Valmieras teātrī iestudē Kamī Pārpratumu

- 19.Maijs, 2017
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

26. maijā Valmieras teātra LMT Mansarda zālē pirmizrādi piedzīvos režisora Feliksa Deiča traģikomisks detektīvs divās daļās «Pārpratums».

Izrādes aktieru ansamblī — Dace Everss, Rūta Dišlere, Eduards Johansons, Inese Pudža, Ruta Birgere, Lelde Kalēja.

Pēc 20 gadu prombūtnes Jans atgriežas pie savas mātes un māsas, kuras iztiku pelna, savā viesnīcā nogalinot vientuļos un bagātos tūristus. Kad Jans saprot, ka paša māte un māsa viņu vairs neatpazīst, viņš kļūst ne vien par viņu ķīlnieku, bet par svešinieku pats savās mājās. Vai ir vērts atklāties tiem, kas mūs ir nogalinājuši savās domās?

Albērs Kamī lugu sarakstīja 1943. gadā, atrodoties trimdā, tālu prom no dzimtās Francijas. Par «Pārpratumu» viņš ir teicis: «Šīs lugas mērķis ir iedzīvināt mūsdienīgā stāstā senās likteņa nolemtības tēmas. Būtu aplami uzskatīt, ka traģēdija vedina padoties liktenim. Tieši pretēji — šī ir luga, kas aicina uz sacelšanos un māca būt patiesam. Cilvēks, kas stāsta patiesību, protams, arī nomirs, bet tikai pēc tam, kad būs palīdzējis dzīvot gan sev, gan citiem. Galu galā, traģisms iedarbojas uz nelaimi kā kārtīgs spēriens pa dibenpusi.»

Jauniestudējuma radošajā komandā arī scenogrāfs Valters Kristbergs un kostīmu māksliniece Baiba Litiņa.

Izrāde «Pārpratums» arī 27. maijā un 16., 17. jūnijā.

Dace Everss un Inese Pudža. Izrādes publicitātes foto (Matīss Markovskis)


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru