Darvas pilieniņi

2.Novembris, 2018
Viedokļi
Laikrakstā

Valmiera pošas valsts svētkiem. Latvijas simtgadi Vidzemes lielākā un rūpnieciski varenākā pilsēta sagaida ar daudziem veiksmīgi realizētiem projektiem. Tie nav ātrumā sasteigti pēdējā pusgada laikā, bet tapuši plānveidīgi vismaz pēdējos desmit gados, ja ne vēl garākā laika posmā.

Pilsētas centra daļā, ņemot vērā abos Gaujas krastos paveikto, pie, manuprāt, veiksmīgākajiem darbiem tīri vizuāli noteikti – Pārgaujas pusē – minamas Valmieras autoostas un Vidzemes Augstskolas ēkas kopā ar veiksmīgi izveidoto rotācijas apli pie autoostas, savukārt upes labajā krastā skatu piesien gan Mūzikas skola, gan Vecpuišu parka ansamblis kopumā, arī promenāde gar Dzirnavu ezeriņu. Un abus Gaujas krastus pilsētas centrā savieno gandrīz pilnībā no jauna tapušais tilts (to gan labāk skatīt no augšas, jo patilte, manuprāt, joprojām nav pabeigta tā, kā bija rekonstrukcijas projektā iecerēts) ar savu unikālo vizuālo tēlu.

Varbūt nav īsti arhitektūras pērles abi jaunuzceltie īres nami, par tiem krāsojumā veiksmīgākus Valmierā noteikti var atrast starp pēdējo gadu daudzdzīvokļu namu renovācijas projektiem. Ar tiem mēs, valmierieši, varam patiesi lepoties! Nav vairs tālu laiks, kad pilsētas ciemiņus – vienkārši atpūtniekus vai arī pieredzes apmaiņā atbraukušos – lepni varēsim vest pa Georga Apiņa ielu no viena gala līdz otram, rādot Valmieras pozitīvo pieredzi lielo blokmāju vizuālajā atjaunošanā, siltināšanā un arī inženiertīklu modernizācijā.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru