OIK elektroenerģijai. Igauņi savus solījumus būs izpildījuši un atbilstoši lēmumam no pirmā jūlija spēkā būs jaunās, par ceturto daļu zemākas akcīzes likmes grādīgajai dzirai.

Pirms pāris gadiem cenu atšķirības šai produktu grupai Baltijas valstu starpā bija nenozīmīgas. Igaunijai būtiski ceļot akcīzes nodokļa likmi, «zaļā pūķa» piedāvājums Latvijā kļuva daudz lētāks. Pilnīgi loģiski, ka mūsu ziemeļu kaimiņi, braucot uz Latviju, nelaida garām izdevību iepirkt dzeramo sev, draugiem un kaimiņiem. Ātri noreaģēja tirgotāji, un kā uz burvju mājiena saradās daudzas jaunas tirgotavas. Piedevām krietnai daļai Latvijā izveidoto veikalu īpašnieki ir igauņi.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru