Inga Cīrule

Pieci higiēnas likumi, lai baciļi nepieliptu

1.Novembris, 2018
Veselība un labklājība
Laikrakstā

Laikā, kad gaisa temperatūra ir robežās no +10 līdz -10 grādiem pēc Celsija, veidojas ideāli apstākļi dažādiem baciļiem – tie ir dzīvotspējīgi pat vairākas dienas, turklāt šādā vidē aktīvi vairojas un izplatās. Kā pasargāt sevi un ģimeni no «lipīgajiem» baciļiem, stāsta aptieku tīkla Apotheka sertificētā farmaceite Alīna Fleišmane.

Valmieras ģimnāzistiem vērtīgs laiks

15.Augusts, 2017
Izglītība
Laikrakstā

Noslēgusies Latvenergo koncerna erudīcijas konkursa «Fizmix Eksperiments» uzvarētāju vasaras nometne. Valmieras Valsts ģimnāzijas komanda kopā ar citu reģionu laureātiem devās nedēļu garā piedzīvojumā, kura laikā paguva gan papildināt savas zināšanas eksaktajās zinātnēs, gan atpūsties un iegūt jaunus draugus.

Vidzemē uzvar VVĢ komanda

17.Maijs, 2017
Izglītība
Laikrakstā

Latvenergo koncerna erudīcijas konkursa «Fizmix Eksperiments» — 8. un 9. klašu skolēniem tas notiek jau vairāk nekā 20 gadus — Vidzemes reģiona finālā uzvarēja Valmieras Valsts ģimnāzijas komanda Gamma Deluxe. Lai plūktu uzvaras laurus un nopelnītu galveno balvu — ceļazīmi uz nedēļu garu vasaras nometni, skolēniem bija aktīvi jāapgūst fizika un jāapsteidz citi Vidzemes reģiona dalībnieki — 31 komanda. Finālā piedalījās arī Valmieras Viestura vidusskolas Fārenheiti_VVV.

Konkursā ”eXperiments” erudīcijā mērojas 194 skolēnu komandas, tostarp Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas pārstāvji

14.Februāris, 2012
Izglītība
Portālā

Noslēgusies komandu reģistrācija 2012. gada Latvenergo koncerna skolēnu erudīcijas konkursam ”eXperiments”. Šogad konkurss pulcē 1358 dalībniekus jeb 194 komandas no visas Latvijas. Dalībnieki jau sākuši neklātienes cīņu par iespēju maija sākumā piedalīties noslēguma televīzijas raidījumā un iegūt galveno balvu – aizraujošu ceļojumu uz siltajām zemēm.

Aicina pieteikties erudīcijas konkursam ”eXperiments”

27.Janvāris, 2012
Izglītība
Portālā

Latvenergo koncerns izsludina pieteikšanos 8. un 9. klašu skolēnu erudīcijas konkursam ”eXperiments”. Pieteikšanās ilgs tieši astoņas dienas – no 30. janvāra līdz 6. februārim - konkursa mājaslapā www.experiments.lv. Šogad konkurss norisināsies vairākās neklātienes kārtās mājaslapā, bet noslēgums – Latvijas Neatkarīgajā Televīzijā (LNT). Finālā LNT ēterā tiksies sešas erudītākās Latvijas reģionu - Kurzemes, Vidzemes, Zemgales, Latgales, Rīgas reģionu un Rīgas pilsētas skolēnu komandas. Pirmās vietas ieguvēji balvā saņems iespēju doties ārzemju ceļojumā.