Madara Rutkēviča

Valmieras teātrī top krāšņs lieldarbs Vidzemnieki

19.Janvāris, 2018
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

23. februārī Valmieras teātra Lielajā zālē pirmizrādi piedzīvos pavisam citāds Blaumanis — atraktīvs, krāšņs un muzikāls lieldarbs «Vidzemnieki». Tas top, apvienojoties režisorei Indrai Rogai, dramaturģei Justīnei Kļavai, scenogrāfei un kostīmu māksliniecei Annai Heinrihsonei, komponistam Mārcim Auziņam, horeogrāfei Ingai Raudingai, gaismu māksliniekam Jānim Sniķerim un bezgalīgajam stāstniekam Rūdolfam Blaumanim. Izrāde «Vidzemnieki» ir Latvijas valsts simtgades programmas notikums.

Viņa noturēsies

10.Novembris, 2017
Viesis
Laikrakstā

Valmieras teātra aktrisei IEVAI PUĶEI šie divi notikumi ir vienlīdz svarīgi, jo abas lomas ir lielas un atbildīgas — šodien uz kino ekrāniem visā Latvijā nonāk Jāņa Norda attiecību trilleris «Ar putām uz lūpām» — stāsts par bijušo policistu un kaujas suņu treneri, kurš dažu dienu laikā nonāk neapskaužamā situācijā, turot aizdomās sievu par neuzticību, kamēr viņa suņi inficējas ar kādu bīstamu slimību. Bet pēc nedēļas — 17. novembrī — Valmieras teātrī pirmizrādi piedzīvos leģendārā amerikāņu dramaturga Tenesija Viljamsa luga «Kaķis uz nokaitēta skārda jumta» režisores Ineses Mičules režijā, kur Ievai ir uzticēta sarežģītā Megijas loma.

Mums nepieder otrs

18.Oktobris, 2017
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

20. oktobrī Valmieras teātra Lielajā zālē pirmizrādi piedzīvos spilgtā franču dramaturga-eksistenciālista Žana Anuija luga «Eiridīke» Māras Ķimeles režijā. No sengrieķu mīta mūsdienīgi pārradītais stāsts vēsta par uzticīgo dziedoni un mīlētāju Orfeju, kurš devās uz mirušo valstību, lai atgūtu savu sievu Eiridīki, taču ar vienu nosacījumu — viņu atgūstot, Orfejs nedrīkst uz mīļoto atskatīties, pirms abi nav sasnieguši virszemi. Iestudējuma scenogrāfiju veido Austra Hauks un Jānis Sniķers, kurš ir arī iestudējuma gaismu mākslinieks, kostīmus — Anna Heinrihsone, oriģinālmūziku rada komponists Jēkabs Nīmanis, bet par kustību atbild jaunā horeogrāfe Agate Bankava. Tuvojoties pirmizrādei, uz pieciem jautājumiem atbild jaunā scenogrāfe AUSTRA HAUKS.

«Eiridīke» — leģenda par diviem mīlētājiem

28.Septembris, 2017
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

20. oktobrī Valmieras teātra Lielajā zālē paredzēta pirmizrāde spilgtā franču dramaturga Žana Anuija lugai «Eiridīke» Māras Ķimeles režijā. Galvenajās lomās — Inese Pudža un Aigars Apinis. Ar iestudējumu «Eiridīke» teātris turpina pagājušajā sezonā veiksmīgi sākto ceļu pie jauniešu auditorijas, radot aizraujošus un emocionāli piesātinātus darbus.

Visi smējās

19.Septembris, 2017
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Tuvojoties krievu rakstnieka Aleksandra Puškina darba «Mazās traģēdijas» pirmizrādei 22. septembrī krievu viesrežisora Sergeja Ščipicina režijā, starp mēģinājumiem uz īsu sarunu izrāvās aktieris Kārlis Freimanis.

Valmieras teātrī — Puškina «Mazās traģēdijas»

15.Septembris, 2017
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Piektdien, 22. septembrī, Valmieras teātra Apaļajā zālē pirmizrādi piedzīvos viesrežisora Sergeja Ščipicina oriģināla skatuves versija dižā krievu rakstnieka Aleksandra Puškina darbam «Mazās traģēdijas», kas tapušas vienā no viņa dzīves ražīgākajiem periodiem.

Valmieras teātrī — Puškina Mazās traģēdijas

30.Augusts, 2017
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

22. septembrī Valmieras teātra Apaļajā zālē pirmizrādi piedzīvos viesrežisora Sergeja Ščipicina oriģināla skatuves versija dižā krievu rakstnieka Aleksandra Puškina darbam «Mazās traģēdijas», kas tapušas vienā no viņa dzīves ražīgākajiem periodiem.

Lūcis par Lūci

11.Augusts, 2017
Sports
Laikrakstā

Piektdien, 18. augustā, Valmieras teātra Lielajā zālē pirmizrādi piedzīvos dokumentālā izrāde «Lūcis», kas iekļauta Latvijas valsts simtgades programmā. Iestudējuma režisore Elīna Cērpa pirms dokumentālās izrādes tapšanas veikusi apjomīgu pētījumu par aktiera un režisora Pētera Lūča darbu un laiku Valmieras teātrī.  Izrāde būs vēstījums jaunākajai paaudzei par Pētera Lūča daiļradi un viņa atstāto mantojumu Valmieras teātrim.

Kad luga ir izlasīta

26.Maijs, 2017
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Šodien LMT Mansardā pirmizrādi piedzīvos režisora Feliksa Deiča traģikomisks detektīvs divās daļās «Pārpratums». Jauniestudējuma komandā arī scenogrāfs Valters Kristbergs, komponists Emīls Zilberts.

Saruna ar izrādes kostīmu mākslinieci BAIBU LITIŅU.

Valmierā debitē režisors Regnārs Vaivars

28.Aprīlis, 2017
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

12. maijā Valmieras teātra Lielajā zālē pirmizrādi piedzīvos šobrīd Eiropas teātros aktuālākā un visbiežāk iestudētā krievu dramaturga Ivana Viripajeva lugas Klusa nakts, dzēra nakts (oriģinālais nosaukums Apskurbušie) skatuves variants Regnāra Vaivara režijā.

Aktierim Jurim Laviņam — 75!

25.Aprīlis, 2017
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Šodien Valmieras teātra aktierim Jurim Laviņam aprit 75 gadi. Teātrī viņš ir bijis jau kopš bērnības — Jura vecāki strādāja Operā, un agros jaunības gados viņš pats tur piestrādāja par mīmistu. Iepazīdams teātri līdz pašam dziļumam, Juris spēja pieiet klāt Eduardam Smiļģim un tieši pajautāt — ir vai nav vērts kļūt par aktieri. Smiļģis, kam vīrišķīga stāja un skaņa balss aktieriem allaž ir patikusi, uzlicis jauneklim roku uz pleca un svinīgi teicis: «Teātris jums būs tēva vietā.»

Šis brīdis man teātrī ir labs

7.Aprīlis, 2017
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Ceturtdien, 13. aprīlī, Valmieras teātra Lielajā zālē pirmizrādi piedzīvos režisora Vara Braslas iestudējums Alvja Lapiņa lugai «Nepabeigtās kāzas». Iestudējuma radošajā komandā scenogrāfs Mārtiņš Vilkārsis, kostīmu māksliniece Jurate Silakaktiņa, komponists Emīls Zilberts, video mākslinieks Gatis Priednieks-Melnacis un gaismu mākslinieks Māris Salmanis. Pirmizrādei tuvojoties, saruna ar Valmieras teātra aktieri JANUSU JOHANSONU, kuram izrādē uzticēta viena no galvenajām lomām.

Mežā jau no sevis neaizmuksi

24.Februāris, 2017
Viesis
Laikrakstā

3. martā Valmieras teātra Apaļajā zālē pirmizrādi piedzīvos režisora Reiņa Suhanova iestudējums «Pazudušais dēls». Iestudējuma radošajā komandā gaismu mākslinieks Mareks Lužinskis, telpu iekārto scenogrāfs Andris Eglītis, kostīmus veido Anna Heinrihsone.

Šoreiz sarunā — Valmieras teātra aktieris, Krustiņa lomas tēlotājs RIHARDS JAKOVELS.

Jānis Znotiņš: Bērnos ir jāiegulda

21.Februāris, 2017
Izglītība
Laikrakstā

Jau piektdien, 24. februārī, Valmieras teātrī gaidāma pirmizrāde bērniem un viņu vecākiem — Valda «Staburaga bērni». Stāsts ir par diviem draugiem Janci un Marču, kuri iepazinās kādā pavasara dienā Staburaga pakājē. Doties abu zēnu piedzīvojumos un noslēpumos,  izzinot pasauli un Staburaga apkārtni, kas mums šobrīd vairs nav redzama un ir palikusi tikai nostāstos, varēsiet kopā ar aktieriem AIGARU APINI un JĀNI ZNOTIŅU —  viņš arī šīs izrādes režisors. Izrādes radošajā komandā gaismu mākslinieks Mareks Lužinskis un dramaturģijas konsultante Madara Rutkēviča.