Cēlu mērķu aizsegā?

- 26.Septembris, 2019
Viedokļi
Laikrakstā

Turpina pieņemties spēkā pretestība vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces (Attīstībai/Par!) rosinātajai administratīvi teritoriālajai reformai. Tostarp pēc Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) domes slēgtajā sēdē notikuša balsojuma kļuva skaidrs, ka vairākums pašvaldību šo reformu neatbalsta.

Pieminētajā sēdē, kurā piedalījās kopumā 96 Latvijas pilsētu un novadu vadītāji, tika pieprasīta ministra Pūces demisija, un par šādu pieprasījumu nobalsoja 82 no delegātiem. Pret savukārt bija tikai pieci klātesošie. Kas zīmīgi, – pašvaldības uzsver, ka vispār jau tās nav pret administratīvi teritoriālo reformu kā tādu, taču ir kategoriski pret reformu tās līdzšinējā izskatā, kuru uzskata par nepārdomātu un tādu, kas tiek īstenota, neņemot vērā pašvaldību viedokli.

Kopējais reformas rezultātā gaidāmo problēmu un sarežģījumu saraksts ir garš un dažādām pašvaldībām atšķirīgs. Pastāv vesela plejāde jautājumu, uz kuriem nav atbilžu, un neviens arī necenšas šādas atbildes sniegt. Saistībā ar iecerēto reformu nav daudzu ekonomisko aprēķinu, neviens nevar paskaidrot, kamdēļ būtu nepieciešams reformēt arī veiksmīgi strādājošas, sekmīgas pašvaldības, utt., un piedevām vēl valsts ministra personā atklāti izvairās no dialoga, tā vietā izsniedzot rīkojumus.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru