Iveta Tomsone

Iveta Tomsone

Eiropas lopkopji paceļ balsi

4.Decembris, 2019
Ekonomika
Laikrakstā

Eiropā un citur pasaulē aktivizējas tā saukto zaļo kustības, kuru mērķis ir nomelnot lopkopību. Vairākas ES lopkopju organizācijas beidzot gatavas dot pretsparu un uzsākušas kampaņu «Eiropas lopkopības balss» (European Livestock Voice).

Katram sava kabata tuvāka

31.Oktobris, 2019
Viedokļi
Laikrakstā

Kaut kredītiestādes publiski pauž atbalstu līdzdalībai lauksaimniecības projektu kreditēšanā, reāli sagaidāma vēl lielāka piesardzība un neizdevīgāki nosacījumi.

Galvenais, lai papīri būtu kārtībā

4.Septembris, 2019
Viedokļi
Laikrakstā

Valsts kontroles atzinums, ka lauksaimnieku nevalstiskās organizācijas ir «slēgts interešu klubiņš», degradē tās sabiedrības acīs un mazina lauksaimnieku vēlmi līdzdarboties savās nozaru asociācijās.

Kooperatīvi «Piena ceļš» un Igaunijas «E-piim» nolemj par apvienošanos

27.Augusts, 2019
Ekonomika
Laikrakstā

Latvijas piena ražotāju kooperatīva «Piena ceļš» un Igaunijas piensaimnieku kooperatīva «E-piim» biedri vienbalsīgi ir nobalsojuši par kopīga starpvalstu kooperatīva «E-Piim Societas Cooperativa Europaea Limited» («SCE E-piim») izveidi pēc ES standartiem, kas būs pirmais šāda veida kooperatīvs tā sauktajās jaunajās ES dalībvalstīs.

Ar klimatu joku nebūs

15.Augusts, 2019
Viedokļi
Laikrakstā

Lai nākamajā ES budžeta plānošanas periodā par hektāru varētu saņemt atbalstu pašreizējā līmenī, daudz atbildīgāk būs jāķeras pie vides prasību izpildes.

Latvijas lauksaimniecības fotogrāfija

24.Aprīlis, 2019
Ekonomika
Laikrakstā

Latvijas lauksaimnieku noslāņošanās, panīkusi pētniecība un pārtikas pārstrāde, birokrātija licenču un atļauju saņemšanā, augsti darbaspēka nodokļi, slikta lauku infrastruktūra, bet labs vides stāvoklis. Tādi būtu pirmie pamanāmākie elementi aprīlī publiskotajā Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) Latvijas lauksaimniecības «fotogrāfijā». OECD pētījums «Inovācijas, lauksaimniecības produktivitāte un ilgtspējība Latvijā» veikts divus gadus sadarbībā ar Latvijas Lauksaimniecības universitāti un Zemkopības ministriju.

Par godīgumu piena nozarē

26.Februāris, 2019
Viedokļi
Laikrakstā

Kā labā strādā Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) kampaņa «Godīgs piens», kas izmanto Eiropas Piena padomes zemnieku interesēs radīto zīmolu Fair Milk?

LLKC — starptautiskā piena pētniecības tīklā

21.Augusts, 2018
Ekonomika
Laikrakstā

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) kā partneris ir iestājies starptautiskā piena pētniecības tīklā IFCN (www.ifcndairy.org); dalība tajā nodrošina iespēju LLKC piekļūt citu valstu saimniecību datiem, ļaujot labāk novērtēt Latvijas piena saimniecību efektivitāti un konkurētspēju Eiropas un pasaules līmenī.

Atbalstām savējos!

31.Jūlijs, 2018
Viedokļi
Laikrakstā

Neierasti karstā un sausā vasara ir kārtējais izaicinājums lauksaimniekiem. Kā sabiedrība var palīdzēt lauksaimniecības izejvielu ražotājiem?

Vairāk atbalsta mazsaimniekiem un zināšanām

17.Jūlijs, 2018
Viedokļi
Laikrakstā

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) sadarbībā ar Zemkopības ministriju (ZM) nesen veica lauksaimnieku aptauju par Eiropas Komisijas 1. jūnijā publiskotajiem regulu priekšlikumiem nākamajam ES plānošanas periodam. Aptaujas anketu aizpildījuši vairāk nekā 1080 dalībnieku, tādējādi ļaujot izdarīt secinājumus par to, kādus priekšlikumus aptaujas dalībnieki atbalsta, kādus noliedz un kāds ir viņu viedoklis par vajadzībām laukos.

Lauku saimniecību mazāk, toties tās ir lielākas

8.Jūnijs, 2017
Viedokļi
Laikrakstā

Lauku saimniecības Latvijā pakāpeniski kļūst lielākas. 2016. gadā lauksaimniecībā izmantojamās zemes (LIZ) platība vidēji vienā lauku saimniecībā bija par 19,6 % vairāk nekā 2013. gadā un par 27,9% vairāk nekā 2010. gadā, tā liecina Centrālās statistikas pārvaldes informācija.

Holšteinieši sumina labākos

30.Marts, 2016
Ekonomika
Laikrakstā

Marta vidū Latvijas Holšteinas šķirnes lopu audzētāju asociācija (LHA) ikgadējā kopsapulcē sveica savas organizācijas biedrus, kuru ganāmpulkos sasniegti izcili rezultāti.

Pret Krievijas sankcijām — ar pašvaldību iepirkumiem

18.Augusts, 2014
Ekonomika
Laikrakstā

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) veiktā aptauja liecina, ka 91 % pašvaldību ir gatavas iepirkumos izvēlēties vietējo pārtiku. Lai palīdzētu lauksaimniekiem sagatavot pieteikumus pašvaldību iepirkumu konkursiem, LLKC speciālisti ir gatavi sniegt konsultatīvo atbalstu.

Mazā un vidējā biznesa attīstībai

15.Aprīlis, 2014
Ekonomika
Laikrakstā

Turpmāk topošie un pašreizējie lauku uzņēmēji, kā arī jaunie lauksaimnieki varēs izmantot Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) bezmaksas konsultācijas un apmācības finansējuma saņemšanai ALTUM īstenotajās valsts atbalsta programmās. Bezmaksas konsultācijas būs pieejamas uzņēmēju projektiem, kas tiek īstenoti visos Latvijas novados un pagastos, kā arī pilsētās ar iedzīvotāju skaitu līdz 5000.

„Latvijas piens” uzsāk siera ražošanu un prezentē uzņēmuma zīmolu

11.Decembris, 2012
Ekonomika
Portālā

Šodien, 11.decembrī,  zemnieku uzņēmums „Latvijas piens” uzsāk siera ražošanu plašam patēriņam, triju mēnešu laikā plānojot sasniegt 300 tonnas siera mēnesī.  Līdz ar siera iekārtu iedarbināšanau, „Latvijas piens” prezentē arī  uzņēmuma zīmolu – apļa formā ietvertu nosaukumu LATVIJAS PIENS, kas simbolizē vienotību, vienkāršību un fokusu.

Kooperatīva „Trikāta KS” zemnieki protestē pret negodīgiem tiešmaksājumiem

14.Novembris, 2012
Pilsētās un novados
Portālā

Latvijā lielākā piensaimnieku kooperatīva „Trikāta KS” biedri šodien piedalās protesta akcijas „Traktora brauciens Tallina – Brisele” pasākumā pieturas punktā pie Valmieras  Domes, prasot godīgus ES tiešos maksājumus. Kooperatīvs ir starp lielākajiem ziedotājiem tiešmaksājumu lobijam, šim mērķim līdz novembra sākumam iemaksājot 8944 latus, kā arī starp aktīvākajiem protesta akcijas organizētājiem.

Trikātas "Sniega bumbām" - starptautiska atzinība

25.Oktobris, 2012
Ekonomika
Portālā

Šonedēļ Parīzē notiekošajā starptautiskajā pārtikas izstādē „SIAL 2012” a/s „Trikātas siers” ražotās „Sniega bumbas” saņēmušas inovatīva produkta sertifikātu, tādējādi izpelnoties izstādes apmeklētāju pastiprinātu interesi.

„Latvijas Pienā” sākta galveno siera iekārtu montāža

4.Septembris, 2012
Ekonomika
Portālā

Šonedēļ zemniekiem piederošajā uzņēmumā „Latvijas Piens” sākta galveno siera iekārtu montāža, kas notiks visu septembri. Siera iekārtu izgatavotājs ir Šveices uzņēmums „Kalt” un to ražošanas jauda ir apmēram 30 tonnas siera 24 stundās. Šāda siera apjoma saražošanai nepieciešams aptuveni 300 tonnas svaigpiena.

Atklāts zemnieku dibinātais uzņēmums — SIA «Latvijas piens»

25.Jūnijs, 2012
Ekonomika
Laikrakstā

21. jūnijā bija vēsturiska diena lauksaimniekiem. Jelgavā atklāja zemniekiem piederošā piena pārstrādes uzņēmuma SIA «Latvijas piens» ražotnes pirmo kārtu. Tādējādi uzņēmuma dibinātāji — zemnieku kooperatīvi «Trikāta KS», «Dzēse» un «Piena partneri KS» — reālā darbā ir pierādījuši spēju vienoties kopīgam mērķim — radīt savu pārstrādes uzņēmumu, kas nodrošinās zemniekiem garantētu piena iepirkumu par godīgu cenu.

Trikāta KS — brīdi pirms Jāņiem

21.Jūnijs, 2012
Ekonomika
Laikrakstā

Zemnieku kooperatīvam Trikāta KS piederošais uzņēmums Trikātas siers pirms Jāņiem pircējiem piedāvā no Latvijas zemnieku saimniecībās saražotā piena gatavotu sieto sieru Līgo, kā arī nenogatavinātos puscietos sierus Vīra prieks un Sievas prieks — īpašā Līgo svētku iepakojumā.