eLiesma.lv Valmieras un Vidzemes ziņas

Valmieras teātrī — Puškina «Mazās traģēdijas»

MA

Madara Rutkēviča

Autors • 15.09.2017.

Valmieras teātrī  — Puškina «Mazās traģēdijas»
Burtu izmērs
Valmieras teātrī  — Puškina «Mazās traģēdijas»

Iestudējuma radošajā komandā apvienojušies scenogrāfs Kristaps Kramiņš, kostīmu māksliniece Elīna Valdmane un viesmākslinieki no Sanktpēterburgas — gaismu mākslinieks Aleksandrs Rjazancevs un horeogrāfe Rezeda Gajanova.

«Ar Puškina triloģiju «Mazās traģēdijas» esmu iecerējis rādīt dzīvi kā nepārtrauktu ceļojumu un piedzīvojumu, kur dzīve ir kā brīnums, kuru vajag izdzīvot maksimāli un pilnvērtīgi ar visām tajā esošajām emocijām, jūtām un kaislībām, bet pie viena nosacījuma — tam būs dots ļoti maz laika, līdzīgi kā Puškins sarakstīja šīs trīs viencēliena lugas — vienā elpas vilcienā,» savās pārdomās par topošo iestudējumu dalās režisors Sergejs Ščipicins, piebilstot, ka izrādē nozīmīga loma paredzēta dejām un mūzikai.

Izrādē piedalās aktieri Kārlis Arnolds Avots, Elīna Dambe, Dace Everss, Kārlis Freimanis, Rihards Jakovels, Eduards Johansons, Mārtiņš Meiers, Arnolds Osis, Krišjānis Salmiņš, Elīna Vāne.

2007. gadā S. Ščipicins beidzis Sanktpēterburgas Teātra mākslas akadēmijas režijas nodaļu pie Krievijas teātra režijas leģendas Ļeva Dodina. Iestudēdams tādus skandalozus autorus kā Marks Rāvenhils, Vladimirs Sorokins, Robins Hodons, Leonīds Zorins, daudzas izrādes ar panākumiem viņš radījis gan Krievijā, gan ārpus tās.

«Mazās traģēdijas» arī 23., 24.septembrī un 1., 3., 4. un 21.oktobrī.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē «Liesma» — digitāli vai drukātā formātā

E-avīze no 8,00 €/mēn. — lasāma web un mobilajās lietotnēs. Vai izvēlies drukāto laikrakstu «Liesma» no 9,50 €/mēn. — pastkastē trīs reizes nedēļā, ar pieeju arī e-avīzei.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Populārākie

  1. Pilsētās un novados 19.08.2026.

    Salacas garšas Mazsalacā

  2. Nedēļas nogale 21.08.2026.

    Līču skolas līkločos

  3. Vēsturē 18.08.2026.

    Pabeigta senā Rīgas – Valkas – Tērbatas lielceļa Latvijas posma vēsturisko krogu apzināšana un izpēte

  4. Kultūra un izklaide 18.08.2026.

    «Jāiet ir tautās!» – 96 gadus vecais «Zelta ritmu» dalībnieks atklāj savu dzīvesprieka recepti

  5. Mūsu drošībai 19.08.2026.

    Iepazīst bruņutehnikas ražošanu un izmantošanu

  6. Projekts 18.08.2026.

    Inovāciju fonds – būtisks finanšu instruments Zaļā kursa mērķu sasniegšanai

  7. Izglītība 18.08.2026.

    Diasporas jauniešu personības izaugsmes nometne «Olimpiskais kvants 2026»

  8. Viedokļi 18.08.2026.

    Septiņas profesijas,kas izturēs mākslīgāintelekta laikmetu

  9. Projekts 19.08.2026.

    Atbalsts energoefektivitātes uzlabošanai

  10. Pilsētās un novados 19.08.2026.

    Noslēgušies būvdarbi un turpinās mācību vides aprīkošana četrās Valmieras novada skolās