Valmieras ģimnāzistiem vērtīgs laiks

- 15.Augusts, 2017
Izglītība
Laikrakstā

Noslēgusies Latvenergo koncerna erudīcijas konkursa «Fizmix Eksperiments» uzvarētāju vasaras nometne. Valmieras Valsts ģimnāzijas komanda kopā ar citu reģionu laureātiem devās nedēļu garā piedzīvojumā, kura laikā paguva gan papildināt savas zināšanas eksaktajās zinātnēs, gan atpūsties un iegūt jaunus draugus.

Nometnes laikā jauniešu ikdiena bija piepildīta dažādām izglītojoši izklaidējošām aktivitātēm — no fizikas eksperimentu veikšanas, lego robotikas konstruēšanas un Rīgas Tehniskās universitātes Industriālās elektronikas un elektrotehnikas institūta radošās laboratorijas aktivitātēm līdz mandalu konstruēšanai, smaržu darināšanai, laivošanai, slidošanai, boulingam, zumbai, dažādām meistarklasēm un sportam.

«Konkursa laureātu nometne patīkami pārsteidza ar mācību videi neierastām nodarbībām, kas kādam palīdzēja vairāk saprast sevi, kādam uzklausīt citus viedokļus, kā arī labāk pamanīt sev apkārt līdzīgi domājošos. Tiešām vērtīgi un intensīvi pavadīts laiks, kas jauniešiem ļāva iegūt jaunus domubiedrus no visas Latvijas,» pārdomās par nometni dalās Valmieras Valsts ģimnāzijas komandas skolotāja Inese Purmale.

«Nometne galvenajā balvā sešām fizikā zinošākajām komandām tika organizēta pirmo reizi, un tikai pēc tās varam patiesi novērtēt, cik daudz iespējams paveikt, ja vienkopus pulcējas tik daudzpusīgi un talantīgi jaunieši! Latvenergo koncerna vārdā pateicos skolotājiem, kas, pašaizliedzīgi strādājot, ir virzījuši jauniešus uz fizikas padziļinātu iepazīšanu. Vēlu skolotājiem tikpat daudz enerģijas, bet jauniešiem arī turpmāk, lai interese par fiziku palīdz sasniegt arvien jaunas virsotnes,» stāsta AS «Latvenergo» galvenais izpilddirektors Āris Žīgurs.

Konkursa «Fizmix Eksperiments» Vidzemes reģiona uzvarētāju komandā «Gamma Deluxe» startēja Valmieras Valsts ģimnāzijas skolēni Rūdolfs Pikšens, Paula Katrīna Purmale, Valdis Guntis Bukalders, Artūrs Zeibots un Gvido Vintergollers. Komandu konsultēja skolotāja  Inese Purmale.

Citu reģionu konkurencē uzvaras laurus plūca komanda «Veiksmes formula» no Daugavpils Centra vidusskolas, «Entropija» no Viesītes vidusskolas, «Oposumi» no Skrundas vidusskolas, «Lambda džeki» no Limbažu novada ģimnāzijas un «Elementāri, Vatson» no Rīgas 25. vidusskolas.

Latvenergo koncerns jau 22 gadus kopā ar atbalstītājiem organizē fizikas erudīcijas konkursu 8. un 9. klašu skolēniem. Konkursa mērķis ir saistošā veidā radīt jauniešos interesi par fiziku, parādīt, kā teorētiskās zināšanas iespējams izmantot praksē, kā arī mudināt jauniešus nākotnē izvēlēties inženiertehniskās profesijas.

REDZESLOKAM. Mentoru dienā.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru