Valmieras teātrī otrreiz — «104 lappuses par mīlestību»

- 4.Janvāris, 2018
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Ar slavenā rakstnieka un dramaturga Edvarda Radzinska lugu «104 lappuses par mīlestību» 26. janvārī Valmieras teātra Apaļajā zālē debitēs jaunais režisors Georgijs Surkovs.

Galvenajās lomās — Inga Apine un Mārtiņš Meiers.

Izrādes radošajā komandā arī scenogrāfe Dace Sloka, kostīmu māksliniece Sintija Jēkabsone, gaismu mākslinieks Jānis Sniķers un muzikālā noformējuma autors Armans Guščjans.

Pārējās lomās: Klinta Leja, Madara Melne-Tomsone, Krišjānis Salmiņš, Ivo Martinsons un Imants Strads.

«Īpaša vērtība šajā lugā ir tā, ka no vienas puses skatītāju acu priekšā izvēršas traģisks stāsts, bet no otras puses — tāda kā gaiša un skaista pasaka, mīts par varonīgu mīlestību. Jūsmīgs stāsts, kas norisinās gaisā visromantiskākajā padomju laika periodā — sešdesmitajos gados. Lugas sižetam dramaturgs ir iedvesmojies no reāla notikuma par kādu pilotu un viņa lielo mīlestību uz stjuarti. Tāpēc šīs lugas valodas un dialogu skaistums, teatralitāte, humors, vieglums, ar kādu tā ir uzrakstīta, sagrābj savā varā uzreiz,» saka režisors Georgijs Surkovs.

Edvarda Radzinska luga «104 lappuses par mīlestību» Valmieras teātrī tiks iestudēta otro reizi. Pirmo reizi 1964. gadā to iestudēja Oļģerts Kroders, un tas, līdzīgi kā režisoram Georgijam Surkovam, arī bija viņa pirmais iestudējums Valmieras teātrī.

Edvards Radzinskis (1936) ir īsta padomju laika dzīvā leģenda. Pie viņa lugām ir ķērušies labākie pasaules režisori, to iestudējumi ir veidoti ASV, Kanādā, Francijā, Vācijā, Zviedrijā, Somija un Japānā u.c. «104 lappuses par mīlestību» piedzīvojusi arī vairākas kino ekranizācijas — 2002. gadā galveno lomu filmā atveidoja krievu aktrise Renāta Ļitvinova.

Izrāde «104 lappuses par mīlestību» arī 27., 28. janvārī, 8., 16., 18., 20., 21. februārī (biļetes uz februāra izrādēm jau pārdošanā).


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru